Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vypínání filtru přes noc

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vypínání filtru přes noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 16:27 R Muž romant [27981] Re: Rounce
Prostě se tak začnou chovat v reakci na zvýšený hodnoty NO2. Jestli jsou v pohodě, tak se ten noční výpadek filtru na funkčnosti systému nikterak neprojevil a akvárko to ustálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 16:24 Muž Rounce [30] Re: romant
tak ryby jsou v poho myslis jako kdyz se vypne filtr tak jak se chovají nebo za dne ?
ve stredu menim 50% akva bude new odkalovac stare bohuzel rupl a celkove se nejak rozsypal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 16:21 R Muž romant [27981] Re: Rounce
Podle toho jak Ti reagují rybky. Jestli jsou u hladiny a lapají po dechu, tak klidně 50%. Pokud se nechovají nijak zvláštně, tak jako prevenci nějakou vodu vyměnit můžeš(20-30%).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:28 Muž Rounce [30] Re: romant
Tak on bude problém v bratrovi které to neustále vypína. Kolik vody je potřeba vyměnit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:14 R Muž romant [27981] Re: Rounce
Ano, to jim opravdu nesvědčí. Cca po třech hodinách co je filtr vypnutý začínají nitrifikační bakterie vlivem nedostatku kyslíku odumírat a v dalších hodinách se ve filtru rozběhnou hnilobný procesy, který už jsou pro pozdější použití filtru v akváriu nebezpečný. Filtr nevypínat a nechávat vždy běžet neustále. Pokud to vypnutí nebylo déle jak 10-12 hodin, tak i přes to, že to nebude nic moc, tak bych to neviděl až zase tak fatální. Doporučil bych filtr lehce propláchnout a nechat ho dělat svoji práci a sledovat osazenstvo nádrže a v případě nepatřičné reakce živočichů bych začal s častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:05 Muž Rounce [30]
Mám dotaz může se něco stát bakteriím v biomolitanu když byl filtr přes noc vyplé ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 12:28 Muž afinko [27] Re: švíco
A jeje, velmi narychlo som to spocital stydim
Podla dokumentacie k tejto UPSke:
lit.powerware.com/…
Je tam bateria 12V 7.2Ah, co by pri 100% ucinnosti vedelo dodat 86.4 W na 1 hodinu.
Ak by som pocital s ucinnostou 60% (neverim ze by mala nizsiu ucinnost, skor odhadujem okolo 70-80%) vychadza mi 51.8 W na hodinu, co by povedzme mohlo potiahnut 10 W cerpadlo k filtru na 5 hodin.

Vyhoda tohto riesenia je, ze kludne mozes pouzit vlastnu 12V bateriu. Hoci aj 60Ah bateriu z auta, potom to vydrzi ovela dlzsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 11:39 švíco Re: afinko
Na 100 hodin rychle zapomeň. Při odběru 6W bude hodně mizerná účinnost. Bude rád, když mu to na to vydrží bežet 6-10 hodin... (UPS nejsou na tak malé odběry konstruované) řešil jsem podobnou záležitost pro zálohování mé mořské nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 10:55 Muž afinko [27]
Co takto pouzit zalozny zdroj?
www.czechcomputer.cz/…
za par stovak mas 600VA zdroj, ktory 6 watove cerpadlo filtra dokaze napajat 100 hodin (4 dni).

Zvysne zariadenia ako osvetlenie nieje az tak kryticke z pohladu nahodneho vypadnutia na zopar hodin/dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 16:17 pavel.bartek Re: maxo
Shodou okolností jsem včera byl bez proudu 8 hodin(bylo to plánováno a předem ohlášeno)Den předtím jsem řádně odkalil a vyměnil 50% vody.Po zapnutí proudu jsem pozoroval jen kal,který byl z hadic filtrů po náhlém puštění,NO2 ale katastrofa 0,25mg/l.Kal do hodinky naprosto vymizel,večer jsem ještě přeměřil NO2 a hodnoty jen o maličko lepší 0,2mg/l.Ryby v pohodě i co do vybarvení,jen by žraly,raději jsem jim nic nedal.Druhý den(dnes)vše v pohodě,NO2 neměřitelné,voda čistá.Mám také Malawi,rostlinky mám(Anubias konžský)500L(48 ryb)Uf,dobře to dopadlo,byl jsem jako na trní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 08:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
no ja mel zrovna nedavno vypadek na dva dny.... o vikendu vyhorela jedna faze na jistici... rybky byly trosku presli mrazem, ale jak jsem pridal vzduchovani a vymenil vodu tak se zmatorily... jeste ze to mam tak zarostli....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2011 06:03 S Muž invalida [3881] Re: maxo
Záleží na mnoha věcech...po 2 hodinách je větší riziko prů...ale nic se nemusí dít. Koukni se častějc do akva tak cca 3 dny....když budou rybky u hladiny nebo piskořky na skle vyměn větší část vody....ale nemusí se nic stát....2 hodky je při přenášení bakterek z akva do akva...zaběhlá nádrž vydrží víc ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 23:08 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: maxo
Akorát, první den po takovémto výpadku ještě nemusí znamenat, že se nic nestalo, akva je biologický organismus, složitější než se zdá, takovýto, ale spíš delší výpadek se může projevit klidně na stavu akva až za několik dní, kdy by v důsledku tohoto došlo k celkovému narušení bio rovnováhy, což by mělo za následek destabilizaci celkového stavu, kdy zákal či jiné nepříjemnosti se tudíž může klidně projevit až za pár dní. Pokud je však akva ve velmi stabilní bio rovnováze, tak až mnohdy k našemu úžasu ustojí mnohem horší kalamatiy, něž jen několika hodinovou disfunkci bio filtrace. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:39 R Muž romant [27981] Re: maxo
Třeba tady se o tom dá něco přečíst a řekl bych že těch 6 hodin je tak akorát na hraně, aby posléze nedošlo k nějaký kalamitě.
rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:36 Muž maxo [9] – vypadok prudu
dnes absolvovali ryby cca 6hod pobyt v aqva bez filtracie. jednoducho vypadok el. energie. a cuduj sa svete - nic sa nestalo. ziadny nasledny zakal po nabehnuti, ani otrava ryb. tak ako je to s tymi nitrifikacnymi potvorami? stale mam zafixovane ze 2hod je maximum na odpojenie filtra.
PS: mam malawi bez rastlin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 13:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: BoBMan
pripadne muzes pouzit alternativu - cerpaci hlavu + kostku biomolitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:40 R Muž romant [27981] Re: BoBMan
Já bych se spíš zaobíral myšlenkou odhlučnění toho kompresoru. Další filtr bych tam nepřidával. Před časem se to tady probíralo v jiným vlákně. Nějaká hlučnost tam bude vždycky, jestli jsem dobře koukal do tvý prezentace tak to je klasickej bublifuk a tan tak jako tak uslyšíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:32 Muž BoBMan [0] Re: romant
jj s tím množením počítám. Teď mně napadlo mam ze starýho akvárka malej filtr (mini filtr resun) co kdybych tam navečer šoupnul ještě tenhle to by pak mohlo bejt dobrý ne?
Jo a k těm rybám jsem zapomněl na parmičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:24 R Muž romant [27981] Re: BoBMan
No proč ne. Ale budeš brzy rozdávat, nenech to přemnožit, s ohledem na to, že ten filtr nepojede na plný výkon a že tam plánuješ ještě neonky, tak bude fakt potřeba dodržovat pravidelnou výměnu vody a to odkalování. Ty čichavce zlatý bych dal radši jenom 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:10 Muž BoBMan [0] Re: romant
Vím pavích oček chci mít max 8 a mečovky tak 4 a čichavce bych chtěl zlatýho a bud 2 nebo 4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 10:00 R Muž romant [27981] Re: BoBMan
Nepřežeň to s těma pavíma okama a mečovkama, jsou to dost prasátka. U těma čichavcema taky opatrně, ale z důvodu zvýšený agrasivity v době tření, někdy se stane, že samec samičku doslova umlátí, hlavně když nemá dostatek místa kam se schovat. Spíš bych volil nějakou zakrslou formu těch čichavců, mrkni do atlasu, je jich tam vcelku dost. Ty rybky tam dávej postupně. Začal bych těma pavíma okama a mečovkama a pak ostatní. Jsou to rybky co se dost rychle množí, tak s tím počítej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 09:49 Muž BoBMan [0] Re: romant
no mam 126l. akvárko. A chtěl bych tam cca 25 rybyček (neonky, paví očka, mečovky, sumečky, čichavce) to je podle tebe moc nebo málo nebo akorát??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 09:41 R Muž romant [27981] Re: BoBMan
Ne nebude, za předpokladu, že se bude pravidelně odkalovat,měnit voda a s rybí osádkou se to nepřežene, tak to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 09:38 Muž BoBMan [0] Re: romant
No a nebude vadit že ten filtr pude jen málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 09:31 R Muž romant [27981] Re: BoBMan
Pokud se to s tím množstvím rybek nepřežene, tak bych ponechal běžet nonstop jenom ten filtr a vzduchování bych vůbec nepoužíval. Ta hlučnost je pak způsobena tím, že se motorek přiškrtí. Mě fungovalo jako odhlučnění zabalení motorku do molitanu. Dost taky pomůže když se motorek zavěsí, ideálně na nějaký gumě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:58 Muž BoBMan [0] Re: Moucha
Jen malé: paví očka, neonky, mečovky, atd... největší rybka tam bude asi čichavec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: BoBMan
no kompresor se da odhlucnit (na to tu bylo specialni vlakno, ja ten svuj dal do vanicky z pevnyho molitanu, pripadne si vyrob odhlucnenou bedynku apod.), filtr by mel bezet nonstop beze zmen ve vykonu
jake rybky planujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:30 Muž BoBMan [0] – BoBMan
Já mám kompresor od Sery a ten večer docela hučí. Jak můžete vidět i na fotce mam bublinky ty na noc vypínám a nechávám puštěný jen filtr ale kompresor stáhnu zhruba na 1/4 a voda z filtru pak teče docela málo ale teče. Myslíte že to vadí nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2010 11:46 Lea
Mám taky akvárko kousek od postele, ale že bych to kvůli tomu vypínala, když se nemá. Buď si člověk musí zvyknout a nebo ať si to nepořizuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 15:58 Žena azalka [38] Re: matko
Bakterie žijící ve filtru, který tam makaj jak šroubci, musí dýchat a přežít - potřebujou okysličení a proudící vodu. Takže se nemá filtr vypínat. Snad jen omezit pokud léčíš nádrž pomocí nějaké chemie. Teda, já tomu moc nerozumím, ale takhle nějak to všude píšou. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 14:29 matko Re: katunka
ja viem o bakteriach asi tolko, ze su kade tade po kamenoch, rastlinkach, vsade, a vo filtri ;-) ale tym, ze vypnem filter, mi bakterie vo filtri prestanu zit? hm :-| to som nevedel.. zaujimave..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 13:16 Žena katunka [158] Re: matko
Tak to je normální sebevražda, takový rybí harakiri :)
A ten filtr fakt nevypínej, zabiješ si tím bakterie, filtr se stává biologicky nefunkční a je vlastně k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 12:46 matko Re: Mrakoplash
nevypinat filter? pocul som, ze nie je dobre prekyslicovat vodu... spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 12:41 R Muž Mrakoplash [1776] Re: matko
Tak hlavne bys ten filtr nemel vypinat :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 12:41 Muž A2C [25] - SumciRe: matka
no tak to moholo mať príčinu v tom že si tam mal jedovaté látky a preto sa snažila utiecť a aj tým svetlom že bolo moc silné a aj filter že tú vodu strašne hnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2006 12:26 matko – Vasa "OUT" rybka
Vasa out rybka... nieco ma napadlo - out rybka: co takto rybka "cez palubu"? preco myslite ze rybky skacu von? Stalo sa vam uz, ze ste nasli rybku mimo akvaria?

Mne sa stalo. A uz trikrat.. ked som mal "nove" rybky, samicka gupka, tehotna jedna vystresovana, skakala mi von, a ked uz von, tak poriadne - za skrinu. To som za kazdym musel odsuvat velke skrine od steny, v neunavnej snahe uprchlu rybku zachranit. (Od vtedy mam medzeru medzi akvariom a krytom menej ako 5mm (mozno 2)).

Zaujimave je, ze teda aspon u mna, rybka skakala len ak bol zapnuty filter a svettlo.. 1. vysvetlenie - Mozno ju iritoval.. Druhe vysvetlenie: mozno hnal vodu takou rychlostou, ze pre rybku bolo ovela lahsie prchnut... a to aj ked som mal kryt. Malo to svoje vyhody. Svietil a filtroval som toho casu len ked som bol doma, cize som bol v "kritickom case" vzdy na blizku..

Co myslite, co motivuje rybky k tomu, aby utekali z akvaria? Je mozne, ze by sa tento fenomen rozsiril aj na ostatnych obyvatelov akvaria? Slimacikov, paprade, ine rastlinky, mach... alebo dokonca na kamene? Velmi nerad by som raz prisiel k akvarku a nasiel v nom len filter :-O Prosim vyjadrite sa a pomozte..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 19:33 Miro.M Re: dan
Žiadny fiter nieje dobré vypínať.Uhynú v ňom baktérie,ktoré priaznivo ovplyvňujú chémiu vo vode a stane sa z nich jedovatý hnijúci odpad,ktorý Ti môže zabiť rybky.Ak to nemusíš urobiť,tak to nerob.Nech Ti to pláva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 19:08 Dan – Fluval 105
Můžu nechat přes noc vypnutý filtr Fluval 105?děkuji všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2006 19:50 vojta Re: Perros
tady je problém ,je fakt že na noc je lepší filtr nevypínat,to je fakt ,jen chci upozornit že v dobře zarostlém akca je filtr pouze pomocnou berličkou k vytvoření rovnováhy,takže pokud ho vypnete na noc v takovémto akva,nic zásadního se nestane ,odumře většina bakteríí to je fakt,ovšem rostlinky si poradí s tímto stavem,ale upozornuju že tohle jen v dobře zarostlém akva kde je zcela vyřešený biotop,jinak to samozřejmě nedoporučuju a to v žádném případě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 15:25 Perros – Filter
Zalezi na tom ako chces vlastne vodu filtrovat ci biologicky alebo len mechanicky.Pri biologickej filtracii sa v naplni vytvoria bakterie ltore rozkladaju jedovate latky.Kym sa vsak bakterie rozmnozia tak to trva tak 3-4 dni(pokial sa filter nevypina).Ak vsak filter vypinas od jeho umiestnenia v akvariu na kazdu noc tak sa tam tie bakterie ani nemozu rozmnozit a tak nema vo filtri ani co uhynut./reto sa ani toxicke latky z filtra neuvolnia.Ja som niekedy filter na noc vypinal a fungoval mi 5rokov, potom so rok nevypol(iba pri cisteni) a uz nefunguje.Teraz mam novy a uz neriskejem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2006 01:07 Láďa – Filtr
Filtr doporučuji nevypínat.Jak píše KRTEK ráno po zapnutí se všechny jedovaté látky z vymřelého filtru dostanou do akv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2006 11:52 zikyc Re: shedlo
Nechápu jek to někoho může napadnout vypínat na noc filtr.
A proč to vlastně děláte???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 16:08 Nikita Re: Anonym
Taky filtr nevypínám, je to blbost. Na noc akorát zhasínám světlo, což někteří lidi taky nedělají, ale myslím, že takhle si ty rybky líp odpočinou a uklidní se. Ale ten filtr nechávat 100% zapnutej furt a pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 13:53 Muž [] Re: shedlo
Pokud vypneš filtr tak v něm přestane proudit voda a okysličovat ty "hodné" bakterie které pomáhají čistit vodu. Ty bez kyslíku hynou a stávají se toxickými. Na druhou stranu pokud ten filtr vypínáš každou noc, tak se nikdy nezaběhne a nemá v něm co chcípat. Ale zároveň máš ten filtr víceméně k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 11:18 shedlo Re: tatoch
ja ho tak na deset hodin pres noc vypinam, delam to tak od 12 let, kdy jsme mela prvni akvarko:-) znam taky dost lidi, co ho vypinaji, proc by se nemelo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 10:19 tatoch Re: patbud
Nikdy nevypínat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2006 08:58 patbud – filtrace
mam doma 62l akvarko. filter mam zapnuty 24hod. niektori ludia na noc filter vypinaju. co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2006 12:16 Michal Re: Miloš
Také mám akvárium v pokojíčku a dětí. Filtr s provzdušňováním mám také (jedná se o kompakt vnitřní filtr, který přivzdušňuje otevřením nasávací hadičky vyvedené nad hladinu vody).
Také jsem nedávno začínal a celé dny jsem strávil na netu a studoval názory, také jsem se ptal v akvaristice a u známých, kteří mají akvárium již delší dobu. Z těchto názorů mnohdy protichůdných jsem si udělal pro sebe tento závěr: filtr rozhodně navypínat (snad jen na nezbytně nutnou dobu při čištění akvária nebo filtru) při delším vypnutí dochází k úhynu bakterií ve filtru a po zapnutí se pak dostanou do akvária a jsou pro ryby nebezpečné. Možné je vypnou pouze přivzdušňování a to za předpokladu, že filtr svým provozem rozpohybuje hladinu vody a točí vodu v akváriu. Toto se dá snadno vyregulovat výškou ponoření fitru. Při tomto provozu je filtr nehlučný. Přivzdušňování se dá zapínat a vypínat podle potřeby (v případě nutnosti chlazení vody v létě, ...), podle některých názorů přivzdušňování dokonce není zapotřebí, stačí když je hladina a voda v akváriu v pohybu (hladina se čeří). Stejne se prý nejvíce voda okysličí přes plochu hladiny a odtud se dostane cirkulací do celého akvária. Jsou však případy, kdy je nežádoucí filtrovat a je naopak nutné vzduchovat (při některých nemocech ryb) toto se však nedá dosáhnout vnitřním filtrem s přivzdušněním a je nutné mít samostatné vzduchovací zařízení. Poté je nutné filtr před opětovným zapnutím vyčistit.
Já osobně mám dvě akvária s vnitřními filtry, které umožňují i přivzdušnění a u obou mám tuto funkci vypnutu. Pořídil jsem si však vzduchování, které používám podle potřeby a většinou na noc ho vypínám. Záleží však také na počtu a velikosti ryb a na osázení akvária rostlinami.
Toto je můj názor možná s ním někteří nebudou souhlasit, ale mě se zatím osvědčil a funguje spolehlivě. Ryby rostou a vypadají dobře. I hodnoty vody jsou v normách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2006 11:45 velikost:) Re: Vlaďka
No právě, zakrní. To je výsledek nevhodného chovu, žádné přizpůsobení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2006 21:24 Vlaďka Re: ne
Jo, závojnatky mohou dorůst až 12cm, ale oni se přizpůsobují akvárku... Takže když už jim bude těsno, tak se zvětšovat nebudou! ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5111x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1580-vypinani-filtru-pres-noc?od=101