Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vypínání filtru přes noc

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Vypínání filtru přes noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2006 18:24 jirka Re: Miloš
Jakmile se filtr zprovozní a vytvoří se nitrifikační bakterie nesmí se filtr vypnout.Jen v případě čištění a to jen na krátkou dobu.Buď přemístit akvárko,nebo si dcerka musí na ten šum zvyknout,u moře se taky dobře usíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2006 18:12 ne Re: viktor effenber
ja bych uz zadny rybky nekupovala, protoze zavojnatky vyrostou az do 12 cm......a filtr musi byt zaply/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.01.2006 17:57 viktor effenber Re: Miloš
doporučuju ti ho přemístit nebo kup nejaký lepší tiší filtr stojí kolem 250kč tak to neni tak hrozny doporučuju ti koupit rybky neonky plavou v hejnech jsou moc hezky a krasne tak svitijou kup jich alespon 8 stojijou kolem 11korun zavojnatky nejsou moc dobry hrozne viřijou vodu ancistrus to je dobrá rybka dobrej kup jo a kup si pancéřnička sežere všechno krmeni po rybyčkách co spadne na dno je moc dobrý žrout jídla sežere všechno co spadne :-) :-) :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2006 14:09 Miloš Re: Vlaďka
Dvě závojnatky, Pancářníčka a Krunýřovníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2006 13:37 Vlaďka Re: Miloš
A co tam máš za rybky? Jestli nějaký větší, tak bych to raději nedoporučovala. Obecně má mít jedna rybka délky okolo 5cm cca 15-20l na sebe... Jestli máš možnost přesunutí akvárka, tak to udělej-pro rybičky to bude určitě lepší. Potřebujou taky dýchat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2006 13:19 Miloš – Vypínat filtr v noci
Ahojte, jsem začátečník do vody hozený... dcerka chtěla akvárium a já se snažím aby fungovalo... jenže akvárium je v pokoji dcerky a jí v noci ruší chod filtru s provzdušňovačem...mohu jej na noc vypínat ? Nebo raději akvárium přemístit ? Akvárium mám nové ( 23 litrů ... 4 rybky a jedna větší rostlina )... Každý jednou začíná .. Dějuji za odpověď ...
Miloš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:09 xdis Re: Underground
No to už musíš vyzkoušet sám. Taky by pomohlo nastavit vzduchování přes noc na minimum.
Záleží taky na tom, jaký máš filtr. Já jsem si už na ten rachot docela zvyknul :-). Když je to tichý bublání, tak je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:08 Underground Re: xdis
A když bych to měl v místnosti ve které se spí, myslíš, že by to bylo dostatečně tichý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:07 xdis Re: Undeground
Mě filtrace běží celou noc. Je to lepší. Vypínat bych ti to moc nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:06 PeThan Re: Underground
No myslím si, že by se pro jistotu dal použít vzduchovací kamínek a motorek pro prokysličování vody. Nemám ale zase tak velké zkušenosti s biologickým filtrem, ale tohle by mělo zajistit bezpečnou odstávku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:05 Underground Re: xdis
Když to na chvíli (asi 8 hodin) vypnu, tak to tam nepřežijou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:02 xdis Re: Underground
Filtrem (filtrační hmotou) musí procházet voda, která obsahuje kyslík, bez kterého filtrové bakterie nemohou žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:00 Underground – Biofiltr
Jak dlouho vydrží biofiltr bez chodu? Existují filtry, které jsou téměř neslyšné?
Myslím tím, jak dlouho bez chodu když v něm bude voda, ale nepoběží, jde mi o to, aby v nem neumřely prospěšné bakterie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1580-vypinani-filtru-pres-noc?od=151