Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Týrání zvířat

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Týrání zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2014 00:06 Muž dudak [1885]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   11.02.2014 10:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: angakok
Mně třeba hrozně štve, že když budu chtít v Čechách chovat třeba želvu bahenní, tak potřebuju padesát bumážek abych to mohl udělat oficielně a pak budu muset pomalu přísahat ..., že ji nepustím do přírody ... Tak exoti se snaží legislativa omezovat, ale to se vám jistě také nelíbí. A divíte se, že je tak komplikované chovat chráněná zvířata? Přečtěte si pár fór a zjistíte, jak se občas snaží lidé takovéto zvířata získávat z přírody. A pokud už budete něco takového chovat, tak pravděpodobně bůchví jak dlouho przněné chovem nebo z lokalit, kde jich je dost (né z Česka). Tak proč byste to pak měl pouštět do přírody. Akorát byste mohl ničit původní genefond, který je adaptován na zdejší podmínky apod. (viz specializovaná literatura) Krom toho to běhání není tak hrozné. Vše vám na případném úřadě vysvětlí, pomohou a případně odkážou na ty správné dveře. Tedy pokud nejste příjemný jak osina...
Naše děti pomalu neznají rosničku, mloka, nebo čolka protože by jim mohly ublížit, radši to necháme na odbornících, kteří budou jejich vymírání pozorovat a dokumentovat za naše prachy. Neznají rosničku? Když je někde na sídlišti rybník s žábama, tak tam často obyvatelé píšou petice, aby se přinejmenším zaházel. Snažíte se nějaké rybníky zachránit či udělat tůně? Mloka? Proč nepomůžete "ochraně přírody", aby konečně lesáci sázeli stanovištně původní dřeviny (převážně duby). To pak bude mlok na každém kopci. Ale pokud se náhodou ozvou tzv. aktivisté, že některý les by se měl ponechat, či omezit vlastníci, aby tam konečně nesázeli bory či smrčiny, tak jsou ti největší "ekoteroristé". A čolka? Přitlačte na povoďáky, ať konečně nesvazují řeku a nechají jí dělat tůně a meandry. Holt pokud bude těchto zvířat málo, tak budou chráněná. Ale to přece neznamená, že se s nimi děti nemohou setkat. Tak samozřejmě je blbé, aby ste jim je chytil a odnesl domů, ale kdyby byli venku a courali po vhodných místech, tak jich uvidí dost. Potíž je spíš v tom, že nikde necourají. Krom toho ochrana přírody se snaží do přírody lidi tahat, dělají exkurze, jsou různé centra ekologické výchovy s rybníčky, kde jim tyto živočichy ukazují, když "nemohou rodiče". Né, že by nemohli vzít děti k rybníku, ale nemají čas, že. :-|
Takže mě spíš připadá pokrytecké na vše nadávat, ale nesnažit se něco změnit. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   11.02.2014 09:49 angakok
týrání zvířat,lidí,rostlin, má podle mně jediný společný důvod a to je hustota obyvatelstva, která je v mnoha zemích tak velká, že ssebou nese všechny tyto problémy. Mně třeba hrozně štve, že když budu chtít v Čechách chovat třeba želvu bahenní, tak potřebuju padesát bumážek abych to mohl udělat oficielně a pak budu muset pomalu přísahat na smrt svejch dětí, že ji nepustím do přírody pokud bych ji už nemohl mít. Naproti tomu se sem se.. pod tlakem metráky malejch nádherňaček z americkejch farem ty si lidi kupujou bez problémů v zverimexech a až je omrzí tak jdou do rybníka. To je podle mně největší pokrytectví jaký může bejt. Naše děti pomalu neznají rosničku, mloka, nebo čolka protože by jim mohly ublížit, radši to necháme na odbornících, kteří budou jejich vymírání pozorovat a dokumentovat za naše prachy.Nezlobte se ale tohle plácání o jedný žirafě, kde chcete zabíjet ředitele zoo a na druhou stranu se tady v naší ochraně přírody pomalu oddělují naše vlastní děti od přírody aby jí neublížily a my na to sereme jak na placatej kámen a je nám to úplně ukradený. To podle mně ukazuje to jaký jsme kecalové a skutek utek.To vše co tady píšu má jednu velkou vyjímku a ta se jmenuje Venca - invalida. Já jen, když koukám na zprávy kde ukazují skupinu invazních nutrií jako vzácnost která dokazuje, že naše příroda je na tom už lépe tak se mi sama od sebe brousí sekera v ruce. lidičky zanechme zbytečnejch keců a skusme popřemýšlet jestli s tímhle nejde něco udělat.Je jasný že ukazovat vraždění žirafátka je hnus, stejnej hnus jsou ale Disnyho filmy, který ničej povědomí o chování zvířat u našich dětí i když to tak nevypadá. Skusme už konečně něco vymyslet místo keců já vím, že jsem tu na foru, ale už jsem z toho cose okolo děje trochu nervózní. čau Angakok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Legioix
Problém to nieje ak to ako problém nechceme vidieť. Ak by rybka nevnímala svet za sklom, ešte by som to ako tak akceptoval, ale vidí. Nechcem to už ďalej rozoberať. Seriózni chovatelia vtáčkov už rovnako z tohoto dôvodu nedávajú na klietky, (či nekupujú klietky), ktoré majú mriežku bielej farby a to pre rovnaký problém a to je otupenosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:30 bettasvetcz
Tak jen abych drobet přilil do vínku, dnes jsem viděl nádrž 60x30x30 a vní cca 20 gupek ale hlavně 2 terče a to byl teprve masakr, a majitel říkal že uz je tam má rok tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 14:48 Žena jane91 [27] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: ona důležitá je hygiena. Pokud ta se dodrží, pak to zase tak velký problém není...
Problém je ten, že väčšinou tá hygiena dodržaná nie je, keďže ide vo väčšine prípadov o "akvárium" pre deti.

Yirka, Legioix: tiež si myslím, že problém nie je tvar, ale veľkosť nádrže a náročná starostlivosť o ňu. Náročná píšem preto, lebo ako napísal aj Libor, je treba dbať na hygienu a v takomto objeme to môže byť dosť velký problém podľa mňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:06 Muž Legioix [574] Re: Yirka
Taky myslím, že ten tvar zas až takovej problém není. Problém je ten, že tam není ani ta základní filtrace a celkový objem. 1.8l minus dno minus nějaká ta dekorace a z toho 1.2l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.02.2014 13:35 Muž Yirka [9126] Re: cezarmilan
No vidíš. A já bych zase řekl, že raději kouli 40 litrů se solidním technickým vybavením, než patnáctilitrový klasický tvar s pseudovýbavou.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 12:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Ľudia v dnešnej dobe dávať rybky do toho? Žiadná obhajoba tých gulí neobstojí, je to len o dekorácií, nie o spokojnom živote! Prirovnal by som to k cirkusovým zvieratám a prejavujúcej sa zoochóze.
Dovolím si tvrdiť, že je to vizitka dotyčného.
Oveľa horšie na tom je, že tieto názory si okamžite privlastnia začiatočníci a počet dotazov v témach "pomôžte" "neviete?" bude rapídne pribúdať :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2014 08:07 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: romant
jak řikaš je to jen o přiztupu, pokud na to budě človek "prdět" tak i ve 100l akvariu mužeme mluvit o tyraní,, 99% všech hospodárřskych zviřat slepice,krávy,prasata,atd jsou chovany v prostorech pomněr velikost tvora/vyběh(klec,staj,box) mnohem menším než než ma poměr beta ve 2L akvariu. jenže o ty zviřata se lidé staraji bežně 2-3x deně,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:38 Javiki Re: LiborSprysl
Já jsem nereagovala na to, cos napsal. Já jsem psala, v jaké kouli a o jakém objemu jsem rybku přinesla domů a v jakých koulích je vídávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Javiki
Stačí lépe číst...Akvárium Tetra Betta Bowl,Nano sklenená guľa.Objem 1,8l.
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:24 Javiki Re: LiborSprysl
1,5 litru? Kdepak by se vzalo! jestli je ta koule na třičtvrtě, tak je to hodně. Mimochodem, máme i betárko, do kterého odlovujeme mimina živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.02.2014 05:00 R Muž romant [27987] Re: wexli
Přátelé, řekl bych, tak trochu bouře ve sklenici, vlastně kouli vody. Ono už to slovo koule je pro mnohé pravověrné, říkejme akvaristy dosti iritujícím pojmem a ono to není nic jinýho než nádoba jiného tvaru, než jsou ubytovny tzv. tradičních tvarů v podobě nejčastěji kvádrů a věřte že i tam, když se to neumí to dá tzv. zprasit a danou rybu, ať se držíme názvu vlákna týrat. Ono když se bude měnit pravidelně voda, odpovídající teploty, beťák bude mít pestrou potravu se kterou se nebude bláznit a třeba i nějakou tu plovoucí rostlinu, tak věřím že bude dobře prosperovat. Ovšem to se musí při nákupu zákazníkům sdělit a když se to udělá, je z mého skromného pohledu posléze vše jak má. To že by ryby mohla mít větší prostor, to nepopírám, jenom se snažím objasnit tu možnost, že i v tomto případě může být kvalita života chovance zajištěna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 04:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Javiki
1,5 litru to už je pořádný kalfas... ;-) ...ona důležitá je hygiena. Pokud ta se dodrží, pak to zase tak velký problém není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 04:43 Javiki Re: LiborSprysl
Co dodat, - s Bettynama umístěných v kouli o objemu jako je můj hrnek na čaj se setkávám téměř všude, bohužel a bohužel, taky jsem byla před lety tak blbá, že jsem si ji takto pořídila domů! No nic, z koule je hezká dekorace, nasypala jsem do ní drobné tromlované křišťály
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 04:30 Muž LiborSprysl [9015] wexli
Je vidět, že víte prd a ještě zkoušíte nějaké právnické kličky. Je to docela funkční. Nedávno jsem ji viděl s hrstkou najas u jednoho kolegy (nekupoval ji, má obchod, tak si ji tam vzal), protože dítko chtělo betu do pokojíku na stůl. Funguje to, obden beťák sežere pár perel nebo buchanek a vůbec se netváří nespokojeně...Už je tam prý rok a docela tomu věřím, protože byl monstrózní...Ukazuje jej zákazníkům a prodává... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.02.2014 21:37 Muž wexli [-4] Re: Jane91
ja nevim nejsem pravnik, ale od letoska je podle OZ ze zvire nini vec, tudis kazdy odbornik musi podle meho uznat ze je toto týraní zvirat a tudis 3 roky na tvrdo , ale musel by se nekdo najit a resit to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.02.2014 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jane91
Na týchto výrobkoch by malo byť v čiernom rámčeku napísané "chovanie rýb v tomto spôsobuje pomalé umieranie a potom smrť"
Som fajčiar hmm , chápete, že?

Nie u predajcoch je to nemožné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:35 Muž VVV [0] Re: jane91
Taky me to vzdy kdyz jdu do zverimexu desi, ale chapu ze rodice, kteri nevedi o akvaristice nic a prijdou s malym ditetem, koupi tuhle ubohou kulicku, rybicku a k tomu umelou rostlinku a krabici krmiva (osvetleni a kaminky jsou nastesti soucasti baleni) a jsou stastni, ze vse poridili na jednom miste. Navic je akvarko malinke a vejde se diteti na stul do pokojicku. Mne se to akvarko na fotce taky docela libi, ale pro chov je samozrejme naprosto nepouzitelne a to, ze se tam nevejdou zadne rostlinky je taky nezanedbatelny problem. rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:19 Muž patamatix [408] Re: jane91
Srstku s Kubišovou na ně tone :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 20:08 Žena jane91 [27]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2014 16:19 Muž Legioix [574] Re: replikant33
Nebýt to tak daleko, tak uz u mě plavou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 15:20 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Legioix
tak si to kup a zachran je , máš možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 12:26 Muž Legioix [574]
Toto je týrání: aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 12:05 Muž Legioix [574] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal: Tu by bolo vhodné zistiť majiteľa a nebodaj reťazec.
www.zooworld.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 11:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Johan
Tu by bolo vhodné zistiť majiteľa a nebodaj reťazec. Penta prevádzkuje Pet?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2014 09:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Yirka
Nechci něco obhajovat, ale pochybuju, že to je vše vina majitele. Králíčka si každá prodavačka, určitě i tamní samaritánka, pohladí a pečuje si o něj. I když pokud by si ho krmili ze svého, tak by asi nebyli vychrtlí. Ale co ostatní zvířata. Ať je majitel jakýkoliv, tak pokud by štírům udržoval personál vlhkost, měnil rybám vodu apod., tak těch pár dní muselo všechno vydržet.
Pokud ovšem pracovní dobu nestrávili na facebooku a drbáním králíka za uchem.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 08:45 Muž Yirka [9126] – Smutná doba,
když byznys "vítězí" takovým způsobem: liberec.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:06 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: JUCHA
ANO potlesk v prní řadě je třeba si uvedomit že ryby neuhynou z nedostatku kysliku ale na otravu plyny vznikajicí v bahně jako např. metan. tyto plyny se ve fomně bublinek schomažduji pod ledem a tam naslednš zamrzaji do ledu. což neni nijak nebezpečné. nebezpečí nastava až při oblevě kde se led rozpouští a nahromaděny plyn se rozpouší do vody,pokud nema kam unikat. diry do ledu umožnují odvětrávaní ale pouze v období taní . problem je v tom že v dobe tání na led není radno vstupovat. finta je v tom že vytvořena díra sice zamrzne ale už ne na stejnou hodnotu vznikne rozdíl v síle ledu a při odtavaní se otvor vytvoří dřive než na zbylé plošea plyn muže unikat. na zahradní rybničky je nejlepší umistit dve polystyren desky s otvory které jsou spojeny kapilary a svedyny do jednoho otvoru v horní desce. nebo také upuštění hladniy o 10cm u malich a u velkych nadržích vice. led se prohne a na krajich popraska a plny unika smněrem k okraji a ven .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2014 13:46 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: VVV
Máme na zahradě malinkaté jezírko (rozměry tak 1x0,5 m, max. hloubka je 45 cm) a v něm několik slunek. Přežily už 3 zimy, včetně té, kdy bylo skoro -30°C. Ani tak malý rybníček ještě nikdy nepromrzl až ke dnu. :-) Jinak než sekat díru by bylo lepší jezírko zaházet sněhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.01.2014 13:42 Muž JUCHA [82] Re: replikant33
...a nedělají se náhodou díry v ledu hlavně kvůli tomu aby se z vody dostávaly plyny vznikající v bahně rybníka? Někde jsem to tuším četl...
brno.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:07 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Zoidik
karas je hodně odolná ryby , byl jsem svedkem i nekolika připadu kdy přežila i zamrznutí v ledu.
jinak na přežití ryby pod ledem stačí viška vody pod ledem rovnajicíse vyšce ryby asi bych jen znovu zduraznil že vysekavaní a vyřezavaním děr do malich rybnikčku a zahradnich jezirek pouze uškodí nežli prospěje. vlastně to neprospiva ani ve velkych rybnicich a pokud si nekdo mysli že dira 2x2m na 3ha rybniku prokisličí vodu tak at si zkusí dychat uchem jehly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2014 13:04 radim Re: VVV
Taky tam může mít na dně prohlubeň pro ty ryby (normálně se to dělá) a to bych ani já neřešil tu díru pro karasy...zato někoho cizího bušícího do jezírka šutrem bych hnal velice rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: replikant33
Jo, to jsem taky četl, ale jestli se tato situace bude opakovat i příští rok a bude pořádná zima... Ale sám určitě víš, jak to s těma předpovědma je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 12:18 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Zoidik
ma se začit oteplovat, zima žadná nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: replikant33
Teoreticky 30cm by stačit mohlo, to ano, ale když byly hodně velké mrazy, tak jsme měli led na jezírku 30cm, takže bych na to moc nespoléhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 10:57 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: VVV
vytvařet diry do ledu v tak malé nadrži je extremně nebezpečné pro všechny ryby!na to pozor ! pokud by bylo jezirko plné 80cm tak karasci v pohodě přezimuji,, ale i tech 40cm by mohlo stačit aby voda nepromrzla až na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 10:46 Muž VVV [0] – Zamrzlé jezírko
Byl jsem se psem na procházce a nestačil jsem se divit: procházelsem kolem zahrady, kde mají foliové jezírko přímo u plotu. Je opravdu malinké, bez filtrace, má tak 150x120x80 cm (šířkaxšířkaxhloubka) a to možná přeháním. Mají v něm nějaké karásky. V 80 cm by karas zřejmě přezimval, ale oni nechali asi polovinu vody odpařit, takže v něm zbylo cca 40 cm a navíc je ani nenapadlo, že by bylo v -8 ˚C dobré udělat do ledu díru. Karásci pod ledem stále žijí, protože je takové počasí teprve pár dnů, ale nevím jak dlouho to vydrží... Snažil jsem se doledu prorazit díru kamenem, ale je moc silný. Navíc se není možné na majitele jen tak dozvonit, protože se jedná o bytový dům. Vážně nevím co mám dělat a jak je možné, že někomu, i úplnému laikovi, nedojde, že ryby pod ledem zmrznou nebo se udusí. No, budu se tam snažit někoho zastihnout a doufat, že se oteplí. rozzureny rozzureny tone rozzureny tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:11 flipex Re: cartimandua
Přesné ano Taky bych nu tam dal do akvária 2x3x4m a pak ji polít kyselinou.. Hrozné co se dějou za věci jen za účelem "Co se může stát.. "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2013 14:05 cartimandua Re: fliperan
Teď by se pro změnu mohla ona zase přihlásit dobrovolně k pokusu, jak dokáže silná kyselina rozleptat člověku např. pokožku. hmm
Ukazovat v TV něco, co je nad slunce jasné, a tím zabít nevinná zvířata...nechápu. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 14:02 amrtin Re: fliperan
Jo,to je hustý tone :-| ,ale ten beťák na fotce je překrásnej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 13:58 flipex

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 17:23 Muž Yirka [9126] Re: Yirka
Ale jsou tu jedny z nejfrekventovanějších a nejlepších článků, které obsahují prakticky vše co je třeba:
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Takže kdo chce, má návodů a mustrů až, až. Přece nejde aby každý na vše dostal návod (a ještě asi PC program na řízení AQ) a jen koukal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.10.2013 14:50 R Muž romant [27987] Re: FD
Prozatím se akvárium ponechá tak jak je, neb se tím dává možnost autorovi napravit své chyby a zamyslet se nad komentáři pod nádrží. Blokace by byla prozatím kontraproduktivní, k té přikročím(e) v momentě kdy nebude ze strany majitele znát žádný posun, potom takovéto prezenatce já osobně považuji za provokační a nakládám s nima jak je třeba, tudíž dojde k té blokaci. Jinak s vláknem, jak to nedělat bych prozatím nesouhlasil a neviděl bych to jako přínosné, bohužel současná síla informací uvedených na internetu je velmi mocná a dovedu si živě představit, jak by se nějaký jedinec přesně toho jak to nedělat chytil a udělal to přesně tak, mám v této oblasti svoje několikerý zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.10.2013 13:01 Muž Yirka [9126] Re: ludvik
Vidíš, považuji se za zkušenějšího, ale za dobrý nápad to vůbec nepovažuji. Vytvořit univerzální model jak ne, ale také jak ano, je prostě v mnohotvárnosti akvaristiky a možností její prezentování utopií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 10:19 Muž ludvik [1082]
Co kdyby skupina zkušených společně s moderátory vytvořila jednu prezentaci s názvem "JAK TO NEDĚLAT" kde by byla spousta fotek s podrobným vysvětlením? Něco jako když se vydává Main Kampf?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 09:53 JoKa Re: FD
Souhlasím s Ivaha. Sice je to hnus a vrchol nevkusu, rybám se asi 2x nedaří, rozhodně do fungujícího akva daleko, ale nevidím nic, co by se dalo nazvat týráním... Majiteli jsi dal pod nádrž dost výstižnej koment, třeba si z nich něco vezme a zjedná nápravu... Taky tam mohl nacpat oceláta s bichirem... X-)
A rozhodně to akvo nemá 30 let. Před 30 lety se takhle skla nelepili. Navíc vypadá celkově nově. Hádám, že tam mělo být 2013, tudíž akvišku je měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 09:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: FD
Podle věku toho uživatele zřejmě půjde o akvárium zděděné, pochybuju, že ho zakládal měsíc před svým narozením ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 09:40 Muž FD [-4] - MiniakváriaRe: ivaha
Dobre souhlasim ale nemyslim si ze po 30 letech plastovych kyti nekdo s takovym vkusem toto akvarium prekopal do prijatelneho stavu ale co zazraky se deji ......... ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 28754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15731-tyrani-zvirat