Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Týrání zvířat

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Týrání zvířat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:36 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Filip980
To s tebou musim souhlasit nám tu školní 400 zašpinily chipsama a umřel 1 pár piraň umřel a v jaké třídě ho máte ? Ve vaší nebo v příroďáku ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: zordix
To jo, ale stejně už jsem to vedoucí několikrát říkal a stejně se tam pořád něco objevuje. Myslím, že už to dělají i studenti z jiných tříd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:32 HaDaS Re: Bára
Stovka je na takovéto složení málo :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:28 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Bára
to vím :-) doufám že něco o těch rybičkách ví její rodiče a aby ji koupili nové akvárium min. 100 :) I když nevím kam ho dá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:28 Muž zordix [37] Re: Hany
Ale zpět k třídním akvárkám: myslím, že by mohlo stačit udělat velký počet kompromitujících videí, nebo fotek. Pokaždé, když se něco bude dít, tak vytáhnout mobil a natáčet. Pak budou mít vaše argumenty větší váhu.
Vaši rodiče by zase mohli zasáhnout na třídních schůzkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:26 Žena Bára [2] Re: Hany
na takovéhle rybky by to chtělo minimálně 100l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:23 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: HaDaS
Byla jsem s ní na burze a měla cca 10 pytlíku s rybičkami a říká že je dala do 6ti litrového akvárka no ale je pravda že jsem je neviděla... domluvila jsem se s ní že jí zejtra dám 20ti litrovku tak doufám že to trochu pomůže :-) ;-) co si myslíte vy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:19 HaDaS Re: Hany
Hany napsala: ... Jedna holka má 6 skalár(těch velkejch) 8 neonek, 2 paví očka, 2 ampulárie v 6ti litrovém akváriu ... neí to taky týrání ? :-( coze
Viděla jsi to? Že ne? Ta holka si vymýšlí. To by se tam ani nevešlo. ;-) Nesmíš věřit všemu co slyšíš. Důvěřuj, ale prověřuj. To je taková stará antická moudrost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:18 Muž zordix [37] Re: Filip980
Filip980 napsal: do akvária házjí různé věci, jednou dokonce i chipsy a různý věci od křečků pískomilů a jiných zvířat co v koutku ještě jsou.
O akvárium se staráš ty, takže máš možnost si stěžovat na jejích chování a uspět.

Hany napsala: 6 skalár(těch velkejch) 8 neonek, 2 paví očka, 2 ampulárie v 6ti litrovém akváriu
coze to ještě nepošly? Nebo kupuje co týden nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:18 Muž hardy [45] Re: Hany
Tak to je uz trosku moc teda :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2011 18:15 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: HaDaS
Glumča : máme třídní poštu ale ta se neřeší HaDaS : zítra to zkusím tak to sledujte jak to dopadne :-) doufám že to pomůže a že se budou mít dobře... a jenom otázka : Jedna holka má 6 skalár(těch velkejch) 8 neonek, 2 paví očka, 2 ampulárie v 6ti litrovém akváriu ... neí to taky týrání ? :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:14 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Já má taky podobný problém, i když poněkud méně hrozný než tenhle. Ve škole se starám o skoro 100 litrovou nádrž v chovatelském koutku a spolužáci jim do akvária házjí různé věci, jednou dokonce i chipsy a různý věci od křečků pískomilů a jiných zvířat co v koutku ještě jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2011 18:11 HaDaS Re: Hany
Ještě mne napadá si najít nějakého spojence v třídním sboru, nebo mezi holkami v osmých nebo devátých třídách (určitě se někdo věnuje akvaristice, nebo je zažraný do chovu zvířátek). Víš, ne nadarmo se říká :"V jednotě je síla.", i když je to klišé. Zkus si najít spojence, co nejvíce, sepište petici, agitujte, buďte neodbitní ... prostě to nevzdávej a bojuj. Bylo by škoda, kdyby jsi takhle mladá vzdala snažení kvůli pár přiblblům a učiteli(učitelce) bez zájmu. X-)
Hoď sem odkaz na vaši školu a jméno učitele ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:10 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Hany
:-( tady nejde jen o rybky,ale o to,trochu působit a "vychovávat" děti,...to je hlavní úloha učitelů a dospěláků..co pak z takových dětí vyroste za lidi?...
pak už mě jen napadá,jestli nemáte schránky důvěry,nebo něco,kam můžete vyjádřit svůj názor,nebo si dát konzultaci se zástupem ředitele..atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:04 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: zordix
Je to takový střeštiprdlo ,protože je mu teprve 27 a rybky jsou mu ukradenýa spíš se zajímá o svou přítelkyni a o svůj vzhled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:03 Muž zordix [37] Re: Hany
Trochu se divím, co všechno jsou ryby schopny vydržet. 2 měsíce neměněná voda? Tak malé akvárium?
Děti by se měly učit zodpovědnosti. Něco jiného je, když udělá akvarista chybu, ale tohle už je silné zanedbávání. Divím se, že s tím třídní něco nedělá!
EDIT: mohu vědět, na které škole se to děje? Třeba jednou pojedu kolem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2011 18:01 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: glumča
Někdy si myslim že to ani nepochopí..... já jsem měla už asi 2 měsíce zpátky referát na Betty ale nikdo nedával sebemenší pozor a učitel mě ani nepochválil. Někdy na kluky naštěstí pomáhá věta : ,, Jaký byto bylo vám kdyby vás drželi pod vodou a dusili byste se a nebo vás pálili zpalovačem. Jelikož tohle říkám když jsem naštvaná tak toho nechaj a sednou si do lavice ale když mejí den D tak mě pošlou do zadku :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:57 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Hany
spíš jde o to,aby se ostatní děti dozvěděly něco o životě těch ryb,jaký mají nároky na životní prostředí,zajímavosti o nich...když se o tom něco dozví,mohl by se jejich vztah k nim změnit...
ach jo..ta lidská lhostejnost... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:53 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
kluci je drží v ruce asi 5 minut a asi 3 lidi co jsou proti tomu týrání tak když jim řeknou ať je pustí do akvárka tak je zmlátí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:52 Muž honzaprouza77 [18] Re: Hany
dobrá práce, divim se, že je aspoň nevytáhli
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:50 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: HaDaS
Já mám přírodopis ale učitel kterého na něj mám s tím nic nezmůže :-O říkala jsem to i třídnímu a on řekl že tomu nerozumí a že o tom rozhodnou děti. Tak jsem to všem řekla ale oni řekli že je tu chtěj a že s tim nemám nic společnýho. Já už "akvaristikuju" 5 skoro 6 let a měla sem samý betty a paví očka a tak si stojím za tou bettou a o závojnatkách toho vím taky hodně ale jak se snažim tak se snažim nepomáhá to :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:49 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Hany
HaDaS má moc dobrý nápad. ano držím palce,aby byla změna k lepšímu. A ostatním spolužákům je jedno,jak ty akvárka vypadají?..a určitě napiš,jak to všechno dopadlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2011 17:35 HaDaS Re: Hany
Milá Hany,
udělej referát do hodiny přírodopisu (Nebo přírodovědy?), nevím jak to nyní na ZŠ je, protože mám menší děti než jsi Ty, na téma akvaristika. Učitelka, či učitel by to měli přivítat. Jako vstupní materiály použij zdejší atlas týkající se Bett a Závojnatek. Rád Ti budu poradcem při úpravě Tvého referátu. Týrání, netýrání ... tyto "třídní" rybičky jsou chudinky. Držím Ti palce ve Tvém snažení o lepší životní podmínky pro rybičky ... NEVZDÁVEJ SE!!! Držím Ti palce. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:28 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: Hany
Dobrý den,
můžu se zeptat , ve třídě máme 2 akvárka (z toho je 1 váza) 1 je 4ti litrové a ta váza má 0,5 litů, v tý váze mám 1 samečka Betty a v tom 4ti litovrovém jsou 2 závojnatky a vom mají filtr do 50ti litrů a ten s nima mlátí o zeď. Mohu se zeptat jestli je to týrání ? :-( :-( Je mi to moc líto a domů mi je nechtějí dát a do školní 400ti litrového se nehodí protože tam máme piraně. prosím o radu nebo co s nima mám dělat ve škole brečím protože ty závojnatky maj neapuštěnou jen půlku (já ji ale vždy doleju) a jelikož nemám službu na rybky tak nemohu s nima zacházet a tak jim to služba mnění za 2 měsíce a voda je žlutá rozzureny sad Prosím odepište a poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 15:41 Žena Linduš [166] Re: katterinecka
myslíš, že je opravdu "dovoleno" takhle držet a vystavovat rybu? není to už týrání?
fakt mě překvapuje, že v dnešní době ještě kelímky existují. jak nákladné jsou výstavní litrovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 14:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Linduš
nedávno jsem byla v pet centru v Olympii (za Brnem), rybičky tam zrušili už před pár lety ale teď měli na pultu plastový akvárko s bettama. Mělo sotva 20 litrů, v něm 1 běťák a aspoň 2 samice, plastový kytky. To je teda příklad pro ostatní, stála u toho skupinka lidí a se zájmem to pozorovali hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2011 14:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: .:Hunter:.
to je právě ta nevýhoda, čím víc jich bude člověk kupovat tím víc jich budou oni "naskladňovat". Jedině jim to bojkotovat a nekupovat nic, jedinej kdo to ale odskáče budou ty ryby. Dokud proti tomu něco nevymyslí v zákoně tak se těžko těco změní, bohužel pokaždé se najdou lidi co to koupí, stejně jako betta kit a jiné nevhodné blbostičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2011 12:25 Žena Linduš [166] Re: . : Hunter : .
kup si 30bett, za týden naběhni rovnou pro 60 hmm stovka za kus, neber to tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 12:01 Muž . : Hunter : . [17] Re: Linduš
kupiť ich - záchrana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 08:54 Žena Linduš [166] – kelímky
klasika (doufám, že už přežitá) na prodejně betty v kelímkách asi 30 kusů, snad deci vody.
dá se s tím něco dělat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2011 19:44 Žena Linduš [166] Re: Filip980
pokud hází živé králíky do akva, tak je to zbytečné týrání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:08 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Sewer
Všichni musíte uznat, že závojnatky mají ze všech ryb nejtěžší život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:07 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Johan
Takže tím, že někdo krmí dospělou arowanu králíky se dopouší taky týrání????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 06:21 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: matlala
A čo takto plávajúca rastlina? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 20:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sewer
na rybu vůbec, hrůza, ale kdyby tam byla nějaký kytka a rostla dobře, tak by to mohlo být hezké. Ale určitě nic co plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 12:24 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sewer
To je příšernost... Neříkejte mi, že někdo dá tolik peněz za takovéhle zvěrstvo? Vždyť tohle nemůže koupit žádný soudný člověk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 12:23 Muž masterPKbanan [34] Re: Sewer
Tak to je teda masakr hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 12:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Sewer
Aaaa, koukám vylepšená verze toho zvěrstva co se prodává na Aukru rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 12:01 Muž Sewer [99]
Teda nevím, jestli tu bylo i tohle, dlouho jsem to tu nesledoval a nechce se mi to pročítat, ale právě sem narazil na další "super akvárium" a chce se mi zvracet !! ne
www.megadarky.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2011 17:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ondra
Rozumná hranice neexistuje. Záleží na výkladu a přístupu konkrétního člověka, případně na jeho zájmech. Takže se klidně setkáte s názorem, že na vánoce někdo nejí kapra, protože jejich zabíjení není humánní. Proto si dotyčný rději dá k štědrovečerní večeři mořskou rybu. Jenomže kdyby věděl, jakým způsobem se mořské ryby na lodi zabíjejí,.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 16:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ondra
To nikdo neví. Krom toho, kančík je dravá ryba a u ní to rozhodně takto myšleno nebylo.

Ale dávat psovi živé králíky, už by se nemělo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 16:08 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Yirka
Spíš jsem se chtěl optat, kde je asi rozumná hranice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2011 15:45 Muž Yirka [9126] Re: ondra
Moc to řešíš. V tom případě by často sama příroda byla tím největším trýznitelem. Chce to trochu zdravého rozumu (ten však u nás v zákonech často abys pohledal, je ho tam jako šafránu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 15:03 Muž ondra [168] - Živorodky
Měl bych zcela vážně míněný dotaz.

V zákoně o ochraně zvířat proti týrání je uvedeno:

§ 4
(1) Za týrání se považuje

r)používat živá zvířata ke krmení těch druhů zvířat, u nichž z biologických důvodů není takový způsob výživy nutný,

Podle toho se pravděpodně dopouštím týrání při krmení kančíků potěrem pavích oček. Je to tak?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 18:36 S Muž invalida [3881] Re: Dima
To je zase pokec....že se se zvířatama jedná jak by nemělo je pravda...je ale pravda že vegetariánum degeneruje mozek...nejíst maso je proti přírodě..Jak si jinak vysvětlit borce co v indii sedí 11 let na stromě...má metrový nehty a podobný hovadiny...to je proti přírodě a příroda by to jistě eliminovala velice rychle...na druhou stranu je pravda že bys asi nebral ohledy když na Tebe vystartuje naštvanej bejk třeba...to by Vás ochranařina přešle..teda kdyby ste to stihli...Všecko je koloběh a určitě se vrátíme k prvobytně pospolný...tam se taky nehrálo na slušnost..a dneska už se taky nehraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2011 18:30 Muž vlacek [402] Re: Dimi
Doufam, ze tem vasim kardinalkam delate ty ty ty, kdyz nahodou sezerou nejaky ten plankton, co se vam cas od casu v akvarku urcite vyskytne.
Tim jen chci rict, ze kdyby Vase veta "Každý má právo na život, a nikdo nemá právo ten život nikomu brát !!!" platila tak obecne, jak je napsana, spousta zivocichu by musela vymrit a zpusobylo by to asi apokalypsu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.04.2011 18:16 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: ondra
Proč se takové zákony porušuji na jatkách a zabijí se miliony nevinných zvířat? Stačí se podívat na youtube co se se zvířaty děje každou vteřinu po celým světě a většina obyvatelstva na této planetě to zcela ignoruje. Každý má právo na život, a nikdo nemá právo ten život nikomu brát !!! Lidi probuďte se!! tone

"Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián." Paul McCartney
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 15:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: filipsi
Teda lovíš palců jako blázen na něco, co nechápu smich prostě malé ryby v růstu se do větší nádrže jistě musí přelovit, těžko budeš přelévat pětset malých kančíků.......ale jak si vysvětlit to palcování? No asi jseš velmi oblíben:-)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 15:09 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: filipsi
Sankce obsahovat nemusí. Přestupek lze řešit např. domluvou.
Jinak souhlasím v tom, že na zákony se musí opatrně. Viz: www.podnikatel.cz/…

Každé takové nařízení by kontroloval ten, kdo už dnes ten obchod kontroluje, tj. ČOI, veterinární inspekce atd. Žádný nový úřad by vznikat nemusel.
A opět nikdo nebude kontrolovat, jestli s tím umím zacházet. Jen to upozorní laika na možný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:57 Muž filipsi [1295] Re: ondra
ondra napsal:..Zákon nebo vyhláška nemusí obsahovat sankce..
... Pokud víte jak s ní zacházet a co v ní chovat, nevidím v tom problém...

To prvni by asi neslo :-D

To druhe - no to je problem. Kdo proveri, ze to vim? Kdo rozhodne, zda prave ja jsem ten, co se mu prodat smi, a Frantovi ne? Pokud bude zakon o oznacovani kouli, a ja je neoznacim, kdo me zkontroluje? Kdo na to upozorni? Kdo mi da sankci a donuti me oznacovat?

Ale vidim, ze se neshodneme, ze zastavame jine zivotni postoje, ja ten o maximalni mozne svobode cloveka, a jeho zodpovednosti, Ty ten o rozhodovani Velkeho Bratra. I kdyz to tak zni, fakt to neni urazka, velice dobre Tvym argumentum v (nejen) tomhle pripade rozumim. A i pro me je v mnoha pripadech, kdy to je libive a zni to samozrejme, velkym nutkanim rict si zakazte jim to, udelejte zakon. Se zakony a narizenimi by se melo moc a moc opatrne, jako se safranem, menit opatrne, nove vytvaret jeste vic opatrne. Ale bohuzel.
Ono to totiz je funkcni a prijemne, mit spolecnost, kde "je poradek". Ale jen do chvile, kdy to je vetsi a vetsi omezeni pro cleny spolecnosti. Nas to zatim (!) omezuje hlavne v tom, ze je to cim dal tim drazsi, a kazde "povinne oznacovani kouli" vytahne dalsi pravidelne platby na dohled nad dodrzovanim, atd.
Ale to uz jsme u debaty o svetonazoru a filozofii. Jen jsem mel neodolatelne nutkani to napsat, nejen pri pohledu na svou vyplatu, kde polovina zmizela kdesi ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 28754x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15731-tyrani-zvirat?od=451