Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Plíseň v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:06 meleri Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dekuji ano taky jsem mela zkusim zakoupit. asi byla chyba s vodou.... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:35 R Muž romant [27982] Re: meleri
Z těch startovacích přípravků mám velmi dobrou zkušenost s Nitrivecem. Podpořit nitrifikace je dobrým opatřením v záběhu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:28 meleri Re: Yirka
dekuji za uklidnujici odpoved.myslite, ze to vymizi samo? a co takove ty startovaci tabletky do filtru? minule jsem je mela a nebyly zadne problemy, tentokrat jsem je nezakoupila, zapomnela jsem a to.....a pomohla by jina voda, treba destilovana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:20 Muž Yirka [9118] Re: meleri
Lapidárně bych konstatoval, neřeš to. Podobné nestandartnosti je u méně než 4-6 týdnů založené nádrže opravdu zbvytečné řešit. Probíhá tam spousta procesů, které nejsou stabilizované. A já osobně bych v této fázi vůbec o nějakém CO2 neuvažoval. To vše má čas. Obecně prostě - chce to pouze trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 09:05 meleri Re: Sid
ne ne! ale ten hnus se tam objevil v pondeli uz, jen na skle, nebylo to videt vubec. v utery trosku na dne a pak to chytlo kytky vcera, ale porad menim vodu kazdy den no a dneska v noci teda me to soklo. jedina hydrophila polysperma se drzi hrdinne ale hemianthus nevim jestli vydrzi, monosolenium, je asi po nem, ceratophylum jsem oplachla pod vodou a vypada trohu lip ale nevim. muze to byt vodou? mam ji ze studny. pod sterkem mam stare dno...co dve bubla v pohode nic netece do akvaria...
ty sinice, ja to jde poznat? kdysi jsem mela malinkou a byla vyrvane zelena ne seda jako tahle....mam strach ze jak to zatemnim ze to bude jeste horsi. ve vode je mirne zakal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:52 R Muž romant [27982] Re: Sid
Taky mě to už napadlo, když jsem si četl ty trable s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:52 meleri Re: romant
nejhorsi je ze nevim nakonec jestli to fakt neni sinice?j to sede takove vlasce ale vetsiinou t neni moc videt....:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
Doufám, Meleri, že jsi nenasypala do nádržky ty kvasnice?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:41 R Muž romant [27982] Re: meleri
Nezatemňovat, nechat normální světelný režim, můžeš vyměnit 1/3 vody a mít trpělivost.
Edit: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:36 meleri Re: romant
dekuji! mam tam jednoho maleho clithona. ted jsem to cistila a priznam se ze nevim jestli to neni sinice. je to takove mazlave, mimo vodu skoro neviditelne a zasahlo mi to hlavne rostlinky, takovy sliz, mistama jak pavucina nebo chrchel bily nekdy trosinku do hneda ale ani ne spis do bezova...zatemnila jsem akvarium tak nevim nezkazim tim nic? prislo to vcera rano trosku a dneska v noci teda sila....nevim co delat, cele to predelat? nejhorsi je ze mi to likviduje kytky... sad sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 08:26 R Muž romant [27982] Re: meleri
Na plíseň v akváriu čerstváčku je nejlepší nějaký živočich, třeba šneci(okružáci, levatky) a nebo nedělat nic, akvárium si postupně sedne, voda se dočistí, nitrifikace začne fungovat a bude to v pohodě, takže trpělivost a nikam nespěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 04:15 meleri
ahojte, akvarko mam teprve pet dni a asi pred tremi dny se mi zacal tvorit mazlavy povlak na skle a na rostlinach, voda je trochu kalna. mam pocit ze mam v akvariu plisen, tvori se na rostlinach, na rozpadajicich se listech, takove mensi sede chuchvalce. bohuzel mam spatny fotak a na fotkach to neni videt.
prosim co na plisen?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 11:35 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: stanostanly
Já to mám na kořeni taky, když už to bylo opravdu hodně, tak jsem ho vyndala, vydrbala ve vodě zubním kartáčkem :-) (ve vodě, co jsem měnila). A trošku se to dělá znova, ale už málo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:54 R Muž romant [27982] Re: stanostanly
Už to tady u Tebe proběhlo tuším jednou, nechal bych to být a pokud se to nebude nikam jinak šířit, tak tam i ten kořen nech, pokud by to mělo nějakou expanzní politiku, tak ho vyndej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 19:51 stanostanly
Neviete mi poradiť , kupíl som minulý rok koreň do akvária polroka stal a potom so ho dal do akvária, po polroku som zružil akvárium a založil som nové tam so ho premiesnil 3mesiace nič na nom nebolo až teraz keď som priviazal na koreň mach začala sa po machu a po koreňi šíriť pleseň. čo s tým?lebo som čital že je to vačšinou pri novo založených.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:25 Muž muťa [554] - RostlinyRe: janik
Tak toto jsem měl a nemám díky tomu, že jsem kořen vyhodil. Nepomohlo nic. Jen se to rozlezlo po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 18:06 Muž micz [132] Re: janik
Brzy to zmizí samo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:49 janik – plieseň na dreve
Fotka k příspěvku Ahojte...Mám novo založené akva,30 l.Súčasťou sú živé rastliny a koreň vínnej révy,kupovaný z klasického zverimexu.Pred vložením do akva som ho dôkladne umyla a vydrhla,no už po dvoch dňoch v akváriu sa na ňom objavila plieseň,ktorá sa neustále rozširuje.Nechytá sa na štrk,ani rastliny,je len na tom koreni.Filter mám externý a výkonný,takže ním to nebude,ani rybami-mám len jednu bojovnicu.Neviem či ho mám zasa vybrať a umyť alebo ako proti tomu bojovať.Pravdu povediac moc do toho akva zasahovať nechcem,keby som ho znova vyberala,narušilo by to nielen estetiku akvária,ale posunuli by sa aj rastliny a vlastne všetko čo je vnútri.
Prosím ak máte nejaké riešenie,napíšte,budem rada....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 21:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: leoncupra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 17:41 Muž Dawe_CZ [34] – plíseň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, poprosil bych o radu. Před cca 2-3 týdny jsem založil nano krevetárium 30l (viz v moji prezentaci). Mám v něm kořen který obrostl plísní. Včera jsem nasadil první krevetky a zajímá mě jestli tato plíseň nijak neublíží krevetkám a jestli plíseň po chvilce zmizí sama. Zdá se mi že se spíše rozrůstá. Přikládám fotografie. Děkuji za reakce
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 22:06 René
Ahoj, koupila jsem ancíkům Tetra Pleco Wafers, hodila tři pecičky do aqua (54litrů, 24C, 3ancisi, 2pancéři) a nechala to být.Jenže za dva dny jsem si všimla, že se ty pecičky nasákly vodou, částěčně rozdrobily a co zůstalo ležet na dně tak chytlo plíseň! Tak jsem to vylovila a šla koupit Dajana Tablets Bottom, protože z předešlé zkušenosti jsem věděla, že tyhle tablety jsou v pohodě, už jen pro to, že se hned rozpustí. JENŽE tablety se sice rozpustily, ale pokud je nevzal proud a zůstala na dně hromádka, tak taky chytla plíseň.Čím to je?Navíc mám i tak nějak ochlupatělý stonky kytek, což si myslim, že je taky plíseň.Pročetla jsem forum a nezmar to myslim není. Tak nevim co s tim. Prosolit? Nejvíc mě zaráží, že mi tak rychle plesniví žrádlo :-( Děkuiji za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 18:47 Žena RudeRat [9] Re: Fugee
Ahoj, taky se mi to na tomhle druhu kořenu udělalo. Týden založené akvárium, zatím nezaběhlé kytky. A někde jsem se dočetla - nasaďte tam živorodky a šneky. Koupila jsem ampulárku a šest pavích oček. Tři dny nedělali nic jinýho, než že ten povlak s gustem ožírali. A po třech dnech po povlaku ani památky, rybky kořen sem tam oďubnou a pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2011 20:39 R Muž romant [27982] Re: Fugee
No konečně rozumná odpověď. To, to ale trvalo. Tu výměnu vody chválím a schvaluji všema deseti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:28 Fugee Re: Tudy
Dobře, budu čekat a měnit pravidelně vodu, snad zmizne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Fugee
V tom případě opravdu jen trpělivost, otíky bych tam teď nedával, ancík kdeco vydrží, ale otík ne. Připojuji se k ostatním v tom, že do 14 dnů až 3 týdnů plíseň sama zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 20:08 Fugee Re: Tudy
V akváriu bude 6 otíků, 6 pancéřníčků panda, X galaxek, X razborek bornejských a X endlerek. Otíky jsem právě plánoval dát nejdříve za dva týdny. Filtr už mám zaběhlý, takže se bakterie musí usídlit pouze v substrátu, což mi celkem urychlí záběh. Navíc je substrát hodně pórovitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 19:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Fugee
Po týdnu můžeš do takhle velkého akvárka už dát 2-3 Ancíky, pokud je chceš chovat. Na plísni si pochutnají a v tomhle počtu Ti pomohou s rozjetím nitrifikace bez rizika otravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:57 Fugee Re: romant
Jo, moje slabina. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:48 R Muž romant [27982] Re: Fugee
Jo, tak ještě větší čerstváček, tak to opravdu nemá cenu řešit. Krevetky tam samozřejmě takhle brzy nedávej, to by byla škoda. Budeš to muset vydržet a potrénovat základní vlastnost akvaristy, jíž je trpělivost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:36 Fugee Re: romant
Nejedná se o akvárium Shrimps, jde o jiné, kde zatím není nahraná hlavní fotka, takže není vidět. Je to dvoustovka. (100x50x40), založená teprv týden, proto jsem tam ty krevetky nechtěl dávat. Chtěl jsem vydržet alespoň tři týdny, lépe měsíc, než bych je tam dal. Můžu přidat fotku do prezentace, jestli je třeba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:08 R Muž romant [27982] Re: Fugee
Já myslel, podle názvu akva, že tam krevetky budou bydlet. Pro ně to bude lahůdka. To se nedá přesně určit, jak dolouho se to bude objevovat, ale je to od týdnů až po měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:07 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Fugee
Většinou zmizí sama do 14 dní, někdy do měsíce. Ale žádný stres. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 16:52 Fugee Re: romant
Dobře, a po jaké době to asi mizí? Taky mě napadlo, jestli bych neměl dát právě pár krevetek do akvária, aby to snědly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 16:37 R Muž romant [27982] Re: Fugee
Až tam budeš mít krevetky, tak si pěkně pošmáknou. X-) Výskyt takovýchto plísní je nejčastější právě v nově založených nádržích. Po hlubších příčinách jsem nikdy nepátral a vsadil na čas a nikdy mě nesklamal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 16:32 Fugee Re: romant
Ok, aby to nakonec nedopadlo tak, že bude kořen celý zařasený. Jaký je důvoc vzniku té plísně? Nově založené akvárium? Jaká je prevence?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 16:28 R Muž romant [27982] Re: Fugee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 16:26 Fugee
Fotka k příspěvku Zdravím, neví někdo, co je tohle? Mám to jen na kořenech (amano wood, jestli se nepletu), při odstanění se to tam druhý den objeví. Něví někdo, jak se toho zbavit? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 14:44 Muž souky [592] - RostlinyRe: AqualungVlada
dobré na zahnívající dno by měli být piskořky, prohrabují písek a množí se jako divý

hmm koukám že už to napsal moucha, a mě to za nejde smazat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 14:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
na to prohrabavani dna jsou dobre piskorky

jinak v tom filtru a i ve dne zije cely komplex bakterii, plisni a dalsich organismu, tvori urcity ekosystem a nejakou dobu trva nez se vytvori a stabilizuje, prochazi svym vyvojem a my ho pravidelnym cistenim udrzujeme ve fazi pro nas uzitecne a vyhodne, kdy z vody odbourava nezadouci latky, ale neprodukuje jine nezadouci produkty (metan, sirovodik....)

v mistech bez pristupu vzduchu ziji organismy ziskavajici kyslik z ruznych sloucenin obsahujicich kyslik... v prvni rade jsou to denitrifikacni bakterie (redukuji NOx, az na N2), po vycerpani zasob NOx, prijdou na radu organismy redukujici SOx na sirovodik (zapach zkazenych vajec), coz je dosti neprijemny produkt

pro rejpaly, dovolil jsem si to cele dosti zjednodusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2011 13:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: AqualungVlada
v akvárku hlavně ve filtru (i napríklad ve dně) žijí nitrifikační bakterie které přeměňují pro ryby škodlivé látky (hlavně z jijich výkalů a rozkladu organických zbytků) na takové co už nejsou škodlivé tolik a ty spotřebují rostliny nebo jejich přebytek dostaneš pryč s výměnou vody.
Takže při záběhu akvária je hlavní počkat aby se ty bakterie namnožily do dostatečného počtu, aby zvládly i zátěž až tam budou ryby (je pak dobré přidávat ryby postupně). Takže buď můžeš čekat o něco dýl, klidně 4 týdny než se dostatečně namnoží, nebo to trochu urychlit tak že tam dáš nějakého toho producenta odpadu aby měly co jíst. Někdo i sype trochu sušeného krmení i když je akvárko prázdné. Taky jdou koupit i v lahvičce přímo bakterie ale to taky někteří zpochybňují, v akvaristice je důležitá hlavně trpělivost.
To zahnívání a smrad způsobily anaerobní bakterie, které jsou tam kde není kyslík, tím prohrabáváním tam kyslík dostaneš a jim se tam pak nebude dařit.
Další důležitou činností je pak i výměna vody, nejlíp jednou týdně, s tím klidně už začni. Nejen že odstraníš látky které se můžou hromadit, ale i dostaneš do akvárka další které už rostliny spotřebovaly a potřebují je k růstu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:26 Muž AqualungVlada [1] Re: katterinecka
Dobře katterinecko, moc dekuju za radu, ja to zkusim tím zvonem nejak průběžně prohrabávat a doufam že to nebude hnít dál a kdyžtak budu informovat o dalším vývoji.. jinak v tom akvariu občas leze nějaký šnek, ale je hrozne malý, uplná tečka to je jenom, dostal se tam nejspíš s kulovou řasou, vždycky ho celý den nevidím a pak k večeru je na skle.. a zatim tam uz ten tyden žije, a myslim že se i trošku zvětšil.. tak třeba to bude dobré.. Ještě jednou děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:20 Fugee Re: romant
OK, nechám to být. Hodil by se mi třeba názor vóťi, nebo někoho, kdo má taky kořeny z akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: AqualungVlada
tak to párkrát odkal, hlavně v místě kde bylo to zahnilý. Jestli to pokračuje tak to poznáš podle smradu té vody při odkalování. Když to občas prokrábneš tím odkalovacím zvonem jednou za čas tak pomůžeš tomu aby už to dál nezahnívalo.
Na rybky bys měl ještě počkat, ještě aspoň dva týdny, nebo tak za týden tam dát nějakou odolnější rybku na rozběh, či šnečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:05 Muž AqualungVlada [1] Re: katterinecka
No lopatkou jsem vybagroval ten načernalý písek, vyhodil jsem ho a šel jsem pro nový písek na přehradu na pláž a propral jsem ho samozřejmě. Jinak akvárium beží zatím něco pres týden, je to 37l (44x27x31), čistý objem asi <30l, svitim 10w/650lm, a bublátko je rohový eckfilter nano.
květiny:
Egerie densa mockrát >10x
Limnophila sessiflora mockrat >10x
kulová řasa 2x
Cryptocornye parva 1x
Echynodorus tenellus 1x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 13:05 R Muž romant [27982] Re: Fugee
To jsem pochopil, ten kořen bude časem ještě více nacucanej vodou a to je to, co si myslím, že si s tím poradí, ale třeba se pletu a poradí Ti někdo kdo s něčím podobným má osobní zkušenosti. Já jenom vím, že když jsem máčel kořen ve venkovním jezírku, tak právě v místě kde se dřevo vystupuvalo nad vodu se tvořila nějaká plíseň a postupem času, jak byl ten kořen více nacucanej, tak to zmizelo samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:58 Fugee Re: romant
Jde to seškrabat nehtem. Není to v akváriu, ale těsně nad hladinou, tak nevím, jak by si s tím samo mohlo poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:55 R Muž romant [27982] Re: Fugee
Neřešil bych to. Jestli to jde třeba setřít, nebo odsát, tak to můžeš zkusit, ale asi se to utvoří znovu, nechal bych tomu čas, funkční akvárko by si s tím mělo poradit samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: AqualungVlada
akvárko musíš tak jak tak nechat zaběhnout, akvárko by už pak smrdět nemělo. To si to dno vyhodil a koupil nové? nebo propral? S dobře fugujícím filtrem a rostlinami si už s tím akvárko poradí (ovšem záleží jestli to co tam máš bude stačit, bez prezentace se těžko radí). Jak dlouho je akvárko v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:27 Fugee
Zdravím, používáte nějaký přípravek, nebo něco takového, na plíseň na kořenech (liáně)? Část liány mi trčí z akvária, a u hladiny vody se mi na liáně drží nějaká bílá plíseň. Co s ní? Co to je? Škodí něčemu? Jak ji sundat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 12:19 Muž AqualungVlada [1] – Acorus pusillus
Ahoj, před týdnem jsem si koupil diky své nevědomosti květinu Acorus pusillus, dva kousky, a po pár dnech jsem zaregistroval ze v nejnižším rohu akvaria se vytvořila jakási bílá mlhovinka, ze začátku jsem myslel že jde jen o nějaký kal a neviděl jsem v tom žádnou spojitost, tak jsem to hned posál hadičkou, ale druhy den to tam bylo znovu.. shodou okolností jsem tady na fóru narazil na článek o nevhodných akvaríjních rostlinách, Acorus byl mezi nimi a já se hned rozhodl koupit nejakou jinou květinku protože jsem se dočetl že Acorus ve vodě příliž dlouho nevydrží. Když jsem se vesele vrátil s Echinodorusem a Cryptocornyjí že si je zasadím místo Acorusu, nevěděl jsem jaké zklamání mě ještě čeká. Když jsem vytáhl ten Acorus ze dna vyvalil se obrovský puch, malem jsem z toho upadnul a zamotala se mi hlava, no byla to hrůza. Hned mi došlo že něco není v pořádku když jsem vytáhl i druhý trs Acorusu a zjistil jsem ze všechen písek okolo zasazené rostliny byl načernalý a hrozně páchnul, dokonce i kameny které byly v blýzkosti měli černé svrny které nešli vůbec umít a ten puch, no ten byl opravdu s velkým P. Musel jsem všechno hned vyměnit a bylo s tím spoustu práce, puch už je jen slaboučký a mlhovinka zmizela.
Chtěl bych se zeptat pokud s tímto máte nějaké zkušenosti, jestli teď můžu do akvária nasadit nějakého tvora, nebo jestli musím provést nějaká opatření aby rypkám nebylo zle? (zatím žádné rybky nemám)
Děkuji za jakoukoli pomoc.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13663x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15646-plisen-v-akvariu?od=251