Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Plíseň v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 17:32 Adéla Re: Xlientka
Máte někdo také zkušenosti, jestli šneci okružáci neutíkají z akva otvory v krytu - kolem kabelů? Děkuji Adéla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2015 13:33 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Adéla
Pokud k tomu nemají pádný důvod, neutíkají. Na suchu uhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 22:02 Adéla Re: romant
Jak často měnit vodu? Tím, jak je akva ze setu, jsou v krytu různé otvory na kabely a další zákoutí v krytu. Je možné, že by šneci těmi otvory utekli? Předpokládám, že různě po akva šplhají a že by šplhali i po kabelu ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 20:46 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Opětovné čištění a znovuzakládání nikam nevede, akvo si s tím musí poradit samo, udělej co jsem ti poradil a taky si počkej na názory dalších diskutujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:45 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Adéla
Šneci to slupnou. Musíš jen vychytat funkčnost akva. Čistit celé kvůli plísní nemusíš. Jak píše Romant měnit a měnit.

Kdybych měl foto starého akva tak by jsis sedla na zadek co tam bylo i viditelné plísně. Bylo to jak zasněžené Alpy. Výměny se šnekama a za pár dní křišťálové akva. Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:44 Adéla Re: romant
Není potřeba vše znovu vyčistit? Tu plíseň tam mám nechat? Jak zmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:34 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Vyměň polovinu vody, nasaď šneky okružáky a lehounce akvo nakrm sušeným krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:29 Adéla Re: romant
Nádrž má cca 25 l, z toho je 20 l vody. Nádrž ze setu, světlo je zářivka - vyměněná, původní byla moc silná. Na dně kamínky cca 5 mm, kytky kryptokoryna červená. Filtr dennerle rohový závěsný (jelikož po 2 měsících nedržely přísavky, je přidělaný na domácí konstrukci, proto tam je hodně těch zelených přísavek, není to moc estetické, ale drží, ale to není důležité). Filtrační vložka ve filtru je původní originál. Topení je připevněno, není však užívané. Adéla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 20:22 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Tak to normální není a přisuzoval bych to ne zcela funkční nitrifikaci, nebo-li akvo není stále usazeno, pomohla by prezentace předmětný nádrže s co nejvíce údaji, tedy po registraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:19 Adéla Re: romant
Když jsem to všechno před 3 týdny čistila, např. na přívodním kabelu k filtru možná byla plíseň, možná i jinde, ale ne moc, snažila jsem se to důkladně umýt vodou. Teď když jsem vyndala ruku s teploměrem, všechno to strašně páchne. To asi není normální. Adéla
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 20:13 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Akvárium bez viditelné či neviditelné plísně neexistuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 20:11 Adéla – plíseň v akvariu
Ahoj,
mám akvarium 20l, nedařilo se, proto jsem jej znovu založila - zůstal původní filtr, jen propraný ve vodě, dno propráno - několikrát napuštěna voda a zase vypuštěna, část kamínků vyndána a proprána v kbelíku ve vodě, kytky vyndané, přebrané a znova zasazené. Vše bylo omyto vodou. Je to cca 3 týdny, rybičky zatím nejsou, čekám, až se akvarium zaběhne. Dnes jsem si všimla, že na zelených úchytkách je něco světlého (úchytek tam je hodně, je na nich přidělaný i filtr apod.), oddělala jsem teploměr a úchytka páchně plísní. Myslím si,že plíseň je i na ostatních úchytkách, to znamená, že všude v akvariu. Co s tím? Omytí vodou asi nepomůže, to jsem už udělala před 3 týdny. Přece nenechám v bytě akvarium plné plísně. Adéla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2015 19:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
Nové akvárium, vůbec bych to neřešil. Dej tomu čas a jen měň vodu. V nově založených akvárijích se objeví spousta podivných věcí, které nejpozději chvíli po nasazení ryb zase zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 19:48 Mejla82 – Bila,asi plisen
Fotka k příspěvku Dobry den,po zalozeni akva po cca 5-7 dnech se mi zacaly tvorit bile chomacky co se malinko roztahuji po dekiraci az na koren jedne rostliny.Informaci po netu je moc...nevite nekdo zda to odsat ci nevenovat pozornost nebo likvidovat nejakou bakterii....diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2015 18:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Martin2035
Tohle nic neni, nech to byt, uplne normalni jev. Az budes menit vodu, muzes to zkusit odsat, ale nijak se tim nevzrusuj, jak prisla, zase odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 18:15 Muž CurvyTriangle [0] Re: Horác
Okružáka jsem našel ve filtru, takže už není.. sad :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2015 18:09 Muž Horác [3942] Re: Martin2035
Já hlasuju pro plíseň :o) ... koukal jsem na prezentaci, že máš okružáka ... až si ji najde, tak za něj budeš rád :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 17:52 Muž CurvyTriangle [0] – Plíseň z kořenu
Fotka k příspěvku Zdravím, na novém kořenu se mi vyskytla nejspíše plíseň (nebo řasa?). :-O Co s tím dělat? Vytáhnout ten kořen a zbavit se toho násilně, nebo to nechat? hmm viz. moje prezentace
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:30 pospejs – Plíseň na skle.
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat, na skle akvária těsně pod hladinou se mi neustále tvoří toto. Mohl byste mi prosím někdo poradit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:21 R Muž romant [27987] Re: Zub
To že je to jiná rostlina, souhlas, to že by to mohlo ukazovat na nedostatek dusíku ve vodě, souhlas a jenom doplním že to chce zajistit lehký proudění vzduchu mezi hladinou a krycím sklem, krytem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:14 Žena Turbínka [2558] Re: Zub
Jak již bylo zmíněno, k salvinii to má daleko, respektive je to pistia stratiotes. Málo dusíku (s tím souhlasím) a také bych se soustředila na to, aby se ti na listy nedostávala voda, a aby rostliny nebyly namačkané na krycím skle nebo krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zub
Odhlednu-li od toho, ze se mi urceni te rostliny moc nezda, vsimni si, ze Ti plesnivi starsi listy, ktere odchazeji nejspis na nedostatek dusiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 13:35 Zub – Plísen na plovouci rostline
Fotka k příspěvku nedavno jsem si do dlouho zabehleho akva koupil na hladinu Salvinia auriculata dnes pri kntrole jsme zjsitil ze tak 15% rostlinek chytlo na listech plísen. Co s tim? Neda se proti tomu neco delat? Prece jenom nad hladinou bude vzdycky vysoka vlhkost s tim nic neudelam.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 07:49 Muž AK47 [4] Re: grunda
Diky vsem, s trsy HC uz bohuzel nic moc udelam. Tlacil me cas a taky jsem mel trosku rozrezane ruce od ziletky z toho... Okruzaky nasadim co nejdrive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 00:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: AK47
špatně opláchnuté kytky, okružáci pravdu pomohou, jinak stačí i výměny vody, časem to zmizí. Jinam máš to HC dost blbě zasazené - moc velké trsy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:45 Muž pitris65 [9] Re: romant
Okružáky můžu vřele doporučit.palec Pomohli mi nedávno s obdobným problémem-až jsem se divil co dovedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:19 Muž AK47 [4] Re: romant
Okruzaci me dnes napadli taky, zkusim rovnez, dekuji mnohokrat, budu trpelive menit vodu, sneky dam a budu to nejak otirat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:52 R Muž romant [27987] Re: AK47
Hrstičku šneků okružáků přidal bych. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:29 Muž AK47 [4] Re: Burik
OK, denne budu menit 15-20%, odsavat nevim jak to pujde z kytek, budu se snazit to nejak stirat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 19:17 Muž Burik [727] - AquascapingRe: AK47
To je celkem běžný v nově založeném akva.Měl jsem to taky.Dál měň vodu,odsávej to a za pár dní to zmizí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:44 Muž AK47 [4]
Fotka k příspěvku Ahoj, taky mam cubu z gelu a po ani ne tydnu bojuju s timhle hajzlem (uprostred).. Napada mi to i ostatni rostliny a voda zacina byt zamlzena do bila. Rekl bych, ze to "leze" i pod dne, zacinam se bat ze sinice.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:00 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Happy23
Rosliny kupuj spíše tuholisté jako anubiasi nebo echinodory. Trochu nějakého rašelinového výluhu by také neškodilo třeba Torben. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:48 R Muž romant [27987] Re: Happy23
Ano denně měnit a možno přidat nějaký bezpečný protiplísňový přípravek, třeba eSHu 2000 i Acriflavin je možný, ale s tím opatrněji, spíš nižší než doporučenou dávku. Rostliny nechat, musí se to stabilizovat, na závěry je moc brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:40 Happy23 Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dík.
takže denne1/3 vody a žádný přípravky.... (pouze aguatan na upravu vodovodní vody)
A rostlinky vyhodit....vyměnit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:31 R Muž romant [27987] Re: Happy23
Denně měnit 1/3 vody, to je tak jako tak vhodný, neb to bylo znovuzaložený akvo. Na modrý vodičky pozor, to je na bázi meth. modři, či malach. zeleni a to by se giboušovi nemuselo pranic líbit a ani nitrifikačním bakteriím, kterých je tam pomálu a jde s píš o to aby se množily, tím neuděláš velkou radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 14:27 Happy23 Výsledek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.
Tak jsem nádrž vypustil,vymyl vodou a houbičkou,propral kamení,dal zpět a napustil.Použil jsem Aquatan a Bactozym,po 24h jsem tam dal Gibicepse a evidentně se mu domov líbí.
Dnes je to druhý den a voda i kamínku jsou čisté,akorát na rostlinkách se to objevilo znovu,tak je dnes naposled opláchnu,nebo zítra koupím nové,což asi bude nej...ale vypadá to že se to zatím nešíří,je to pouze na rostlinkách.
Minule to během 12 hodin napadlo celé dno.
A zdá se to zanechalo i na Gibouškovi následky na ocasní ploutvi a za hlavou...Je nějaká prevence? (kdysi jsem používal fialové,modré kapičky...???
posílám fotky akvaria a gibouška
Dík za info...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 01:19 Happy 23 Re: JoKa
Moc vám všem děkuji za vaše rady a iniciativu :-)
Gibicepsovi jsem připravil jiné prozatimní 60l akvárko bez cheme,pouze jsem použil "uryhlovač" Aquatan od Sery na rychlý přesun a doufam že to "chlapík" přežije.A toto vypustím,pročistím,založím znovu a necham pracovat dva,tři dny než ho dám zpět.
Opravdu je to bakteriální shluk,měl jsem tu kamaráda akvaristu a ten usoudil to samé jako Danila a JoKa
Dám vědět za týden jak to dopadlo.
Ještě jednou Děkuji

OPRAVA : ne 78 pavích oček ..:-) ale 8.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 00:42 Žena Danila [4489] - SumciRe: JoKa
Vypnout filtr a použít Mycopur jsou v tomto případě nejblbější možné rady, které jste dostal.To, co se Vám v akváriu objevilo, není plíseň, ale shluky bakterií, kdybyste býval nepoužil nic a počkal, až to gibouš okouše a až se akvárko samo zmátoří při pravidelném odkalování, ztratilo by se to samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:39 JoKa Re: Happy 23
Dávkuj dál, jen tak dál... Povíme si... ;-)
Neber to zle, ale krunýřovci všeobecně nenávidí chemii! A konkrétně Charlie (tak pojmenovala mladá našeho gibouše) je hned po otících nejnenávistnější krunýřovec na chemii, kterého jsem kdy měl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:23 Happy 23 Re: JoKa
Fotka k příspěvku 3rostlinky a jsou práve kvůli gibouškovi zatíženy kameny filtr mam Fluval 404 venější ale ted je vyplý na radu jiného akvaristy a dal jsem jem lehkou filtraci bez proudění vody.

Použil jsem dnes druhý den MYCOPUR
dal jsen tam eště 78 pavích oček a 5 miminek a na rybkách žádná plíseň není,giboušek řádí jako vždy žádné známky nemoci...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:09 JoKa Re: Happy 23
nevím jestli z 30cm giboušem tam vůbec vydrží
Nevím, kde to Václav vyčetl, prezentaci nevidím, ale jestli máš v akva gibouše a řešíš cokoli chemií, tak mu rovnou zamávej... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 23:05 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Happy 23
Je trochu těžké něco radit. Podle mě máš špatné dno velmi málo rostlin nevím jestli z 30cm giboušem tam vůbec vydrží. Vrhl jsi se na chemii a asi to moc nepomůže. Pořádně bych odsával často(dvakrát týdně) měnil velkou část vody, omezil bych krmení a uvidíš. Předtím jsi měl moc světla a teď ho máš málo, pokud tam nemáš skoro rostliny tak to až zas tak nevadí. Hlavní je dobrá filtrace a častá výměna vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:30 Happy 23 Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je kupovaná v akvaristice,kamarádka jí tam má taky a nic... je to i na ostatních,ale každopádně jestli za to může vyndám jí.
jako osvětlení jsem používal 2x osram 58W/77 Fluora
a ted jsem to vyměnil za 1x36W Aquaglo
Díky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 17:06 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Happy 23
Koukám že jsi také naběhl. Ta rostlina na obrázku do akvária nepatří, spíš do květináče za okno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 16:55 Happy 23 – plíseň v akvárku
Fotka k příspěvku Zdravím.
Už 5 dní se mi drží v 200l.nádrži tato řasa,nebo plíseň, nevím. byl jsem v akvaristice a poradili Mycopur.tak druhý den používám a žádná změna,voda je z toho zelená. Včera mi tam ještě běžel Fluval 404 bez aktivního uhlí,dle návodu Mycopur,a dočetl jsem se snížit proud ,tak jsem dnes použil malý 30l.filtřík.Mám v nádrži jednoho Gibicepse 28cm,a deset pavích oček a deste miminek , a rybky to nenapadlo,napada to pouze kameny a rostliny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Prejde to i bez nich, je to jen na Tobe co chces a nechces ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Šneky tam nemám, ale můžu tam dát okružáky a levatky z druhého. Mám to udělat? asi jo, viď? Šneci jsou potřební všude. Užiteční pomocníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 19:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Nechal jsem takhle v akvariu zbytek jiker na koreni, uz se mi ho nechtelo tahat ven. Chytil poradny kozich plisne na zbytku (uprimne, nevykulila se vetsina) nevykulenych jiker a za 14 dni po tom nebyla ani pamatka. Mozna to spasli i sneci, to netusim, ale jak uz to pak nemelo z ceho, zmizelo to, 200l akvarko, takze o kvalitu vody jsem se nebal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Takže to tak mám nechat. Nebo jaká opatření proti tomu udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Myslim, ze je jen otazka casu, kdy ta plisen uz nebude mit z ceho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13664x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15646-plisen-v-akvariu?od=151