Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plíseň v akváriu

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Plíseň v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 18:29 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dělal jsem akvárium, kam jsem přidal in-vitro rostlinky z gelu. Neumyl jsem to dostatešně hlavně u hc a trochu i u glossy a mám to v akva. Pokaždé, když akvárium čistím, tak mi to létá po akváriu. Teď se mi ale mezi rostlinami(glossou) usídlilo něco z gelu. Připomíná mi to, jako kdyby gel začal ve vodě plesnivět. Je to možné. Vysát to nejde. Pouze s pískem, kde je i rostlina. Přidávám foto, na kterém to alespoň trošku jde vidět. U HC to nemám. Jen mezi glossou.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:14 amrtin Re: denda96
Zkus jí opatrně odsávat hadičkou a nasadit ty šneky.Jinak to budeš muset pár dní vydržet,pak zmizí sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 09:49 R Muž romant [27982] Re: denda96
Pomohl bych si šneky okružáky a jinak samozřejmě ten čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 09:22 denda96 – Plíseň a limnophily
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s plísní v akvárium na kořenu a limnophilách. Akva je týden založené, tak tomu nechávám čas, plíseň odsávám hadičkou. Akorát se mi dostala na substrát a dále na limnophily. Myslíte, že plíseň vymizí? Limnophily jsou teď celé zaprášené, protože se na nich drží lépe kal. Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 22:26 R Muž romant [27982] Re: smajdalf
Snad nějaká houba a to bych jako příčinu těch zmiňovaných úhynů neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 21:50 Muž smajdalf [0] – plisen?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku toto se mi objevilo na koreni v akva.je to tam uz asi tak 4 mesice.je to plisen nebo nejaka rasa?fotil sem mobilem tak je trochu horsi kvalita
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 07:17 Muž muťa [554] - RostlinyRe: arcticlady
Já měl ten samý kořen z vinné révy, drželo se to týdny a rozlezlo po celé nádrži, na rostliny apod. Vyhodil jsem kořen a do týdne bylo po všem. Výrazně však pomohli živočichové, jak píše romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 16:56 R Muž romant [27982] Re: arcticlady
Nijak, zmizí to časem samo a o to rychleji čím více bude v akváriu živočichů, ale s nima kvůli této drobnosti netřeba pospíchat. ;-) Jedině nasadit do akce nějaký šneky údržbáře, třeba okružáky, levatky a do dna piskořky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 16:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: arcticlady
Toto téma je o plísni v akváriu, stačí si přečíst starší příspěvky a dozvíte vše co chcete vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 16:32 arcticlady – plíseň na kořenu
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat. Zakládám právě nové akvárium. Sehnala jsem si do něj krásné kořeny z vinné révy, ale dnes jsem na nich našla plíseň nebo to přesně tak vypadá. Bílý povlak. Je to ale zatím jen na kořenech.
Nevíte někdo jak se toho zbavit?
Díky Danča
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:58 Angua Re: romant
Okružáky dávám želvákovi, protože jich je fakt dost. Budu poctivě odkalovat, málo krmit ;) a běda, jestli se objevěj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:40 R Muž romant [27982] Re: Angua
Když je nebudeš futrovat spoustou krmení(myšleno ryby), tak se nepřemnoží a budou to dobří pomocníci. Hodně krmení+hodně výkalů ryb= přemnožený šneci, dno je třeba občas dle potřeby odkalit a tím si udržovat populaci šneků na přijatelný úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:37 Angua Re: ustavprochore
OK :) A zrovna se zeptám :) Co až se přemnožej? A oni se přemnožej ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:34 Muž Yirka [9118] Re: Angua
Přesně, nechej tomu volný průběh, tyto dětské nemoci se srovnají po nasazení prvních obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 19:29 Angua Re: Zoidik
No šnek se tam sice proháněl, ale na vajíčka to nevypadá. Fotku nedodám, protože v záchvatu očisty jsem přísavky i kořen vyndala a umyla. Zřejmě chybka, spíš jsem měla počkat, až si to celý sedne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2013 17:16 Žena ustavprochore [567] Re: Angua
Hoďte do akva pár obyčejných okružáků, pošmáknou si na slizu, pomohou se záběhem akva a dost možná i nějaké ty řasy seškrabou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 15:12 Žena Karnal [196] Re: Angua
To nebude nic zlého, mě to aspoň vyrostlo na gumových přísavkách u všech nově založených akvárií. Podle mě neškodné. A s tou řasou to nemá nic společného, tím jsem si jistá. Pokud to vadí, tak vyndat přísavky a umýt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 14:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Angua
Průhledný sliz? Necheš dát fotku? Podle popisu mi to spíše přijde jako šněčí vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 12:36 Angua – Průhledný sliz
Prosím o radu. Zakládám si nové akvárium, o trochu větší než to předchozí (ze 40ti litrů na 80) :) Říkala jsem, že už nebudu dělat začátečnické chyby typu "vypustím ryby hned" atd. Myslím, že přípravy proběhly docela s rozvahou. Až na tohle...na poslední chvíli jsem si koupila v Hradci na výstavě Anubiasy. Spěchala jsem, neprohlídla a doma hořce litovala. Některé listy porostlé černou řasou. Postižené listy jsem ostříhala a riskla zasazení do nového akva. Po týdnu koukám, úchytky filtru a kořeny komplet pokryté průhledným slizem. Na první pohled mi to přišlo jako plíseň. Může to být ta původní řasa z rostlin (i přes to ostříhání)? Vypustit, vydezinfikovat a napustit znova nebo spoléhat na to, že si s tím poradí filtr? Jsem docela na nervy, protože když jsem zakládala malé akva, tak jsem se tím moc netrápila a fungovalo to bez problémů. Teď takový přípravy a tohle :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2013 18:21 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Yirka
Přesně :) Od jisté doby když jedu na 14dní pryč, nachystám 3 víčka od petky s krmením a ostatní zamknu do stolu ;-)
Ponechání volné ruky nezkušeného krmiče dopadlo vždycky katastrofou.
3-4 dny nepřítomnosti vůbec neřeším.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 18:14 Muž Yirka [9118] Re: jackeee
Ono to ani tak není o frekvenci toho krmení, ale o množství. V tom dělají pověření opatrovatelé nejčastěji chyby. Proto raději nechat bez krmení. A když už, tak jim do nějakých třeba vršků od petek příslušné množství nachystat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2013 17:32 R Muž romant [27982] Re: jackeee
Byť jsou neonky vzrůstu menšího, tak do 30 litrovýho akvária nejsou vhodný. Jsou to hejnový rybky, který daleko lépe vyniknou ve větších nádržích, kde můžou bejt ve větších skupinách, kdežto ve Tvém akváriu se naplno neprojeví jejich pospolitost a jsou v akváriu tzv. rozstřelený a působí dojmem, že jich je tam neustále málo. Ty platy(co jim říkáš červený tetry), tam nepatří už vůbec, jsou to bordeláři a hodně nadělají a budou akvárko zaneřáďovat svýma výkalama a v takto malým prostoru se velmi rychle může stát, že nepříznivě zapůsobí na kvalitu vody, tady jsou opravdu na místě intenzivní výměny vody a ještě lépe změna, za jiný jedince. Osobně bych volil třeba hejno rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 . Prostě místo neonek a plat, partu teter ohnivých, ale bude to chtít ještě více rostlin, aby nestrádaly stresem z prázdnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:32 Muž Ad@m [1051] Re: jackeee
Lebo má 30 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:23 jackeee Re: romant
Můžu se zeptat, z jakého důvodu do mého akvárka nepatří neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:17 jackeee Re: Zoidik
Automatické krmítko jsem už měla a dopadlo to katastrofálně, navlhlo mi a když jsem se vrátila domů, bylo z krmení bahno, takže ryby byly o hladu stejně. Je pravda, že by mi vydrželi těch pár dní bez krmení, příště to tak už udělám. Testy vody jsem dělala a vše je v pořádku a co se týká prezentace, asi ji dám také do kupy, abych to tu pořád nemusela rozepisovat. Děkuji tedy za rady, snad tahle spoušť vznikla naposledy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 13:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jackeee
2-3 dny bez krmení bych neřešil. Pokud by to byly 2-3 týdny a pravidelně, tak bych osobně uvažoval o automatickém krmítku, ale takto... Nechceš si udělat prezentaci, dát několik fotek akvárka a rozepsat se o něm? Sehnat si pár testů a otestovat vodu by taky nebylo ke škodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2013 13:18 Muž Martex42 [20] - TetryRe: jackeee
To bude určitě překrmením. Krmivo které ryby nesežrali zůstalo na dně a zplesnivělo. Když odjíždíš na 2-3 dny tak není potřeba někoho pověřovat krmením. To nepáchá více škody než užitku. Pár dní bez krmiva rybám akorát prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 13:17 R Muž romant [27982] Re: ViktorX
Ano i to se může stát, tetry si zobly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 13:13 jackeee Re: Zoidik
Dala jsem instruktáž a mizím většinou jen na dva-tři dny, teď krmili jen jednou, tak mi to přijde divné. To akvárko je už dost dlouho zaběhnuté a ryb tam moc není, ta vata se tam tvořila i ve chvíli, kdy v něm byla jen betta. Víte tedy někdo, co to vůbec je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 13:13 Muž ViktorX [474] Re: romant
To jsem si taky myslel, ale po 9 dnech bylo takovejch ukousanejch ploutviček, že jeden pancík to už nerozdejchal/nerozplaval :-(. Tak jsem koupil takové víkendové a týdenní bloky, a "těším" se na dovolenou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 12:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jackeee
Dala jsi instruktáž, kolik toho krmení tam dávat? Že stačí trochu? Pokud se to stane jenom když někoho pověříš, tak to je možné, že to je krmením. Na jak dlouho se vzdaluješ? Mění ti pověřené osoby i vodu? Ještě jenom tak na okraj, do 30 litrů neonky a červené tetry nepatří, místo nich pořiď dvě samičky betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2013 12:12 R Muž romant [27982] Re: jackeee
Před odjezdem zamkni krmení, zdravý ryby vydrží 3 neděle bez krmení. Neonky ani ty platy do tvého akva nepatří, to jenom pro info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 12:08 jackeee – Znečištěné akva
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebuji poradit. Mám akva asi 30L, v něm 1 betta, 6 neonek a 2 červené tetry. Teplota vody 27-28C. filtr klasický. Kdykoliv se vzdálím z domova na více dnů a pověřím někoho krmením, tak se vrátím a mám v akvárku spoušť vždy stejného typu. Na dně se vytvoří cosi bílého, co připomíná vatu. Jedinkrát se mi to nestalo, když jsem se o akvárko starala sama, takže to přisuzuji nadměrnému krmení (krmím klasickými vločkami a granulemi pro bettu), ale jistá si nejsem a ještě mi nejde do hlavy, jak by něco takového v takovém množství mohlo za tak krátký čas vzniknout. Je to dost těžké, takže vyčistit to je nadlidský výkon. Můžete mi to prosím někdo vysvětlit? Přikládám foto a předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 16:02 Muž exit [116] - RostlinyRe: meleri
Ahoj podle těch fotek to vypadá spíš na plíseň.Taky se mi udělala na nových kořenech z obchodu.Je to jen otázka času než zmizne sama.Já ji zpočátku čistil mechanicky,ale pak jsem to vzdal a nechal to přírodě a ta to vyřešila.Jinak co znám tak sinice mívá zelenomodrou barvu a na tu mi pomohlo zatemnit akva na 3-4 dny.Neřeší to sice příčinu,ale pak už byl od ní pokoj tak jsem dál nepátral.
Ale tvůj problém si myslím je plíseň a od té by ti měli pomoct šneci jak bylo zmíněné výše.Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 20:07 meleri Re: Bob66
No ja mela zavesny filtr a byl moc silny uplne to vrelo v pondeli jsem ho vymenila za nano filtr ale teda zmena k horsimu. Nechapu to pisou ze na sinice treba silny proud cetla sem to dneska. No mam uz v tom gulas. Logicke mi prijde ze cim vic to viri tim je to horsi?tak uz fakt nevilm. Ale dik super ja doufam ze ten nano filtr pomuze! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 17:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: meleri
Přesně tohle jsem řešil minulý měsíc u bratra ale v horším stádiu, který měl čerstvě založené akvárium. Zkoušel vše možné, výměny vody, odsávání ale bylo to pořád horší, zabralo až rapidní snížení proudu z filtru X-) Do týdne bylo akva čisté, bez jakéhokoliv dalšího zásahu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 14:49 meleri Re: Sid
jo je to skoro ciste vsechno jsem odsala jen na monosoleniu se to drzi, sundala jsem to z kytek, akorat to monosolenium asi zarve...to proste ocistit nejde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 14:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
Zkuste toho při denní výměně části vody co nejvíc odsávat pomocí hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:51 meleri Re: vrlenin
dik moc jenze mam tam i chuchvalce sad humusu kez by mi to zmizelo jako tobe :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:30 vrlenin Re: meleri
Ahoj,zákal se mi udělal hned při zabíhání aqua.Taky jsem měl z toho hrůzu,ale nechal jsem to být a za dva dny to zmizelo samo.Jen jsem snad mezi tím vyměnil vodu-tedy 1/3.Hlavně žádnou CHEMII !!!Jo a můžu tě uklidnit-plíseň to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:15 meleri Re: romant
uvidim za kolik bude ta raselina a koupim...uvidim co to akva udela to vikendu ale fakt si taky rikam ze je to zbytecny risk.
sem se koukala co pisou frantici a pry tento typ sinice sedohnede je z prebytku fosfatu! ale odkud se bere fosfat v mem novem akvariu? ze dna? a celkove sinice pry je z prebytku nitratu. ale ty se eliminuji akorat pridavanim nove vody ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 13:05 R Muž romant [27982] Re: meleri
Dej na svůj rozum, ta sleva by se mohla pěkně prodražit, akvaristika je o trpělivosti. Rašelinový výluh, je takový přírodní vylepšovadlo prostředí, huminy, třísloviny, prostě taková nechemická cesta ku prospěchu obyvatel, ale že by to mělo nějakej likvidační efekt na tu plíseň co tam pozoruješ, to bych nepředpokládal, jinak samozřejmě použití možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:59 meleri Re: Yirka
dekuji necham tedy tak poridim pouze tabletu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:59 meleri Re: romant
jasne dekuji za kazdou radu, zitra mazu pro sneky, koupim i neritiny ty jsou taky fajn aspon na rasy ten clithon teda jen spi...to je blby ten pan dava slevu euro za krevetku kdyz koupim deset, jinak min je to za tri eura pade a to je uz dost...rozum mi rika pockat ale zas by to byli dalsi bojovnici s tim hnusem. taky koupim ty startovaci tabletky.

a je pravda ze pomuze raselinovy vyluh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:53 Muž Yirka [9118] Re: meleri
Filtr rozhodně nečistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:42 R Muž romant [27982] Re: meleri
Jestli do toho můžu lehce Sidovi zafušovat, tak bych rozhodně nedával jako první ty krevetky, ale použil ty šneky, což bude vlastně 2v1, protože se pustí(s největší pravděpodobností) do toho čehosi a tím jak budou v akváriu fungovat, budou podporovat(krmit) nitrifikační bakterie a ty se budou trošku lépe množit, než kdyby bylo akvo ti týdny bez živočichů. Až budeš dávat jiný obyvatele než šneky, tak postupně a ne všechny najednou, samozřejmě za asistence výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:33 meleri Re: Sid
moc vam dekuji Side. co vy uz jste se mi naradil...nejdriv rasy....z tech jsem se vyhrabala a akva bylo pekne....ted zas jiny hnus....
ne nepremistuje se to, ale je to tezke to nabrat proklouzne to mezi prsty a plave to. mikroskop bohuzel nevlastnim.
mam vycistit i filtr?
akorat me potesilo, ze kytky ty zdrave bublaly, takze mozna ze diky co dve ten boj vyhrajou...
jeden pan mi nabizi v sobotu krevetky, mohly by pomoct a sezrat to? ale nepojdou? nemam testy nemerila jsem ani NO2 3 , ale uz by mely teoreticky klesat...cetla jsem ze min tyden na krevetky, chtela jsem cekat tri tydny jenze ted si rikam, kdyby to sezraly...
mam clithona, ale ten jenom spi...ampularie tu maji, okruzaky jen akvaristi a ten znamy ma oskary a vsechny mu sezrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 11:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
Jak obvykle píšu - chtělo by to vidět pod mikroskopem, aby se daly dělat relevantní závěry. (Což asi nehrozí... :-O)
Takže bez tipovací loterie zopakuji, co bych udělal nejprve - nasadil bych okružáky a/nebo ampulárie. Tito šneci si smlsnou jak na plísních, tak na sinicích. (Možná drkalky? Přemísťuje se to?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 11:18 meleri Re: Sid
a co myslite ze to je? ja si fakt myslim cim dal vic ze je to ta sinice.....ok zakoupim sneky ale dneska nemuz az zitra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 10:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: meleri
Chtělo by to hrst okružáků a/nebo pár ampulárií...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13663x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15646-plisen-v-akvariu?od=201