Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Automatické dávkování PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Automatické dávkování PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2010 08:06 Muž MilanSuchy [2] - Sumci – Re: prisavnik
Dají se koupit (na jednom aukčním portálu - ať nedělám reklamu) cena 200 - 300 za dva až tři kusy ale viděl jsem i dávkování pomocí zubového čerpadla z ostřikovačů skel, tam ale bylo potřeba použít časové relé aby čerpadlo neběželo celou minutu co jsou sepnutý hodiny, protože má relativně velký průtok. Možná by i stálo za úvahu udělat vlastní hadicové (peristaltické) čerpadlo třeba z modelářského serva, nic tak extra na něm neni. mve.energetika.cz/…
www.schulzep.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 22:42 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: MilanSuchy
Keby som mal take piestiky :) Nieco podobne si musim rucne vyrabat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:48 Muž MilanSuchy [2] - Sumci – Re: MilanSuchy
Fotka k příspěvku Slíbené foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 12:26 Acinonyx – Re: drateník
Dolezite je drzat ho v relativnej tme. Za par dni sa neskazi, ale niekolko tyzdnov/mesiacov uz asi nebude to prave orechove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 12:17 drateník
jak dlouho vydrží PMDD v dávkovací nádobce při pokojové teplotě 25°C? Neni možné že se hnojivo po pár dnech tzv. "zkazí"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 11:34 Usine – Re: MilanSuchy
Světlo jsem myslel že bude poměrně silné. Pokud jde o PMDD tak jestli takovouhle dávku narveš do akvária každý den tak bude hodně zelené, ale ne od roslin. To už musíš mít v akváriu pořádnou džungli. Začal bych až po pár měsících a to musíš mít v tak velkém akva aspoň 200-300 rostlin, hlavně stonkovek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 11:27 Muž jursat [7] – Automaticke hnojenie
Těhňajs napsal: Jaký přístroj je nejlepší pro automatické hnojení PMDD nebo jiného hnojiva. Zkoušel jsem nějaké "hnojítko" najít, ale nic moc jsem nenašel kde by se to dalo koupit.
Na hnojenie je najlepsie pouzit tzv. peristalticke pumpy, najlacnejsie riesenie je vybrat ju z atramentovej tlaciarne, ja som ju nasiel v canonke, davkovanie je neskutocne presne a spolahlive, pri dobrom prevode mozes pouzit aj klasicke digitalne hodinove spinace, za 1 min. napr. 20 ml. www.akva.sk/…

Tato pumpa sa da kupit aj na eshope hotova za cca 67€ www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 10:53 Muž MilanSuchy [2] - Sumci – Re: vaclav
23ml jsem myslel jako maximum které bude zatím bohatě stačit, jinak seznam rostlin už není aktuální některé už nejsou (pancéřníček je tam prostě nechtěl no ), ale vybral sem mu jiný, hlavní fotka je dokonce ještě z doby kdy tam nebyly ryby, zkusím se polepšit a trochu aktualizovat. S tím světlem si to myslel jakože slabý ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 10:36 Usine – Re: MilanSuchy
No rozjel jsi to pěkně jen bych byl trochu opatrnější 23mm PMDD to je přímo koňská dávka. Bacha na to světlo s tím také opatrně. Jinak doufám že ten pískovec máš vyzkoušený na obsah vápence. Seznam ryb je poměrně velký zato rostlin skoro žádný, doporučoval bych ti obrácený poměr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 06:52 Muž MilanSuchy [2] - Sumci
Ahoj, dávkování PMDD zrovna řešim, válelo se mi doma pár vzduchových pístiků (průměr asi 20mm, zdvih 25mm) tak sem ještě na aukru koupil blok solenoidů, v lékárně injekční stříkačky 5 ml a teď to dávám dohromady, jedna dávka při zdvihu 25mm bude asi 2,9 ml, digitální spínací hodiny mají max 8 sepnutí za den = cca 23ml denně to by mělo pro 400l akva stačit jinak bych hnojivo rozpustil v menším množství vody, začal jsem taky přidávat CO2 takže mám za akvem 6kg lahev tak z ní budu písty napájet, teď přemýšlím jak píst k stříkačce přidělat. Až budu doma tak to vyfotim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 23:03 Těhňajs
jasne na tom nic neni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 23:00 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: avast
Ano stacilo, ale v zivote by som take nieco neurobil :-D To si radcej kupim obycajne skrtitko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:58 Muž avast [49] – Re: prisavnik
Ona by v podstatě stačila 2x matka + šroubek, 2 kousky nějakýho silnějšího plechu a vrtačka. Ty plíšky bych provrtal na obouch stranách na stejnym místě a pak už jen budeš jednotlivý matky dotahovat. A když tam dáš tzv. "kontramatky" (ještě jedna matka a obě jsou zatažený do sebe. Prostě vezmeš 2 matky, jeden šroub a utáhneš tak jak potřebuješ první matku a pak nasadíš druhou, vezmeš 2 klíče a zatáhneš je prosti sobě), tak se to nepovolí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:54 Těhňajs
a jak si byl spokojen s davkování hnojiva pres infuzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:54 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Těhňajs
Fuha, tak naco to vyrabaju? Myslim, ze s kvapalinou by nemal byt problem. V podstate tam nebude ziadny tlak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:52 Muž avast [49] – Re: Těhňajs
Je jich hodně. :) Ale spíš než že bych ho předělával, tak bych to udělal tak jak to psal on (že když tomu uřízneš vrch, tak můžeš hned doplňovat a nemusíš štelovat) a škrtítko bych nastavil "natvrdo" (to bych udělal nějakym lepidlem, třeba tavnou pistolí), prostě bych ho nastavil a to kolečko zalil kolem tim lepidlem.

Ale teď mi ještě blesklo hlavou. Dřív jsem měl taky tohle infuzní a to se zas vůbec nepovolovalo, tak nevim. :) Asi teď mám vadnej kus. :-D No, ale jinak se dá normálně v akvaristice koupit škrtítko (nemam s žádnym skušenost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:52 Těhňajs
zrovna čtu, že toto škrtítko je pekná s***** rybicky.net/forum/12800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:50 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Těhňajs
JJ toto skôr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:47 Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:45 Těhňajs – Re: avast
Jaké škrtítko bys tam dal ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:40 Muž avast [49] – Re: Těhňajs
Jo, taky to má kluk pěkně vymyšlený. :) Ale mě se stává, že se mě ty infůzní škrtítka povolují (naštěstí jen u vzduchu pro odchovnu a obě akvárka mám naštěstí před sebou na stole, takže to můžu kdykoli seřídit), takže bych tam dal jiný (záležitost pětikoruny) a bylo by to ok. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:34 Těhňajs
Dível jsem se na akvarium.napady.net/… a to mi přijde asi nejlepší. Jako takových peněz fakt dávat nechci. To těch 8 korun klidně obětuji do té difuze. Dávkuji 8ml PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:32 Muž avast [49] – Re: Těhňajs
Podle mě by stačila dobře seštělovaná kapačka z nemocnice, ale nevim jak hodně hnojíš, to by sis musel seštelovat, případně vylepšit něčím na princip stěrače od auta. :)

E: Nebo by ještě šlo vykuchat motorek z tech dětskejch pojízdnej autíček, co u toho blikaj atd. a dát tam spínač kterej by to sepnul jednou za určitou dobu (na to by stačil budík), ale jen na chvilku (na to už budík stačit nebude). :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:27 Těhňajs
a něco levnějšího by nebylo? Za ty prachy můžu platit někoho aby mi to hnojil ručně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Těhňajs
o jakych objemech mluvime.... jsou to ruzne pumpy kombinovane s automatickym spinanim, pripadne kapacka s elektroventilem a spinacima hodinama.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:22 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Těhňajs
www.shopakva.sk/…
alebo
www.shopakva.sk/… + k tomu treba cerpadla
www.shopakva.sk/…
Mslim, ze ked to spocitas v druhej variante, tak za take prachy si mozes ine veci kupit a potrebnejsie ;-)
Este je ejdna moznost. Vyrobit si vlastny :-D Ja to mam v plane tak uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 22:09 Těhňajs – jak na automatické dávkování PMDD
Jaký přístroj je nejlepší pro automatické hnojení PMDD nebo jiného hnojiva. Zkoušel jsem nějaké "hnojítko" najít, ale nic moc jsem nenašel kde by se to dalo koupit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7293x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15450?od=201