Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Automatické dávkování PMDD

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Automatické dávkování PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 07:10 Muž 1965 [35] Re: vaaclav
Dle návodu jsem sesypal všechny položky do 0,5 L Destilky a promíchal . Barvu to má takovou okrovou . Hnojím denně , ale na dně dávkovací flašky je vždy usazenina , takže to protřepu . Žádné velké kusy , nebo krystalky .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 23:46 Muž mk79 [15] Re: vaaclav
Nastavil som dávkovanie na každej pumpe po 5ml. Niektorá dávkuje +/- 5ml, niektoré 3ml alebo 6ml. Skúsil som teda oklamať pumpy kalibráciou. Zastavil som vodu pri 70, 80, 65ml, pri každej pumpe ináč. Nechápem ako môžu byť tak nepresné. Tá kalibrácia je tam práve na to, aby sa to naladilo presne. Teraz mi to na 5ml pôjde celkom presne, ale keď budem chcieť pridať alebo ubrať 1ml, tak môžem zase skúšať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 19:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 1965
Pokud to máš zvlášť tak proč nenapíšeš co konkrétně se ti nerozpouští a kolik jsi tam toho nasypal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 19:34 Muž 1965 [35] Re: vaaclav
Každé je zvlášť . Nejsem bl... abych to míchal .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 13:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: 1965
Pokud to máš všechno v jednom dávkovači tak potíže z rozpuštěním být můžou. Doporučuji rozdělat každé zvlášť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 11:57 Muž 1965 [35] Re: Maq
TADY KOUPENO A NAŘEDĚNO DO 0,5 L DESTILKOU . pmdd-hnojivo.cz A nebo používat toto ? www.vitaplant.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 11:44 Maq Re: 1965
Normálně by usazeniny dělat nemělo.
Takže máš buď nečisté chemikálie, nebo to máš nesprávně naředěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 02:00 Muž 1965 [35] – Druh hnojiva
Pánové jaké používáte hnojivo do dávkovačů ? PMDD ve flašce před použitím musím vždy protřepat kvůli usazenině . Děkuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 23:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: antiA
Suché dávkování jsem používal pouze u mikroprvků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 21:26 antiA Re: vaaclav
Václave vždy si preferoval suché dávkování před dávkováním PMDD v tekuté stavu. Proč máš nyní automatický dávkovač?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 16:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mk79
Já mám JEBAO DP-4 a když jsem si to po kalibraci měřil dávalo to trochu více asi o tem 1ml Tak malé množství (1ml) ale nastavit nepotřebuji takže jsem dávku jen snížil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 16:45 Muž mk79 [15] – kalibrácia
Zdravím,
mám dávkovač JEBAO DP-5.
Jednotlivé pumpy sa kalibrujú na 100ml.
Keď následne nastavím dávkovanie napr. 1ml,
dávkuje to 2ml. Rovnako pri všetkých pumpách.
Mohol by som to oklamať pri pri kalibrácii.
Nestretli ste sa s tým niekto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2018 09:00 MildaGenius – Návod na automatické hnojení
Fotka k příspěvku Ahoj, také jsem stavěl automatický dávkovač hnojení z Arduina. Třeba se někomu hodí blog ze stavby. Popsal jsem i jiné přístupy. kolem-domecku.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 14:26 Martinm Re: Poll336
Dobrý den, zaujal mne Váš příspěvek ohledně automatu na led a na hnojení, jenom nevím jak to zapojit. Mohl byste prosím popsat jak to zapojit, nebo nějaké schéma? Děkuji M

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 19:56 Muž teakmon55 [6]
Hnojim EI a chcem si spraviť automaticke davkovace cez motorceky.Nevadi,že hnojivo nebude stale premiesané?Mám na mysli tu usadeninu na spodu flaše.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 13:51 laKatos Re: martinakva
Skoda.....
Se nedivím ze uz jsou fuč - minulé zmizly během jednoho dne. Byl jsem rad ze jsem zakoupil aspon dva. Vím ze jeden reefar (akvarista s morským akvariem) jich kupoval okolo dvaceti kousků jen na byznys.
tady tyto průmyslové jsou fakt výborné a neodjebes je jen tak jako číňany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 13:06 martinakva
Tak jedinej problém je že už je nemají :-) Teď jsem tam volal, že mi nikdo neodpověděl na email a už jsou vyprodané.
Nějakej typ kde by se to dalo koupit za nějaké rozumné peníze ?
Tak aby to bylo jako hotový produkt, né jako skládačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 18:51 laKatos Re: martinakva
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak ja vytok z peristatickych cerpadel (dávkovač hnojiva) mám přímo napojeny k nasavani vytlacneho čerpadlo ve filtru (v tom koši čerpadla jsou z druhé strany zasunuty ty bile hadicky). Cerpadlo ve filtru nasava vodu s hnojivem a vytlačuje do akvaria. Takto se hnojivo krásné naredi. V akvariu mám obehove čerpadlo které to rozezene.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 18:00 GP Re: teakmon55
Pokud by byl problem s momentem, jde i redit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 21:51 Muž teakmon55 [6] Re: Poll336
No te je fakf zaujimave.Je mozne s týmito motorcekmy pri regulácii PWM dávkovať aj 3 ml za 1 minútu?
Napojil by som to cez adapter na spinacie hodiny a tam je min. čas možné nastaviť na 1 minútu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 13:41 Acinonyx Re: Poll336
To znie takmer ako vyborny namet na clanok, co ty na to? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 12:34 Poll336 Re: Flozik
Tak tyhle čerpadla jsem kupoval v číně. PWM regulaci taky k tomu spínací hodiny programovatelné přes PC s PWM regulací ( ovládají led osvětlení akvária východ poledne a západ slunce a Blue MOON, dávkování CO2, hnojení. Ceny za hubičku.
Zde odkazy :

www.aliexpress.com/…

www.aliexpress.com/…


www.aliexpress.com/…


Zapojení je v celku jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 07:38 martinakva
Cena je pěkná už řeším objednávku, budu to mít klasicky ve skříňce pod akva, takže s výtlakem není problém. Ještě přemýšlím, jestli je výhodnější to napojit na rozstřikovací rampu nebo jen tak do rohu akvária. Při délce 220cm to bude mít vliv na rostliny, které budou v přesně opačném rohu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2016 06:24 laKatos Re: martinakva
Rozdil je V napájecím kabelu. Ano je to jako jebao jen je to trochu větší. Má to baterií pro případ výpadku el proudu. 1 sekunda provozu je 1 ml. Teď si to už přesně nepamatují ale má TO obrovský vytlak. Takže pokud máš technickou místnost pro akvarium o patro niz tak ti to v klidu odtama Vytlaci. Je to pro průmyslové použití a dokazu tvrdit ze to čerpadlo je kvalitnější než jebao a jiné podobne značky.
až budu doma dám zde pár fotek (z pracovní cesty budu doma az v nedeli)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 20:15 martinakva Re: laKatos
Jaký je rozdíl mezi BODD a MODD ?
Jinak je to to stejné jako třeba jebao ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 16:02 laKatos – vyprodej....
opet na strankach vyprodavaji davkovaci cerpadla.....( www.saze.cz/… )

sice uz ne za tak super cenu jak minule ale porad se to da. hlave je suprova kvalita ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2016 08:45 Muž FikinD [13]
Fotka k příspěvku Tady je moje hnojitko. 4 cerpadla s moznosti nastaveni davky a casu na kazde cerpadlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 02:59 Dape Re: davidek75
Ahoj zajímalo by mě tvoje automatiské hnojítko, máš nějaké foto? na netu to stojí tisíce. Chtěl bych 6 čerpadýlek. Díky Dalibor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 02:55 Dape Re: mita
Zdravím, jak se osvědčilo to hnojítko s programovaním? koukal jsem na e-baydá se koupit celý set, jednak je přes 2 tis ale musel by se platit ještě clo atd... :-( naví jsem našel max 5 čerpadel na najednou a hodilo by se mi asi 6. Díky. Dalibor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 06:51 Muž Beny [2] – Jaké hnojivo do automatu
Ahoj vespolek.
Objednal jsem si automatické hnojítko Jebao DP-4 a řeším teď jaké hnojivo k tomu dát. Všude se píše, že PMDD je třeba nechat v lednici, tak nevím zda mám natáhnout tak dlouhou hadici:-) Ne vážně, našel jsem namíchané tekuté na Planta grow, tomu teplo nevadí. Chtěl jsem se zeptat ale na vaše zkušenosti. Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2014 15:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MarekP
Zmena barvy je u PMDD normalni. A i mikroprvky existuji v ruznych barvach, uz i jen Tenso muze byt zeleny a nebo bezovy prasek. Az kdyz to ma clovek vedle sebe, uvedomi si, ze nekdy dela zelenou a nekdy hnedou smes, pricemz ale obe funguji stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 14:57 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Designer, Walker
Já používám toto hnojivo www.levnaakvaristika.cz/… a taky smíchám všechno dohromady. Smíchám si vždycky jen trochu, což mi vydrží na měsíc, skladuju to v ledničce. Dokonce v návodu je výslovně napsáno, že se to má všechno smíchat dohromady. ;-) Smíchaný to vypadá takto - rybicky.net/fotogalerie.php…

Je pravda, že ta hnědá barva PMDD je čím dál tmavší, takže nějaké chemické procesy tam probíhají, ale nic hroznýho, co by v horizontu jednoho měsíce vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 13:55 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Walker
koukni do sekce články-technika , psal jsem tam o mé konstrukci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 12:02 Muž Walker [66] - CichlidyRe: Designer
Ahoj, no popravdě řečeno jsem něco takového předpokládal :-). Ok, na ten týden to asi smíchat člověk může. Uvidím, zatím stíhám dávkovat růčo a pokud zapomenu, tak se nic moc neděje.

Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 11:51 Muž Flozik [8] Re: Designer
Zkusím se podívat doma, jestli nějakej takovej zdroj nenajdu :-) 12 V zdroj určitě mám jen si nejsem jistej, jestli je stabilizovanej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 11:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Walker
Vis, vzdycky se najde nejaky blbec, ktery nevi ze neco nejde a udela to. Ja to micham dohromady (tak jsem holt ten blbec), hnojim tim, a zadne problemy nejsou. Rozdil mezi hnojenim a nehnojenim je u mne zasadni, takze muzu s jistotou rict, ze i takto smichane hnojivo u mne funguje, a mozna by Ti mohli poreferovat i dalsi, kteri muj EI-mix pouzivaji. A jestli se neco znehodnoti, asi ne tak, ze by to hnojivo pak vubec nefungovalo. Zkus a uvidis, vzdyt to nemusis slivat vsechno, jen co potrebujes do zasobniku k davkovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 10:54 Muž Walker [66] - Cichlidy – Dávkování více druhů hnojiva
Ahoj, možná se to v tomto vláknu už probíralo, ale jak budete automaticky dávkovat více druhů hnojiva? Já mám třeba vyzkoušenou denní dávku 3ml KNO3, 4ml heptahydrátu a 5ml mikroprvků, vše mám ale v lednici namícháno zvlášť a myslel jsem, že se to smíchat nesmí.

Jak to řešíte? Díky.

H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 10:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Flozik
No ja psal o nastavitelnem stabilizovanem zdroji, abys zkusil, pri jakem napeti to jeste spolehlive jede, a pak uz jak jsi psal :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 09:18 Muž Flozik [8] Re: Designer
Myslíš jako napájet to 12 V, změřit si, že mi to za minutu přečerpá třeba 100 ml, a pak podle toho naředit PMDD? Chtěl bych to totiž spínat jen spínacíma hodinama na jednu minutu :-) Prostě nejlevnější a nejjednodušší řešení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Flozik
Mohlo za predpokladu, ze PMDD dostatecne naredis vodou. Tezko si lze predstavit, ze tak jednoduchym resenim dokazes cerpat objemy v ramci par malo mililitru dostatecne presne.

Na to PWM rizeni klidne hod bobek, napajej to ze stabilizovaneho zdroje. Pokud zvolis treba tento: www.gme.cz/…
pak si zvolis vhodne napajeci napeti, zjistis kolik Ti to precerpa za dobu sepnuti, a podle toho si vodou zredis PMDD k davkovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:45 Muž Flozik [8]
Zdravím, taky sem tak nějak začal řešit automatické dávkování hnojiva, protože na to ustavičně zapomínám a navíc mám rád takovýhle chytrý řešení. Takže sem při bádání našel tyhle dvě věcičky www.ebay.com/… a www.ebay.com/…. Myslíte, že by to při doplnění nezbytností jako je zdroj, spínací hodiny atd. mohlo fungovat? Hnojím PMDD.

Díky za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 07:11 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Libcin
A nevadí osvětlení hnojiva? Pokud vím, má se uchovávat v temnu a chladu... a co teplo od zářivek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:30 Libcin – Hnojítko
Fotka k příspěvku Zdravím! Dnes jsem konečně dodělal automatické hnojítko. Vypadá následovně a skládá se:
Plastová nádržka 100ml, ventil na osmózu Ruwal a multifunkční relé zapojené na spínací hodiny. Výsledkem je na rozdíl od Eheimu téměř "neomezený" počet dávkovacích časů.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 10:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Těhňajs
jasně, regulace je potenciometrem a je to skoro na nejmíň. Doladit to lze naředěním, jak pravil Designer.
Taky dávkuji cca 4ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 09:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Těhňajs
U nejjednodussich systemu se da resit davkovani tak, ze sice to davkuje za ten cas stale stejne, ale ty zmenis koncentraci toho co pridavas. Pokud to davkuje moc, tak to hnojivo prislusne zredis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 07:25 Těhňajs Re: KarlosS
A mohu si na tomto čerpadle nastavit, ze chci tráva 5ml za minutu? A jak. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Těhňajs
mám tohle a spínám to spínačkami (musí být ty digitální) na minutu denně:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 13:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Těhňajs
Idealni by bylo na hridel motorku pridat neco, co vyrabi pulsy a davkovat sepnutim s napocitanim spravneho poctu pulsu. Jenze pridelat nekam bud magnet, nebo clonku pro optozavoru (kdo nevi, muze si rozebrat starou mys k PC), zde muze byt docela orisek.

Ono se to jiste da sepnout na nejaky cas a tim davkovat, jenze levne spinaci hodiny vetsinou umi nejjemneji spinat na minutu, a pokud se motor zpomali az tak, aby mohl ty male davky davkovat celou minutu, nebude se tocit spolehlive, a rozhodne ne stale stejne jak se budou ojizdet prevody, starnout hadicka atd. atp.

No a pokud uz by se mela elektronika udelat, nema cenu venovat usili nejakemu monostabilu, pro vyrobu spravne dlouheho pulsu, ale uz to udelat poradne a najit si cerpadlo, kam se da pridat cidlo, cimz sice zase u takovychto cerpadel dokonale presne nenadavkuji (uz jejich principem), ale rozhodne presneji nez na cas sepnuti, pokud to nechci kazdou chvili doladovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 21:25 Těhňajs
Dobrý večer,
máte někdo zkušenosti s výrobou automatického dávkování pomocí čerpadla od rataje (nahradni motor k davkovacimu cerpadlu PD 2001) shop.rataj-spk.cz/… ? Pomocí spínacích hodin, něco podobného jako www.akvarko.cz/… ? ... Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JirkaBe
Ono je to tak, ze se dnes moc jina reseni nez MCU nevyplati ani pro jednoduche aplikace (cest vyjimkam). A kdyz se to nepovede napoprve jak to konstrukter zamyslel, misto zmen v zapojeni casto staci jen prepsat kus kodu.

Sice tahle reseni nemam moc rad, ale zkus si najit PICAXE. Na www.snailshop.cz je nabidka vseho okolo, vcetne hotovych desek. Pouziva se to kdyz nekdo nechce nic moc studovat, a zvladne aspon jednoduchy BASIC. Caste aplikace jsou hybani modelarskymi servy, spinani vseho mozneho, zmereni napeti z nejakeho senzoru a reakce na to atp. Ma to primo prikazy pro zakladni veci, takze se to obcas ukazuje i v laboratorich, kde se delaji nejake pokusy a potrebuje se to necim levnym nejak specialne ridit, a pritom to moc nestudovat. Casto si k tomu upravi i jen dostupne priklady.

Doufam ze to nebude brano jako reklama, i kdyz se s majitelem toho shopu zname osobne, protoze ja tahle reseni opravdu nemusim, spis od nich lidi odrazuji, a z toho ze to pisu zadny zisk nemam. Nicmene cesta k vysledku bez nutnosti dlouheho studia to je, proto o tom pisu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7293x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15450?od=51