Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH controler

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
pH controler
www.akvarko.cz/… o pH sondách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 00:20 Muž j0hny [86] Re: ola
No, vyzera to na americke "stekre" :) Ale tam za mlakou je v sieti 110V, takze na pristroji skontroluj ci zvladne zapojenie na nasich 220V a zozen si redukcie ( napr. www.soseshop.com/… ) alebo nechaj elektrikarovi prehodit "koncofky"

Edit: Trosku som googlil, toto by vam mohlo pomoct ;-) zasuvky.hw.cz/…
V spodnej polovici clanku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:57 Žena ola [31]
Fotka k příspěvku Koupila jsem použité akva a je u toho Ph controler. Zoufale teď na to koukám a nevím, jak to dát dokupy. Je to tento : www.rataj-spk.cz/…
Nevím, k čemu je ta zástrčka s trojtyčkou? A jak se to zapojí do zásuvky? Božínku, to snad ani nedám dokupy...
:-(

Tak předpokládám, že to je zástrčka a jen proto, že je to nějaká cizina, tak to vypadá takhle. Je to tak? Moc prosím o radu. :-O Šlo by tu krabičku (na obr. označenou číslem 8) vyhodit a dát kabel s normálním dvojkolíkem místo toho?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:35 JuraS Re: Darry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:41 Usine Re: Darry
Úplně stačí funkce pHmetru včetně kalibrace, nastavení požadovaného pH a výstup na ovládání ventilu a připojení sondy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:24 Darry Re: Usine
To je podle me porad moc drahe ne? Nekdo nehleda vse to co to umi, chtelo by to neco obycejneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:21 Usine Re: Darry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 21:02 Darry – pH controler
Zdravím všechny. Dostal jsem takový nápad postavit nějaký cenově dostupný pH controler, pro ovladani el.mag ventilu. Co vse za funkce by jste si tam predstavovali? Je jasne ze se bude merit pH, moznost nastaveni hodnoty pH, prostě funkce pro automaticke davkovani CO2 dle aktualni hodnoty pH. Co dale?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 16:50 Muž hop [26] - RostlinyRe: kubasan
Co tady? www.e-pristroje.cz/… Mě se nejvíc líbí tenhle Kompaktní pH metr, měřič vodivosti (EC), měřič celkového množství rozpuštěných látek (TDS) a teploměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 16:42 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: JuraS
takze som sa na controler vykaslal a rozhodol som sa pre ph meter,ale neviem sa rozhodnut tak vas prosim ked mozete tak poradte:
www.shopakva.sk/…
www.shopakva.sk/…
www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:15 JuraS Re: kubasan
najdi si moje příspěvky dřív..ph Controller z eBay se sondoua kalibračními roztoky do 14 dní doma z hongkongu za cca 2200,-..řešil jsem i reklamaci a k mojí úplné spokojenosti.. zadej si na ebay vyhledat "ph Controller" a vypadnou ti desítky variant..dnes bych ale už bral i s orp a můžeš řídit i nedostatek kyslíku...to se může zdát divné ale mě se stalo, že jsem nečeřil hladinu (dal jsem víc vody) a i když jsem měl džungli kytek a přes den ryby byli v pohodě ráno visely hubou u hladiny...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 10:26 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: Maza
suhlasim stebou mal som na mysli controler. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 09:51 Muž Wrata [21] Re: Maza
A zrovna tenhle by mne zajimal...:)

Ja mam doma prave obycejny Ph metr digitalni, ktery ma jen zvukovou a svetelnou signalizaci..ale rad bych z toho nejky controlni vystup:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2010 09:43 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: AmorFati
Neodpustím si jednu rýpavou :-)

To co zde probíráte, není pH controller, ale pH meter (česky pH metr :-) )
PH controller přímo řídí na základě údajů z pH sondy dodávku CO2 do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 01:32 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Jiřmond
Nestandardní kalibrační roztok přeci není problém. Zkrátka se přístroj zkalibruje na danou hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 23:02 Muž Jiřmond [16] Re: kubasan
Vypadá to, že to je tento www.aukro.cz/… ... akorát za jinou cenu a je tam navíc kalibrační roztok ph4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:51 Usine Re: jursat
Proč by měl být problém z kalibračním roztokem, klidně si můžeš koupit jiný třeba pH7.
Cena je to opravdu dobrá. Pokud jde o sondu Když se o ní budeš dobře starat tak ti vydrží pár let. Sonda vyměnit asi nepůjde a budeš si muset koupit nový přístroj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:30 Muž jursat [7] Re: Marfy
Neviem ci tam nahodou nebol problem s kalibracnym roztokom, nestandardna hodnota 6,86 PH. Neviem ako je to aj so sondou, ak ma niekto nieco blizsie ohladom tohoto PH metra nech da vediet. Ale ta cena je fakt dobra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:25 Muž Marfy [13] Re: kubasan
jak jde o cenu, tak bych sel cestou ebay aukro apod. Ja narazil na sveo blibene hongkongske strance na tento ph metr: www.dealextreme.com/…
Stranku muzu doporucit, bez shippingu, platba paypalem, doma za 2-3 tydny + tam maji hafo ruznych vychytavek :) sam do nej asi pujdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:20 Muž kubasan [18] - Rostliny – ph controler za rozumnu cenu
prosim vas o neaky dobry tip na ph controler za slusnu cenu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 10:21 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: marnoff
Zkus to znovu překalibrovat, já nechávám na každou mez sondu 5 minut v pufru.A až dáš sondu do nádrže a ustálí se naměřená hodnota pH tak se podívej zda je pH vyšší než chceš, předpokládám že bude...A tam je ten důležitý okamžik-přepínač poloh Hi/Lo pokud chceš aby se Ti to vypínalo v nastaveném rozmezí musí být přepínač v poloze Hi!!! :-) Mělo by to pomoci ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 08:57 Muž marnoff [2] Re: Halir
kdyz jsem to zapl na set tak jsem tam nastavil 6,9 a pak to prepl na ph...prosim muzete me dystak podrobne napsat jak se to nastavuje dekuji mooc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 08:51 Halir Re: marnoff
Pufroval si to správně? V práci pufrujeme na jednu mez cca 10 minut. Je to šok pro elektrodu.
Přes SET se má nastavit požadovaná hodnota PH. Myslí, kdy to má vypnout/zapnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 08:49 Muž marnoff [2] Re: Halir
to prave netusim ted se mi to zaplo pri 6,91 ale kdyz to kleslo na 6,87 tak se to uz nevyplo a bezelo to porad :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 08:48 Halir Re: marnoff
Je tam psáno kolísání o 3-5 číslic. Myslí celé stupně PH coze nebo desetiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 08:08 Muž marnoff [2] – kdo mi pomuze
prosim nemate nekdo zkusenosti s timto PH controlerem? www.shopakva.sk/… ,nastavil jsem PH na 6,9 a kdyz jsem vse zapojil a umistil tak ph bylo vyzsi a tak se co2 zapla ale kdyz to kleslo pod stanovenou hodnotu tak se co2 nevyplo a bezelo celou noc a i den nez jsem to vypnul sam.....prosim o radu jak to funguje a co delam spatne dekuji za radu
www.akvarko.cz/… o pH sondách

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15425-ph-controler-za-rozumnu-cenu?od=151