Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH controler

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
pH controler
www.akvarko.cz/… o pH sondách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 00:30 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: atiw
slouží to k volbě jestli chceš aby při dosažení nastavení hodnoty pH se relé seplo nebo vyplo . Příklad : nastavíš si pH 7 , při volbě HI ti relé v kontroleru sepne při dosažení hodnoty 7 a vypne při hodnotě 6,5 , při volbě LO bude relé do pH 7 seplé , po dosažení této hodnoty se relé vypne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 00:19 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – PH Controller
Chci se zeptat, k čemu slouží u každého controlleru přepínač HI LO

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 14:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Martin
a pro jistotu, jak se starat o sondu
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 06:35 Muž xnor [71] Re: Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 06:16 Martin – PH controlor comfort Dennerle
Fotka k příspěvku Pořídil jsem si PH controlor comfort Dennerle, bohužel k němu nemám návod,proto mi nejde zprovoznit. Nemáte k němu návod, nemohu ho zpovoznit.Potřeboval bych k němu návod k pouzití protože ho neumím zprovoznit. Nemáte k němu někdo manuál, nebo kde ho mohu na netu někde stáhnout?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 20:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
jo, jen mít na to čas, ale skoro jsem se trefil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2012 20:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: matlala
...Takže to bude chyba testu, běžná a zanedbatelná...
Na zjištěném poklesu alkality se může podílet jak nepřesnost testů, tak spotřeba uhličitanů, (ne všechny rostliny musí nutně vykazovat známky biogenního odvápnění), ale nezanedbatelně právě i to sycení vody CO2, (změna v uhličitanové rovnováze).
Možná by sis, Peťo, mohl ty stránky, na které odkazuješ, projít po čase taky. ;-) :-)
(9994)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 18:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Elffka
:-D akvarijní amatérské testy jsou velmi nepřesné. UT klesnou může, ale ne vlivem alkality (nesprávně nazývané UT nebo kH, což je jen její složka). Spíš to absorbovali rostliny vlivem nedostatku, ale to by bylo nejspíš znát biogenní odvápnění. Takže to budue chyba testu, běžná a zanedbatelná.

hele a což o to, raději si něco počti, je vidět že absolutně nevíš o co jde
maniakva.sweb.cz/… viz chemie, vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 18:17 Žena Elffka [9] Re: matlala
Myslela jsem si to, ptám se pro jistotu, nikdy jsem toto nemusela řešit. Ještě mám jeden dotaz: je možné, aby po jednom dni bublání CO2 z bomby kleslo UT v akváriu o 3dKH? Nebo je spíš chyba v testu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 16:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Elffka
trošku uvažuj, na alkalitu a tillmanovu tabulku je třeba dát pozor, jinak si otrávíš ryby, takže vědět, jakou máš alkalitu je klíčové a pak dle tillmanovy tabulky víš kolik můžeš dát minimální pH abys neotrávila ryby.
Já nemůžu jinak radit mám PH-803, což je ještě s ORP
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 15:30 Žena Elffka [9] – pH 201
Ahoj,
uvažuji nad koupí pH 201. Chtěla jsem se zeptat, jaké jsou s odstupem času názory na tento controller? Funguje vše dobře? Ještě jsem se chtěla zeptat, zda je potřeba při nastavování pH brát ohled na UT dle Tillmanovy tabulky (případně jiných parametrů vody)? Nebo zkrátka můžu nastavit pH třeba 7 a na hodnoty tvrdosti vody nemusím brát zřetel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 18:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaaclav
pokud vím MRP zkončil, takže buď rosík www.r.wz.cz
nebo Jirka Schovanec, od kterýho beru já, jelikož je ze spolku a máme spolu i jiný kšefty
pmdd-hnojivo.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 17:40 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xedos
pmdd.mrp-cz.com/…
Zkusil bych i lékárnu ale je to kilové balení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 17:28 Muž Xedos [9] Re: Sid
Kde prosím kupujete chlorid draselný, abych si ho mohl namíchat?
Chtěl jsem si to obědnat zde:
www.lekarna-net.cz/…
ale napsali mi, že to není volně prodejné.
Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Xedos
...Kupodivu to všechny rozplavaly!
Štěstí - do určité doby je proces otravy "vratný". Vaše paní to stihla ještě včas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:45 Muž Xedos [9] Re: Sid
:-( Jednou jsem to už zažil, když mi odešel ventil CO2 a všechny ryby se válely na dně břichem vzhůru. Žena naštěstí byla doma, vylovila je a naházela do kýblu s vodou z kohoutku. Kupodivu to všechny rozplavaly!! Ne že bych tam měl nějaké drahé rybky, ale po půl roce je má žena všechny pojmenované a pěkně vykrmené. :-)

Permanentní test mám taky a je pořád tak nějak dozelena. Tak je to snad v pořádku.Koupil jsem si PH měřák se sondou, ale asi je lepší kontroler. Takže měřák je nepoužitý prodám a koupím ten kontroler.
www.ebay.com/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Xedos
Ten permanentní test, (se správnou náplní), který zmiňuje Matlala, určitě bude vhodným doplňkem systému...
EDIT: JBL je seriózní značka, přesto vizte výše. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Sid
asi tak, kapkové testy jsou nepřesné, já jsme šel metodou zkoušení dohromady s permanentním testem a snižoval pH dokud to ryby snesly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:38 Muž Xedos [9] Re: Sid
No měřil jsem to JBL kapkovým testem, tak snad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Xedos
Záleží na tom, nakolik věříte tomu KH 6. A nakonec i pH-kontroleru... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Xedos
jj, nebál bych se i 6,8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 16:42 Muž Xedos [9] Re: grunda
www.top-messtechnik.com/…
Toto je nejspíš to samé?
Model PH-201 není skladem.
Edit: Rozumímli tomu dobře dle tabulky dole:
maniakva.sweb.cz/…
a při KH 6 v akvárku si mám pak nastavit na contoleru PH na 6,9 - 7,2 ?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 16:01 Muž matlala [798] - RostlinyRe: grunda
tak zbytečné ju zadělávat, pokud neuschne.
A ty kalibrační roztoky u toho bych nepoužíval, nechával jsem je ověřit tetě v nemocniční laborce na 3 bodovém pH metru a byly takřka o 0,5 jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Xedos
já jsem ho koupil tady: www.top-messtechnik.com/…
koupíš tam i náhradní kal. roztky, standartní vidlici na něj připojíš, při výměně vody dáš na sondu kryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 09:52 Muž Xedos [9] – PH-201
Chci si koupit tento controler, ale předem bych se chtěl zeptat.
- kde koupit levně kalibrační roztoky? Až dojdou ty malé co jsou k němu.
- jak postupujete při výměně vody, kdy sonda zůstane cca 15 minut na suchu?
- půjde mi na zásuvku u PH-201 připojit elmag. ventil CO2, který má standartní vidlici se zeměním?

Děkuji za info
viewitem.eim.ebay.cz/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 23:07 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Black76
jj, když se nepoužívá tak se do toho zas uloží, nebo občas po čištění se to do KCl dává zregenerovat tak na půl dne. V destilce se to uchovávat nesmí, uniká z ní náplň nebo tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 22:10 Black76 Re: vaclav
Dík za reakci. Ten spodní díl sondy se tedy odšroubuje a ponoří se sonda do akva bez něj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:58 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Black76
rybicky.net/forum/12630
Konec sondy je namočený v regeneračním roztoku KCL a ten ti nesmí vyschnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:44 Black76 – PH-201
Tak jsem na doporučení objednal tento kontroler PH-201. Přišel krásně zabalený, ale jak jsem ho vyndával z obalu, tak jsem zjistil, že je u spodní části sondy nějaká zaschlá tekutina. Všiml jsem si, že je i na těsnění ve spodní části sondy. No nenapadlo mě nic jinýho než to prozkoumat a spodní díl jsem povolil. Vykáplo pár kapek něčeho.. . Pak jsem to rychle zase zašrouboval. Udělal jsem něco špatně?? Kontroler jsem ještě nezapojil. Existuje někde polopatický návod nejlépe v češtině ke kontroleru pro lamy jako jsem já? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 23:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
já vím, jsem domluvený s tetou, že ty pufry zkusí vzít kolegyni do práce na přeměření na pH metru velké přesnosti. Teta dělá v laborce v nemocnkci na mikrobiologii, občas se u ní dá něco sehnat, ale to, co potřebujem my do akva skoro nepoužívaj.
Každopádně vemu nové u nás, jak jsem psal ty penta, sera je v záloze. Ta doba doufám ok, jestli radči příště nevyčistím a nenaložím na noc doroztoku KCl, aby se zregerovala, zdá se mi, že sw nějak dlouho ustaluje,při přendání do roztoku s víc odlišném pH,třeba při a po kalibraci než se ustálí po pH4 v akva, je to pár minut. Dlouhý pobyt v pufru a po výrobě na suchu jí asi nesvědčí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 23:47 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
O tom bordelu v roztoku som hovoril už dávno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 10:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak jsem po 3 kalibroval a nezdá se mi to. Otevřel jsem i čerstvé pufry a byl v nich bordel, nějaký hnědošedý chuchvalce. Co myslíte, budou ještě ok? Jsem už ke odlil nový pufr a vylil, dřív jsem neodlíval.
Kalibrace byla pH 6.88 a pak pH 4, nechal jsem to ustálit 30 minut. Snad to je dobrý postup.
Edit: objedám ty roztoky od penty nebo případně od sery a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 06:05 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
mě po dotazu psal, že nejsou součástí, ale nenapsal, že myslí prodej n ebay, to jsem zjistil, až jsem objednal z eshopu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 23:09 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Ja som objednával 2 krát od spomínaného predajcu cez ebay nie cez e-shop a roztoky som dostal k PH-201 tiež :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: tomsk112
kiukni na starší příspěvky, za 3000 jsem pořídil pH i s ORP v jedom, čistící a náhradní purfrační roztoky.
Tady link na ebay prodejce a má i e-shop pod stejným jménem. Já bral tam a dali mi i slevový kupon, když jsem se ptal na pár věcí. Na ebay ti nedají purfry, na e-shopu je přibaluje automaticky v ceně kontroleru. Je to kvůli poplatku zaprodej na ebay.
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:31 tomsk112 Re: matlala
mohol by si poslat linky diki :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kalell
mrni co stojí na ebay, případně dobrý a ověřený je PH-201, kdyžtak dobrý nákup je u prodejce topmesstechnik, je to z Německa za cca 1700.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 20:34 kalell – weipro
ahoj má cenu kupovat tento controller www.aquario.pl/…
máte někdo zkušenosti diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 09:41 Muž xnor [71] Re: matlala
Dobré pufry jsou např. od firmy Penta www.pentachemicals.eu/… - dají se sehnat v obchodech. Špičkové jsou např. od firmy Merck Chemicals ovšem ty sehnat jedině tak přes laboratoř kde je používají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 23:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Tak se mi to nezdálo a dneska jsem ověřil kalibraci, pH 6,88 se pohlo jen o 0,01 na 6,89, což je spíš chyba nastavení, nechtělo se mi s tím drbat. No a jak jsem to nastavil teda přesně, tak jsme musel pohnout i s pH 4, to se ustálilo na 4,01, takže jsem to jen dorovnal. Teplota byla 21,2°C takže jsem zadával hodnotu purfru při 20°C.
Od příště raději odlívám do zkumavky a kalibruju v ní, je to lepší a je stabilnější než lahvička s purfrem.
Příště asi pořídím purfry od sery, nebo znáte nějaké lepší někde z laboratorních potřeb, případně dají se sehnat v lékárně? Rád ušetřím, ale zas aby to byly dobré purfry.

Jen pro kontrolu, první se vždy nastaví počátek v pH 7 a pak strmost pomocí nižšího, případně u velice drahých přístrojů je ještě pH 9 a to je nakonec, nevím proč. V návodu zmiňují tento postup také, vč toho pH 9.
viz tady www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 08:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
v nedělu, ale nečekal jsem na ustálení 10 min, jen asi 2. Byl blbě zkalibrovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 08:10 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Ustalenie trva u mna cca 3 minutky ale nechávam to dlhšie. A ta odchlika sa mi zda nejaka veľka veď len nedavno si ho kalibroval nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 00:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
tak vyčištěno, překalibrováno, odchylka asi 0,3
je to normalka? V kalibračním roztoku trvalo ustálení tak 10minut, to se mi taky zdá dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 19:01 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Správny interval na kalibráciu si po určitej dobe nájdeš sám. Záleží aké budeš mať odchýlky. Mne napríklad o mesiac ukazuje skoro to isté, čo pred mesiacom keď som ho kalibroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 20:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Tak jede to zatím dobře, jen dotaz, jak často pak kalibrujete pH sondu.
Často jsem dříve četl doporučení je prvně častěji (týden, dva, tři, měsíc a pak už každých 6 týdnů). Co myslíte, mám ju překalibrovat? Jede to od neděle, tak jestli zítra při výměně vody sundat kryt, aby to bylo najednou. V návodu píší měsíc a nezmiňují nějaké častější kalibrace ze začátku.

No a pak ještě dotaz, michaldvd měl problém se smotanými kabely od sondy, házela prý furt různé hodnoty, já to tak mám a zatím ni, drží se stabilně? Jaké máte zkušenosti, vymotal jsem z té origo smotaniny jen pár otoček aby kabel měl tak 40cm, zbytek jsem nalepil páskou na zadní stěnu akva, aby to neviselo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 22:06 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Serafinn
jj, ale podle norem se to nesmí kvůli zemnění v tech 2 plášcích používat. Ale to má čas, funguje to zatím dobře i s tím dodělaným kolíkem. Leda někde sehnat UK nebo jinou zástrčku a na kousek kabelu dát naši českou zásuvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 19:07 Serafinn Re: matlala
Tak to je dobre pak napiste jak to dopadlo at vim jestli je to pouzitelne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Serafinn
tak takovou seženu i tady, už jsme domluveny na osobní ukázce, má shop ve Zlíně, kde jezdím tak jednou do měsíce, až budu mít cestu, má sice jen e-shop, ale jsme domluvení na osobní zkoušce u něj doma.
www.eshop.anglickysen.cz
Má to samý ve 2 provedeních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 21:37 Serafinn Re: matlala
Nahodou neco takoveho by asi nestacilo co ?? Taky uvazuji jeste o koupi controleru s takovou zastrckou.
www.amazon.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: vaclav
nestačil, neřeší a nemá kolík v EU části redukce. všechny tyhle redukce sice mají kolík v cizí části ale v EU části ten kolík už chybí, nejspíš vevnitř spojí zem a nulák a to pokud vím nesmí.
Nevadí, už to mám vyřešené.
www.akvarko.cz/… o pH sondách

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5940x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15425-ph-controler-za-rozumnu-cenu?od=51