Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH controler

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
pH controler
www.akvarko.cz/… o pH sondách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 20:30 Muž Macek [5] - Rostlinné akvárium v holandském styluRe: Berondini.R
Zdravím, mám ho 2 roky, stále stejnou sondu, funguje dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 19:23 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Berondini.R
Vrať ho a CO2 jeď non stop. PH sondy to je docela nekvalitní zboží a nemá to cenu se s nimi trápit. Drop checker ti bude stačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 17:39 Muž Berondini.R [0] - CichlidyRe: Lojza007
Už je na reklamaci i ten další Ph kontrolér. Štěstí bylo že jsem byl doma a sledoval jsem to v noci se to drželo na 7,0 ph a bylo to vypli kontrolka byla zhasla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 16:57 Muž Lojza007 [1182] Re: Berondini.R
Já bych to tipoval na klasickej problém levných controlerů. Osobně si myslím, že to skončí tím, že to budeš reklamovat tak dlouho, až pořídíš něco dražšího.
Jinak by mě docela zajímalo, co se stane, když to pH vyletí. Otevře naplno CO2 a všechno v akva za pár hodin udusí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 16:52 Muž Berondini.R [0] - Cichlidy – pH controler
Má někdo zkušenosti ph kontrolorem Macro Aqua pH kontrolér s měřičem teploty ph T2.
Když nekalibruju sondu napřed v roztoku 7ph a pak 4ph vše jde ok.
Dam to do akvária po 2min začne skákat ze 7,0ph na 7,3 ph až 7,5ph a po hodině to šlo ph nahoru až se ukázalo na displeji --,- . Tak jsem to reklamoval u rostlinna-akvaria.cz
po měsíci mě poslali novy , po zprovoznění ph kontrolérů to šlapalo dobře ale jen 1 den a zase opakovala ta sama chyba

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 11:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Faba
Na testy bych taky moc nedal ale jestli nemáš drop checker tak si ho pořiď to je nejspolehlivější věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 09:45 Faba Re:
Ahoj mám zase problém,sonda je funkční zkalibrována na 7 a 4 přesto ukazuje špatně.Myslíte si že odešel kontrolér.
Edit: Ještě dodám že když vytáhnu s akvária a dám do roztoků zase je tam 7 a 4 ale v akváriu je 6.3 což je podle testu blbost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 15:09 Muž 1965 [35] Re: Faba
Sonda : www.rataj-spk.cz/…
Blikání CAL znamená , že přístroj požaduje calibraci sondy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 07:15 Faba – Macro Aqua pH kontrolér
Zdravím mám na vás dotaz.Mám tento kontrolér a začal mě na něm problikávat CAL setkal jste se s tím někdo?Ještě bych měl dotaz zdali někdo neprodá či neví kde levněji koupit sondu s trošku delším kabelem.Moc vám děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2019 05:15 Muž antiA [353] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: hunti
Celkově byly u mě tři typy co2 kontroleru. Dva typy ph-201 ty už nemám. Tam mě vadilo špatně nastavování pomocí potenciometru.
Nyní užívám kontroler sera seramic k plné spokojenosti. Zde můžeš navíc nastavit i hodnotu - "hysterezi" respektive hodnotu (třeba. 0,01 nebo 0,5) v které se ti může ph pohybovat. Čím nižší nastavení tím častěji ti to bude spinat/vypinat. Záleží jak chceš mít stabilní to ph. U těch predeslych dvou je to pevne dane a nastavujes jen horni/respektive spodní hodnotu podle toho zda potřebuješ spodní či horní držení ph. Akvaristi užívají spodni systém... tzn nastavis ph a systém ti to drží pod touto hodnotou

Takže záleží i jaký typ kontroleru máš či si chceš poridit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 01:15 Muž Luky13 [60] Re: hunti
Mám pH kontrolér a když si dobře nastavíš bubliny CO2 tak přes den to jede v kuse a cvakat ti to nebude, ale v noci, když kytky CO2 nevyužívají, bude se to spínat častěji. Mně třeba 2-3x ale zas takovej rámus to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 00:42 Maq Re: hunti
Já jsem teda na techniku fakt trouba, ale tohle snad dochází i mně: Celá tahle debata je o ničem. Všechno závisí na tom, jak citlivý spínač v tom budeš mít.
Pokud neuvedeš konkrétní typ kontroleru, a neozve se Ti někdo, kdo ho má, tak Ti nikdo asi nic neporadí.
Stejně tak individuální je otázka, jak hlasité to cvaknutí bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2019 17:01 Olin Re: hunti
No počítej, že Ti to třeba 2x nebo 3x za den sepne. To cvaknutí bych jako problém neviděl. Co 10 mintu to určitě spínat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 14:14 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
To všechno záleží jakou máš vodu (kh). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 13:59 jamajcan Re: hunti
No, to bys měl nejlíp vědět sám, jak Ti litá pH v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 13:24 Muž hunti [4] Re: Olin
Má někdo osobní zkušenost s ph kontrolerem? Nejde mi o přesné časy, ale obecně zda se zapne 2-3 denně, nebo 2-3 za hodinu, nebo každých 5 minut?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2019 11:49 Olin Re: hunti
To ti nikdo přesně nenapíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 11:46 Muž hunti [4] Re: jamajcan
To prece vim. Me jde o to jak casto to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 11:05 jamajcan Re: hunti
Zapíná se vždycky, když stoupne pH v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 10:55 Muž hunti [4] – Zapinani ph kontroleru
Zdravim,

Mam dotaz k ph kontroleru. Jak casto se zapina a vypina? Jde mi o to, ze elmag. ventil pri zapnuti cvaka, tak aby to nesepinalo co 10 minut.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 17:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Nemůžeš tam strčit jakoukoliv sondu ale musí být na dlouhodobé ponoření do vody. Ty klasické k pHmetrům se na tohle nehodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 15:20 Muž AsusKD [85] Re: Maq
Maq maš pravdu. Princíp je u všetkých ten istý a u comtroleru ide len o komfort, možnosť merať a regulovať ďalšie veličiny zapis a prenos nameraných hodnôt a pod. Sondy sú dôležitejšie a neplatí, že drahšia je lepšia. Neviem, ako sa sondy inštalujú do akvarka, keďže to nepotrbujem, ale praci sme ich vybraliz nádrží kde ich umiestnil výrobca a dali do bypas potrubia s filtrom pevných častic. Sondy sa tak často nezanášajú bordelom, pohodlnejšie sa vyberajú a pod. Doplňovanie elektrolitu cez externý zásobník, kalibrácia 1x za týždeň. Životnosť cca 1-2 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 14:14 Maq Re: Skrblík
Jak já tomu rozumím, všechny ty kontroléry (i ten drahý z odkazu) měří na stejném principu. To znamená, že je to hromádka čipů a liší se uživatelským komfortem - nerozbitnost, napájení, display, komunikace s PC apod. Co skutečně měří, to je sonda. A sonda která přesně měří, ve vodě různých vlastností, různě znečištěné, a současně to vydrží dělat dlouho... No, nevím, myslím že to vlastně nejde, anebo něčemu nerozumím. Přinejmenším se musí často čistit, kalibrovat, a zřejmě doplňovat elektrolyt. Udržet pH-sondu v kondici není samo sebou. (Něco o tom píše RoFr v článku v posledním čísle e-Akvarium.)
Ale třeba mi to někdo líp vysvětlí, budu jen rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 13:57 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: Skrblík
Mám tento Ph Controller.A je naprosto bez problému.Výhoda je automatická kalibrace.Nemusíš tam štelovat kalibraci šroubkem.Ale zas ti to nepůjde například se sondou s Číny za 200,- .Musíš si cca. po tom roce,roce a půl,až ti ta sonda odejde,koupit tu originál za 900,-. Protože když si tam dáš tu levnou např. z aliexpressu tak ti v kalibračním roztoku nebude ukazovat přesně a jelikož tam není kalibrace šroubkem tak s tím nic neuděláš a nezkalibruješ to přesně.Když tam dáš tu originál tak není problém.Toď má vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2018 13:49 Muž AsusKD [85] Re: Skrblík
No neviem, či tie staršie controlery nie su lepšie, než tie ultra moderne.
A vo vlakne “controler za rozumnú cenu” asi ultra moderny nenajdeš.
Ale ak maš nejakú korunu navyše, tak sa môžeš popozerať na priklad po niečom ako toto: www.prominent.cz/…
Používame to v práci v niekoľkych rôznych procesoch. Je to spoľahlive, bezporuchové, presné a až na pravidelnú kalibráciu bezúdržbové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 10:57 Muž Skrblík [9] Re: vaclav
Dekuji za zaslání článku, ale pět let starý článek nam neřekne co frčí za kontroler teď. Tedy které kontroléry jsou nyní na kvalitní úrovni co se týče akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 09:55 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Skrblík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 06:58 Muž Skrblík [9] Re: Skrblík
Nebo jaký kontroler používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 20:38 Muž Skrblík [9]
Máte s tímto někdo nějaké zkušenosti? www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 10:42 Muž DaveLister [478] Re: DaveLister
Některé maj v datasheetech odolnost proti vlhkosti a některé mají dokonce integrovaný vlhkoměr - ovšem ty dražší samozrejme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 10:26 GP Re: DaveLister
možná zajímavej nápad. i ty chemmicky (predehrivany, ne IR)by mohly fungovat pro orientacni mereni a jsou v radech jednotek dolaru. je otazka, jak by dopadly ve vode (vlhku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2016 09:19 Muž DaveLister [478] Re: KarlosS
pH sonda ale neměří CO2, nýbrž pH - to už radši obyčejnej chemickej dropčekr

Alternativa pro elektronickou regulaci je pro mě dropčekr s kamerou a rozpoznáváním barvy, protože ten vztah CO2 - pH je natolik nepřímý, že mu prostě nevěřím, v některých akváriích dělám spoustu dalších věcí, které potenciálně hýbou s pH - různé výluhy, rašelina, různé neinertní substráty, nárazové hnojení stylem, vidím, že kytkám něco chybí (a fosfát je součástí dalšího důležitého pufrovacího systému). Nehledě na to, co dělá s pH samotná fotosyntéza. Možná jsem paranoik, ale asi by mi nedala spát myšlenka, že zrovna když odjedu na dovolenou se vyčerpá rašelina nebo substrát, pH popoleze nahoru a pH kontroler si svévolně zvýší dávkování, i když to asi není moc pravděpodobné.

Navíc, drahé mi to nepřipadá, ty čidla se prodávají už pod tisíc korun, i když v té nejlevnější relaci jsem během krátkého googlení nenašel takové, které by vyhovovalo rozsahem standardnímu použití (nejčastěji končí na 10000 ppm ve vzduchu, což, pokud dobře počítám, odpovídá asi jen 15 mg/L ve vodě (ale mně by to asi stačilo, pokud budou v akváriu důležité ryby, asi nepůjdu přes 10 mg/L)). No a další dražší položka je nějaký počítač, ale to je víceúčelové zařízení, takže to bych ani nepočítal. Kolik dnes stojí slušný pH metr pro kontinuální měření?

Spíš nevím, zda by to skutečně fungovalo, je to jen takovej nápad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 08:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: DaveLister
pěknej, ale drahej dropčekr. Chápu, že to má víc možností, ale furt je to dražší než pH sonda s převodníkem pro Arduino.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 18:33 Muž DaveLister [478]
Zkoušel jste někdo měřit CO2 elektronickým čidlem, přímo, nikoliv přes pH, což je z principu hausnumero? Nějakým takovým čidlem sandboxelectronics.com/… - měří to plyn, takže by to byl takový poloviční dropchecker, byl by tam jen jeden přestup z vody do plynu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:43 Muž HonzaCh [3] - AmerikaRe: matlala
ten mam nekde taky, nejaky pepsin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaCh
áha, ja že čistící, konzervační mě nezajímá, těch 100ml si vyrobím za cenu 12-13,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 17:21 Muž HonzaCh [3] - AmerikaRe: matlala
Konzervacni KCL, nenacaty;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 16:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: HonzaCh
hele koukám jen takový dotázek? to od té sery je čistící nebo 3-mol KCl roztok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 10:14 Muž HonzaCh [3] - Amerika
Fotka k příspěvku Kdyby měl někdo zájem, tak mám jednu 201 na prodej za 1000.-. Je v perfektním stavu a plně funkční.
Je bez sondy, ta je na e-bay za 500kč.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 19:24 JirkaBe Re: Designer
Sondu mám stále jednu a tu samou. Kalibraci provádím cca 1 x do měsíce. Ale teď již je na hranici životnosti - už nepůjde zkalibrovatr. jinak na ebay se sondy pohybujou do 300 a poštovné zdarma ale nevim v jaké budou kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 17:37 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Designer
u mě už rok a půl, ze začátku celkem necitlivá, kalibrace cc za mesíc až dva, jak si vzpomenu a poslední
3/4 rok už vždy čistím, pak přes noc renegeruju v roztoku 3-mol KCl a pak kalibruju jen asi 3-5min v každém roztoku a zatím bez problémů měří a nejeví známky koroze skla nebo znečištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 17:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JirkaBe
Prosim, ta pH sonda Ti jede 4 roky v kuse bez problemu, nebo jak casto ji menis? Jak casto musis tu sondu kalibrovat? Mam ze zivotnosti pH sond trosku strach, tak se ptam na zkusenost z tak dlouheho provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:40 JirkaBe
Já od nich objednával PH controller PH 201. Byla s nima bezvadná komunikace. Dokonce mi přišla nefunkční sonda a bez problémů do 14 dnů zaslali bez jakéhokoliv remcání novou a tu nefunkční ani nechtěli zpět. Jinak platil jsem to též přes PayPal. Mám ho již 4 rokem a bez problémů šlape potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 00:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: marek21
zkus jim napsat, odepisují celkem rychle, jsme se tenkrát ptal na pár dotazů na ten kontrolér co jsem bral a odpověděli vždy do půl dne ;-)

jen je třeba německy nebo anglicky, ale google pomuže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:24 Muž marek21 [16] Re: KarlosS
nic mi to nevyhodilo aj som si regol paypal ale nikde nic nieje spomenute o platbe tak neviem co s tym mam robit dalej ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: marek21
počítej pak s platbou za přeshraniční převod (pokud máš eurovej účet) cca 8,- eur, nebo zahraniční platba cca 200,- Kč (pokud ti příjemce dovolí "sdílené poplatky", jinak ještě víc). Nejlepší je platit PayPalem, je to hned a bez poplatků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 17:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: marek21
tak ja to před rokem a půl platil přes paypal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 17:41 Muž marek21 [16]
Zdravim

Objednaval niekto z vas z top-messtechnik z nemecka?

Your order has been placed successfully.
You will receive an E-Mail of confirmation in a few minutes containting your order details.

Your order no.: ONR-9229-TMT
Your chosen payment option: Bank transfer

toto mi vypisalo na konci objednavky ... neviem to mi este zaslu nejake platobne udaje? kam to mam vyplatit ? alebo ako to funguje dalej?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 00:45 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: atiw
sežeň si k němu návod , já mám PH controller PH-201 a tam se rozmezí hodnot 5 , tzn. 6,5 vypne a 7 zapne a obráceně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 00:38 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: davidek75
OK, dík za odpověď, no ale když se relé při 7 PH vypne, kdy se zase zapne? Třeba u Controlleru Dennerle Confort tam ten spínač není, jak se to řeší u něho?
www.akvarko.cz/… o pH sondách

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5940x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15425