Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Multi-medikal

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Multi-medikal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.10.2019 13:45 R Muž lacewings [4463] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vlad1s
- jde o kombinaci methylénové modře , malachytové zeleně a formaldehydu
- je tedy nutno počitat i s vyhubenim nitrifikačnich bakterii v akvariu
- separační léčba je tedy výhodnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 10:37 Muž Vlad1s [0] - Miniakvária – Multi Medikal
Zdravím. V akvárku mám už iba jednu rybu (samičku endlerky), má na sebe také šedé bodky, ale neobtiera sa. V akvaristike mi poradili prípravok Mutli Medikal, chcel som malachitovú zeleň. V akvárku mám zároveň aj početnú populáciu kreviet a slimákov. Viete mi poradiť, ako tento prípravok pôsobí na krevety a slimáky? Alebo je lepšie rybu odloviť a preliečiť mimo? Chcem do nádrže vypustit mladé, ale bol by som nerád, keby sa nakazili. Ďakujem.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 16:49 R Muž romant [27726] Re: jana
Zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětný nádrže. Filtr klidně propláchni v akva vodě a denně měň min. 1/3 objemu akvária. Rostliny samozřejmě pořiď.
Edit: Pokud na hladině plavou zbytky rostlin, tak je sezbírej a vyhoď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 16:46 jana Re: jana
Tak ještě jednou prosím o radu, červený flek u té jedné parmičky - možná parazit - zmizel, rybky jsou velmi žravé, dokonce ožraly i zbytek rostlin. Občas když je nakrmím, tak parmičky čtyřpruhé pár minut plavou k hladině a jakoby se "nadechnou". Tak mám dotaz, mohu koupit dvě nové rostliny, když už tam mají možná to léčivo, že by nic nechytily a ty ostatní kytky plavou na hladině, tak se nemají rybky kam moc schovat. A další důležitější dotaz, téměř všechny parmičky mají - jak jsem se zde dočetla - krvavé žábry.. nevím, co s tím, vodu měním, filtr pracuje. Nemám ten filtr úplně vyčistit, myslím i tu houbu uvnitř, vím, že se to nemá, kvůli tamním bakteriím, ale jak se mi ucpaly ty trysky, tak třeba tam je hodně bordelu...nebo nevím, prostě než se trysky ucpaly, krvavé žábry neměly.. Díky moc!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 16:33 jana Re: romant
ok, tak snad to zvládnou, ještě jednou moc děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 16:26 R Muž romant [27726] Re: jana
Postupný pokles teploty nevadí a možná že je i vhodný, tedy pokud šlo o tu otravu, tak čím nižší teplota(tedy těch 23), tím více kyslíku ve vodě. Akvaregulátor dávat nemusíš, ale když máš tak klidně můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 16:21 jana Re: romant
dobře, a ten pokles teploty nevadí? vždy to minimálně o dva tři stupně klesne.
on jim červená kořen postranních ploutviček a ta jedna první - měla červenou či krvavou skvrnu u konečníku (ta zcela zmizela po medicalu).. ale určitě to bylo způsobeno tím, že se ucpaly ty trysky.. takže každý den měnit vodu a k tomu jim vždy dát do vody akvaregulátor? četla jsem na něj taky různé názory, jako že je to zbytečná chemie pro rybky. Jsem z Prahy, ale ve starém paneláku, kde jsou ještě i kusy téměř stoletých vodovodních trubek.. Opravdu moc díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 15:56 R Muž romant [27726] Re: jana
Akvo ani fleky nevidím, ale usuzuji na částečnou otravu a tudíž bych už multimedikal nepoužíval a jenom denně měnil 1/3 objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2015 15:52 jana – červené fleky léčba
Dobrý den, léčím parmičky multimedikalem. Před dvěma dny jsem jim dala lék kvůli červeným flekům na třech parmičkách zlatých (ucpaly se mi trysky ve filtru a já si toho jako nezkušený začátečník nevšimla), stav se do dnešního rána zlepšil o hodně (ta co měla největší flek už nemá téměř nic), bohužel mi pán v akvaristice špatně poradil, nebo jsem ho špatně pochopila, asi po 36 hodinách, co jsem jim nalila lék do akva, jsem vyměnila 30% vody a dala čerstvou odstátou plus akvaregulátor. Teplota klesla o 3 stupně, měli 26 a ted jen 23 stupňů. Chci se zeptat, zda jsem to hodně pokazila, zda nemohou mít problémy ještě z té studené vody? A jak pokračovat dále? Byla jsem opět za pánem - je nejblíže - a poradil mi, že mám už akva takto nechat a v úterý vyměnit téměř všechnu vodu a dát znovu lék. Moc děkuji za rady, nemám zkušenosti a ty naše červené fleky jsem nikde v diskuzích nenašla. Děkuji J.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2014 19:16 R Muž romant [27726] Re: Pavla Schulzova
Na ten filtr je nutný nasadit nějaké filtrační médium(obvykle je k němu dodáván takovej tmavej molitan), bez něhož to bude jenom čerpadýlko na cirkulaci vody. Teplotu to chce držet i přes 30 st. Chce to pořídit živý rostliny a v této fázi, kdy předpokládám, že ryba tam šla velmi brzy, vodu měnit denně v objemu 1/3 nádrže. Místo toho Multi-medikalu bych pořídil vyladěnější a šetrnější léčivo, jakým je eSHa exit, do té doby i ten medikal a vodu lehounce zasolit(kávovou spíš menší lžičku), před podáváním udělat solnej roztok a ten lejt do akva. ke studiu doporučuji něco z tohoto:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 17:33 Muž MarekP [788] - Amerika + AsieRe: Pavla Schulzova
Odjíždět od nemocných ryb zpravidla dobře nedopadá. Pokud musíš odjet, tak vyměň část vody a léčit se musí dle návodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 14:59 Pavla Schulzova - Amerika + Asie – léčba Betty
Fotka k příspěvku Dobrý den. Chtěla bych se tu také zeptat. Jsem začátečnice s rybičkami. Mam akvarko Aquael 10 litrů. Filtr Pat mini myslím bezuhlíkový, má tam jen tu houbičku na nečistoty. Jedeme na 3 dny pryc. Mam tam momentálne jednu bettu bojovníci a léčíme ji z krupice. Včera jsem vyčistila komplet akvarko a dala tam 5 kapek multi- mediacal. Dnes již rybička vypadá lépe. Už i zere, i se chvilkou prohání. No a Já nevím, jestli ji tam mam dat další dávku, nebo počkát az se vrátíme. Můžete mi někdo Prosím poradit? Děkuji Pavla

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:45 Muž lukasleibelt [84] – Multi Medical
Dobrý den, poškozuje multi medical rostlinky?
Děkuji za odpověď
Jeho složení je : roztok methylenové modři, malachytové zeleni a formaldehydu

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 13:29 R Muž Silent [5938] Re: Maruš
Plíseň v této fázi Multi-medikalem lze těžko vyléčit. Předně by to chtělo karanténní nádrž kde bude léčení probíhat a pak to chce kvalitní a zaručené léky jako například eSHa 2000, Sera mycopur nebo Tetra FungiStop. Tady je ovšem nejdůležitější prevence. Kvalitní čistá voda a vhodné prostředí je nejlepší lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 13:22 Maruš – Nemoc a Multi-medikal
Ahoj lidičky,potřebovala bych poradit..Jsem začátečnice,loni jsem si koupila samečka beťáka.Ale nějak mne to začlo bavit,tak jsem zvětšila akvárko,má 30l,mám vnitřní filtr a vzduchování,a přidala k němu osm neonek,tři paví očka a tři pancéřníčky.Asi do minulého týdne bylo vše v pořádku,ale beťáčkovi zbělela hlava,má nějakou plíseň asi,vlají kolem něho takové dlouhé bílé jakoby chloupky,vata,má splihlé ploutvičky a pořád se o něco tře a schovává se..Údržbu provádím jednou týdně.Tak jsem včera zakoupila multi-medikal,aplikovala dle návodu a do rána mi umřel sameček paví očko..Tak bych se chtěla zeptat,jestli je možné že to bylo následkem léčby a v jakých časových intervalech provádět léčbu medikalem,ráda bych aby beťák Villy přežil..Moc děkuji za případnou radu..

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 17:34 Muž Yirka [8193] Re: sarka918
Než takováto léčení, to je zaručenější výsledek pouze obdenní výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 17:30 sarka918
Ahoj, léčím rybičkám bakteriální rozpad ploutví Multi-medikalem, ale na tom výrobku je to všechno tak nešťastně napsané :( rozzureny Na internetu jsem se nic moc nedozvěděla, tak jsem zašla do akvaristiky... paní mi poradila přidat sůl, zvýšit teplotu a z filtru vyndat tu houbu nebo jak se tomu říká, ale samozřejmě jí nechat v akva... a po 3 dnech vyměnit vodu. Ale zapomněla jsem se zeptat, jestli kapky mám přidávat každý den. Co myslíte? Nebo až ten třetí den? Někde jsem vyčetla, že se dávají kapky pak už jen v poměru na vyměněnou vodu, jinde opak, každý píše něco jiného. Poraďte mi prosím :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 14:22 cerdan – NEMOCI
já jsem si to myslela :-),díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 13:43 R Muž Silent [5938] – Re: cerdan
Parmičky nádherné mají v noci "noční" zabarvení. Projevuje se to u spousty ryb. V noci bývají jejich barvy utlumené a ryby se jeví bledé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 13:35 cerdan – nemoci
Jo a ještě jsou po ránu takové vybledlé, parmičky nádherné, nemají vůbec tu černou skvrnu,ale jak rosvítím, tak za chvíli jsou zaSE OK....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:56 cerdan
Bohužel nebyly, protože se do města nemám jak s kočárem dostat, kvůli sněhu a manžel by mi to nekoupil, protože mu mé umírající akvárko leze na nervy a nadává, když do toho stále strkám peníze :-( Už jsem z toho nešťastná!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:53 Muž Yirka [8193] – Re: cerdan
Testy na NO2 byly provedeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 12:45 cerdan – nemoci
Tak v nádrži měním vodu ob den, tak 20-30% i odkaluji, ale ryby mi přijdou úplně stejné, teď se mi začala schovávat v rohu samička od pestřenece, když jde na žrádlo, tak jí samec automaticky žene zpět do rohu, nevím co se děje, všechny ryby mi plavou tak nějak hekticky, jako kdyby do nich někdo střelil a občas se otřou o dekoraci a u některých se občas objeví kousek bílého výkalu, teď mi umřela tetra diamantová, 2dny plavala na boku, bojovala,ale teď mi v akvárku zmizela, prohledala jsem všechny dekorace a nemůžu jí najít,jedu na 3 dny pryč a nevím co mám dělat, bojím se,abych nepřijela a neměla všechny ryby ko :-(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:31 Muž Yirka [8193] – Re: cerdan
U nezastabilizované nádrže měň klidně 2-3x týdně 20-30% vody a chemii nebudeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:22 cerdan – žábry
Takže si také myslíte, že by to mohla být otrava?Takže koupit test na No2? Kolik mám vyměnit vody?A je lepší přidat sera aquatan a sera nitrivec a toxivec?Když tam je ten nový filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:19 Muž Yirka [8193] – Re: cerdan
Lidi jsou různé, ryby taky. Každý druh rybek má dispozice k náchylnosti na něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:29 cerdan – žábry
No mycopur je i proti kožním a žaberním červům, tak jsem myslela, že to pomůže, no také jsem na to myslela, ale mám tam hodně ryb a mají to jen ty parmičky nádherné-to je mi divné!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 12:22 R Muž Silent [5938] – Re: cerdan
Obávám se že podle popisu příznaků se jedná o otravu dusíkatými látkami. Změř si hodnotu NO2 a budeš vědět zda je to příčina. Výměna filtru by tomu nasvědčovala a přidání Mycopuru (v nádrži je plíseň?) zdraví nepřidá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 10:06 cerdan – žábry
Prosím napište,kdo s tím má zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 09:05 cerdan – žábry
Lidičky, už mám zase problém, mé akvárko a můj problém již znáte, ale mám další-parmičky nádherné začaly mít něco se žábrami,2 už mi na to umřely, ta první naráz, začala se točit jako vrták a byla tuhá a druhá měla asi týden žábru odstátou, po týdnu začala hlavou občas škubat a rychle se otřela těma žábrama o dno a pak už byla břichem nahoru a žila asi den a teď mi to začaly dělat všechny ty parmičky nádherné, asi je žábry svědí, ale co to může být, že to mají jen tyhle rybky.Jinak filtr už jsem vyměnila, dokoupila jsem ten biofiltr, ale bude trvat než se zaběhne, včera jsem na to dala mycopur,dočetla jsem se, že by na to měl také účinkovat.Prosím poeaďte-děkuji!!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 16:41 Muž Yirka [8193] – Re: pampeliška
Pokud již jednou byla krupička identifikována ve společné nádrži je zbytečné rybky odlovovat a léčit separovaně, je třeba přeléčit celou nádrž. Obecně nejšetrnějším řešením s nejlepší účinností a bez následků na osazenstvo je použít léků eSHa EXIT v kombinace s eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 14:07 Žena pampeliška [0] - Miniakvária – pomoc - krupička u skalár
PORAĎTE MI PROSÍM NĚKDO!!! ve spol. akváriu jsem zpozorovala krupičku na jedné a trošku druhé živorodce. ostatní ryby samec živorodek 2skaláry a čichavec jsou bez příznaků. odlovila jsem obě živorodky do mal. zeleně a přihřála je na 2h na 30°. nemám je kam umístit musím je vrátit ke skalárám. bude dostačující ve spol.aq přiolit a vytopit na 30°??? JAK SE MI PODAŘÍ ZNIČIT KRUPIČKU CO NEJŠETRNĚJI VŮČI SKALÁRÁM?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 13:24 cerdan - Miniakvária – nemoci
zpozorovala jsem u mečovky, že když kajdí tak má výkal takový dlouhý, chvílema nitkovitý a průhledný, vypadá a chová se naprosto přirozeně, nemůže mít nějajého perazita?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:25 Muž kortezhugo [980] – Re: cerdan
"tetratec in 600plus" -ma tiez malo f.hmoty -ale snad pomoze
...odkalovat? na toto nieje univerzalna rada -ale ak je tam tolko ryb? pravdepodobne bude potrebne "vojst hlbsie"

ten "biomolitan" stoji par korun...-naco spekulovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 10:10 cerdan – nemoci
Takže mám dát dva filtry a jedenkrát týdně odkalovat?No nechám tam tenhle filtr a druhý mám tetratec in 600plus, tak ho tam šoupnu a uvidíme.A když odkalujete, zaboříte a zavrtáte v písku nebo jen tak povrchově, abych si pak nerozrýpala všechny zasázené rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 09:25 Muž kortezhugo [980] – Re: cerdan
...napichnut to ide -ved som sem dal aj odkaz
kupit najvecsi co vlezie do akva -ako pise Haimdol...

alebo kludne 2ks 10x10x20 cm +este jednu cerp. hlavu

preto ze ked tak zoberem a citam kolko a ako "kapu"?...tak toto co som pisal bude lacnejsie ako 45ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 13:55 ludo – Re: cerdan
je to jak píše kortezhugo, měl jsem délku AQ 1,76m a musel jsem dát dvě hlavy proti sobě, ona by to jedna zřejmě zvládla, ale na tu délku by musela být hodně silná a tím pádem i velký proud vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:25 cerdan – nemoci
Jinak jsem to stále já, jen jsem se zaregistrovala, tak zase koukám do akvárka a jedna parmička nádherná má jednu žábru úplně otevřenou, co s tím?Akvárko jsem dnes odkalila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:10 cerdan – nemoci
Dobrá dobrá, no s tou nafouklou rybou, šupiny odstáté nemá, měla jsem takhle zebřičku, strašně moc nafouklou, jednoho dne se s zní prodtě něco vysypalo-asi jikry a ryby to začaly žrát jako blbý a za chvilinku jsem jí našla na zemi s úplně prázdným vyžraným břichem od ryb...jestli to nemůže mít i ta parmička?Takže koupit ten foltrační molitan a půjde píchnout na to čerpadlo od aquaelu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 12:03 R Muž Silent [5938] – Re: Dana
Pokud je nafouklá a odstávají jí šupiny tak ji raději ihned utrať. Jednalo by se v tom případě o infekční vodnatelnost a ta je bohužel v tomto stadiu neléčitelná. Co se filtru týče tak na tento objem to chce rozměr akvacitu cca 10x10x24 cm nebo ještě lépe 10x14x25 cm. Čím větší objem hmot tím lépe. Čerpadlo bych při téhle délce nádrže nechal naplno. Stejně se po záběhu filtru průtok sníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 11:24 Dana – nemoci
Takže parmička byla úplně nafouklá a strašně rychle dýchala, tak jsem jí odlovila, byla to ta, jak už asi přes týden nic nežrala a stála na místě, ale jen nafouklá, nic jiného jsem u ní nenašla.Tak mám koupit jen ten biofiltr atman? No akvárko je 160l, proč mám kupovat na 200-300l, aby to pak nevadilo něčemu jinému.Ještě se chci zeptat, jak mám nastavit filtr, když tenhle přečerpá až 700l/h, jak ho mám nastavit správně?Já se omlouvám za otázky, ale jsem ráda, že takoví fórum existuje, protože začínám a je vidět, že se v tom pěkně vezu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 09:17 Muž kortezhugo [980] – Re: Yirka
hups...ja som pozeral len foto toho AQUAEL FAN 3 Plus
Rewelacyjny stosunek wydajności 700 l/h do mocy 12W

taketo cerpadla sa davaju na slusne ex.filtre...
ale ide na to zapichnut ten biomolitan -co moze pomoct a je to za par korun
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:56 Muž Yirka [8193] – Re: kortezhugo
Pro čerpací hlavu to bude v pohodě, neměl bych z toho strach a vyjde to levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:54 Muž kortezhugo [980] – Re: Yirka
...to je strasne "dlha" nadrz na jednu cerp.hlavu ked ide o int.filter -podla mna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:51 Muž kortezhugo [980]
Dana napsal: Jinak ty rostlinky, co jsou na tom tmavém místě jsou umělé :-)

:) Jeeeezis...

no ale k filtru -urcite pomoze pridat este jeden na druhu stranu ano ale aj z vecsou f.hmotou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:47 Muž Yirka [8193] – Re: Dana
Další filtr bych nepřidělával, lepší řešení jke to co navrhuje Haimdol, čerpadlo a kostka bioakvacitu. Pokud je těch umělých rostlin více, přidej další živé. Že samci honí samičky je v akváriu i životě až na výjimky normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:42 Dana – nemoci
Díky za rady a myslíte, že když přidám na druhou stranu ještě jeden filtr, bude to lepší?A také mi začali včera samci honit samice a to nedělali-je to normální?Jinak ty rostlinky, co jsou na tom tmavém místě jsou umělé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:32 Muž kortezhugo [980] – Re: Dana
...tak ako pisal Haimdol -terba vhodnejsi filter...
akva ma 180cm -to je strasne vela na aquael Fun3 plus...
ma malo f.hmoty+dlhe akva+vela ryb...-toto je problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:13 Muž kortezhugo [980] – Re: Dana
Fotka k příspěvku ...a "toto" je na dost tmavom mieste -potrebuje vela svetla...
doporucam presadit

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:31 Muž filipsi [1286]
Dana napsal: ... tak jsem nakoupila zase nové a stále dokola :-(

To bude ten hlavni problem.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 3486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15393-multimedikal