Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtry Sunsun

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtry Sunsun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 16:28 Muž Joe [9]
Mohol by som poprosit nejaku radu na stisenie? Zacina mi to celkom liezt na nervy. Nemam pocit ze by sa zavzdusnoval, rovnako som skontroloval a premazal rotor/osku rotora/tesnenie a nemyslim si, ze by tam nieco fyzicky drhlo.
Filter ale cekom pocutelne "vrni" ci asi lepsie to popise anglicke "humming".
Telo nic sa neopliera,stoji na vlastnych gumovych nozickach. Nemam kde porovnat co je este normalna hlucnost kanistroveho filtra a co je uz cez ciaru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2021 17:09 Muž DH [335] Re: gabinka632
Podle mě ano, liší se jen UVC lampou, rozměry jsou stejné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 16:28 Žena gabinka632 [14] – Výměna typu hlavy
Ahoj, mám dotaz, dá se vyměnit u HW702B hlava za HW702A - bude to pasovat? Obávám se, že mi ten filtr už dlouho fungovat nebude a na Invitalu mi odpověděli, že hlavu HW702B naskladní až někdy v květnu... Ptala jsem se na tu záměnu, ale bylo mi odpovězeno, že "oficiálně ne", takže nevím, jestli "neoficiálně jo"... smich
Teď ten filtr dělá stále větší a větší rámus, ale nevím, jestli to najdu, když ho rozdělám...
Když z hlavy vyleju tu vodu, vyčistím ho a zapnu, tak je krásně tichý, ale za pár hodin řve jak letadlo, je to o nervy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 18:07 Muž DH [335] Re: Tom25
Chce to rozebrat, já ho měl jen zoxidovaný, takže někdy fungoval , někdy ne. Po vyčištění jede v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 17:52 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: DH
Aha dobře já to pak zkusím a může ten spínač i tím odejít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 17:17 Muž DH [335] Re: Tom25
Trocha vody se tam dostane běžně při naplnění filtru a zavření hlavy. Při nasazení hlavy přebytečná voda vyteče vstupním a výstupním hrdlem dovnitř hlavy (mezi plastem a hrdlem je mezera, můžete to zkusit) Ale není to velké množství, voda se vypaří, možná kondenzuje a něco se dostane do spínače UVC světla. Je to můj odhad, možná mi to někdo vyvrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 17:00 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: DH
Dobře děkuju za radu další víkend na to mrknu chci čistit filtraci a jak je možné, že se tam ta voda dostane i do té hlavy však to může být i nebezpečné ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 16:48 Muž DH [335] Re: marek21
Mně to pomohlo, je potřeba namazat ten kroužek vazelínou lékařskou nebo silikonovou (olej je moc řídký, nebude těsnit)pak utáhnout převlečnou matici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 16:44 Muž DH [335] Re: Tom25
Rozdělat hlavu, podívat se, jestli se do spínače nedostala voda. Pokud ano, bude to zarezlé, je potřeba rozmontovat, prostřiknout WD kontakty a mělo by to být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2021 15:47 Muž marek21 [16] Re: PetrO
Fotka k příspěvku Moja verzia je bez hladinoveho zberaca a bez uv lampy. Tak iny problem tam uz snad nemoze byt
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 15:43 Muž marek21 [16] Re: Brodys
zhora su pod rucickami, pod tymi klipsami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 15:38 Muž PetrO [752] Re: marek21
Ještě kdyby to náhodou zlobilo..mě se to zavzdušňovalo když jsem tam měl na sání ten jejich hladinový sběrač, tak pokud ho tam máš taky a začalo by to zase blbnnout..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 15:34 Brodys Re: marek21
Ty jsi se do toho teda dal palec Ze shora jsou prosím kde? Něco třeba odkrýt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 15:17 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)
Dobrý den, mám sunsun HW 704B s ÚV lampou už druhá hlava co mi nefunguje zapnutí ÚV lampy asi 2 až 3 měsíce v chodu jede a nejde zapnout i, když jsem vyměnil jen problikne tod vše je tu rada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2021 15:15 Muž marek21 [16] Re: Brodys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vsetko rozobrate a nastriekane silikonom eheim za chvilu sa dozviem vysledok , su tam 6 srubky, 4 zdola 2 z hora. Ty co pisali ze pri nakloneni im vyteka voda tak to preto lebo pri odopinani hadicoveho adaptera voda co vytecie sa pekne zdriava dole pod bielym krytom a samozrejme ked nakloni tak sa vyleje.
Edit: Problem docasne vyrieseny, NETAHA vzduch. Snad to tak zostane.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 14:45 Brodys Re: marek21
Ještě jsem to nedělal, ale nedávno se to zde řešilo a bylo mi to napovězeno, přes ty 4 šrouby,co jsou zevnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 14:32 Muž marek21 [16] Re: Brodys
No neviem ako skontrolovat tu rucnu pumpu ... je potrebne nieco rozoberat ? este skusim silikonom eheim strieknut tesnenie hlavy ale tu pumpu neviem kde ako ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 14:25 Brodys Re: marek21
Zkontroluj těsnění hlavy a ruční pumpy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 14:01 Muž marek21 [16]
Zdravim

Neviete niekto odkial by mohol filter tahat vzduch ? z privodu netaha a do vyvodu vyfukuje vzduch a je pocut ze aj do rotora sa dostava ....

Filter mam SunSun 704 .... prietok ma fajn ale vidim to len ako docasny filter :-D asi to bude neskor nakoniec JBL 1502. Cena 60 Eur za Sunsun 704 ma presvedcila ale to je asi tak vsetko :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2021 21:48 Muž PetrO [752] Re: Brodys
Ano, sledoval a pochopil, že je pro Vás tenhle filtr novinkou.

Ne, nepotřebuji s odhlučněním pomoci, už jsem za těch pár let zkoušel kde co a nějak se s tím neřádem smířil.
Další krok bude prostě výměna.
(Kdybyste měl snad také časem tu potřebu, doporučuji prostudovat třeba vlákna o přepadovém filtru nebo HMF ;-) ).

Děkuji za nabídku a taktéž přeji dobrou noc :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 21:11 Brodys Re: PetrO
Třeba nemám, jestli to pane sledujete od začátku, tuhle diskuzi, tak musíte vědět, že ten filtr nevlastním dostatečně dlouho a netvrdím, že je nejlepší. Kdyby jste potřeboval odhlučnit tu 703, zkusil bych pomoct. Jinak dobrou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 20:47 Muž PetrO [752] Re: Brodys
Kdyby kdyby kdyby.
Kdyby v ..., nebyly by potřeba rybníky.
Koukám, pane, že vlastně máte na vše tu správnou odpověď, takže vlastně diskuse s vámi už není potřeba :-)

I kdyby někomu fungoval filtr někomu pětadvacet let v kuse a šlapal jako Perpetuum mobile, tak by prostě Sunsun netrumfnul smich

No nic. Je čas jít spát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 19:05 Brodys Re: Yirka
Tak proti tomu nejde nic říct,pokud vydržel takhle dlouho. Zase kdyby měl průtok jako sunsun a objem, ta spotřeba by byla stejná. A já konkrétně si 11 let nic nenechám,vyjma manželky a dětí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 18:36 Muž Yirka [9126] Re: Brodys
Eheim Classic 2215, tenkrát něco přes 2500,- v akci.
Takto vypadá nyní bez náplní a dvojkohoutů.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tenkrát jsem ho koupil komplet se vším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 18:29 Brodys Re: Yirka
Můžu poprosit název a typ toho 11 let starého filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 18:00 Muž DH [335] Re: DavFM
Já osobně mám zase jinou zkušenost. Dva roky jsem pracoval v americké korporaci, dělali jsme termoventily apod. U některých výrobků to došlo tak daleko, že vzali čínu a jen na to narazili cover s názvem té americké firmy (velice známá a úspěšná korporace mimochodem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 17:32 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ToprHarly
Ty filtry jsem měl přímo v ruce a ty rotory se snažil dolovat ven já osobně. Né kámoš nebo dokonce kámoš kámoše. A možná 3 takové filtry tady někde v prachu pořád ještě leží.

Měděný drát do elektromotorů není vůbec triviální záležitost. Záleží na mnoha faktorech, průměr, stabilita toho průměru (aby půlka špulky nebyla jiná), a mega důležitá je tloušťka laku na tom drátu. Hrubý lak je jistota že se to nepropálí, tenký lak zase umožňuje hustší návin a lepší výkon. Kolega pracuje v Siemensu právě u výroby elektromotorů a tyto věci občas zmiňuje. Na ty elektromotory je u nich z číny asi jenom neopracovaná kostra, zbytek je evropský, konkrétně drát je polský.

No a konečně, můj obor je autodoprava, i já sám občas jezdím, a moc dobře vidím, co se kde vyrábí a kam to pak jede. Spousta elektroniky pro čínskou Škodovku se dělá tady a pak se veze do Číny, elektronika pro John Deere se taky dělá ve Frenštátě. Spousta blbin, které by si člověk řekl, že MUSÍ být z číny, se dělá u nás, ve Španělsku, ale i Rumunsku. Spousta věcí se dělá v Německu, německýma (hodně novoněmeckýma) rukama a prostě se to i přesto vyplatí. Hodně firem ani z číny nic nechce, protože vědí, že jim to ty k*r*y žluté okopírujou a ukradou.

Fakt není všechno čínské co vypadá že by mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2021 14:32 Muž ToprHarly [19] Re: PetrO
Však jasný, ať si každý koupí co chce. Od toho je volný trh. Nejsem zastánce ani číny ani evropy. Záleží na každém jaké kritéria zvolí pro výběr. Prostě za 1/2 ceny máš víc hluku a spotřeby, možná větší pravděbodobnost poruchy, ale tak je to úplně se vším. Pro někoho je kritérium hluk, pro jiného cena, další dá na bezúdržbovost apod. Duster taky není Cayenne,
ale když se budeš starat oba dva tě dovezou do cíle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2021 12:01 Muž PetrO [752] Re: ToprHarly
Ach jo. Pořád stejná písnička. Jasně, všichni dnes nechávají vyrábět v číně, ale asi si uhlídají kvalitu.
Já mám Sunsun 703B a prostě stojí za prd, je hlučný ať dělám, co dělám. UV lampu už dlouho nevyužívám a v podstatě ji nepotřebuju.
A to ho mám už nějakou dobu.
Kdysi se tu už i objevilo, že co člověk při pořízení ušetří na ceně, tak stejně nakonec zaplatí za elektřinu, protože Sunsunu má prostě větší odběr.
Já bych dneska už rozhodně radši šel asi třeba do JBL.
A ano, taky jsem já vůl dal slepě na reklamu :-(

Pro Brodyse:
A jedná se o vlastní zkušenost Sunsun 703B prostě za moc nestojí. Jestli je s ním někdo spokojený, tak mu to jen přeju.
Zvláštní je že třeba Sunsun HW- 602 B nebo 603B a nebo jen jako předfiltr (bez B) můžu klidně doporučit, protože oproti větším bráškům jsou to filtry Tiché a při manipulaci mě z nich nešla ani kapka.
Pravda, taky nemají integrované čerpadlo uvnitř hlavy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 11:54 Muž Yirka [9126] Re: Brodys
Před 11 lety jsem kupoval drahý filtr a slouží stále bez problémů. Vyměnit za tu dobu 4-5 levných, přijde mě to 3x dráž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 10:52 Brodys Re: DavFM
ToprHarly to vystihl a pěkně sepsal souhlasím. Já jen dodám, že většina kritiky je,kolega měl, kamarád slyšel,soused viděl,ale osobní zkušenost žádná. Je známé, že když něco pracuje dobře,nic se nesepisuje, vidět jsou jen problémy. Už jsem to tu psal, já mám filtr max. na dva roky,pak jde z domu, buď kvůli novinkám,chci to vyzkoušet nebo třeba většímu akva. Každopádně sepíšu jak klady,tak zápory. A určitě souhlasím, že jsou kvalitnější filtry a dlouhodobě bezporuchovější, ale pro mé užití úplně zbytečně drahé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2021 10:38 Muž ToprHarly [19] ....
Sranda jak se nadává na Čínu, ale kde myslíte že se berou součástky a většina materiálu? Od vinutí motoru po poslední šroubek? Doba kdy Čína znamenala šmejd je dávno pryč,Němci když dělají modernizaci provozu tak do Číny prodají ty původní mašiny a praktický se v dnešní Číně vyrábí na strojích který byly v Evropě před deseti lety a to že se něco montuje v Evropě z materiálu z Číny na tom nic nemění. Máte tam Made in Germany, ale 90% použitého materiálu je od žluté řeky. Samozřejmě evropské firmy jsou pořád o krok napřed co se týče zpracování a hlavně kontroly kvality, nicméně ten rozdíl je čím dál menší. A protože v podnikání jde o zisk tak platíme čínský materiál a evropskou mzdu, nebo čínský materiál a čínskou mzdu. Kdyby to ale byl evropský materiál a evropská mzda, tak by externí filtr byl pro většinu lidí jenom sen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2021 22:02 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Asi obojí, jak špatný design, tak i kvalita výroby, která ten blbý design zvýrazní. Kolega tyhle filtry chvilku překupoval a prodával,2x jsem tady viděl filtr, kde se nejspíše přehřívalo vinutí motoru, plast kolem se natavil a "skřípnul" rotor. Po vystydnutí plastu ten rotor ani nešel vytáhnout ven. Těch reklamovaných sunsunů bylo víc, ale nijak jsem to nezkoumal.
Prostě platí heslo, že kdo nerad dává, dvakrát dává.

Stejné zkušenosti jsem udělal s levnýma topítkama, opalujou se kontakty, občas do nich zatíká atd. Teď už jedině Jaeger a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2021 21:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: DH
Reklama z Rostlinná akvária je jedna věc..
Ale zavolal tam někdo a zeptal se přímo? Ja jo měl jsem vybrány 3 značky. Napíšu to bez obalu. Sun Sun mi doporučen nebyl. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2021 20:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DH
DH napsalAle jsou lidi, kteří nechají filtr zahnít tak, až třeba ztratí průtok, těsnění nemažou ...
Přesně toto provádím s JBL e901 a funguje jak má. Eheimu classic to taky nevadilo, akorát ten má špatně řešenou hlavu, která způsobuje problémy, takže jsem ho vyřadil.
Řekl bych, že Sunsun má buď špatnou konstrukci nebo kvalitu výroby (za ty prachy se to dá očekávat). Těch lidí co tu řeší problémy s ním je celkem dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2021 19:17 Muž DH [335] Re: gabinka632
Jasně neber to osobně. Ale jsou lidi, kteří nechají filtr zahnít tak, až třeba ztratí průtok, těsnění nemažou a pak naříkají že SunSun stojí zaprd. Taky bych řekl, díky masivní reklamě z eshopu Rostlinná akvária se SunSunů prodá řádově víc než eheimů apod. a s tím bude také souviset větší množství vadných kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 19:10 Žena gabinka632 [14] Re: DH
O té pumpě už jsem něco taky slyšela, ale nechtěla jsem lézt dovnitř kvůli záruce, asi se tam podívám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 19:09 Žena gabinka632 [14] Re: DH
Chápu, ale ne všichni začáteční jsme nezodpovědní. Já bohužel mám problém i přesto, že jsem těsní filtru i vrtulku před uvedením do provozu namazala a pravidelně ho každý měsíc kontroluji a čistím. Ale nevylučuju, že nějakou chybu jsem udělat mohla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 16:08 Brodys Re: DH
Díky za info,pro mě nová zkušenost! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 15:59 Muž DH [335] Re: Brodys
Musíš rozšroubovat hlavu, jsou tam 4 vruty. Je dobré to zkontrolovat, ale není potřeba to dělat při každém čistění. Pokud cítíš, že pumpa nepracuje tak jak má (zadrhává se nebo cítíš malý odpor apod.) tak bych se dovnitř radši podíval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 15:54 Brodys Re: DH
Díky za poznatek. Já teda vůbec nevím,jak se do té pumpy dostat,to nějak odděláš to tlačítko pumpy?Nebo spodem přes vrtulku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 15:21 Muž DH [335] Re: Brodys
Přestala mi fungovat pumpa, běžela jakoby naprázdno. Nechal jsem to tak a začala mi přes ni protékat voda. Rozdělal jsem hlavu a ta převlečná matice kterou se tlačítko pumpy připevňuje k pružině byla úplně volná. Vevnitř je o-kroužek a i ten je potřeba občas máznout a zkontrolovat, jestli se převlečná matice nepovolila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 14:22 Brodys Re: Kawasaki
Však do 2 let předpokládám, že budu mít podobnou zkušenost, proto plánuji risknout Aquael a vyzkoušet i tento výrobek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 14:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Brodys
Však je to v pořádku. Každý zde může vyjádřit svůj názor. A podělit se o zkušenosti. Já to uved jako příklad. Každý si může sám porovnat ceny a projít recenze. Jen tady se opakovaně řeší problemy s Sun Sun ne Eheim ne JBL ne Tetra Tec atd. Takže ať si každý koupí dle svého rozumu a co se mu líbí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 14:03 Brodys Re: Kawasaki
To si neměl brát doslova, ale moje chyba, že jsem to spojení použil. Já bych se tady nerad dohadoval, a už vůbec se pouštěl do debat,kdo má na co. Chtěl jsem jen vyjádřit názor. Momentálně mám na opici i banány,ale nerad si nechávám věci 10 let. Mimoto,ten fluwal má sotva 6 litrů a ani by se nevešel by se do skříňky průtok jak čerpadlo ve vodárně a je bez UV lampy.......ale určitě má jiné výhody smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 13:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Brodys
Dvojnásobná cena za stejně kvalitní výrobek??? Schválně jsem si porovnal Sun Sun 5000 a Fluwal FX6. Rozdíl v ceně je něco málo přes 1000 korun. Což dvojnásobek není ani omylem. A kvalita ta je zjevná už na fotkách. Ostatně každý se může podívat a přesvědčit sám. (Ono je to tak. Když si koupím opici, musím mít i na banány)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 13:00 Brodys Re: DH
Přesně takhle jsem to myslel. Jen nejsem zastáncem toho,abych kvůli patriotctví zaplatil dvojnásobnou cenu za stejně kvalitní výrobek. A bohužel mám pocit, že už s tou čínskou expanzí nepůjde nic udělat, za což si naši výrobci mnohdy mohou sami. Mimo téma, tím těsněním u pumpy myslíš které a jak se k němu dostat? Mažu hlavu,ventily,rotor,nic dál se mi vydolovat nepovedlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 12:49 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: DH
Naštěstí je u nás pořád dost Patriotů co mají rádi České a Evropské výrobky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2021 12:43 Muž DH [335] Re: sinda
Mám SunSun HW 3000 a SunSun HW 703b. Jsou nesrovnatelné co se týká spotřeby, hluku, výkonu i provedení. HW 3000 je dál o dvě třídy.
Ale pokaždé dodávám, kupujte radši evropské výrobky místo číny nebo tady za 10-15 let žádní evropští konkurenti nebudou. (všechny mé akvária jsou Juwel mimochodem)
Špatná pověst SunSun podle mě nepramení z toho, že by byly tak šaptné, ale z toho jací lidé si je (většinou) kupují. Zkušení akvaristé vědí, že o filtr je potřeba se starat, pravidelně ho čistit, mazat. Ale ti si kupují Eheim nebo Fluval a o ty se poctivě starají, takže s nimi většinou nemají problémy. Začátečníci si koupí SunSun, údržbu flákají a neštěstí na sebe nedá dlouho čekat. Takhle mi vytekl SunSun 703, když jsem nemazal těsnění u pumpy. Teď už vím, že to nesmím odbývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2021 00:04 Muž sinda [40] – Filtr SUNSUN
Ahoj, musel jsem vy měnit vnější filtr a chtěl jsem SUNSUN vnější filtr HW-3000 LCD + UV lampa, ale naštěstí se nedá v ČR momentálně koupit, tak jsem si pořídil AquaEl UltraMax 2000 po přečtení tohoto fóra jsem rád, že jsem ho nesehnal ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15046-filtry-sunsun?od=101