Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 21:33 Žena petulinakk [2016] Re: Miso
Díky, bohužel tu jsem právě měla, je to šmejd (lépe řečeno ty plastové úchyty) a už nikdy více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 20:12 Muž Miso [470] Re: petulinakk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 19:25 Žena petulinakk [2016] Re: lhajek
Jsem totální a beznadějný technický analfabet, na LEDkách vůbec netrvám, jen chci něco co se bude rozměrově hodit na to malé akvárko o hraně 30cm, jakým způsobem by se tam ty trubice daly požít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 19:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: petulinakk
Za mě NE. Bude to dávat málo světla. Kdo ví co to je za LEDky, T5 trubice bude s velkou pravděpodobností účinnější než toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 18:48 Žena petulinakk [2016] Re: mastcz, lhajek
Díky oběma za reakce.

Nakonec jsem ani jedno nekoupila, a osvětlení na kostku 30x30x35 pořád nemám vyřešené...

Objevila jsem ted toto na aukru, co si o tom myslíte?

aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 19:25 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: petulinakk
Tady je jedna recenze v němčině, jsou tam i srovnávací fotky s 11W lampičkou. Ale svítivost ani tady bohužel uvedená není. www.aquascapia.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2012 18:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: petulinakk
Nešel bych ani do jednoho když vidím ty ceny. A co je v nich použito za LEDky a jak mají kvalitně udělané chlazení těch LEDek? Špatný odvod tepla od LEDky výrazně může zkrátit její životnost a nepředpokládám že by stačilo pak v té "lampičce" vyměnit nějakou část s LEDkama. Nejspíš se bude pak muset vyměnit celá lampička ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 17:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danrycka
danrycka napsal: dá se použít vykuchaný z mrtvé kompaktní zářivky, kde většinou odcházejí dříve trubice. Ač elektrika mě není úplně cizí, tak jsem si ještě nikdy netroufl na použití předřadníku z vykuchané úsporky. Jinak to světlo má na spodní straně drážky do kterých jsou boční nožičky zasunuté a dají se posunovat od středu až na samé okaje. Dokonce jsem to měl i na 15cm dlouhém akvárku. Bohužel nožičky nemají o moc větší dosah na maximální délku akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 16:03 Žena petulinakk [2016]
Dostala jsem dnes taky tip na osvětlení, které sháním pro svoje miníčko

www.mk-zoo.cz/…

www.levnaakvaristika.cz/…

Měla jsem předtím zářivku 18W takže bych nechtěla nic slabšího, a tato osvětlení jsou obě LED, jedno 5W a jedno 8W...
Nedávno tu popisoval muťa svoje dojmy ze 7W osvětlení, zdálo se mu to slabé, tady ale třeba u toho 5W LED (prví odkaz) prodejce uvádí že těch 5W by bělo být ekvivalentem 20W u zářivky... jenže prodejce se vždycky snaží prodat že... :-)
Je mi jasné že nejlepší by bylo se podívat na vlastní oči, ale tu možnost nemám.

Nemáte někdo tahle světla doma?

Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2012 12:14 Muž danrycka [56] Re: Miso
Jo, vím o tom a dostal jsem skvělý tip
www.mk-zoo.cz/…

Jenže mimo to potřebuju ještě změřit rozměry skla a nechat ho vůbec někde vyrobit stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 12:06 Muž Miso [470] Re: danrycka
logik napsal: No krycí sklo bych taky do budoucna chtěl, ale jelikož nemá AQ lišty, musím to nějak dodatečně vymyslet :) daju sa pouzit "haciky" ktore zavesis na akva a na ne polozis sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 08:56 Muž danrycka [56] Re: mastcz
Díky všem za rady :) o decolight jsem taky uvažoval, ale nakonec použiju rampu kterou jsem původně vůbec nechtěl :-) www.levnaakvaristika.cz/… tak snad to bude dobrá volba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 22:32 Muž mastcz [10] - RostlinyRe: danrycka
Koukni ke mě na profil, v 30l svítím 2x Dennerle 9W a světlo to dělá parádní a silné. Co na těchto lampičkách oceňuju je otáčecí kloub do strany, ne jen vyklopení nahoru. Když chci přístup k hladině, nemusím je zvednout a svítit si to obličeje, ale odsunu je do strany a pěkně koukám do akva neoslněný. Světla je tolik, že musím krotit řasy :-)

Nevýhody jsem zjistil 2 - jednak mají těžké trafo se zásuvkou, takže dvě se vedle sebe do psa nevejdou a trafo hodně silně hřeje, na dotyk je to fakt horký.
Druhá slabina byla, že jsem 3x reklamoval 11W, pokaždé výměna za fungl nový kus a vždy po pár hodinách odešlo trafo. Jsem v HK v Hornbachu narazil na fakt vadnou sérii. Tak jsem do menšího akva dal nakonec tohle zarovky-akvaria.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:32 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Burik
no to dělají ty dvě halogenky..skoro to nesíví a hřeje to jak prase..plánuju je vyměnit za dvě LED světýlka..mělo by to pomoct..

jinak jestli máš akva bez hodního skla,tak bych se toho nebál..9-11W zářivka by měla stačit v pohodě..pokud je to miniakva

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 15:16 Muž sux [117] - AmerikaRe: danrycka
Ahoj,
nalepit lišty je úplně jednoduché...2 proužky skla a akva silikon... Neboj se toho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 11:44 Muž danrycka [56] Re: Burik
Koukal jsem se do prezentace a když vidím kolik wattů tam sypeš a jak to vypadá, začínám pochybovat o tom, že mi 10W bude stačit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 11:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: danrycka
já na miniakva koupil toto www.happyzoo.cz/… má to šoupací nožičky,takže si to přizpůsobíš délce akvária..

a neprobíjí:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 10:44 Muž danrycka [56] Re: lhajek
No krycí sklo bych taky do budoucna chtěl, ale jelikož nemá AQ lišty, musím to nějak dodatečně vymyslet :) Použité zářivky by měly být dobře sehnatelné, předřadník by snad taky neměl být problém, dá se použít vykuchaný z mrtvé kompaktní zářivky, kde většinou odcházejí dříve trubice. Jak se prosím tě nastavuje držák na délku AQ na tom svítidle? Myslím, že už mám docela jasno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 10:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danrycka
Je pravda že mám nad akváriem ještě krycí sklo a opravdu to není úplně vhodné pro akvária :-)

Trubice se používá běžně dostupná T8. To 10W jsem měl také, ale nesmí se nechat až odejde trubice sama od sebe, bohužel sebou u těchto světel bere často i předřadník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:48 Muž danrycka [56] Re: lhajek
Akvárium má 40 cm na délku. Koukal jsem na kratší model Hailey (Z-450 - 10w, délka 45cm) To by bylo možná v pohodě, ale dodávají k tomu jen červenou zářivku, jelikož je svítidlo určeno podle krytí(zákona) pro terária a nevím jestli jde jednoduše sehnat bílá. Na jaký typ zářivek je vůbec konstruované? V popisu výrobku to nepíšou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danrycka
A jaké rozměry že má těch 20L.
Já na svých 25l (50cm délky akva) mám 15W osvětlení toto:
zarovky-akvaria.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:13 Muž danrycka [56] Re: petulinakk
Díky, tak nějak už nevím coby a pomalu ale jistě začínám uvažovat i o dennerleho předraženém 11W svítidle. Máte někdo zkušenost? Nebo co jiného používáte s plnou spokojeností? Koukal jsem nakonec i na hliníkovou rampu resun, ale tady v diskuzi se psalo že probíjí ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 08:20 Žena petulinakk [2016] Re: danrycka
Pridavam se ke kritice plastovych uchytu u lampicky Blau, mela jsem ji neco pres rok, prvni uchyt se rozlomil po par mesicich, prodejce mi ho vymenil jen nerad, reklamaci neuznal, pry jsem si to zpusobila sama neodbornou manipulaci (nasadila jsem ji na hranu a opatrne dotahla!!) a zduraznil, ze druhy uchyt mi posila jen jako projev dobre vule.
S tim druhym jsem zachazela opravdu extremne opatrne, presto zacal brzo taky praskat, a to se snazim s lampickou manipulovat opravdu co nejmene.Je to proste smejd.

Po tom co mi vyhorela zarivka jsem se rozhodla uz novou nekupovat.
Na vyhorelou zarivku se predpokladam reklamace nevztahuje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 19:53 Muž Zlicka [12] Re: danrycka
Můžu potvrdit, že ty Blau lampičky jsou nic moc. Ne že by přestala svítit, ale ten úchyt na hranu akva je dost nešťastně řešenej, tudíž se mně po chvíli ulomil, ikdyž jsem s tím světlem manipuloval jenom minimálně. Naštěstí jsem ten úchyt nějak zbastlil a zatím svítí už přes rok. Mám 18W Blau lampičku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 19:36 Muž danrycka [56] Re: sux
Díky za info, o tom problému jsem už četl, ale bohužel nevím co jiného použít. Celou rampu tam nechci a ostatní podobně řešené jsou docela mastné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:48 Muž sux [117] - AmerikaRe: danrycka
Ahoj, možná neodpovídám přesně na otázku, ale na malá svítidla Blau není moc dobrá recenze, jsou často poruchová. Velká světla od Blau jsou perfektní, ale mluvil jsem s prodejcem a sám potvrdil, že nebrat....Možná mě někdo vyvede z omylu, ale zvážil bych to :o) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danrycka
Není umění odpovědět, ale správně se zeptat :-)
A když se správně zeptáš tak si kolikrát i sám dokážeš odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 09:15 Muž danrycka [56] Re: lhajek
No moc nevím jak to půjde výškově přizpůsobit, ale nejlíp takový střed. Ne moc daleko, aby zbytečně neosvětlovalo plochu kolem a hodně blízko hladiny by to zase vypadalo blbě :) rostliny asi spíš nenáročné a přísun živin jen sporadicky bez CO2, abych nemusel každý týden zastřihávat. No, teď když to čtu tak vidím, že jsem si vlastně odpověděl sám ne 13W musí stačit, dennerle dává i k 30l setům 11W ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 21:56 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danrycka
No v setech bývá 18W T8 na 54L ano ale do 20L pražím 15W v T8 a podle pohledu nic moc :-) ale to neznamená že to není až moc na rostliny.
Záleží také jak vysoko to světlo nad akva dáš a jestli bude s reflektorem. Také záleží jaké rostliny do toho plánuješ a jestli plánuješ CO2 a přísun dalších živin.

Edit: jsem trouba jasně lampička blau, takže výška nad akva a sreflektor je jasný, ale ten zbytek ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:04 Muž danrycka [56]
Zdravím, chtěl bych využít prázdné AQ, které mi doma leží ladem a použít ho na miniakvárium :) Váhám ale u osvětlení. Chtěl bych k němu lampičku Blau, ale nevím jestli nebude 18W na 20 litrů příliš a abych pak nebyl zklamaný když použiju 13W hmm co myslíte?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:20 Muž sux [117] - AmerikaRe: katterinecka
Ahoj, miníčko jsem měl s krevetama. A kdybych ho řešil dnes použiju LED pásky. Kryt bych řešil jednoduše - pokud máš původní vykuchej ho a použij, nebo kup za 200,- černej plastovej, beze světla. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 15:02 Trixy – světlo
a jak tam pak dáte kryt akvaria? Já už vím,že sem udělal chybu koupí aquasetu (filtr slabý,světlo odešlo ted...), ale chtěl bych nějakým způsobem vyřešit osvětlení a ne znovu kupovat www.eproton.cz/…
děkuji za všechny rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 10:07 Žena petulinakk [2016] Re: muťa
To už by stačilo, bohužel to na akvárko o hraně 30 cm je moc dlouhé... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 08:33 Muž muťa [554] - RostlinyRe: petulinakk
Já koupil tutu: www.prirodni-akvaria.cz/…

Je to totéž jako z toho polského e-shopu a dražší, ale zase ....poštovné a reklamace... koupil jsem to u nich v prodejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 23:03 Žena petulinakk [2016] Re: tajfun1
Díky, před chvílí mě jedna kamarádka odsud přesně na tuhle rampičku taky upozornila, ale bohužel to má jen 12w, a já potřebuji silnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 22:45 Muž tajfun1 [222] Re: petulinakk
dokonce jsem i videl mini rampicky
koukni treba sem

aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 22:02 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
petulinakk napsala: Mám Tebou dřív zmiňovanou Blau 18W, a až trubice odejdou tak nebudu kupovat nové, ale pořídím novou rovnou celou lampičku (jinou)...


Jen před pár dny jsem tu zmiňovala "až trubice odejdou", a trubice jsou v háji :-D

Takže jsem taky ve fázi výběru nové lampičky.

Měla jsem 18W lampičku na akvárko o hraně 30cm. Tu samou lampičku (Blau) už nechci, rampu v téhle délce asi neseženu, a ostatní akvarijní lampičky kromě Blau, o kterých vím, dělají slabší.

Víte někdo o (akvarijní) lampičce silnější než běžně dostupné 11w a 13w? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 11:05 Muž muťa [554] - RostlinyRe: petulinakk
Ne, bez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:59 Žena petulinakk [2016] Re: muťa
Bude s krycím sklem?

jen ještě pro zajímavost - nedávno jsem viděla v Hornbachu toto www.sklorex-akvarium.cz/…
esteticky to vypadalo moc pěkně, kvalitu filtru neumím posoudit, spojení filtru s osvětlením se mi nelíbí, ale neuměla jsem si právě představit jak moc asi bude svítit 7W LED... tak ted už to vím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:51 Muž muťa [554] - RostlinyRe: petulinakk
Ne. Už jsem koupil hotové, lepené AQ. Brzy bude prezentace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:50 Žena petulinakk [2016] Re: muťa
To vypadá dobře, snad ty plastový úchyty budou kvalitnější než u Blau.
Takže zřejmě netrváš na kostce 30x30x35 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:45 Muž muťa [554] - RostlinyRe: petulinakk
Já koupím tohle:
www.prirodni-akvaria.cz/…

je sice dražší, ale jsou to T5 zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:41 Žena petulinakk [2016] Re: muťa
Díky za info. Snad výrobci přijdou s něčím lepším (než mi doslouží trubice na Blau :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 10:30 Muž muťa [554] - RostlinyRe: muťa
Takže k tomuto osvětlení:
www.akvaristika-ostrava.cz/… - přišel jsem, viděl jsem a odešel bez něj. Na ten set mi přijde slabé, tedy na kostku 30x30x35. Na menší, samostatně zakoupené AQ by ale mělo být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 06:05 Muž muťa [554] - RostlinyRe: petulinakk
To je to. Je to novinka a ze mne se stane nejspíš předskokan a asi do toho půjdu. Mám v plánu koupit ten set. Filtr vyměním, ten je k ničemu - už jsem to zkouzmal.
www.akvaristika-ostrava.cz/…
Za tu recenzi děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 21:00 Žena petulinakk [2016] Re: muťa
Taky by mně to zajímalo, ale moc lidí s tím asi ještě zkušenosti mít nebude. Mám Tebou dřív zmiňovanou Blau 18W, a až trubice odejdou tak nebudu kupovat nové, ale pořídím novou rovnou celou lampičku (jinou), protože to plastové uchycení je neskutečný šmejd, za rok mám už druhé, a to s lampičkou manipuluju jen minimálně, a když už tak opravdu něžně :-)

Tu LED Intenso 7,2 W prodávají i v setu www.zverimex-rybarske-potreby.com/…
vygooglila jsem jakousi recenzi v polštině :-)

cantonensis.pl/…
překladač vyhodí toto, překlad jde trochu ztuha :-) asi to bude obdoba 11W lampičky která se ke 30l kostce standardně dává - když budeš chtít náročnější rostlinky, jedna nebude stačit.
translate.google.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:40 Muž muťa [554] - Rostliny
Co myslíte o tomto osvětlení? Je dostačující pro AQ 30x30x35? www.akvaristika-ostrava.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:56 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filip980
- za ty penize radeji Blau 9/13W, nahr. zarivka do toho stoji 80-105,-
- po "spaleni" s Aquael Decolight jsem koupil toto Blau a zatim spokojenost
- aktualne ted jeste testuji lampu Ikea + 7W usporku -> 79,- + 65,- zarivka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:23 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Resun ray
Ahoj viděl jsem toto osvětlení v obchodě za 399,- chtěl bych s zeptat zda je dobré. Vlastně ani nevím zda je to toto, je jisté, že bylo od Resunu mělo 11 W a bylo na obrázku bílé. Je možné, že by to bylo ono, protože na internetu jsem našel od resunu 11 W jen tohle a vůbec to není podobné tomu co jsem viděl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 17:58 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: smidakkuba
já jsem míval malinkaté akva které jsem přikryl sklem , na sklo , jakoby od hladiny , jsem akvaristickým silikonem nalepil tyto moduly : www.gme.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14949-osvetleni-do-mini-akvaria-do-20-l?od=101