Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení do mini akvária (do 20 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení do mini akvária (do 20 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 23:02 Muž Sewer [99] Re: Stene
Taky se můžeš podívat do mých prezentací, mám tam taky jedno 12ti litrové akvárko, na které jsem si dělal kryt se světlem sám (z nějaké formy na pečení nebo co to je :) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 22:59 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stene
Zkus se mrknout na moji prezentaci Pracovního akva, tam mam 11W z této lampy předěláno na ručně vyrobený kryt a co se světla týče, tak to stačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 18:57 Muž BarbarOSA [6] Re: Stene
tak skoc niekam do elektra a vyber si podla seba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 18:03 Stene Re: FreeDale
Asi se rozhodnu pro toto: www.eva.cz/…

Jenom budu doufat, že budou oba klouby ohebné, jinak se mi to nevejde do skříně : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:52 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: Stene
Svítím do 14tky 35W a zdá se mi to málo, ale já to mám taky daný cca 0,5 metru nad akvárkem na poličce, tak to možná taky dělá dost. A není to zářivka, ale halogenová žárovka. Takže u mě jediný problém je dát to světlo trochu blíž nad akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:33 Muž BarbarOSA [6] Re: Stene
Skus nieco taketo-
www.eva.cz/…
a toto tiez nie je zle riesenie, lebo by osvietila cele akvarko-
www.eva.cz/…

len sa staci rozhodnut na tvare, velkosti atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:20 Stene Re: BarbarOSA
Tak jsem něco pohledal. Ale má to 30w příkon. A to je nejspíše moc, že? www.eva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:03 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Stene
Ano stolní lampa bude vyhovovat. Podle mě je kryt na tak prďavé akvárko blbost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 16:39 Muž BarbarOSA [6] Re: Stene
Ak nic ine tak klasicka stolna lampa, hocijaka, odporucal by som od 9 - 15W..
Menej by bolo malo a viac zase netreba..
Su aj lampicky co sa uchytia na stenu akvaria, ale tie su tiez drahe..
Najjednochsie a najlacnejsie riesenie je hocijaka stolna, alebo nejaka s uchytkou co bude svietit primo do akva uchytena nad nim..

Da sa to riesit takto -
www.akva.sk/…
ale ta lampicka, je urcite dost draha, ked hladas lacne riesenie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 16:35 Stene – Osvětlení pro 12l akvárium
Ahoj, je nějaké řešení pro takto malé akvárko? Nechci kupovat za 1 000 kryt na horní část, ale jak vidím, tak bez osvětlení to opravdu fungovat nebude. Je někdo ochotný poradit nějaký způsob osvětlení miniakvária?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 17:50 Muž FreeDale [17] - Labyrintky
mam nad akva 14l lampičku s halogenovou žárovkou 40W. Je sice na poličce cca 50cm nad akváriem a ještě trochu zboku, ale mam pocit, ze to neni ono... Sice limophila sessiliphlora(nebo jak se to píše) tam roste a normálně zakořeni i odstřihnuty vršek, ale zda se mi, že má ty patra nejak moc daleko od sebe, ze se žene za světlem. Tak tam chci koupit nejakou podlinku, okolo tech 7W a dat ji přímo nad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 22:11 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Darsilius
Já už set pár týdnů zajíždím a potvrzuji, že vypadá dost zajímavě. Jsem zvědav, jak se po delší době osvědčí. Za ty peníze je užitná hodnota (nádrž + světlo + krycí sklo + rohové držáky krycího skla) dobrá a k tomu podle zvážení filtřík a topítko bez termostatu. Jako základ dobré, doplní si to každý podle svého. S použitím těchto světel plánuju něco kolem 40 litrů pro pracovní stůl. A dnes jsem se dočetl o externích filtrech pro miníčka od Eheimu a Dennerleho, to ještě může být zajímavé. Ačkoliv ten od Dennerle mi něco nápadně připomíná, jen musím dohledat, co to bylo na slovenských fórech... Nicméně se myslím dostávám pěkně mimo téma tohoto vlákna smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 08:00 Muž Pedrom [0] Re: Darsilius
Já tohle světlo mám a žádné bručivé zvuky nevydává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 15:40 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Dennerle Nano Light 9 W
Zdravím, mam toto světlo od včerejška, jen se chci zeptat majitelů, nevydává vaše světlo , respektive trafo u světla,ktere je přidělane na skle takový bzučivý zvuk ? po několika hodinách svícení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:27 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: Magicos
příště se alespon pokus hledat ;-)
shop.khanh-aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:11 Magicos
Nemáte zkušenost s tímto světlem Dennerle Nano Light 9 W ???? Případně nějakou fotku, ja kto vypadá na akvárku??? (Na netu nejsou fotky rozbaleného výrobku) Díkes. Případně nevíte, jestli by šlo nasadit na 3 mm tlusté sklo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 12:20 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: blackarrow
Díval jsem se, že když člověk vezme více kusů, tak platí za každý kus stejně těch 30 dolarů poštovného. To je škoda, kdyby se za jedno (nebo mírně vyšší) poštovné dalo koupit více kusů najednou, tak by se určitě našlo pár lidí, kteří by se přidali (nebo bych i koupil 3 kusy) a nebylo by dál co řešit. Nicméně když se nenajde jiné řešení...

Mimochodem na stránce Arcadie se objevila novinka Ellipse light arcadia-uk.info/… , která by mohla být také zajímavá v provedení 18W nebo 24W, nicméně podle zastouení to není v tuto chvíli dostupné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 09:46 blackarrow Re: petr85
Fotka k příspěvku Nepoměr cen je opravdu velký, ale i tak je to mnohem levnější. U nás se něco podobného ani nesežene. Zástrčku jsem včera vyměnila (ta byla za 30,-), světlo svítí. Práce na 10min. Jeden spínač ovládá dvě krajní bílé trubice a druhý tu prostřední modrou. Zkoumala jsem i zářivky. Jsou to klasické T5 14W s paticí G5, takže výměna bez problémů. To brzo ověřím, chci si koupit nějakou 800. Pořád mi to přijde jako dobrý obchod, uvidíme jak to půjde v provozu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 16:18 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: blackarrow
To vypadá taky dobře, mne zaujala varianta STS-350 s 3x8W T5. Bohužel ani toto sem nikdo nevozí. Přitom na e-bayi se to prodává za cca 13 dolarů (+30 poštovné). Hledám, jestli to někdo nemá v nabídce v ČR nebo alespoň v okolních zemích, aby se ušetřilo na poštovném - přecejen nepoměr mezi cenou zboží a dopravy je velký :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 12:21 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
Aha, takto to bylo myšlené. Tak to samozřejmě jo :)

Jinak u těch svítidel ještě čekám na potvrzení dostupnosti z jednoho shopu, co sem vozí věci z německa, tak jsem zvědavý, jestli se zadaří...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 08:06 Muž kortezhugo [983] Re: petr85
...no ved mne je to jasne len sa tu pise o 2G11
...ono ide o to ze patic je XY druhov a aj kratsich X-)
www.lightspectrum.sk/…

EDIT: celkom zaujimave su napr aj GR8-GR10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:37 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
Však právě to, že je tam trubice U je ta výhoda, díky které je to svítidlo krátké. Plus to, že je tam elektronický předřadník (při startu nebliká).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 14:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: blackarrow
Do toho světla budeš těžko schánět normální zářivky, jen předražené speciálky hmm
Edit: Omlouvám se přehlíd jsem že je to na T5 stydim ty se dají koupit bez problémů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 08:13 blackarrow Re: petr85
Fotka k příspěvku To já sem si z Hong Kongu objednala přes eBay toto www.boyuaquarium.com/… typ STS-600 T5 3x14W. Včera právě přišlo. Mám to na 55cm akva, trochu přesahuje, ale vypadá super. Celkem vyšlo na necelých 1400,-. Akorát se musí vyměnit zástrčka, ta na něm je pro anglickou síť. Mají i spoustu jinech, stačí si jen vybrat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:47 Muž kortezhugo [983] Re: petr85
no ako sa to vezme - "Wattáž je vzhledem k délce svítidel fenomenální."

ked zoberes ze su to U trubice tak HDD-300-C 18W/PL 306mm - to ma v podstate 60 cm teda vystrete...HDD-500-C 36W/PL 506mm - cca meter...
Teda ziadny "zazrak" sa nekona...ale na mini akva celkom dobre to berem...

www.lightspectrum.sk/…
ono tieto trubice nie je problem pripojit k EP alebo tlmivke tak ze ak na trhu nie je nieco "hotove" ziadna veda vyrobit kryt na tieto trubice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:05 krucyp Re: petr85
Myslim ze si ho muzes klidne objednat. Je to cinskej vyrobce, takze pokud ti nebude vadit kontajner svetel, tak v pohode:-) Na netu jsem ho v nabidce nejakyho eshopu nenasel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 21:22 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Osvětlení pro miniakva - např. 42cm a 24W (patice 2G11)
Narazil jsem na zajímavé osvětlení zejména pro vyznavače miniakvárií. Je to nějaká čína (viděl jsem to pod značkou Jialu) a mělo by to jít koupit možná v Německu. Na stránce www.0-0sz.com/… je vidět, jaké dělají typy. Dávají se do toho zářivky s paticí 2G11 (vyměnitelné, levné, široká nabídka spekter) a podle toho, jak se to rozsvěcí je to napojené na elektronický předřadník. Wattáž je vzhledem k délce svítidel fenomenální.

Model Power Length
HDD-250-C 18W/PL 266mm
HDD-300-C 18W/PL 306mm
HDD-360-C 24W/PL 366mm
HDD-420-C 24W/PL 426mm
HDD-500-C 36W/PL 506mm
HDD-600-C 55W/PL 606mm
HDD-800-C 2*24W/PL 806mm
HDD-1000-C 2*36W/PL 1006mm
HDD-1200-C 2*55W/PL 1226mm

S krytím to asi nebude žádná sláva, takže by se to tu nedalo prodávat jako akvarijní osvětlení. Toto osvětlení je součástí setů na stránce www.0-0sz.com/… - jsou to ty, jejichž typové označení končí 2, takže je možné, že samotné osvětlení se nesežene, ale jako součást setu jo. Včera jsem viděl fyzicky jeden kus použitého osvětlení a vypadá to fakt dobře. Má to jen jednu vadu - nezjistil jsem, kde by se dalo nové koupit :-( Přišlo mi to tak zajímavé, že bych zde rád na tohle světlo upozornil a třeba se najde i někdo, kdo ví, kde by se dalo koupit. Myslím, že po opatrném podrobnějším vyzkoušení by o to mohl být docela zájem (oproti všemu, co se tu v současnosti prodává).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 10:58 Muž hop [26] - RostlinyRe: suchino
no trochu bych přitlačil ...2 zářivky by byly lepší...hemiantus má světlo moc rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 10:10 Muž kortezhugo [983] Re: suchino
...vzhladom na pomerne nizku hladinu to pravdepodobne "staci"...
...ale da sa to nasvietit aj "usporkou" - to ma "jedinu vyhodu" das tam taku silnu aku chces
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 01:45 suchino
chcel by som sa opytat ake bude navhodnejsie osvetlenie do minicka o rozmeroch 38 x 20 x 20 cm.
Rastlinky budu Hemianthus callitrichoides 'Cuba, Eleocharis parvula alebo Hemianthus micranthemoides.
Bude stacit 11 W trubica ci treba viac svetla? diky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 16:42 Muž ampik [2] - RostlinyRe: ampik
sezenes v kazdem dobrem elektru ale ne v supermarketu typu tesco.
kuptaky patici, a pokud ti to nepude na puvodni tlumivku (musi na ni byt napsane 5-11W)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 16:07 matematema Re: ampik
nooo, tá 10W žiarivka by tam mohla sadnúť, idem ju pozháńať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 14:07 Muž ampik [2] - RostlinyRe: filipsi
jezis ja nevim jak se tomu rika... proste kdyz se predelavalo akva z zarovek na zarivky, tak sem tohle sehnal na netu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 14:05 filipsi Re: ampik
ampik napsal: ... ucinost zarovky je 0.8W/l = 0.5W/l u zarivky... To jsou mi ale divne jednotky ucinnosti, a vubec podivna cisla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:50 Muž ampik [2] - RostlinyRe: matematema
hele blbe meris... je dlouha 108mm. zde: www.e-light.cz/…
tohle se ti tam urcite vejde...
www.e-light.cz/…
ta 5W zarovka sviti jako 2W zarivka... takze jak svicka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:40 matematema Re: ampik
Ano je to tá prvá. Mám tam teraz na skúšku tu 5W halogenku, ale svieti v porovnaní s tou 5W žiarivkou (co je tam) minimálne. Mohol by som tam dať ešte namiesto tej 5W žiarovky 10W. Malo by to zmysel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:35 Muž ampik [2] - RostlinyRe: matematema
tak to zkus... ucinost zarovky je 0.8W/l = 0.5W/l u zarivky...
nebo bych zkusil tam vmestnat, pokud to je kovovy kryt bodovou halogenku 50W pro kuchynske linky. vypada to hezky v akva tybu vaza...
EDIT: www.deos.cz/…
to prvni? ta 5W to je takzvana DZ ka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:23 matematema Re: ampik
Je tam žiarivka TC-S 5W na pojená na trafo, ktoré je mimo. Nič iné tam nezmestím len nejakú malú žiarovku. Preto som myslel na halogenovú 5W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 13:18 Muž ampik [2] - RostlinyRe: matematema
nevidel sem ten kryt, ale neslo by tam vlozit dalsi zarivku? co takhle vytahnout ten predradnik a dat ho mimo? zvetsilo by se musto... to mas T5 nebo DZ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:41 matematema Re: ampik
...ved to je ten problem, ze uz tam nic ine nedam. Tato 5W žiarivka co je tam pôvodná je dlhá 7 cm. A je tam miesto iba na ňu. Zmestím tam ešte iba halogenovú žiarovku. Bude mať nejaký negatívny vplyv, čo sa týka rias? Alebo niečoho iného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:35 Muž ampik [2] - RostlinyRe: matematema
zajdi do kramu a pozaduj zarivku "OSRAM DULUX D 26w" Muzes zvolit nizsi vattaz. ja mam tuhle a i s ptici meri 20cm. delaji se v verzich 10W, 13w, 18W a 26W. k nim koupis tlumivku a to je vse. tlumivka staci na 18W T8 zarivky - utahne i 26W zarivku na tu 10W (13W) bude stacit 11W pro DZ zarivky
zarivka 26W te bude stat 125kc, patice 30kc, kabel 60kc, tlumivka 89kc a vypinac 25.
kdyby ti to ta tlumivka precijen neutahla, tak ti ji vymenej na uctenku...
ta zarivka vypada jak usporka- je to vlastne ctyrikrat ohla zarivka... nedelaji vodotesne patice, ale kdyz to umistis tak, ze se toho nikdo nedotkne a bude vetrat kryt tak to nevadi... nebo pouzij kryci sklo... ;-) samozrejme ti klidne namaluji jak to zapojit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:08 matematema – Pomoc s osvetlenim
Zdravim vsetkych, potreboval by som pomoct s osvetlenim. Mam akva komplet s rozmermi 20x20xvyska40, so vstavanou ziarivkou 5W . Je to viditelne malo, lebo rastlinky rastu velmi pomaly, alebo stagnuju. Na väčšiu ziarivku tam nie je miesto. Mozem tam este umiestnit halogenovu ziarovku 5W ? Nebude to prospievať viac riasam ako rastlinkam? V akva mam Valisnerie a cryptocorin a anubias.
Za kazdu radu dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 16:04 Muž čichavec [0] - ŽivorodkyRe: čichavec
stačí to bohatě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 15:58 švíco Re: JagerMaister
Zkus to a uvidíš.. teoreticky by to stačit mělo, záleží jaké zbývající podmínky vytvoříš.. CO2, živiny... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 12:14 JagerMaister – stačí toto osvetlenie
ahoj mám 20l krevetkárium a osvetlenie 11w bude mi stačit toto osvetlenie pre HEMINANTUS CUBA ,SAGITARIA aj micranthemum micranthemoides.
Samozrejme aj hnojím SERA florenette A diiik . ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 22:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: fantuomas
Na 16 l nádržku svítím 2x 18W DZ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 22:14 Muž fantuomas [35] - Rostliny
ja používam na 16 l akva 11 W žiarivku a spokojnosť..predtým to bola 20 W halogénka, ale svietila "menej"... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 00:03 Muž Absolut [2] Re: Absolut
tak teď jsem pročítal forum a rozhodl jsem se pro voděodolné patice na zářivky T5 těch pár stovek mě nezabije :) (radsi koupim vodeodolné a priplatím si než aby mi osvětlení potom probíjelo) :) jen bych se chtěl zeptat kde v ostravě nejlépe ty patice koupit a kolik je "normální" cena at nekupuju neco předraženého :) předem díky za odpovědi jinak do akva dám asi 3 zářivky o výkonu 8W a noční osvětlení 4 LED diody které budou svítit 15 minut před zapnutím a po vypnutí zářívek které se také budou rozsvicovaat postupně jen bych se chtěl zaptat zda musí mít každá zářivka svůj předřadník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:45 Muž Absolut [2] Re: matlala
tak to vidím tak že to udělám tak že zářivky připojím pouze čokoladou nebo koupím nějaké obyčejné objímky na zářivky T5 a zářivky připevním zespod na kryt a slepím na jako krytí nějaký "kastlík" ze skla pteré potom bude krý zářivku nebude to sklo světlo příliš tlumit? jinak jako noční osvětlení asi dám asi cca 2 bílé a 2 modré LED diody které budou svítit cca 15 minut po a před zapnutím zářivek. Jak už jsem psal zířivky bych dal asi 2 to by mělo stačit pro tak malé akva a každá by měla vlastní zapojení. Jakým způsobem to nejlépe zrealizovat ? dva EP dvě zářivky nebo máte nějaký lepší nápad? díky za odpověď
Edit: nebo mám je to cca 18-ti litrové akva myslite že bude stačit to osvětlení 2*8W? nebo přidat ještě jednu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Farrael
...já svítim nad 25L 8W zářivkou... a kytky si nestěžujou...
Já 36W a ty moje na mě píší oslavné ódy. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5041x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14949-osvetleni-do-mini-akvaria-do-20-l?od=251