Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim 2213

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Filtr Eheim 2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:11 Muž obelix [0] Re: Vašek
zajímavé já ho mám v chodu 2 měsíce a ještě jsem na něj nehrábnul a šlape jako hodinky to tam budeš muset asi investovat za novou vrtulku :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:09 R Muž Silent [5949] Re: Vašek
Používám také Eheim a přestože jsem ho, kromě předfiltru, nečistil už půl roku je naprosto tichý. Drnčení musí způsobovat něco v čerpací části. Pokud se nenajde lehce odstranitelný problém je třeba reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:04 Muž Vašek [56] Re: Silent
Šachtu rotoru jsem čistil tyčinkama na čištění uší. Zítra jej zkusím pořádně vypucovat. Uvidím jak dlouho vydrží potichu. Myslel jsem, že s externím filtrem budu mít klid několik měsíců:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:04 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Vašek
Něco není v pořádku, filtr musí být absolutně tichý. Pokud se to nepodaří odstranit, je třeba ho reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 20:43 R Muž Silent [5949] Re: Vašek
Rotor i šachta jsou vyčištěné? Nečistoty bývají také příčinou hluku a vibrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 20:41 Muž AiZ [6] Re: Vašek
Mám sice Aquaball, ale po vyčištění filtru se mi to občas stane taky. Koukám, že princip je stejný jako u tvýho, u mě to dělá tehdy, pokud pořádně nedotlačím středovou osičku rotoru. U mě stačí otevřít, přitlačit a už se drčení neobjevuje. Třeba ti to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 20:40 Muž Vašek [56] Re: Silent
Osička je zdravá, tu jsem kontroloval. Filtr je pár měsíců starej a k žádnému poškození rotoru snad ani dojít nemohlo, teda nedovedu si představit jak by mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 20:31 Muž Sadman [0] Re: Vašek
třeba se uplně neodvzdušní ale to by měla řešit ta sítka z plastu co odděluje náplně od sání. .. tak asi něco s rotorem řekl bych také.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 20:27 R Muž Silent [5949] Re: Vašek
Důvod může být prasklá osička nebo poškozený rotor. V každém případě je třeba prohlédnout motorickou část.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 20:04 Muž Vašek [56] – Drnčící Eheim 2213
Poslední dobou mi dělá filtr hrozný kravál. Je to zvuk hodně podobný zvuku co vydává naše nová lednička, tedy její kompresor. Všude čtu, že Eheimy mají lidi v ložnicích a jsou spokojeni, já bych u něj spát nemohl. Z kraje běhal hezky potichu. Po čase začal rachtat a drnčet. Když zezhora zatlačím na hlavu, lehce se to utlumí. Filtr jsem vyčistil, protože jsem předpokládal, že něco klade odpor, protože zvuk je stejný jako když přiškrtím dvouhohouty a snížím průtok. Filtr stichnul až po vyčištění hadic, ale za pár dní zase začal drnčet. Vodu měním každý týden a také každý týden properu vatu, ale ani to už nepomáhá a filtr vydrží potichu jen pár hodin. Náplně mám vespod jeden hrubej přířez biomolitanu a pak jen Eheim substrat pro a nahoře jeden přířez vaty. Náplně se nějak zvláště nezanáší. Měřil jsem nyní průtok je je 1l za 24vteřin, tedy rovných 150 litrů vody za hodinu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:21 Muž Yirka [9126] Re: petulevrtule
Mám v jen o trošku větší nádrži Eheim Classic 2215 plus (silnější hlavně proto, že mám velký výškový rozdíl filtr-nádrž) a po roce musím říci absolutní spokojenost. Funkčnost bez vady, čištěn za tu dobu 2x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 20:52 petulevrtule
Ahojky všem,
zajímal by mě Eheim Classic 2213 plus, jsme začátečníci, máme 54 litrové akvárium a pomalu se chystáme na větší (cca 200 litrové). Je to dobrý filtr??? Co jsme tak četli, tak Eheimy jsou kvalitní. Můžete nám poradit, jestli jsme zvolili správně? Neradi bychom pořídili něco špatného, přece jen to není pár korun...Díky za postřehy... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:49 Muž Yirka [9126] Re: Fajnxman
Tady to máš vše. Já mám 2215 a je to prakticky to samé.
www.akvatech.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:47 Muž Fajnxman [1] - RostlinyRe: Yirka
Nevis co vsechno je teda soucasti tohoto filtru? jestli ams nejakou zkusenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:43 Muž Yirka [9126] Re: Fajnxman
Od filtru vedou dvě hadice, sací a výtlačná. Na sací nasadíš kolínko k přechodu do nádrže a trubku bez otvorů na kterou připojíš sací košík-součást dodávky, zasadíš do savek a svisle připevníš do nádrže. Na výtlačnou větev dáš přechodku do nádrže, trubici s dírami(rozstřikovací rampu)kterou zaslepíš, zasadíš do savek a připevníš vodorovně těsně pod hladinu. Máš to přece popsáno v manuálu. Jinak když zadáš typ filtru, najdeš to určitě i na netu. Tak hodně zdaru! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 19:27 Muž Fajnxman [1] - RostlinyRe: Yirka
Mam Eheim classic 2213, tak kam bys umistil sani a zvolil bys teda nejaky kosik jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 17:30 Muž Yirka [9126] Re: Fajnxman
Jaký máš filtr? Obvykle je na sání košík s mřížkou, na výstupu rampa s rozstřikem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 16:45 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Ahoj. Jaky nastavec na sani, nebo jak je to cele udelane?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 21:05 Muž Horác [3942] Re: Pblk
Nechci zevšeobecňovat, nemám EHEIM 2213, ale výkonnější 2217 (celkem 3ks) a ten je DOKONALE tichý. Slyším ho pouze tehdy, když se (po 2-3 měsících provozu) zanese vrtulka (resp. hřídel) čerpací hlavy. Tak poznám, že je čas filtr vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:53 Pblk Re: Horác
Mně by spíš zase zajímala hlučnost tohoto filtru. O Fluvalu se třeba říká, že moc tichej nejni...neví někdo? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2008 18:33 Muž Horác [3942] Re: Hony
www.eheim.cz/…
Jinak ten výtlak externích filtrů jsme tu nedávno řešili. Pokud budeš mít sací i návratovou hadici filtru ponořenou v akváriu, jde o spojité nádoby a údaj o "výtlaku" (dopravní výšce) se stává zbytečným. Já svůj Eheim čistím tak 1x za dva tři měsíce. Víc není třeba. U těch želv to ale bude horší. Ty dvojkohouty slouží k rozpojení hadic. Při čištění filtru nemusíš všechno vyndávat z akvárka, jen uzavřeš kohouty, odpojíš filtr, vyčistíš ho, znovu připojíš, otevřeš kohouty a fertig.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:18 Hony
mám 2211a je super a vytlak atd by měl bejt napsanej na obalu i na starynce kde ho prodávaj
ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7990x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14936-filtr-eheim-2213?od=251