Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim 2213

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim 2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:53 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Odpoledne proveden další test. Od filtru odpojeny hadice z a do akvárka a filtr běžel bez hadic celý ponořený ve vodě. Podle očekávání - absolutně potichu. Takže pokud se do filtru nedostane vzduch je úplně tichý. Pak jsem připojil zpátky hadice z akvárka a opět filtr začal plivat bublinky a byl hlučnější. Takže zítra zkusím nasávací trubku nahradit hadicí - tedy připojení beze spoje a uvidí se. Máte-li někdo zkušenosti budu rád za každou radu ;-) To by bylo aby ten Eheim nebyl tichošlápek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 12:38 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Silent
Ano, je to z poněkud drsnějšího soudku, nicméně 100% spolehlivé :-D Bohužel to můj problém neřeší a budu muset pokračovat ve zkoušení :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2012 10:48 R Muž Silent [5949] Re: Zlicka
Veškeré elektro je i u vnějších filtrů vodotěsně zalité pryskyřicí. Nicméně sollikův test je mírně řečeno nestandardní :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 10:27 Muž Zlicka [12] Re: sollik
Hlava filtru může být kompletně pod vodou a nic se tomu nestane jo? Tak to je drsný. Jsem myslel, že pod tím plastovým krytem je nějaká nechráněná elektronika. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 10:20 tube Re: sollik
.Nemáš náhodou blizko nasávacícho koše (vzduchování nebo Co2?) Nebo nepouštíš Co2 do filtru přes nasávání?
Tohle se mi přeně stávalo filtr byl tichý a po dvou třech dnech se zavzdušnil kdyč jsem Co2 pouštěl pomocí jehly nebo umístěním reaktoru pod nasávací trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 08:48 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Tak mu to nevydrželo. Drnčí dál, jen se střídají období "ticha" s obdobími "rámusu". Tento týden už ale drnčel až moc a pak jsem zjistil, že z výtokové trubice stále utíkají bublinky. Takže jsem provedl poměrně drsný test - filtr jsem postavil do prázdného akvárka a postupně ho začal plnit vodou abych zjistil, kde nasává vzduch. Momentálně je celý filtr pod vodou, takže jediné co ještě zůstává ve vzduchu jsou dvoukohouty na výstupu. I přesto z filtru neustále utíkají drobounké bublinky a čas od času v věm zašumí a vyvalí se ven bublin víc. Jediné místo, kde by ještě mohl táhnout vzduch je napojení sací "U" trubky a hadice, ale to mi příjde dost těsné .... no zkusím to nahradit hadicí v jednom kuse a tím toto místo vyloučit. A pak už nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:24 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sollik
Tak jsem to dneska zkusil. Sundal jsem hlavu a vyzkoušel ji samotnou v lavoru - běžela pěkně tiše. Pak jsem vyndal kyblík s filtr. médii a zkusil filtr nechat běžet prázdný - po odvzdušnění běžel krásně tiše. Když už jsem měl kyblík venku přidal jsem na vršek vatu, starou propral a celý filtr složil. Po odvzdušnění běží tiše. Ne teda tak jako bez náplní, ale jen tak potichu vrní :-D Takže se to opravilo samo a zase nevím čím to bylo. No .... snad mu to vydrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:39 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Yirka
Zkusím to zítra podráždit (stejně jsem se do toho dneska vrtal a iniciativně při výměně vrtulky vyčistil i stator, tedy tu díru pro magnetický unašeč) a pokud na nic nepříjdu dám tomu čas na "sednutí". Akva je na chodbě, takže zas až tak moc to vrčení nevadí. Snad se to ztiší samo, ne jako teď naposledy kdy to drnčelo čím dál tím víc až mě to donutilo koupit právě tu novou vtrulku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:08 Muž Yirka [9126] Re: sollik
Pokud jsi správně sestavil, tak bych tomu raději nechal klid a nevrtal do toho. Jakmile se to trošku usadí, zaslizí a všechny hmoty se dokonale zaplní vodou, určitě to přestane. Tento filtr by měl jen tak slabounce vrnět. Usazení může trvat i 4-5 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:55 Muž sollik [257] - CichlidyRe: tube
No uvidím. Chci to zkusit porůznu. S prázdnou nádobou bez koše, jen hlavu v lavoru, bez víka hlavy, bez krytky vrtulky .... zkrátka zkusit vylučovací metodou zjistit kde je chyba.
P.S. Kohouty mám, super věc :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:42 tube Re: sollik
Na dno bych tu vatu nedával naopak tam musí být něco jako ty válečky Efi-mech nebo jak se to jmenuje .Já to mám přesně jako doporučují v návodu .Hlavně zkus jestli ti taky sedí dobře těsnění pod hlavou . Když fitr spouštím po čištění tak ho hned nezapínám ale odpustím asi 10 litrů vody do kýble přes filtr potom ještě totéž se zapnutým filtrem. Předpokládám ,že máš kohouty aby jsi to mohl realizovatit. Potom připojím výstupní (roztřikovací rampu) ale nedávám tam na konec ještě ten špunt aby voda mohla v pohodě proudit a filtr se lépe odvzdušní (občas s ním zatřesu),ten špunt tam dám asi až po 1/2hodině .
Jinak hlučnost je minimální tikání hodin v obýváku je slyšet více hlavně(pozdě večer).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:10 Muž sollik [257] - CichlidyRe: tube
Vzduch jsem zkusil několikrát vypudit naklopením filtru, vždy něco vyšlo. Problém je, že původně měl být filtr umístěný ve skříňce vedle akvária, kde by to drnčení nevadilo. Tam bych ho odizoloval tak, že by nebylo nic slyšet. Jenže plány se změnily a filtr stojí na kříňce hned vedle nádrže. A tam nějaké obalování izolací či zatěžkávání hlavy nepadá v úvahu. Ještě mě napadlo zkusit jakou vůli má víčko kterým se zavírá komora vrtulky. Někdo psal, že když zkrátil hadice hluk ustal. To u mě už víc nejde, už takhle tam skoro žádná hadice není :-) V každém případě budu zítra zkoušet všechno možné abych přišel na to kde je chyba. Zkusím i přerovnat vrsvy filtr. médií a doplnit na dno koše vatu. Příjde mi, že se na vršek dostává až moc bordelu :-( Ale neleze mi to do hlavy. Jestliže vrtulka nikde neškrtá a hřídelka je uložená v gumových pouzdrech jediné co může způsobovat hluk je asi proudící voda (vyvolává vibraci některého dílu), ale při zavírání kohoutů se hluk ještě zesiluje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:52 tube Re: sollik
Pokud jsi si jistý že tam není vzduch a nezmění se to během dvou dnů tak ještě zkus nahoru na hlavu položit nějakou zátěž. Taky zkontroluj jestli ti to nerezonuje třeba ve skříni(hadice se dotýkají stěn) na dno skříně zkus molitan .Já vlastním taky tenhle filtr a občas když ho čistím tak musím zopakovat jeho sestavení.Taky jsem zjistil že hluk se mnění podle náplně ve filtru nebo když jsem dal na sací koš kus molitanu tak to bylo lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 14:39 Muž sollik [257] - Cichlidy
Dnes jsem si koupil u akvaristika novou vrtulku. Byl jsem příjemně překvapen, v sadě je totiž i nová osička, obě gumové koncovky hřídelky i nové uložení koncovky (ta část která se při čištění sundává). To vše za super cenu :-) Takže domů jsem jel s tím, že z filtru bude tichošlápek, protože nic jiného pohyblivého tam není a proto nemůže drnčet. Bohužel po namontování jsem zjistil, že je to sice tišší, ale filtr i nadále drnčí dost nahlas. Takže zítra nová rozborka, přeměření všech možných rozměrů abych zjistil kde ještě může být vůle, která způsobuje drnčení. Ono to asi samo o sobě nebude tak strašné, ale plastové "víko" hlavy spolu se spoustou volného prostoru uvnitř působí jako slušný zesilovač :-D Abych pravdu řekl, nečekal jsem, že zrovna s Eheimem - byť starým - bude tolik problémů :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 17:50 Jirka Re: Yirka
Filtr je starý asi 3 - 4 roky, po popsané opravě běží bezchybně a bezhlučně zatím týden, tak uvidím. Náhradní rotor už mám každopádně objednaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 09:57 Muž Dzumigar [20]
Zdravim,
Tak i Ja sa pridavam k klubu drnciacih filtrov 2213.
Ja som kupil filter od ruky.
Povodny majitel ho kupil pred 2.5 rokom.
Osku on menil zaroven aj s rotor, niekdy polrok dozadu.
Mam aj to, na starom rotore vobec nie su znamky opotrebovania.
Ja ho mam dva tyzdne.
Vcera ked som sa zobudil, filter pekne dnrci.
Nedrnci sposobom ked je zavsdusneni, ale tak jemno drnci, ako keby to prechadzajuca voda sposobovala drncanie.
Oska je v poriadku to som kontroloval.

Nuz kedze nemam zaruku tak to do servisu, to radsej neposielam.

Co s tymmmm hmm

PS:Predchodca si kupil 2036 a ma pokoj. Normalne nie je ho pocut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 08:44 Muž Yirka [9126] Re: Jirka
Škoda že chybí zásadní informace a to jak dlouho je filtr v provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 07:59 Jirka – Drnčící EHEIM 2213
Filtr 2213 používám v akvateráriu s vodními želvami
Se zvyšujícím se drnčením ubýval výkon, až zůstal pouze zvuk a voda netekla vůbec.
Ponořil jsem hlavu filtru do umyvadla a nic.
Po rozebrání jsem zjistil, že na rotoru jsou "ohoblované" výstupky, které unáší vrtulku.
Slepil jsem to tavnou pistolí, protože epoxidové lepidlo by na tom asi nedrželo.
Filtr jede jako zběsilý a je zticha jako zamlada.
Pro jistotu jsem si objednal do rezervy nový rotor, ale myslím, že pokud vydrží lepený spoj, tak je to na věky.

Jirka Turek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 18:47 Muž sollik [257] - Cichlidy
Tak se ode dneška hlásím do řady hlučících 2213. Čapnul jsem starší kousek, koupil nové hadice a zkusil nainstalovat. Bohužel můj filtr má stejné příznaky jako mají ostatní. I po odvzdušnění je filtr hlučný. Zkoušel jsem vyřadit kohouty a hadici použít co nejkradší, tedy nasávací má cca. 30 cm a výtlačná sotva 20 cm. Po přitlačení na hlaavu filtru celkem dost ztichne, ale po uvolnění opět drnčí. Není to škrtání vrtulky ve statoru, ale spíš nějaká rezonance. Hřídelka vrtulky by měla být (dle informace od původního majitele) nová. Poradí někdo ???

Díky Sollik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 15:24 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: teleport
no myslím že regulovat bude třeba, ale mi celkem vrní když ho reguluji, naštěstí nemusím na 450 L.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2011 10:56 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: teleport
Myslím, že by stačilo pohledat ve foru...Pokud pořídíte verzi s dvojkohouty, tak průtok regulovat lze, na 160L akva si však myslím, že ani nebude třeba regulovat. Upevňovací klipy jsou z kovu, naprosto jednoduchá a fungující konstrukce, samozřejmě když je člověk blbec, dokáže poškodit i toto, výhoda eheimu je dostupnost všech náhradních dílů a prověřená kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 09:30 Muž teleport [3] Re: Yirka
dale by me zajímalo jak jsou bytelné ty packy na aretaci hlavy k tělu filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 08:03 Muž Yirka [9126] Re: teleport
Zcela jistě ano, průtok upravíš dle svých představ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 07:56 Muž teleport [3]
pujde u tohoto filtr zredukovat prutok kohouty pro 160 l akva nebude to moc velky honic vody

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 23:37 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Jestli máš na mysli látkové sáčky na filtrační hmoty tak ty používám na speciální filtrační materiály ( na odstranění dusičnanů, fosforu a pod.) a samozřejmě se dají použít vícekrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 20:54 Muž teleport [3]
pouziva nekdo sacky na bio naplne do kose daji se pouzit vicekrat nebo jsou a jedno použití?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 11:15 Žena Avona [107] Re: Darsilius
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 10:57 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – eheim 2213 osička
Zdravím, mám eheim 2113 a problém je, že drnčí z důvody poškozené osičky...taková to bílé dlouhé(asi keramické) nevíte, zda to lze samostatně sehnat? Případně nemáte někdo náhradní starou? koupil bych :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:28 R Muž Silent [5949] Re: AlQuds
Je to stejný typ. S tím vnitřním košem je to podobné jako prodávají série s dvojkohouty i bez, s filtračními hmotami nebo bez. Jde o to na co člověk narazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 22:25 Muž AlQuds [161] Re: Silent
Takze 2213 a 2213050 je stejny typ? Jeden s kosem, druhy bez kose, ci jen v jedne serii ho stastlivci dostali i s kosem? Jsem ted z toho mirne zmaten. Ten, co ho mam doma, ma na krabici napsano Eheim Classic 2213 a vnitrni kos ma ...

EDIT: Tak jsem na tu krabici koukl jeste jednou. Na hornim viku je cerveny "stitek" s typem 2213010.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 20:54 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Normálně nemá, ale dělala se série kam vnitřní nádobu dávali, ovšem netuším jestli to bylo nebo je u nás v prodeji. www.aquanimal.com/…# našel jsem i návod s vnitřním košem www.eheim.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 17:08 Muž AlQuds [161] Re: Sid
To netusim, mam doma 2213 a domnivam se, ze teleport se ptal prave na nej (viz jeho prispevky nize). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 16:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: AlQuds
EHEIM 2213050 má nějakou vnitřní nádobu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 16:06 Muž Dejmon [64] Re: teleport
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 15:44 Muž AlQuds [161] Re: teleport
Ma vnitrni nadobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 12:21 Muž teleport [3]
ma tento filtr uvnitr bilou nadobu do ktere se davaji filtracni materialy nebo ne nebo se to sype primo do te zelene?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2011 23:21 Voloduson – Hlucnost
Zdravim, mam 2x 2213 a 1x2217, resil jsem snad 3mesice hlucnost 2213tek... Nakonec sem reseni nalezl na jednom zahranicnim foru a je k smichu snadne... Proste se musi zkratit hadice :)... Ja sem vse instaloval tak, ze jsem proste vzal tu dodanou hadici, rozpulil a narazil na prijem a vydej... Filtr dost hlucel (takove drnceni vrtulky uvnitr hlavy, jako kdyz se to rozbiha, ale porad) a ackoliv jsem zkousel haldu veci tak to porad trvalo. Nakonec opravdu pomohlo pokratit hadice na potrebnou delku (v mem pripade asi 50cm a 70cm), ted je to dokonale tiche... Pozor tyka se pouze 2213, 2217 slape od zacatku uplne skvele a tise... Tak treba to nekomu pomuze...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 23:00 Muž Zlicka [12] Re: RostaKlusak
Toto jsem taky předtím zkoušel, akorát s rampou. Tak snad to bude v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 20:45 RostaKlusak Re: Zlicka
Moc díky za tip. Já s reklamováním začnu. Zkusil jsem teď večer ještě test, že jsem nechal jen hlavu s nádobou a hadice (bez rampy i nasávacího koše), tedy bez vnitřního koše a náplní, čerpadlo by tak nemělo mít žádný odpor a vše by mělo být 100% odvzdušněné - ale stejně vrčí. A celkem hlasitě.
Spíš mě přijde, zda není někde problém s utěsněním - i když jsem filtr odvzdušnil a pak zapnul (stále bez koše, náplní), pokud filtr mírně nakloním a zase vrátím zpět, vždy jdou z vypouštěcí hadice bubliny a začne více hlučet. Po pár vteřinách se to vrátí ke starému vrčení, zase nakloním, vrátím a už zase jdou bublinky. A to můžu opakovat pořád dokola - jako by tam mělo být předtím několik litrů vzduchu. Nakloním - vrátím - bubliny - přestane. Nakloním - vrátím - bubliny - přestane. Atd. Jakoby se sám neustále zavzdušňoval.
A do toho samozřejmě pořád vrčí... :-O
Na Akvarista.cz mi sdělili, že ho pošlou na posouzení do autorizovaného servisu. Tak uvidím.
Zatím mám ten vnitřní Shark, ale externímu se nemůže rovnat - komfort údržby, estetika akvárka, účinnost čištění...
Ještě jednou díky, snad taky neskončím u jiného typu. I když ten zásah vyšší moci (České pošty) taky není špatné řešení... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:12 Muž Zlicka [12] Re: RostaKlusak
No nějak jsem se s tím zvukem nemohl smířit, tak jsem kontakotval jiného prodejce, od kterého mi byla nabídnuta pomoc. Zaslal Jsem jim filtr, ale po přezkoušení mi sdělili, že je všechno jak má být, ať zkusím demontovat roztřikovací rampu(popř. vše co by mohlo klást odpor) pokud ji mám zapojenou. Jenže až mi filtr došel zpět, tak jsem zjistil, že je poškozen z přepravy(zlomený nasávací kolínko,osička a protrhlej koš). Reklamoval jsem to tedy u české pošty a za pár dní mi byly vráceny peníze. Nechtěl jsem čekat jestli mi ten poškozenej filtr vrátí( bylo mi řečeno že se možná pošle zpět odkud přišel), tak jsem si objednal tento:

www.akvaristik.eu/…

a jsem s ním velmi spokojen. Nevím jestli na tom hluku měla podíl ta roztřikovací rampa, teď už jsem ji tam ani nedával. Každopádně teď je to s hlukem 100 a 1. Jinak po pár týdnech mi česká pošta vrátila i ten předchozí filtr, takže teď mám jeden v záloze. X-)
A předchozí filtr jsem kupoval u profizoo.

Takže bych zkusil sundat roztřikovací rampu, jak mně bylo porazeno a zkontrolovat, jestli není někde skříplá nebo zúžená hadice.
Snad to k něčemu bude, jsem se nějak rozepsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:59 RostaKlusak Re: Zlicka
Mám stejný filtr od 18.12.2010 a stejný problém, stejný zvuk. Mohu se zeptat, jak celá anabáze dopadla? Kde jste filtr kupoval? Já na www.akvarista.cz. Asi ho pošlu také na reklamaci, naštěstí mám aspoň jako záložní interní Shark. Díky. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 14:25 Muž Yirka [9126] Re: teleport
Fotka k příspěvku Když se mi podařilo vlastní vinou jeden kohout poškodit, složil jsem si vlastní z běžných součástek, které má skoro každé železářství. Rychlospojka se stopkou, škrtící ventil, dva násadce, dohromady asi 100-120,- CZK. Běží už skoro dva roky k naprosté spokojenosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 11:48 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Hadice mají průměr 12/16.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 11:44 Muž teleport [3] Re: Silent
prosimte nevis jaky prumer je potreba na tu 2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 11:37 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Ty dvojkohouty se dají sehnat např. v Baumaxu. Prodávají se pod firmou Vitakraft, ale jsou vyrobeny Eheimem a oproti originálu jsou výrazně levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 11:31 Muž teleport [3] Re: Yirka, Silent
muzu se zeptat jaky kouhouty jste tam dali , když se prodává bez nich koukal jsem na original dvoukohouty a to je pálka , taky mi jde o to že bych potřeboval regulovat prutok filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 09:11 Muž kortezhugo [983] Re: Yirka
jj v jednoduchosti je sila...
mna zas nedavno zaujal pre "velkost" vs objem f.naplne...akurat som meral co mi vojde medzi akvarko a stenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 08:18 Muž Yirka [9126] Re: teleport
Ten interval čištění je opravdu takový jako uvádí Silent. Naposledy jsem čistil skoro po roce a půl. Tím pádem je ta nepraktičnost opravdu pouze domnělá. Prostě tomu jednou za rok, rok a čtvrt věnuješ půl hodinky a máš pokoj. Je to jednoduché řešení, ale jednoduchost je někdy geniální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 20:21 R Muž Silent [5949] Re: teleport
Za prvé se nediv, není to zrovna výkřik poslední technologie. Je to typ který se vyrábí už snad dvacet let a za druhé pokud není nádrž přerybněná tak se tento filtr nemusí čistit rok i déle, takže tento handicap se nemusí nijak projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 17:47 Muž teleport [3]
kolik kosu ma tento filtr na naplne?
jestli jsem to pochopil tak se u tohoto filtru vsesklada do jedne nadobkz jo ? to musi byt trochu neprakticke ne ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7990x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14936-filtr-eheim-2213?od=151