Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim 2213

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr Eheim 2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:02 R Muž Silent [5949] Re: Zlivcka
Jo tak číslo série si už nepamatuju, ale to se týkalo filtrů JBL a jejich rotorů. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 13:13 Muž Zlicka [12] Re: Silent
Tak přece jenom se mi to nezdá. :) Už jsem myslel že mám vyjímečnej sluch. Ten kohout mě taky dostal. kdybych se na ten filtr každou chvílu nedíval kvůli tomu hluku, tak by bylo mokro. :-D
Teď mě jenom napadlo, myslím že jste to psal vy, že byla nějaká vadná série těchto filtrů. Můžu se zeptat která to byla jestli to není tajné? Já mám sérii 10045.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 12:29 R Muž Silent [5949] Re: Zlicka
Ten zvuk nebude zavzdušněním, ale vypadá to na rachot rotoru. Zvuk se časem a zanesením sníží přesto by tohle nový filtr dělat neměl. A kohouty nesmí protékat v žádné regulační pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 12:18 Muž Zlicka [12] Re: akvaristik
Zravím. Tak filtr dorazil ve čtvrtek z reklamace. Ta byla zamítnuta, že filtr splňuje specifikace dané výrobcem a že nežádoucí zvuky může způsobovat zavzdušněná komora což mně je jasný. Tak jsem rozdělal ze zvědavosti hlavu, protože když jsem ho posílal, tak byla osička jakoby opotřebovaná. Nyní se mně zdálo, že je vyměněná za novou. Zapojil jsem filtr, snažil se ho co nejlépe odvzdušnit.
Druhý den jsem nahrál zvuk, který dělá filtr. Aby to šlo lépe slyšet,zvyšte si hlasitost.

www.ulozto.cz/…

Nevím tedy jestli jsem já tak náročný nebo je něco špatně. Dnes se to trochu zlepšilo, ale žádná sláva. Přidám ještě 2 dnešní nahrávky, jedna s přiškrceným průtokem a druhá naplno.

www.ulozto.cz/…

www.ulozto.cz/…

Je to nahraný mobilem, tak jsem ho musel dát skoro až k filtru, ale jinak to jde slyšet takto z vetší dálky.

A jako by toho nebylo málo kohout, kterým snižuji průtok začal protíkat skrz tělo,kde je jakoby zecvaklý dohromady. Už od začátku se mi zdál takovej tuhej při otáčení. Když ho nechám úplně otevřený tak neteče.

Myslíte, že na tyto zvuky může mít vliv to, že mám dvojkohouty hned kousek za výstupem z filtru, kde reguluji průtok?

Děkuji všem co si toto všechno vůbec přečtou a poslechnou nahrávky. Trochu jsem se rozepsal, ale už jsem z toho naštvaný a unavený,tak jsem to potřeboval někam napsat. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 23:04 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: xOB, Zlicka
Není to tak, všechny filtry EHEIM jedou na stejném principu. Filtr musí být tichý, mám jich několik ve všech velikostech a jedou naprosto tiše. Nepamatuji si, že by ho někdo reklamoval, je to divné. Je otázka, zda Vám ho vyměnili opravdu za jiný kus. Pokud by potíže přetrvávaly, nabízím kontrolu u nás v servisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 21:17 Muž Zlicka [12] Re: xOB
To je pech. Nechce se mně pořád dokola reklamovat. Že bych měl takový štěstí na vadný kusy. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 16:23 R Muž Silent [5949] Re: teleport ...
Výkon se dá regulovat kohouty, které jsou buď součástí dodávky, nebo je nutné dokoupit. To záleží na sestavě filtru. Měsíční náklady při správném sestavení hmot jsou nulové, protože hmoty pak vydrží roky. Maximálně je nutné měnit filtrační vatu a to jsou minimální náklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 16:06 teleport – Eheim Classic 2213
da se u tohoto filtru regulovat výkon chtěl bych ho do 112 l akvárka ... jinak jak jsem se tu dočetl tak by měl být tichý nebo tomu tak není ....
Edit: Zapoměl jsem ještě jedno jaký jsou měsíční náklady na provoz myslím filtrační vložky nikde se nemůžu dozvědět jak se jaká často mění a manuál tu nění ... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 11:57 švíco Re: Zlicka
Mám eheim 2222 a kdybych neviděl proudění vody na hladině, tak nevěřím, že je zanutý!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 11:55 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Zlicka
Mam 2213 i 2217. 2213 dela desnej kraval at je cistej ci zanesenej. 2217 mam v loznici a nevim o nem. Takze bych rekl, ze u 2213 je to normalni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 12:39 Muž Zlicka [12] Re: akvaristik
Tak jsem tu zase. Filtr mám po reklamaci, byl vyměněn za nový kus. Zapojil jsem ho a nestačil jsem se divit. Bylo to ještě horší než předtím. Vypnul jsem ho, vyčistil hlavu, osička se mně zdála trochu opotřebená, tak jsem ji pro zajímavost otočil. Zapnul jsem filtr a bylo to opoznání lepší. Nevím ale, zda ho reklamovat znovu. Přece jenom vibrace tam pořád jsou. Pořád ho slyším na větší vzdálenost, když je v pokoji ticho. Jakmile rukou chytnu hlavu, tak se to trochu utlumí. Chtěl bych se zeptat těch, kdo má tento filtr a zdá se jim tichý, jestli jim taky vytváří hlava nějaké vibrace. Jestli já si jenom nekladu moc velké nároky na tento filtr. ;-)
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:19 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Já bych nediskutoval a dávno ho reklamoval. Eheim musí fungovat, pokud ne, je třeba ho vyměnit. Doporučuji se vždy s takovým problémem nejprve obrátit na prodejce, ten Vám musí poradit, co s tím. Pokud neporadí, je to špatný prodejce a tudíž ho jednoduše reklamujte jako vadný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 15:29 R Muž Silent [5949] Re: Zlicka
Filtr nesmí drnčet a Eheim zvlášť ;-) . Vypadá to na reklamaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 15:07 Muž Zlicka [12] Re: TUBE
Odvzdušněnej je dobře to vím určitě. Nic v něm nerachotí, jenom rezonuje ten plast na hlavě. Zatíženej a podloženej ho mám jak říkaš, to samozřejmě pomůže, ale pořád to slyším a nejvíc to vadí když spím a to ho mám zavřenej ve skřínce. Dělá to od začátku a než jsem ho pustil tak jsem ho proplachoval. Zkusím ho asi pustit bez filtr. náplní jestli to bude dělat taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:22 TUBE Re: Zlicka
Tohle se mi někdy stává u 2213,po kompletním vyčištění filtru ale po čtyřech dnech maximálně je vše v pohodě.
Chce to zkontrolovat jestli se hadice nedotýkají někde stěny stojanu pak se přenáší docela slušně rezonance.
Pomáhá taky podložit dno filtru molitanem,nebo zatížit vršek hlavy filtru nebo obojí.
Taky se mi stalo ,že jsem pouštěl Co2 do nasávání (přes difuzer) a ten po čase 6 hodinách filtr docela slušně zavzdušnil.Pomohlo vždy zatřepání filtrem a bubliny vzduchu
vyšuměly (to dělám preventivně taky při čištění fitru a znovu rozběhnutí fitru)ještě třeba druhý den zašumí.
Hovořím o tom když zvuk je podobný jako by vzduchovacímu motorku.(není řeč o rachocení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:01 Muž Zlicka [12]
Zdravím, Asi před 14-ti dny jsme si pořídili taky eheim 2213, ale už od začátku jaksi podivně drnčí.Spíš to zní jako takovej tišší kompresor. Filtr je odvzdušněný dobře. Je to i s bionáplněma, nemůže to mít vliv? Když jsem rozebral čerpací hlavu, tak jsem nic zvláštního nezpozoroval, akorát osička byla trochu jakoby namožená po obvodu od vtulky. Asi budeme filtr posílat na reklamaci, když každej píše, že by měl být téměř neslyšitelný. Kdyby si to chtěl někdo poslechnout, přikládám odkaz ke stažení. To vrčení není z videa moc patrné, foťák to líp nezachytil. Ve skutečnosti to jde slyšet klidně i na 3 metry.
Díky.

www.ulozto.cz/…

Ještě dodatek. Spíš mně to přijde, jako kdyby jenom špatně doléhal ten plastovej kryt na hlavě a tím pádem to rezonuje. Myslíte, že je to teda na reklamaci? Nechtěl bych ho tam zbytečně posílat, když se pravě zaběhl. Ale zas aby tady drnčel... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 19:34 Muž smula [0] Re: Mickey
Ahoj, tenhle problém jsem měl taky a bylo to prosté, uvolněná hadice a do čerpadla se nasával vzduch. Ve filtru nesmí být žádný vzduchm, jinak čerpadlo špatně funguje. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 15:34 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Mickey
Filtry 2013 a 2213 jsou si velmi podobné. Většina dílů lze ještě sehnat. Nejlépe bude, když oba pošlete k nám a my se Vám obratem ozveme, co se s nimi dá dělat a kolik to bude stát. Ve většině případů se oprava vyplatí, filtr je pak v podstatě jako nový. Co se týče patrony ve 2213, sám ji spíše vyndávám, protože v podstatě zmenšuje objem filtračních hmot. Ale není problém ji dokoupit do 2013.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 02:25 Muž Mickey [6]
Chci se zeptat,když už je tady ta příležitost.Mám doma starší eheim je to řada 2013 tedy předchůdce.

Docela v něm rachotí a průtok je o dost menší.Kolik vyjde Repase?Někde jsem čet že by se měla měnit osička a vrtulka.(Netuším jestli to není blud)
A nabízí se další otázka.Mám tenhle filtr ještě záložní na N.D.Ten nejde vůbec.Pasuje kanistr z 2013 na 2213?Napadlo mě že bych si mohl koupit jen hlavu a měl bych další funkční filtr.

Mám doma i 2213+ ale raději jsem to neskoušel.U něj se mi líbí ta patrona na náplně,u té by mě taky zajímalo zda by pasovala do 2013 a jestli by šla dokoupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2010 01:03 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Tak mu to vydrželo potichu tři dny a včera už zase začal vesele rachtat jako dřív.
Opravdu stačí jen drobné zanesení molitanu a sání v řádech pár dní aby se omezil průtok a filtr se začal ozývat.

Výhledově koupím nějaký filtr z vyšší řady Eheimů u kterých není vrtulka slyšet ani při seškrcení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 14:25 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Vašek
Dbej na pravidelny cisteni toho molitanu na nasavani. Pokud se ti zanese a to byva velmi brzy, tak rapidne omezi tok vody do filtru a ten se pak muze zadrit, pripadne ti vydrit to pouzdro v kterym je chycena osicka.
Osobne jsem to jeste pojistil navrtanim malych direk do trubice nad ten molitan. Takze ani jeho zaneseni nezpusobi ucpani nasavani do filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 13:47 Muž Vašek [56] Re: akvaristik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pro sebe už jsem si vymyslel řešení. Sací koleno v akváriu mám schované za kusem břidlice. Nasunu na něj tedy kus biomolitanu, který bude plnit funkci předfiltru a zachytí všechny větší nečistoty. Ve filtru mám úplně vespod jeden přířez biomolitanu a na něm Eheimův substrát pro. Ten biomolitan vyndám a ve filtru tedy bude pouze substrát a na něm filtrační vata. Jen teď sehnat kostku biomolitanu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 23:49 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Vašek
Vašku, díky za příspěvek - jsem rád, že chyba nebyla ve filtru, mrzelo by mě, kdyby naše "děti" dělaly ostudu ;-)
Jinak tento problém řeším v současné době u dvou akvárií s želvou. Zkoušíme zapojit předfiltr do akvária, v jednom případě už to pomohlo, zabrání to rychlému zanášení filtru, než se opravdu rozjede. Navíc to zachytí ty největší nečistoty. Schová se to do písku, takže to není skoro vidět. Například u pulzních filtrů je to přímo doporučeno výrobcem. Odpověď na otázku: Nové filtry mají předfiltr integrovaný přímo v sobě, což u želvy není dostačující ale u běžného akvária je to výborná věc. Jednou za čas se pročistí a zbytek filtru se nechá být. Problémy s přiškrcením u nových filtrů většinou nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:39 R Muž Silent [5949] Re: Vašek
Tak můj Eheim (Professionel 3 2073) je tichý i při téměř nulovém průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:30 Muž Vašek [56] Re: Vašek
Tak nakonec je vše jinak. Do akvária jsem dal náhradní velký bublifuk, zapojil na čerpadélko a zapnul.

Vypnul jsem drnčícího Eheima, rozpojil kohouty a propral náplně abych ho neposílal na opravu špinavý. Naposled jsem si chtěl poslechnout jak drnčí a pořád jsem si říkal, že to není jen tak. Nalil jsem si plný kbelík čisté vody, zalil filtr, ponořil kohouty do vody a zapnul. Po odvzdušnění filtr jen lehce hučel, jako když jsem ho dostal nový. Říkám si, že tedy vrtulka musí zlobit pod větším tlakem, když je pod akváriem Tak jsem znovu spojil dvouhohouty a zapnul filtr. Hned začal drnčet Jak už jsem psal výše, je to stejný zvuk, jako když se přiškrtí průtok na kohoutu. Nedalo mi to a vyndal jsem sací plastové kolénko a spolu se sací hadicí jej propláchnul, znovu zapojil a filtr jak mávnutím kouzelného proutku stichnul.

U mě tedy problém vyřešen. Bylo to tedy způsobeno sníženým průtokem zanesené hadice a plastového kolénka. Akvárium běží od dubna a filr běžel již od poloviny března ve starém akváriu na záběh. Prvně začal odhadem rachtat po měsíci a půl tedy někdy začátkem května, poté jak jsem v prvním příspěvku psal jsem prvně vyčistil a to i hadice a stichnul. O měsíc později začal znovu a zase stichnul dnes po vyčištění hadic.

V mém případě tedy je filtr v pořádku, jen se mi nějak zanášejí hadice a pak začne drnčet vrtulka. Zajímalo jak to mají řešené jiné Eheimy, které mají regulaci průtoku. Mě každé lehké seškrcení průtoku na kterémkoli kohoutu začne vrtulka drnčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 13:32 Muž Vašek [56] Re: xOB
Já mám také filtr dost pod akváriem. Mám to ve 180l kompletu od MP
Jinak prozatimní řešení mám, ale až ve čtvrtek do místní akvaristiky přivezou velké bublifuky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 12:12 Muž Diego [72] Re: xOB
Skřínka je vysoká 50cm a mám ho na zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 11:18 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Diego
Jeden postreh, jak moc pod akvarkem mas filtr? Mne takto drncel, kdyz byl skoro na urovni akva (voda nemela dostatecny spad). Kdyz jsem ho dal niz, tak je po problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 17:53 Muž Diego [72] Re: Nerina
To je nejjednoduší řešení, jenže já jsem u všech svých akvárek zvyklý téměř na úplné ticho a tohle je opravdu dost slyšet... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 23:30 Žena Nerina [7] Re: Diego
Já mám EHEIM 2215 a drnčení jsem řešila od začátku, mám to velmi podobné jako Vašek, když na hlavu zatlačím, výše zmiňovaný "cvrkot" mění tóninu a už je to pak spíš ten "švehol" :) ... normálně u toho spím, ale za začátku to byl dost boj, než si ucho zvyklo a filtr se uvnitř trochu osliznul...předpokládám, zatím jsem ho neotevírala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 22:08 Muž Diego [72] Re: akvaristik
Určitě se nějak dohodneme, ale první se musí zjistit závada, pak budu teprve postupovat dále. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:46 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Diego
Určitě to tady zveřejním, zrovna 2213 jsou ty, u kterých prakticky nejsou reklamace, takže věřím, že na to přijdeme. Standardně u EHEIMů platí, že díky velké přesnosti výroby se stává, že při velkém znečištění rotorové komory dochází k poškození stěny statoru. Při čištění je třeba dbát na dokonalé vyčištění komory, existují k tomu speciální kartáčky. Až zjistím, co je s tím Vaškovým, dám o tom report.
Edit: Samozřejmě opravíme i filtr, když není v záruce. Po generálce je většinou jako nový. Na opravu je samozřejmě záruka. Není problém se dohodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:37 Muž Diego [72] Re: akvaristik
Bohužel,i můj filtr EHEIM 2213 začal takle drnčet a drčí, ikdyž už v něm není žádný vzduch...Připadá mi to,jako by vrtulka dřela o ty stěny,v nichž se točí.Filtr jsem koupil starší přes inzerát,takže žádné reklamace nejsou. Jen bych chtěl poprosit,aby jste zde pak napsal,co s tím filtrem je, třeba by mě to pomohlo.Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:30 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Vašek
Nedocvaklo mi, že filtr je od nás, ihned ho pošlete k nám, obratem ho zkontroluji a pošlu zpět, takže snad nenastane katastrofa ve Vašem akváriu. Ty tři dny by to mohlo vydržet se vzduchováním. Mrzí mě, že máte s EHEIMem problém, ale věřím, že ho vyřešíme velmi rychle. Pokud byste chtěl jít o třídu výš, i to je možné, určitě se domluvíme na způsobu. Pokud bude závada na reklamaci, posíláme výměnou nový filtr, případně opravíme u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 16:37 Žena darka [520] Re: Vašek
To už běž raději do Eheim Ecco. Mám Pro 2222 a Ecco 2236 a i když nejsem vyloženě technický antitalent, čištění 2236 je komfortní, hadice jen uzavřeš, odpojíš a po čištění zpátky napojíš, u 2222 je to trochu složitější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 16:33 R Muž Silent [5949] Re: Vašek
Jestli chceš "upgradovat" tak být tebou se podívám raději po EHEIM Professionel 3 2071. Tady máš příklady www.akvaristik.eu/… www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 16:28 Muž Vašek [56]
A nebo půjdu výš... Co vy na EHEIM Professionel 2222?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 15:54 R Muž Silent [5949] Re: Vašek
Mít záložní filtr není nikdy od věci. Stačí mít menší kostku bioavacitu a čerpadlo. Nijak velká investice to není a máš jistotu, že pokud se hlavní filtr nedej bože podělá, tak máš na přechodnou dobu zajištěnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 14:26 Muž Vašek [56] Re: Silent
Já se právě chtěl vyhnout reklamaci. Nemám záložní filtr. Myslel jsem jestli někdo nezná nějaký fígl, nebo jestli není chyba někde u mě. Pokud bude reklamace, nebo lépe řečeno nějaká záruční oprava jedinou možností, tak mi asi nezbyde nic jiného, než koupit jiný filtr a tento po opravě buď prodat, nebo nechat jako zálohu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 13:39 Muž akvaristik [274] - RostlinySprávný postup
Já tedy považuji za správný postup, pokud něco nefunguje, zeptat se toho, kdo mi věc nabídl a prodal, ten přeci musí vědět, jak to funguje a co s tím má dělat. Pokud si něco koupím a nejde to, okamžitě kontaktuji prodejce a řeším problém s ním. Je to nejrychlejší metoda a zamezí dalším problémům. Podle toho, co píšeš, jsi zkusil vše, co by mohlo problém způsobit, teď nezbývá, než opravdu kontaktovat Tvého prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:36 Toony Re: Vašek
Taky bych ho šel reklamovat.....Druhá věc, myslím si, ž je zbytečný ho čistit každej měsíc nebo dva. Ja čistím filtry jednou do roka. Pokud se teda nějak rapidně nesníží průtok.Ale to se mi stalo jen jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:36 R Muž Silent [5949] Re: Vašek
Štěpán má recht. Tohle vypadá na záruční opravu. Pokud je zavzdušněný tak napřed rachtá a pak je klid a ne obráceně jako se to stává tobě. Zaběhnutí v tomhle případě taky nepomůže, protože funkční filtr má přejít z jemného "cvrkotu" do sotva slyšitelného "šveholu" :-D . Rozhodně má být sotva slyšitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:14 Štěpán Re: Vašek
To se nezajede. Nemá to drnčet od začátku. Když něco drnčí od začátku, bude se to pořád zhoršovat. Nech si to vyměnit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:11 Muž Vašek [56] Re: Yirka
Dnes si už znovu vesele drnčí. Nechám ho tedy pořádně zajet. Ikdyž si myslím, že když jsem ho čistil prvně, tak to mohlo být právě po dvou měsících provozu, kdy začal drnčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:01 Štěpán Re: Vašek
Ani eheimu se nemusí vždycky povést vyrobit stoprocentně vyvážený rotor s vrtulkou. Jestli to bude pokračovat, nech si je vyměnit (v rámci záruky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 09:26 Muž Yirka [9123] Re: Vašek
Já bych řekl, že chybou také může být jeho stálé a časté čištění. Teprve po nějaké době, kdy se filtr zajede, části se trochu zanesou a je dokonale odvzdušněn dojde k neslyšnému chodu. Pokud v něm čistíš filtrační vatu každý týden, nemusels kupovat externí filtr, to je tak perioda pro vnitřní. Sám jsem svoji 2215 čistil naposledy v únoru 2009 a od té doby jede v jednom kuse a průtok stále plně dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 00:50 Muž Vašek [56] Re: petulevrtule
Samozřejmě jsem s ním otáčel a potřepával když nebyl v el. Odvzdušňuju jej tak že přítelkyně drží vývod hadice do akva pod jeho úrovní a nechávám odtéci vodu přirozeným spádem do kbelíku. Filtr zapínám až je takřka úplně odvzdušněný a poté zbylé drobné bublinky odejdou jeho mírným nakloněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 22:29 petulevrtule Re: Vašek
No když se podíváš na seznam u mého akvária, neřekla bych, že máme přerybněno. Zkus ten filtr ještě zítra znovu protřepat - myslím, že v návodu přímo i píšou, neotáčet, ale to si už nejsem jistá, četla jsem ho někdy v loni, když sem to sestavovala.
Úplně tichý podle mě není, ono asi i hodně záleží na tom, kolik kdo snese. My třeba teď spímě u 3 bublifuků na Elitte 801 a pohodička palec (mimochodem oba slyšíme tedy výborně :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 22:24 Muž Vašek [56] Re: petulevrtule
Mi to nedalo a vyčistil jsem ho komplet krom hadic, ty jsou ještě dobré. Vzduch jsem úplně odstranil různým polohování a i jsem jej obracel vzůru nohama. Filtr o dost stichnul. Není to jako když byl úplně nový, ale je to nebe a dudy proti odpoledni. Jenže takle vydrží týden. Akvárium rozhodně přerybněné nemám, aby se tolik zanášel. Podle toho videa, pokud mohu posoudit, tak mi to tak hučelo, spíš drnčelo také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:25 petulevrtule Re: Vašek
Vaškůůů tohle mi dělá taky, když je tam vzduch, hučí jako helikoptéra :-D :-D Jinak ještě jsem vypozorovala, že to sem tam dělá, když dám špatně ten koš - to ucho, za který se vyndavá musí být dobře dané od té vrtulky. A čistím skoro každý měsíc, má pak strašně slabý průtok, včetně hadic. Nevím teda, jak to ostatní dělají, ale u nás to je tedy třeba.
Vypustit, nechat ho pak z hadic úplně naplnit, pak filtr zapnout a opatrně s tím pak třesat sem tam...CCa do 20 minut mám většinou všechen vzduch z filtru venku a postupně se pomalu utiší. Jen ho je třeba pořádně utěsnit a správně zavřít. Toť má zkušenost. Prvně jsem se lekla, že bude nutná reklamace a i jsem do eshopu hnedka psala, ti mi právě psali, že to je možná tímhle...Zkus, uvidíš...Kdžtak písni vzkazík...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7990x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14936-filtr-eheim-2213?od=201