Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kokos

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Kokos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:06 Muž A2C [25] - SumciRe: vik-a
K tým kokosom. Ja som ho nechal 3x prevariť. Ale až pokial z toho netiekla len čistá voda asi 3hodiny varenia a menenia vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2006 15:06 tomas j Re: vik-a
více info tady tomovoakvarko.wz.cz/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 14:47 Muž danrycka [56] Re: vik-a
kokos se rozřízne, vydlabe výsledný produkt , vyvaří a šup sním do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:47 vik-a – kokos
Vsade vo vasich akva vidim kokosovy orech! Vy to vyvarite vo vode ako drevo? Predsa ho tam nemozem len tak polozit! Zakalilo by to vodu, nie? Co s tim robite??? ;-) ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 16:00 Vai Re: Grepik
Ani kokosák nebo lávový kámen pH nesníží! :-)
Otázkou je, jestli je vůbec nutné pH snižovat - můj názor je ten, že NE - viz zde www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 15:55 Grepík Re: Vai
pH 6,8 - 7 (díky Acidonu) a ta tvrdost byla 15 (CO nedávám). A co ten kokosák a případně lávovej kámen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 15:46 Vai Re: Grepik
V akváriu jsou hnilobné procesy nežádoucí ! Rozhodně jakýkoliv hnijící kořen pH nesníží! pH mohou snížit mimo jiné např. vyluhované huminové kyseliny z vhodné rašeliny. Ale pozor není rašelina, jako rašelina a není kořen jako kořen, byť by byl z rašeliniště.
Jaké je vůbec to vysoké pH? Jednak u vstupní vody a jaké pak v nádrži? Jaká je tvrdost vody - celková, uhličitanová (alkalita)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 11:48 Grepík Re: Vodník
Mám na mysli ty kořeny z obchodu. Ty snad nehnijí. Máme dost vysoký pH vody, nebylo by tohle řešení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 11:41 Vodník Re: Grepik
Kokos asi nijak. Kořen - záleží jestli hnije, pokud jo, tak jí okyseluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 11:38 Grepík – reakce vody na kokos
Drazí zkušení akvaristé, nemáte někdo potuchu, jak působí na vodu kokosák a kořen? Kdysi kdesi mi někto tvril, že vodu okyselují. Je to tak nebo jinak? Díkec!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2006 18:01 beeda Re: Voloďka
ja sem ho varil pul hodiny a je to super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2006 15:27 Muž Killer [133] - SumciRe: Voloďka
já ho vařil asi hodinu a průběžně sem měnil vodu,ale vroucí vodu z r.konvice,pak sem ho nechal v kýbbli 2 tejdny a taky sem měnil vodu ay pak sem ho prsknul do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 19:43 tatoch Re: Voloďka
Vyměň 3x vodu při vaření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2006 18:01 Žena Voloďka [59] - Tetry – kokosss
Jo a ještě něco-jak dlouho to mám vařit v tý slaný vodě? 3hodiny? Nebo dýl? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2006 15:37 Voloďka Re: Killer
Teď jsem byla v akvaristice a prodavač mi řekl, že se ten kokos ani nemusí vyvařovat, protože nic "neobsahuje"... No, asi to ale stejně rači udělám ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2006 16:04 Killer Re: Voloďka
mam kokosy v akvárku 2,jeden pak v jinym akvárku,ten už je tam asi 3 roky...je to dobrý pro ancistruse,když jim tam uděláš jakoby díru kterou může dovnitř...jinak sem to nechal odmočit,páč to barví vodu a pak sem to několikrát vyvařil a šup do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2006 15:53 Manta Re: Voloďka
Kokosovou slupku dobře odrhni,i vevnitř musí být dokonale vyčištěná a vyvař ji ve slané vodě.Potom opláchni a šup do akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2006 14:28 Voloďka – Kokos?
Někde jsem viděla, že se dává do akvárka půlka kokosové skořápky... Docela se mi to líbilo ale bojím se jestli je to bezpečné. Nerozpadne se ta skořápka? Nebude to mít vliv na PH vody? Nemá to ostré hrany? Nebo se to musí vyvařit jako dřevo? Děkuji za odpovědi:)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 6415x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1493-kokos?od=201