Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kokos

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kokos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 12:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: tomasice
Pokud je čerstvý, tak asi nijak, pokud je starý a dužnina už plesniví, asi bych ho vyvařil. Ne kvůli té plísni, ale mohlo by se stát že se na vnitřní straně slupky vysráží tuk a ten by mohl dělat chvíli neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 11:33 Žena tomasice [0] – kokos
Jak prosím ošetřit kokos než ho dám do akvaria? :-) Zakládám akvarium a líbí se mi jako dekorace...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 16:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaaclav
Před otevřením kokos plave. smich
Ale kokosová skořápka pokud v ní není vzduch plavat nebude. A není potřeba zatěžovat. Malé ryby s ní nepohnou a u mě s ní nehýbali ani ancistrusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Kokos neplave a jedno jestli je v celku nebo na půlky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:45 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Pepan
Já myslím že plave :o)
Takže půlku zatěžkat nejde, tak snad plavat nebude. Musím to teda vyzkoušet protože na netu to vypadá že tam jsou prostě jenom položený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Patrik7111
Neplave, ale se zátěží je přece jenom stabilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FishWoman
Dá se dovnitř menší kámen bez hran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:35 Muž Patrik7111 [0] - ŽivorodkyRe: Fishwoman
Kokosová skořápka sama o sobě neplave ne?
aspoň mě :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 15:29 Žena FishWoman [7] - Amerika
Dobrý den,
mám ještě jeden dotaz: jak nejlépe zatěžkat kokos? Když by nebyl rozpůlenej a byla by v něm jenom dírka tak se tam může nasypat písek. Ale když bych ho chtěla napůl tak jak?
Díííky stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 17:08 Muž tonof [53] - RostlinyRe: FishWoman
Neboj sa kokos vydrží aj niekoľko rokov,mám ho už vyše 5 rokov a stále je fajn ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 20:46 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Maq
Jádro radši nechám vydlabat někoho pečlivějšího, já budu jenom dohlížet. Je dobře že vydrží, protože mám v plánu ho zabudovat do aquascipingu a kdyby se rozpadl, musela bych to celé překopat pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 20:38 Maq Re: FishWoman
Kokos je velmi stálý přírodní materiál, žádný strach, ten vydrží.
Buďte ale pečlivá při odstraňování bílého jádra - je mastné, sladké a plesniví. Není to katastrofa, za pár dní se to rozloží, ale nevypadá to pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 20:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: FishWoman
Celý kokos stojí kolik? 10-15 korun. Výroba krytu z něj je otázka cca 15 minut. Když odpočítám cenu vnitřku, tak ten lak bude skoro dražší než ta skořápka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 20:01 R Muž romant [27981] Re: FishWoman
Blbost, zapomenout na to, žádný lodní laky a pod. nápady, jenom čistou přírodninu a za deset let se ozvi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 19:57 Žena FishWoman [7] - Amerika
Dobrý večer,
mohla bych něčím bezbarvým natřít kokosový úkryt aby vydržel déle(lodní lak), anebo je to zbytečné a vydrží i bez toho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 22:47 Hyri – Kokosovy kvet, vetvicka
Zdravim vas, pouziva niekto z vas ako dekoraciu kokosovy kvet taku peknu rozvetvenu halouzku? predava sa to casto na burzach a nikde som nikoho nevidel to riesit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 22:42 Koště Re: hipikson
nakup.itesco.cz/…

První co mě napadlo...Tesco za 20 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 22:36 Muž Mislow [304] Re: hipikson
Ahoj, myslim, ze je to dost sezonni zalezitost, kdyz je sezona, tak je maj vsechny supermarkety, kdyz ne, tak je to horsi ho sehnat. Sice bydlim ve skotsku, ale myslim, ze to bude vsude stejny. :-)
PS: Zkus to hodit do inzerce, myslim, ze budou akvaristi, co maj doma zbytecny z drivejska, ja mam taky 2 pulky, ale posilat ze skotska nebudu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 22:26 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: hipikson
Ahoj taky jsem hledal a nenašel. Možná makro tento víkend tam jedu. A nebo ještě dekorace-do-teraria.heureka.cz/… a potom je dobrý i květináč. Rozmlátil jsem kameny a oblepil ho tak že to nejde poznat a vypadá jako skalka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 21:50 Muž hipikson [0] – kokos
Ahoj všichni. Mám docela problém. Nemužu sehnat kokos. Neví někdo o nějaké prodejně nebo e-shopu v kterým by ho mohli mít? Jsem z vysočiny. Díky za odpověd. Milan
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 01:27 Muž dudak [1885] Re: Michael281
já kokos buď řežu pilkou nebo vylamuju kombinačkama, podle toho co se líp hodí. ale je to jedno, prostě co budeš mít po ruce, i když já bych byl spíš za tu gumičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 22:09 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Designer
Takže tu rostlinu nemusím ani přivazovat? Stačí když jí protáhnu jen tím otvorem a to vše? A jak velký má být ten otvor? Zítra to chci navrtat tak bych se chtěl ještě zeptat jak děláte otvor do toho kokosu pilkou nebo vrtačkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2015 20:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Michael281
Kdyz udelas dirky a neco provleces, muze to lepe a rychleji drzet, o tom zadna, pak nemusis ani potrebovat to necim jako gumickou pridrzet (treba Anubias davam rad na koreny tak, ze najdu misto, kam ho zaklesnout).

Z gumy se zrejme casem vyplachne nejake zmekcovadlo, proto nejspis praskne, ale nicemu se nikdy nic nestalo, asi to co z te gumy odejde, nema nijak podstatny vliv. Pouzivam zelene nebo hnede, podle toho kam, at nejsou moc videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:03 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Designer
Klasická gumička, nebude to nějak vadit na kvalitu vody? A ten kokos mám nějak upravit? Mám tam vyvrtat nějaký důlek nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 16:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Michael281
Ja rostlinky k takovym vecem chytam gumickou. Ony ty co se dnes bezne prodavaji, za tri mesice ve vode prasknou, takze mam i casomiru, ze uz ji muzu dat pryc :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 15:55 Muž Michael281 [6] - Tetry – Přichycení rostliny na kokos
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych přichytit rostlinu (anubias, bucephalandru, hnědovku) na kokos. Jak to mám udělat?? Mám tam vyvrtat otvory a přivázat vlascem? V jedné brožurce od firmy Dennerle jsem našel fotku tak ji přidávám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 20:38 Muž luckyway [5] Re: koště
Tak jsem zmeril ph vody po pridani vyluhu z toho kokosu a mam PH o 0.2 vyssi.(na rozdil od treba vyluhu z olsovych sisek). Takze dle meho je cisty vyluh zasadity.
A ted se muzu pustit do tech kokosovych skorapek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2014 16:07 Koště Re: luckyway
Co jsem někde četl, tak by to mělo vypadat přirozeněji a podporovat odolnost ryb proti bakteriím.

I když to máš vyvařené, stejně ti to tu vodu mírně obarví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 15:20 Muž luckyway [5]
Uff, tak se mi konecne podarilo prelouskat cele tohle vlakno. Vyzivne cteni :-)

Mam jeden dotaz. Vyvaroval jsem dve kokosove skorapky. Pouzil nekdo vyluh do akvarka? Melo by to nejaky ucel? A pokud ano, tak jaky.
Ma to krasne hnedou barvu tak me napadlo sem hodit dotaz.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2014 18:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: RBeil
Ty si ho sterilizoval a je to škoda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 20:59 Muž rybka1 [178] Re: Michael281
Uz som to tu pisal myslim ja som kokos nechal vyschnut az kym nehrkalo vnutro,potom pilkou na zelezo odrezal vrch(tam kde su tie 3bodky,kedze tie bodky vyhniju a vzniknu dierky a to by nebolo vhodne kedze som v tom vytieral prisose) po odrezani som to vyskrabal von a orech nechal mocit vo vedre cca 2dni.potom uz len oplachnut a sup do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 20:28 Muž RBeil [174] Re: Michael 281
Ja jsem kokos vzal, uřízl kus pilkou na železo, dal do troby na 150°C a nechal vypéct pak jsem jen vzal dužinu vydlabal, vyřízl otvor jako vchod a šup s tím do akava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 21:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michael281
Netreba soľ, dokonca ja ani nevyváram. Nechám zovrieť vodu, vypnem a nechám ho vo vode do rána, aby sa tá vnútorná vrstva (biela, ak tam je) odlupila a potom už len urobiť radosť rybkám.Pre ancistrusov je to jednohubka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 19:48 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Michael281
Mužeš v normální. Nějak nerozumím k čemu by jako ta sůl byla. Když var všechno stejně zabije. Někdo to ani nevyváří a jen to omyje jak už bylo psáno. Je rozdíl, když máš malé akva, tak to tu vodu zbarví hodně a ve velkym akva celkem nepodstatně. Takové ty vlasy na tom maj rádi i nějaké ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 19:39 Muž Michael281 [6] - TetryRe: deck
A v normální vodě nebo slané?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 19:34 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Michael281
Pokud nechceš, aby ti zbarvil vodu do čajové barvy, tak ho vyvař, vylej vodu a tak dokola, dokut nebude čistá. Jinak lehké zbarvení vody vypadá celkem pěkně. Tak jsem to teda udělal já X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 19:27 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Michael281
Neviem, či je to správne, ale ja som ho ani nevaril, len ošúchal zvonka tie "vlasy" (nie úplne do hladka - len tie, čo poriadne nedržali) a vydrhol pod tečúcou vodou. Ale zase - ešte predtým som ho trochu piekol v trúbe :) Lebo mi nešiel vybrať kokos z neho, v trúbe sa scvrkol a už šiel v pohode. Lenže mi pri tom pečení praskol, ale to nevadí, aspoň mám nenápadné "kukátko". Bál som sa, že prevarením by som z neho odstránil nejaké látky, ktoré prísavníci tak radi vycucávajú. Ale ako Silent píše, že len nechať zovrieť, to znie dosť rozumne. Zbytočne dlho nevariť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:54 R Muž Silent [5949] Re: Michael281
Stačí jen nechat přejít varem. Jako desinfekce to úplně stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:53 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Silent
A jak dlouho v jaké vodě to vaříte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:33 R Muž Silent [5949] Re: Michael281
Já kokosy před vložením do nádrží vyvařím, opláchnu studenou vodou a šup s tím do nádrže. Rozdíl mezi kokosy ze zverimexu a z běžného obchodu je hlavně v ceně ;-) . Jinak je to totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:27 Muž Michael281 [6] - Tetry – Kokos
Dobrý den, koupil jsem si ve zverimexu půlku kokosu a chtěl bych ji dát do akva. Co s ní musím nejdříve udělat? Je v tom rozdíl než od kokosu z obchodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 20:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: rybka1
No je pravda, že příroda si taky nic nevyvařuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:08 Muž rybka1 [178] Re: deck
Tak napriklad doniesol som krasny koren od rybnika na brehu bol smrdlel od mulu vystriekal som ho od bordelu z wapkou a dodnes ho ma sused v akva.musim dodat ze taky pekny koren som ani v obchode nevidel skoda ze som mu ho dal:-):-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:51 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MichoCZ
Mam kořeny z potoka, tak jsem je radši vyvařil (+-12let zpátky) Pokud nejsou ze špinavé vody, tak na tom určitě něco bude. Díky za rady palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 19:45 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: deck
Kytkám to nevadí, ale hlavně je to dobré pro ryby. Podporuje to zbarvení, působí to bakterocidně, takže ochrana před různýma plísněma a podobně. Já jsem kokos ani kořen nevařil. Kokos šel do vody hned o opláchnutí. Kořen byl asi dva týdny v kýbli a potom jsem ho opláchnul a šup do akva. Už je tam rok a na následky nevaření nikdo nezemřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 19:32 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: rybka1
No já kameny (mam je z potoka) vyvařuju, a kokos jsem vyvařil, protože jsem se bál toho zákalu. No ale jsem poučen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:30 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MichoCZ
Takže je to dobré pro kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:22 Muž rybka1 [178] Re: MichoCZ
Presne tak. potlesk Neviem preco ma skoro kazdy zvik vsetko prevarat... A pchat do vriacaj vody. Ved aj akva ako biotop potrebuje bakterie a vyzivne latky. Ja nic neprevaram len oplachujem a nikdy som s tym nemal problem. Okrem liaporu ten som musel prevarat ale to len koli tomu aby neplaval.
A prevarat vo solne vode? To je somarina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: deck
Různé třísloviny například. Používám docela často rašelinový výluh a vodu mám pořád jak čaj. To je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:19 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MichoCZ
Co za látky uvolňuje? Čemu prospěšné?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 6415x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1493