Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kokos

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Kokos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 22:01 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Phepa
Zrovna teď mám doma dva. Jeden picnu v půlce a dáme si s rodinkou do nosu :) U toho druhého prorazím kladívkem jen díru na jednom konci, šmirglem strhnu hranu aby se náhodou nedbli, mlíko vypiju a dužinu nechám schnout dokud se nescvrkne, pak půjde snad snadněji vyšťourat. Chci tam udělat jen jednu díru z jedné strany cca. 3 cm v průměru. Nemám s ancistrusi zkušenosti, ale někdo tu psal, že se cítí nejbezpečněji v díře která není průchozí a samec ji může svým tělem ucpat. Tak to chci zkusit. Za těch 7,- Kč za kokos to přeci stojí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 20:23 Muž juro127 [6] Re: KITTbx
Fotka k příspěvku na jednej strane odrezes spicku vydlabeš nožom..... ja som ho 10 krat vyvaral a z kým som nemal cistu vodu a cistil kefou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:57 Skorica Re: Phepa
Bych to slepil silikonem, klidně i normálním, nebo bych to svázal něčím přírodním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 17:24 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: JuraS
přesně tak, i za čerstva to jde odloupávat nožem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:19 JuraS Re: KITTbx
šmarjááá a co tak uříznout vršek, vylít mlíko a pak třeba šroubovákem..nebo dát na topení a za den to máš tak suchý, že to odpadává samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:08 Muž KITTbx [1] Re: JuraS
Je..
Ale jak ho vydlabat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:06 JuraS Re: Phepa
Není jednoduší koupit za 5 kaček nový kokos a ten si upravit než lepit k sobě 2 půlky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 13:02 Muž KITTbx [1] Re: Phepa
Přesně tak, jsou malé a drahé, tohle je sice velké, ale cena slušná: www.denbraven.cz/… , jsou i od SOUDALu = jsou levnější..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:40 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Phepa
akva silikon ve zverimexech ale tam maji vetsinou male a drahe tuby potom v v obchodechs barvami a podobne jsou vetsi tuby za stejnou cenu co ty male ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:38 Phepa Re: KITTbx
Krom toho ze mam pulky,tak mam i jeden celej s dvema vyvrtanyma dirama.Kompletni se mi libi vic a myslim si ze je to pro ne i takovej bezpecnejsi ukryt..A kde se da koupit ten akva silikon? Jinak diky za odpovedi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:25 Muž KITTbx [1] Re: Phepa
No myslím, že to už tady bylo, ale spíše mne zajímá, PROČ ho chceš lepit?!
Dává se tam přeci půlka s vyřezaným otvorem = já nejprve vyvrtal kruhový otvor, potom vydlabal kokos, šlo to dobře, pak vyvařil ve slané vodě, nechal vylouhovat do druhé dne. Čistil jsem ho jen kartáčem, ancíci mi to vesele ožírají, neb nemám v akva kořen.
btw: sekundové lepidlo obsahuje nepletu-li se kyanid, do akvária bych to nedával, ten silikon, ale akvarijní, ne nějaký smradlavý octový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:11 Muž kortezhugo [983] Re: Phepa
ako pise GERRY - a zlepit ho mozes aj sekundovym alebo silikonom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:07 GERRY Re: Phepa
pojel ho teplou vodou a potom ho kefou očisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 12:00 Phepa – Čím mám slepit kokos????
Ahoj.Potřeboval bych poradit,čím slepit kokos rozříznutý na dvě půlky?A mám ho před vložením do akvaria ještě nějakej čas odmočit v belíku?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 13:23 Muž Pete [10] Re: ocotuide
Ty's asi nikdy nenarazil na zkažený kokos, že? coze ;-)
A za další... Víš kde všude se ten ořech válel než dorazil k tobě domů?
Nicméně, jen tak ho močit pár dní někde v kýblu a nechat na něm vykvést další sviňstva a pak to hodit do akva, tak to se na mne nezlob, ale radší ho hned vyvařím a mám opravdu klid!
Z toho ještě nikomu, ale opravdu ještě nikomu ruce neupadly.
No fakt, můžeš to taky zkusit... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 08:39 ocotuide – varenie kokosu
Kokos netreba vobec varit, cim dlhsie ho varite tym rychlejsie sa potom bude rozpadavat...
Ak je niekto paranoik, tak staci par minut varit, koli sterilizacii coze

inak staci len riadne vycistit zvonka i zvnutra, umyt a pripadne par dni pomacat v studenej vode ...

kokos je v akva celkm uzitocny, pomaly sa rozklada a je spestrenim potravy pre niektore ryby a krevety potlesk podobne ako korene z tvrdeo dreva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2009 08:06 Muž kortezhugo [983] Re: Nicky
Slimaky prelezu aj po rozdrvenom skle a nic sa im nestane - tak ze kokos podla mna ziadny problem... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 19:06 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: Niky
ja myslim ze kokos neni nijak nebezpecny ;) ty ryby fakt nebudou tak hloupe aby se o nej odirali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2009 17:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Niky
já mám kokos v každé nádrži s bojovnicem, hlavně ve vytíračkách.... a žádný problém.
bojovnice je mají v oblibě prozkoumávat, jako každou jinou skrýš, jeskyňku a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 17:22 Niky Re: Yirka
Nevím, proč by ho nevyužil, mám keram. kořen a taky ho v něm často vídám (?!?) :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 16:13 Muž Yirka [9126] Re: Niky
Pokud je tam sám a není b.bej, tak nevím proč by si je trhal. Nicméně nevím proč pro beťáka kokos? Asi ho moc nevyužije....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 16:10 Niky Re: Yirka
Fotka k příspěvku Hurááá, konečně mi snad něco v AQ vyjde, poslední dobou sem takovej pocit neměla (rybka měla plíseň, koupila jsem shnilou rostlinu...) teď už jenom koupit kokos a nastudovat, co mám dělat, než ho do akvárka dám :)
A nemůže si o něj potrhat ploutve můj betťák? O umělé rostliny si je celkem slušně zničil :-O (Na fotce je myslím s těma zakroucenýma konečkama ploutví)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 15:50 Muž Yirka [9126] Re: Niky
I když to kolega avast myslel a popsal dobře, přece jen to česky uvedu na správnou míru. Ne, kokosák není pro ampularii nebezpečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 14:27 Muž avast [49] Re: Niky
Můj osobní názor je ano, protože když po něm "leze" ancistrus, tak si taky nepoškrábe "pusu".. A usuzuji to i z toho, že tento akvarista (rybicky.net/nadrze/122) má ampulárku, kokos a ancistruse.. Takže na 99% ano..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2009 14:24 Niky
Fotka k příspěvku Nemůže být kokos nebezpečný pro ampuli? hmm Rada bych ho v AQ měla, ale bojím se, že by šnekovi poškodila "bříško", když po něm poleze...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 11:14 xx Re: Ota
Kokosák mi v akva vydrží 4-6 let usilovného okusování krunýřovci. Jak praskne a začne se rozpadat tak ho vyhodím a nahradím novým kokosem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 10:15 Muž isamik [180] Re: Ota
Kdyz ho nekdo nesezere tak dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 10:06 Muž vena [52] Re: Ota
jak dlouho , no težko říct dával jsem ho do prvního akva co jsem si zakládal cca v 10 letech a protože se na něj krásně chytla hnědovka tak ho stěhuju z akva do akva takže nějakých 18 let ve vodě už je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:44 Muž Pete [10] Re: Ota
Můžeš ho pro jistou i vyvařít ve slané vodě, Pak do něj zvrchu navrtej otvor, ať se ti tam nedrží vzuch a máš hotovo. Kořeni na tom dobře rostlinky a vypadá to pak supr dyž to celé obroste. Chystám se už taky na to... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:41 Muž Sprachys [48] Re: Ota
ja to pro jistotu i vyvaril... jinak tam mam skorapku uz 2 roky a porad se zda byt ok...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:21 Muž navik [908] - SumciRe: Ota
Skořápka z kokosového ořechu vydrží roky a zahnívat nebude (pokud z něj není dobře vybraná dužina, může na ní bujet plíseň, takže dobře vybrat a očistit...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 09:15 Ota – Výdrž kokosu
Ahoj.CHtěl bych se zeptat jak dlouho vydrží v akva kokos a jestli bude zahnívat????díky za rady.... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 19:23 Masa
moje kamoska si dala kokos do akvarka jako domecek pro ryby udelala tam plno ruznych direk smich aby si tam mohly hrat a akvarku to ani malinko neuskodilo :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 22:22 Muž gigimasters [8] Re: Buro8624
Jj přesně tak. spojovat to asi nejde navíc by to bylo vidět a myslím že by to nebylo moc vzhledné.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 20:26 Muž Miras [111] Re: Yirka
přesně tak a pokud se ti to nepovede tak hold koupíš za 7 kaček novej a znova :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 19:39 Muž Yirka [9126] Re: Buro8624
A z jakého důvodu by se měl zpět spojovat? Buď rozřízneš tak, že máš 2 půlky nebo uřízneš takovou část jakou uznáš za vhodné (a abys mohl vydloubat obsah) a máš to- :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 19:28 Buro8624
pls a ked ho ropulite tak cim ho zas spojite
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 14:55 Muž gigimasters [8] Re: Oldos68
Ahoj tak jistota je jistota. abych něco zkazil v akva kvůli tomu že se mi nechtělo vařit tak to radši vařím.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 10:57 Muž Jurasek [137] Re: Oldos68
Vařil jsem ho tak čtvrt hodinky, možná ani to ne, a pak sním do akva. Žádná plíseň se mi nedělala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 07:00 Oldos68 Re: Miras
Já jsem kokos na 3 dny naložil do nádoby s vodou a potom dal do akva. A je to úplně bez problémů, myslím si, že děláte mnoho povyku pro nic.
Přenos rybích nemocí z kokosu? To snad nikdo nemyslí vážně...
No a ta sůl? Co jako má zabít, když to 8x vaříte?
Je to samozřejmě na vás, vařte si a solte, jak uznáte za vhodné. Ale lidi, přemýšlejte trochu u toho co děláte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 17:33 Muž Miras [111] Re: gigimaster
no nevím jak ostatní, ale já kokos asi tak 8x převařil ve slané vodě, přičemž při každé vzal drátěným kartáčem abych ho očistil a strhl chlupy :-) , dal do akva a nevidím ani po 2 měsících žádné hnědnutí či špinění vody v akva, takže v poho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 17:16 Muž gigimasters [8] Re: Alofok
Takže ted mám ten kokos v akvarium myslím že dostatečně dlouhou dobu. Takže myslím že můj postup byl správný.. :) Samozřejmně neříkám že ten kdo to nepřevaří to dělá špatně. Ale prostě jde o můj pocit
no hnědou vodu ono to prý zase dobře působí na ryby že jsou v tom huminové kyseliny a to ty ryby uklidnuje. Ale lepší je si to asi koupit v akvaristice je toho větší koncentrace. Ikdyž zase je ta voda ještě hnědější. Ale to záleží na tobě.. :) Ale prý podporují i rozmnožování.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 17:11 Alofok Re: gigimasters
Souhlasím,taky mám kokos v akvárku.Ono nejde jen o ty nemoci,ale o to,že pokud se kokos nepřevaří pouští tu hnědou barvu do akvárka.Já ho chvíli vařila ve slané vodě a pak omyla a šup do akva,ancík i pancíci ho mají rádi a zatím se nic nestalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 14:39 Muž gigimasters [8] Re: Johan
Tak to záleží na každým jak to chce dělat :) Já to pro svůj pocit převařil možná to neodstraní plísen ale třeba nějakou nemoc jo co by tam mohl bejt. A ta životnost to neřeším kokos stojí 10 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 22:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gigimasters
když ne, tak to za tři týdny zmizí.. všechny takovéto věci, když se převaří, tak se zkracuje jejich životnost.. a proč něco sterilizovat, já bych to nechal být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:34 Muž gigimasters [8] Re: Johan
Aha tak to jo no já krunýřovce nemám a šneci se mi tam objevili tak 1cm velcí tak snad to sežerou oni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gigimasters
ta se může objevit ikdyž se to pořádně očistí. no a tak se oběví no, šneci a krunýřovci ji sežerou.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 11:23 Muž gigimasters [8] Re: danrycka
No ale nemůže so v tom vnějšku když neočistíš objevit plísen? Včera sem našel návod jek upravit kokos a tam bulo pořádně očistěte vnějšek (může se totiž tvořit plísen) a je dobré dát kokos tak na měsíc do vody pak teprve do akva. (ale tohle není až tak důležité.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:58 Muž danrycka [56] Re: gigimasters
je zbytečné čistit vnějšek, pak stačí chvilku nechat povařit a hotovo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 23:51 Muž gigimasters [8]
A co takhle kokos pořádně očistit od těch vláken nebo co tam je, převařit, a ponořit do vody s hypermanganem? to by mělo bejt v pohodě ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 6415x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1493-kokos?od=101