Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sumečci - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Sumečci - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz - nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 16:45 polla
Ahoj, potrebujem radu. Kupila som si sumceka pred tyzdnom a dnes skapal. Asi bol chory. Cudne plaval, tazko sa to opisuje :-) Plaval akoby stale do kruhu a telo mal akoby bez farby a stiahnutu kozu a obcas sa mykal akoby dostaval krce.. Neviete co to moze byt? dakujem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 16:51 Muž Yirka [9117] Re: loftue
Syndrom nezaběhlé nádrže-přebytek N-látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 16:50 loftue Re: Yirka
ok.. super diky vsem. a nahodou pricinu umrti byste nevedeli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 16:37 Muž Yirka [9117] Re: loftue
Jestli to je jak píšeš (a jak to také dle fotek vypadá) tedy že AQ je poměrně čerstvě založené, tak si, prosím, přečti něco o zakládání nádrží. Jen dle fotky tam je vidno pár chybiček. A koupit si do 50l ne zcela zaběhnutého akvária rybu 500,- je trochu hazard, zvlášť když nejsi vášnivým akvaristou. A ty zbylé rybky také nejsou do 50ky to pravé ořechové. Zkrátka je to o něčem víc než jen napustit vodu a vpustit rybky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 16:34 Bexi Re: loftue
to se ti teda ani nedivým dkyž ani nevýš jaké potřebuje podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 16:34 Muž filipsi [1295] Re: loftue
loftue napsal: ... sem koupil sumecka za 500,-..
Co si to vlastne koupil? Nicmene myslim, ze i pro tebe se par odkazu hodi .. :

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

Nakup drazsich ryb nez 50Kc si nech na dobu, az moc rad potrebovat nebudes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 16:13 loftue Re: boruberry
Víc info nemám.. nejsem zas tak vášnivej akvarista.. krmení je klasický sušený krmení pro ryby.. minulej týden sem koupil sumecka za 500,-.. a dneska koukam a sumecek mrtvej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 11:59 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: luftue
Nejprve nam ukaz svoje akva. jake v nem jsou podminky atd. Pak se da zjistit pricina. Jinak Ancistrusove nekladou zadne narocne podminky pro chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 11:15 loftue – sumecek prisavny
Zdravim,
mam mensi problemek.. asi pred tydnem jsem si koupil sumecka prisavneho.( ma takovou tygrovanou barvu) a dneska mi nejak umrel... vubec nevim cim to je.. poradi nekdo jak na chov sumecku?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 22:32 Muž Mirek7651 [5] - Mořské rybyRe: Stana
Já jsem dával polévkovou lžíci na 60litrů vody. Ale bacha na kytky ... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 22:02 Stana Re: Mirek7651
Diky moc za rady. Kolik přesně mám solit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 06:04 xx Re: Stana
To jsou pigmentové skvrny, dělají se jim při chovu v nevhodných podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 00:29 Muž Mirek7651 [5] - Mořské rybyRe: Stana
Když jsem kupoval tyto sumečky tak měli uplně stejný skvrny a ulomený fousy, měl jsem je 14dnů v karanténě akorát s filtrem a vzduchovacím kamínkem. teplotu jsem dal 30°C a přisolil jsem vodu solí. Skvrny jsou fuč a fousky jim taky dorostli. Teď je mám asi měsíc v normálním akvárku a jsou v pohodě.
P.S.: Nejvíc jim chutnaj granule pro terčovce (Tetra Diskus)
Ale je to jenom moje rada ( Nejsem žádnej profík...)
Tak držím palce Mirek7651 ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:17 Stana – Sumeček průsvitný-nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu.Můj sumeček má na sobě bíle fleky (foto). Nevíte co by to mohlo být a jak to léčit? Diky moc za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 17:17 Muž zikyc [79] - SumciRe: silvo
ty fousky, se stávalo třeba anténovcum když se jim rychle a hodně změnilo PH tak se fousky pokroutí a upadnou. takže zkus přeměřit hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 17:13 silvo – Pangasius sutchi
pri preloveni sumcekov do vacej nadrze sa im olamali fuziky a asi z tohto dovodu nechce prijimat potravu uz asi 5 dni.boli preliecenie sera baktopur,bez vyrazneho zlepsenia.vie niekto poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2008 12:56 Muž wladys [291] - CichlidyRe: draco
pro pangasy raději nad 500 litrů .Velká ..moc velká ryba a hlavně náruživý plavec.Podle mě se té větší nádrže nedožijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 18:53 Muž draco [5] Re: Štěpán
je to len docasne pojdu do 300-500L
len sa bojim ze mi zomrie. ma nafuknute brusko a uz sa nehybe len lezi pri hladine kua :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 13:52 Štěpán Re: draco
www.catfish.cz/…

Proč chováš tyhle ryby ve 100l akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 13:36 Muž draco [5] Re: pytel
Sumček Žraločí - Pangasius sutchi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 12:15 pytel Re: draco
jakým žralokem? chtělo by to uvést název nebo aspoň fotku. jaká je hladina NO2? problém by mohl být tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 11:55 Muž draco [5] – problem so zralokom
V poslednych 3 dnoch som spozoroval ze jeden moj zralok ma problem s plavanim a to taky ze ma mierne nafuknute brusko/aspon sa mi zda/ a stale ho to taha na hladinu. neviem ci je to normalne alebo je to zapricinene stravou a prejde to ale skor mam podozrenie na nejaku chorobu s plynovym mechurom.
moze mi niekto poradit co stym.
nerad by som o neho prisiel ma uz 16cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 22:53 Lukáš Re: Erik
Otrava NO2 Stalo se mi to také a během dvou dnů odešlo celé akva. Nejprve umřeli rychlí plavci Pimenoludus pictus , Arius semani. Začali rychle dýchal, postupně jim bledly barvy, zůstávali v křečích a nakonec i po přemístění do čisté vody umřely i přes silné vzduchování.
Přeji mnoho zdarů a žádné další ztráty.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2006 22:48 zikyc Re: Erik
Mne se to stalo u Arius seemani a také u Pangasias sutchi, bohužel nevim co to způsobuje,ale skusim to tjistit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2006 16:37 Erik Re: xkymi
Je to sumeček dlouhovousí.... bohužel odpoledne umřel.... nevím proč začal krvácet u ploutví..... ale druhýmu sumečkovy nic není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2006 13:04 xkymi Re: Erik
Tak takoveho sumce opravdu neznam...Mozna otrava NO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2006 11:58 Erik Re: xkymi
Paralila longifilis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2006 11:54 xkymi Re: erik
Co je to za Sumecek?Dej latinske jmeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2006 11:15 Erik – sumeček na zádech
Prosím,nevím co se děje!!Asi před 10 minutami se mi obrátil sumeček na záda,žábry pracují on se však skoro nehýbe!!!Stalo se to poprvé.....mám je přes rok.....jinak je velice čilí!!Děkuji předem za radu!
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

http://www.catfish.cz - nemoci

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2674x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1482-sumecci-nemoc?od=101