Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - nemoci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - nemoci
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2022 18:16 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Fialka
Takže přehodnocuji a je to ta houba z té stránky, co tu dal kolega. Ona je při natočení někdy do zelena a někdy do žluta.
Já jsem si to přinesl z akvaristiky, když jsem tam jednou byl a nekontroloval, co mi nastrkali do sáčků.
Naivně jsem si myslel, že takhle vypadá kreveta s vajíčky.
Nedávno se mi ta postižená kreveta ukázala v plné kráse. Byla to jasná houba. Taky rostla na těle krevetky. Tak jsem ji musel odstranit. A budu sledovat, zda se to rozšíří i na další kusy.
Mimochodem to přežilo léčení FMC.
Ale někdo někde psal, že se to dá léčit Panacur C a něčím od firmy Bechicosi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2022 12:39 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Fialka
Přijde mě že tam je něco ještě dalšího pod těmi vajíčky. Ale fotky na to nejsou dost detailní. Zkus porovnat podle nemocí zde: aquariumbreeder.com/…
Možná to co je na tom odkazu v části Epibionts, Dinoflagellate, and Ellobiopsid Parasites.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2022 21:13 pajamar Re: Fialka
Jako podle těch fotek to není moc vidět, ale nejsou to náhodou vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 21:20 Fialka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chci se zeptat co by to mohlo být. Všimli jsme si, že některé krevetky mají zelené co si mezi nožkama (vypadá to jako by byly porostlé řasou) a některým se to drží i na běhavých nožkách.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 22:36 Muž Sha [500] Re: Doudini
Rozmnožování (ve smyslu vývoje larev, ne pouhý koitus krevetkus :) ) probíhá v brakické vodě, ale vajíčka japonica nosit bude i ve sladké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 22:26 Muž Doudini [0] Re: Sha
no, jelikož s krevetkami nemám moc zkušeností, tak to černé díky Tobě už vím co je, ale ještě má na nožkách něco jakoby "krupičku" takové bílé tečky, vypadalo to jak vajíčka, ale četl jsem, že Japonica se dokáže rozmnožit pouze v jemně slané vodě, což já nemám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 21:25 Muž Sha [500] Re: Doudini
Tak bílé nebo černé? ;-) Mohou to být vajíčka. Z té fotky já víc nedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 21:00 Muž Doudini [0] Re: Sha
ono to není vidět :-D ale má tam zespodu takové bilé tečky, jak nějaká krupička či co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2022 20:32 Muž Sha [500] Re: Doudini
Nic zvláštního nevidím. Zadní nohy myslíte pleopody (malé nekráčivé nožičky)? A pokud jde o ten tmavý kousek před uropody (řekněme ocáskem), pak vězte že jde o to samé co vy máte mezi půlkami. Pouze krevetka je průhledná. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2022 19:13 Muž Doudini [0] – Japonica co to je za nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj lidi,

všiml jsem si u dvou z mých japonic, že mají cosi černého u zadních nohou, vypadá to hodně zvláštně, nevíte, co by to mohlo být? Díky. hmm stydim
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2022 20:25 Muž Papik [617] – Scutariella Japonica
Fotka k příspěvku Punkový účes nad očima je sice cool, ale parazit Scutariella Japonica krevetku oslabuje saním krvemízy a ona pak snadněji podléhá dalším stresům a patogenům. Ve velkém množství ji dokáže i usmrtit. Léčivo od Sery Phyto med Tremazid nahradilo starší doporučovaný výrobek Tremazol.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 21:44 annesy – Kreveta čokoládová - zesvětlala
Zdravím, chovám krevety celkem krátce a přišla jsem k tomu jak slepý k houslím (jsem spíše klasický akvarista).Každopádně mám poměrně velkou krevetu čokoládovou a v poslední době mi strašně zbělala. Zrovna se tedy i svlekala, ale jiné to při svlékání nedělají, tak nevím, jestli spíš není nějak nemocná, nevypadá to vůbec přirozeně a nebo jestli ji něco nechybí. Každopádně žere. Děkuji moc za jakoukoliv radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2022 12:01 Žena Pavla28 [210] Re: buldo
Ahoj,

Lék na to je velmi jednoduchý, ale může zabít krevety, pokud jsou krevety již oslabené. Připravte asi 1 litr vody v nádrži a přidejte asi 10 lžiček Akvarijní soli. Dejte mu dobrý mix a nechte ho sedět asi 10 minut. Poté tam nakažené krevety ponořte asi na 10 sekund a vložte je zpět do nádrže. Pokud je "zelená houba" stále po 2 dnech, opakujte kroky znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 19:30 buldo – Green fungus, zelená houba
Dobrý den. Prosím o pomoc, existuje léčba na green fungus?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 22:41 R Muž ctibum [6923] Re: L_ucie
Chtělo by to fotku krevetky, pokud možno, a prezentaci akvária docela určitě...
Červený "flek" mívají starší krevetky, "bílé nafouklé břicho" může být krevetka nosící vajíčka... Ale bez výše uvedených informací je to jen hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2022 19:11 Žena L_ucie [0] – červený flek na hřbetu
Dobrý den, dnes jsem v akváriu nalezla mrtvou krevetku s červeným flekem na hřbetě a s bílím nafouklým břichem. Prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2021 17:53 Silviebaris Re: Lucy Herz
Zkus kouknout ještě na vorticellu.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 17:12 Žena Lucy Herz [28] – Co je to za nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Je toto Scutariella? Dnes koupeny krevetky ve Sklorexu. Čím se to dá léčit? Slyšela jsem o Tremazol ale nemůžu sehnat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 20:32 Silviebaris Re: Tom25
To si musíš přečist návod..
Zadej si tady nahoře vyhledavání ve foru a hledaný výraz..sera tremazol..a tam se dočteš co potřebuješ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 20:31 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Silviebaris
No museli by ke mě blíže a ten přípravek může se používat i ,když jsou tam ryby ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 20:09 Silviebaris Re: Tom25
jj,to bude ono..
Na ty fotce toho moc nevidim,splýva to s tim kamenem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 20:05 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku mohl by to být on ten přípravek sera med Professional Tremazol?
Přidávám foto snad něco uvidíte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 20:00 Silviebaris Re: Tom25
Tak na netu,nějakej eshop ho určitě prodává..
Zkus vydržet,třeba se ti ozve ješté někdo dalši,ale chtělo by to tu fotku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 19:53 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Silviebaris
To už jsem taky četl ,ale v akvaristice m iřekli ,že už se tento přípravek neprodává v akvaristikách tak kde ho seženu? a ,když mám 300l akvarko tak to abych si koupil aspon 50ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 19:38 Silviebaris Re: Tom25
Na krevetkári.sk píšou tohle.. Scutariella Japonica je parazit, ktorý sa živý krvou krevetiek, síce ich hned nezabije ale oslabý ich čo zároveň vedie k zvýšenej úmrtnosi krevetiek. Je na to prípravok Sera Tremazol, ktorý ich zlikviduje.Je však potrebné dodržať správne dávkovanie. 1ml Tremazolu na 15l vody po naliati treba nechat pôsobit 6hodín a hneď nato vymeniť 80% vody. Dobre je proces opakovať po 7mich dňoch pretože prípravok neúčinkuje na vajíčka. Mám to osobne odskúšane a zaberá perfetkne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 19:31 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků)Re: Silviebaris
já na to koukal ,ale nejsem si úplně jistý jestli je to ona přinejhorším víte jestli něco na tyto potvory působí Třeba No planaria ? nebo to je jen na ploštěnky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 19:27 Silviebaris Re: Tom25
zkus se kouknout na Scutariella Japonica.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2021 19:07 Muž Tom25 [3] - Akvaristika, a chov bezobratlích živočichů (raků) – Krevetky nemoc
Dobrý den, potřeboval bych menší radu zjistil jsem na pár krevetkách ,že mají z boku takové bílé tečky nebylo jich tak moc , po čase se to rozšířilo na víc krevetek ,když jsem jí vytáhl sítkou tak to většinou z ní spadlo a zjistil jsem ,že je to takový bílí červík který se ve vodě na ní drží a ,když vyndám krevetku z vody tak upadne už jim to leze i po vouskách nevíte co by to mohlo být ? Popřípadě zkusím fotku udělat zřejmě dovlečené od chovatele krevetek od kterého jsem si koupil krevetky...budu rád za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2021 17:00 Žena Korny [72] Re: ctibum
Prezentacia zalozena "krevetky", testy easy life 6in1, krevetky su neocardiny stare asi polroka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 22:15 R Muž ctibum [6923] Re: Korny
Bylo by fajn aktualizovat prezentace, pokud se problém týká některé z nich (krevetky nemáš uvedené ani v jedné), případně založit novou, tu, které se to týká. Stáří obou tvých nádrží neodpovídá "Vek nadrze 10 mesiecov", jestli dobře počítám...

Jinak za mě by mohl být problém v "no2 2", ale taky by bylo dobré uvést, čím měříš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2021 18:01 Žena Korny [72] – Krevetky pri haldine a nadne
Dnes rano som si vsimla krevetky pri hladine (asi 10)na rovnakom mieste ani na velmi nehybali, po strceni do nich sa poshli a odplavali ale zase iba k hladine. Dalsich 7 krevetiek bolo na dnes v najtmavsom rohu a nakope, na sebe naskladane. Hodnoty vody no3 30-40,no2 2
pH v norme... Neviete preco to tak mohlo byt? Vek nadrze 10 mesiecov, su tam este mlade molly, ktore sa mi okotili. Krevetky su krmene Hikari krmivom pre krevetky a tiez zeru hikari First bitest pre molly, raz tyzdenne dostavaju aj zihlavu (sparenu)
Aky moze byt problem? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 09:41 Žena patka [112] Re: Gacha Moonie:3
Častou výměnou vody,o žádném léčivu nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 09:29 Gacha Moonie:3
Mohla bych se prosím zeptat, jak dlouho se ta vorticella léčí? Předem děkuju za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 21:01 Diana Re: Sid
Díky za uklidnění :) u žádné jiné jsem si toho nevšimla než začala nosit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2021 20:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
Ještě nenosí, ale chystá se. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2021 19:53 Muž Yirka [9126] Re: Diana
A nenosí vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 18:19 Diana – Je to nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,prosím o radu,je toto nemoc nebo ne? Má to pouze tahle jedna krevetka,je hnědá vevnitř za hlavou...díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 14:06 Žena tramtra [3202] Re: Elisa
Občas se to stane. Zkus krevetkám sem tam spestřit jídelníček spařenou kopřivou. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 11:35 Žena patka [112] Re: Elisa
Vůbec bych to neřešila,občas se to stane..
www.aquaworld.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 09:42 Elisa Re: vlka
Nene, jsou tam zatím jen krevetky... No hned jsem včera objednala testy na vodu, tak uvidim, jestli není nějakej problém v tom. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2021 23:09 Muž vlka [3453] Re: Elisa
Při svlékání je Krevetka nejzranitelnější, máš v AQ i jiné živočichy ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2021 22:13 Elisa – Špatné svlečení?
Zdravím... Dneska je to přesně měsíc, co jsem si pořídila krevetky a bohužel jsem taky na tohle výročí našla první mrtvolku. :-( Včera jsem si všimla nové svlečky - přišlo mi, že je tam jen přední část... A teď jsem našla mrtvolku - má zhruba v půlce tělíčka ten krunýř "přepůlenej"... Předpokládám, že umřela právě proto? Dá se tomu nějak předejít nebo se to prostě občas stane? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 17:10 Žena Sysalka [277] Re: patka, tramtra
Děkuji oběma.
Měním pravidelně jednou týdně půlku objemu, i když to není poctivě psáno v deníku, ale pořád je to plivátko bez filtru.

Zatím pojedu výměnu vody obden a uvidím co to udělá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2021 17:04 Žena tramtra [3202] Re: Sysalka
Vypadá to, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2021 17:02 Žena patka [112] Re: Sysalka
Ano,je to vorticella..Přitlačit na častejší výměnu vody.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 16:33 Žena Sysalka [277] – Vorticella?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
prosím je toto vorticella nebo něco jiného?
Předem děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 12:22 R Muž Anthrax [4786] Re: hanka365686
Ahoj. Koukni jestli to není vorticella, scutariella nebo něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2020 00:02 hanka365686 – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, teď jsem objevila na krevetce takový bílý - asi povlak? Nebo houbu? Je to prosím plíseň? A čím případně léčit? Zdá se, že to stejně je i na rostlinkach. Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2020 20:54 R Muž afc1886 [14695] Re: matapeprna
Jsou to sestupující vajíčka.
EDIT- www.akvakrevetky.wz.cz/… najdeš to v části oplození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2020 20:51 matapeprna – Parazit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je příčinou toho bílého na zádech krevetky... Pokoušla jsem se něco najít na internetu, ale bohužel jsem nic nenašla. Je to parazit? Nebo je to normální? Krevetky mám asi týden, koupila jsem je od chovatele, takže stáří apod. nevím.

Děkuji moc.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://aquariumbreeder.com/understanding-dwarf-shrimp-diseases-and-parasites/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 16

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 22599x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13976?od=51