Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Děrová nemoc - Hexamita

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Děrová nemoc - Hexamita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 12:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Henryy
- pozor na dodržení teploty, měla by být stejná jako v akváriu, případně můžete přidat 1-2 stupně navíc
- pravidelně odsátím výkalu, doplňte novou vodu - temperature ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2023 12:09 Muž Henryy [0] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak trus nemá bílý, dal jsem ho do jiné nádrže a dal eshu 2000, tak uvidíme jestli mu to ještě pomůže..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 00:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Henryy
- podle útvarové části se určitě nejedná o Hexamitu
- separace, foto, nasadit eSHa 2000,
- pokud bude zřetelný vatový povlak na postižených místech, konzultace zde upřesním doplňující léčivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2023 23:37 Muž Jozef [311] Re: Henryy
No vyzerá to škaredo. Ak sa to rozširuje (už aj na boku) a máš ju kde odloviť, tak by som to urobil (ak je jediná ryba s príznakmi). Aj pre prípad liečby (počkaj si tu na odborníka, čo to je a ako liečiť) aj pre prevenciu nákazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 23:07 Muž Henryy [0] Re: Josef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se nejde mi zaostřit.. Vykaly jsem bohužel nezpozoroval, možná to je zranění je v akváriu ještě s jednou parmickou a parmounem, ale neviděl jsem je se prát. Všiml jsem si toho na hřbetě takhle velké, teď to má i na boku.. ostatním nic není
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 21:50 Muž Jozef [311] Re: Henryy
Moc to dobre vidieť nie je ani po priblížení a dlho som hľadal čo myslíš :)
Toto hexamita nebude. Výkaly sú aké?
Objavilo sa to postupne/naraz (aspoň nejaký popis, info o akváriu/najlepšie prezentácia , ak sa nedá kvalitná foto, pre odborníkov pomôže). Ak to nie je zranenie tak viac neurčím, ale tou hexamitou som si viac menej istý aj z tejto fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 21:31 Muž Henryy [0] – Je to hexamita?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den je to pokročilá hexamita nebo něco jiného? Děkuji J
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2022 17:36 Žena Summer [48] – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, všimla jsem si na své betě červených teček okolo tlamičky..po důkladném zkoumání baterkou se nejedná o červené tečky, ale o dírky v barvě kůže bety...Může se jednat o hexamitu či je to něco jiného? Betta je jinak aktivní, žere, prohání druhou samičku, ploutve roztáhlé...vše OK... palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 16:07 Jozef Re: _ucx_
OK vďaka - kúpim si nádrž 36l (nech je k dispozícii) a ďalšie veci zistím v príslušnej téme.
S liečením začnem asi, až keď potvrdím chorobu (vid. téma čo je to za chorobu) - resp. niekto z fóra potvrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 15:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jozef
Výrobce lázeň jako variantu v návodu u eSHa Hexamita neuvádí. Mně osobně dává smysl léčba v lázni u vnějších chorob (plísně, kapřivci, žábrohlísti apod.), u vnitřních parazitů naopak ne.

Karanténní nádrž zabíhat netřeba. Prostě se použije voda z nádrže společenské a mění se tak často a v takovém množství, že tam zkrátka nestihnou vzniknout problémy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 13:46 Jozef
A je možné to liečiť aj formou kúpeľa (napríklad 20 min v kýbli s liečivom a vzduchovaním) - keď nie je k dispozícii karanténna nádrž (zabehnutá vôbec)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2021 23:07 Muž cenega [1] Re: _ucx_
Jj,vidim to stejne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2021 13:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: cenega
Můžeš v karanténě, těch hexamit se stejně tak snadno nezbavíš, jsou celkem běžné v trávícím traktu ryb a problém představují jen pokud je ryba nějak výrazně oslabena z nějakého jiného důvodu a dojde k jejich přemnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 17:40 Muž cenega [1]
Dobrý den, mám dotaz ohledně léčby děrové nemoci. Stačí nemocné ryby přeléčit v karanténní nádrži,nebo je lepší přeléčit celou nádrž kvůli vývojovým stádiím parazitů? Řeším to kvůli objemu hlavní nádrže 1200L...a vysoké ceně za léčiva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 20:40 R Muž romant [27987] Re: Josh
Ano, ty dva listy, nechat těch 14dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 20:16 Josh Re: romant
Děkuji za informace. Jen si chci ještě ověřit, píšou 1-2 listy na 100l vody. Je to tak ok? A kolikrát se má dávkovat jeden výluh, třeba po týdnu?
Edit: Vodu měním 1/3 každý týden. Máme 180l akvárko. Vodu používám na zalévání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 19:26 R Muž romant [27987] Re: Josh
Hexamita to není. Podmínky, podmínky, podmínky, podmínky a zase podmínky. X-) Povaha čichavcova problému je bakteriální. Někdy pomůže jenom prostá vodoléčba, další možnost je přidávání výluhů z listů mandlovníku mořského a jako poslední možnost bych viděl přípravek Bactopur direct, ovšem v separé nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 19:21 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Josh
Zlá fotka, ale na hexamitu to nevyzerá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 18:40 Josh – Dotaz na Čichavce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám čichavce modro-zlatého. Pozorujeme, že se mu za hlavou udělala tato dírka. Pátral jsem po internetu a mohlo by se jednat o Hexamitu, neboli děrovou nemoc. Mohu Vás požádat o Váš názor. U čichavce nepozorujeme žádnou změnu v chování a ve stravování, rybka je aktivní. Přikládám i foto stolice a dírky na hlavě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2021 08:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Andy1234567
Ne. Je to nějaká bakteriální záležitost nebo plíseň. Možná kombinace obojího.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 10:22 Andy1234567 – Děrová nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, myslíte, že by se mohlo jednat o děrovou nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2020 22:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Terez
Nechal bych to asi jejich vlastní imunitě, alespoň dokud žerou. Jinak hexamitu bych určitě neléčil Esha 2000, ale Esha Hexamita. Drž těch 28 - 30 stupňů a co nejnižší NO3, pokud budeš měnit 20 litrů vody denně, mohlo by to být relativně ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 21:51 Muž RAP [1553] Re: Terez
Nech jim teplotu +- 29°C tak týden a podle zdravotního stavu pomalu snižovat na 27°C.
Vysoká teplota se nechávala kvůli zkrmování svaloviny teplokrevných zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 21:41 Žena Terez [1] Re: 4Sima
Tak jsem vyměnila 20l odvody, kapla esha200 a ryby se zdají být úplně ok, vybarvené jdou jak divy po jídle a jakmile se priblizim k akva tak priplavou a chtějí zase žrát. Vodu mám na 28.3 pridala jsem o2 difuzer, vzduchovani mam malicke tak tohle je asi lepsi varianta. akorát mám teď větší proud... no a uvidíme... výkaly mají zda se normální :-O tak nevím zda je to ta děrovatost nebo co to vůbec je.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 10:34 Muž 4Sima [1894] Re: Terez
Spíš jde o to, že si to ztěžuješ a zaděláváš si na problémy. Neonky obecné třeba nejsou vůbec vhodné k terčům. Ty potřebují jinou teplotu, po těch peripetiích s platinem můžeš mít i problémy s kytkama až budeš topit aspoň na těch 29 C. Pokud to s terči myslíš vážně, kup jim pořádnou nádrž aspoň 300-400 l. Tady prostě budou trpět. Akva je hezký, jen to není na ty terče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 10:20 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Terez
Zvyšiť teplotu, pridať mineraly do vody a pestrejśia strava.Inak suhlasim s tymi co tvrdia, ze mas nevhodne podmienky a tercovce sa samozrejme chovaju vo väcsich skupinach....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 08:49 Muž Jarry [1437] Re: Terez
Takhle jednoduchý to s nimi není. Tihle dva už s velkou pravděpodobností dopředu nepůjdou, tady je špatně asi všechno kromě té tvrdosti a pH vody. Pokud chceš chovat pár terčovců, připrav si pro ně vhodně velkou a zařízenou nádrž a kup si dospělý pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 08:41 Žena Terez [1] Re: 4Sima
Krupicku jsem si dovlekla z akvaristiky, úspěšně jsem si ji vyléčila... co se týká dna a stabilizace to jsem taky zvládla, sice to trvalo a nebýt toho platinum soilu, tak takové problémy nejsou.. terčovci jsem pořídila a další větší nádrž plánuju na 100% tak to jen urychlim pokud se tyhle dva vyléčí nebo aspoň trochu půjdou "dopředu"


Ale jo, přesně jsem to čekala že to někdo napíše a bude koulet očima..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 07:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
Nojo, jenže ti jim mění denně 50 % vody, i víc, což není problém ve specializované chovné místnosti s příslušným vybavením, tam to celé může probíhat i plně automaticky, ale v obývákovém okrasném akváriu, ke kterému vede jen kabel na 230V, to realizovatelné prostě není.

Terez> Zatím není vše ztraceno. Pokud chceš terče, rozbij prasátko, najdi si místo a dohledej si na netu nějaké čtyř- až pětisetlitrové akvárium (jsou tu i ti, co je mají třeba jen ve 240l apod., ale to fakt není následováníhodný příklad), nemusí být ani nové, na Bazoši občas někdo nabízí. Tihle dva malí v té tvé stodvacítce při častých výměnách vody těch 4 - 5 týdnů vydrží, během té doby to nové zařiď a rozjeď. A nezapomeň na léčebnou/karanténní nádrž. Druhá možnost je, že je vrátíš nebo daruješ. Jinak nemají dobrou budoucnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 06:56 Muž 4Sima [1894] Re: afc1886
Je to těžký, krupičky problémy, stabilizace koupím terče - problémy. Kdyby jí to nikdo neradil nedávat je tam...
Přitom by to mohlo být krásné akva s vhodným osazením.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2020 06:11 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: afc1886
Tak to jsi asi neviděl v jakých akva jsou chovné páry u chovatelů. Kostka 50-50-50 a v tom ryby 20 cm v průměru. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2020 04:48 R Muž afc1886 [14682] Re: Terez
Terez vím že to nechceš slyšet, ale ti terči u tebe nebudou nikdy v pohodě. Máš na ně prostě moc malé akvárium a ještě ho zmenšuje to 3d pozadí a filtr. Jestli chceš mít terče, tak musíš pořídit mnohem větší akvárium. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2020 22:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Terez
A co ty výkaly? Jak vypadají? Je v nich vidět střevní výstelka?

Jinak tvrdost čistě kvůli terčům zvyšovat nemusíš. Měkkou vodu mají rádi (pokud se tedy vyhneš CO2 dropu). Raději si hlídej dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2020 22:23 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Terez
Podle mne je 26,6 málo. Co se týče léčby zkusil bych tu esha hexamitu,teplota aspoň 30 a vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 22:23 Žena Terez [1] Re: Kawa
sad no tak snad se dají do kupy lepší péčí. Krmim 2x denně mrazenym, mají klid, po potravě jdou už krásné dravě vybírají i ze dna co spadne.. dala jsem esha2000 zalecim teď 3dny dle rozpisu a co dál? Čekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2020 22:20 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Terez
Na te fotce je vidět i vystouplé oči. Vyhublost ve hřbetní partii. Podle mně je to dlouhodobá záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 22:17 Žena Terez [1] Re: Kawa
Mám je krátce. 14 dní.. po jídle jdou už dravě. Dávám vločky tetra ty jim nejedou, ale ostatní ten drobet co tam hodím vždy vyluxujou, terči jdou po artemiich a po mosquitech.. žádné patentky ani nitenky nedávám.
Vodu mají 26.6 a ph vyrovnané 6.0
Akorát tvrdost budu muset zvýšit.. ukazuje mi to 2.. tak možná tou aklimatizací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 22:13 Žena Terez [1] Re: _ucx_
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady je to vidět lépe.. no mám jen malé akvarium, tak jich nemůžu mít více.. třeba poridim pak větší ;-) rybky jsou mladé, zatím žádné šarvátky mezi sebou nemají, nebo je tedy nepozoruju..Naopak stále plavou při sobě a kam se hne jeden tam druhý..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 22:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Terez
Jaká je teplota v tom akva? A ty ryby, žerou normálně? Jak jsou staré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 22:11 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Zkus tu fotku zvětšit. Nějaké defekty tam jsou. Nevidím však žádnou bílou hmotu,ta když vypadne zustane po ní díra. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2020 21:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Terez
Já tam děrovou nemoc nevidím (ale je možné, že to je tou fotkou). Terčovci mají na hlavě "nozdry". Vidím na boku jeden flek, u kterého z té fotky nelze rozeznat, jestli to není stopa po nějaké drobné šarvátce nebo ložisko nějakého plísňového onemocnění. Jsou tam další příznaky, dlouhé výkaly s bílým zbarvením apod.?

Jinak dva terči... Hrozí tam, že agrese dominantního jedince bude směřovat vždy jen proti tomu druhému a ten to neustojí, leda by to byl stabilní dospělý pár. A to evidentně ještě nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2020 21:33 Žena Terez [1] – Terčovci a děrovatost
Fotka k příspěvku Ahoj všem, opět prosím o radu.. resp. zkušenosti= jak vyléčit děrovatost? Podle fotky to bude asi určitě ona... zalecila jsem esha2000 dnes 1. Den.. pomůže? Zastaví se to/zmizí to? Co stim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 22:19 Žena srnecek.bambi [0] Re: AsusKD
Z chémie len stability pri výmene vody podľa návodu. Hnojivo Ferox 4 ml 3x týždenne podľa návodu. Excel som nechala na riasy lebo som sa dočítala že to je vlastne nanič. Vedeli by ste odporučiť vhodnejši vnútorný filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 22:00 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: srnecek.bambi
Hexamita postihuje především cichlidy. U toho samce to vypadá na vředovitost. U té samičky bych to typnul na vnitřní parazity nebo bakterie v břišní dutině. Colisa Lalia je citlivá na zvýšené množství dusíkatých látek ve vodě. To jsou ty nevhodné podmínky jak napsal AsusKD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 21:59 R Muž ctibum [6908] Re: srnecek.bambi
Aktualizuj si prezentaci. Aktuální foto a seznam ryb a kdy byly přidané. Ty fotky mi přijde, že moc neodpovídají datumu založení. Po měsíci a půl s tolika rybami by to asi vypadalo jinak, přinejmenším dno by nebylo tak čistoskvoucí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2020 21:51 Muž AsusKD [85] Re: srnecek.bambi
neviem či to je hexamita, ale podľa fotiek v prezentácií by som to skôr odhadoval nevhodné podmienky. Pomerne čerstvá nádrž, slabí filter a veľa rýb. Koľko tam leješ toho hnojiva a chemie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 21:34 Žena srnecek.bambi [0] – Hexamita?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, pred 3 týždňami som kúpila párik rybiek colisa lalia a cca pred týždňom a pol som si všimla na samčekovi pri papuľke bielu škvrnu. V tom čase som liečila začínajúcu krupičku prípravkami esha exit a 2000 a dúfala že 2000 zaberie aj na toto. Avšak nezabralo tak som po pár dňoch a výmene časti vody použila ešte raz eshu 2000 avšak stále žiadna zmena tak som zariadila karantennu nádrž kde mu skúšam dávkovať Multimedical. Zmenu zatiaľ nepozorujem avšak som si všimla na samičke, ktorá ostala v akva divne správanie. Je apatická, drží sa pri hladine alebo dole v kúte, moc nežerie a má priehladne výkaly.
Myslíte že by to mohla byť táto choroba?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 12:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Klarak
- vředovité onemocnění u čichavců je časté, léčba je poměrně složitá a neefektivní, případně můžete použít karanteni koupel v eSHa 2000 na 3 dny, ale půjde pouze o částečně zaléčení, které může kdykoliv pokračovat v růstové fázi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 11:30 Žena Klarak [4] Re: lacewings
Diky za odpověď :) už jsem propadala panice. Co teda může způsobovat ty výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 11:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Klarak
-nebude se jednat o děrovku, půjde o klasické vředovité výrůsky ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1389-derova-nemoc--hexamita