Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Děrová nemoc - Hexamita

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Děrová nemoc - Hexamita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 20:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: VALDEZ
Pokud není děrová nemoc následkem vnitřních parazitů(psal jsi,že výkaly jsou normální),není třeba zvyšovat teplotu,tady se neurychlí žádný vývojový cyklus.Vinou nedostatku minerálů si minerály tělo ryby bere právě z chrupavčité části hlavy,to jsou ty díry.Jak jsem už psal,stačí zvýšit obsah vitamínů a hlavně minerálů v potravě.Samozřejmě,se zvýšenou hygienou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 19:20 Matus – Re: Pepas
Chcem so opytat co mam robit ked mi nechce Tercovec jest?dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 19:11 Matus – Re: Romy
dobry den.Chcel som sa opytat ci poradit co mam robit ked mi nechce Tercovec jest?dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 23:54 VALDEZ – Re: Pepas
Entizol mám doma bo nedávno jsem tím léčil vnitřní parazity,ale používá se i na tu děrovku?Já jsem na to koupil Hexamitu.Tak teď nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 23:49 Pepas
chce to entyzol používá se v lidském léčitelství,zaručený uspěch,ale taky častěji měnit vodu a dobrou ruznou stravu.... ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 16:52 VALDEZ – Re: Romy
No a co zvýšít teplotu vody?Normálně mám 30-31 a zvýšil jsem na 33.Dal jsem na radu mého otce který terčovce v dávné minulosti choval.Udělal jsem dobře nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 12:05 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Dávám lžičku kuchynské soli každou výměnu vody..terčovci i ostatní ryby na to neřikají nic a očividně jim to prospívá a kytkám se daří.Uhličitanová a celková tvrdost v tomto rozmezí....KH 3-4..GH 8-10....Takže to není u mě zas tak drastické zvyšování.. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 22:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romy
Dejme tomu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 22:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sid
Dobře,skoro každá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 22:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romy
...jako každá sůl UT zvýší...
Každá sůl alkalitu nezvyšuje. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 21:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Geri
Ano,jako každá sůl UT zvýší,ale při běžné dávce jedné čajové lžičky na 100 l se zvýší UT o 0,6°dH,což není tolik.Terčovci jsou v dnešní době tak domestikovaní,že jsou schopní žít a prosperovat v mnohem tvrdší vodě.Rostliny byly v naprosté pohodě,ta dávka není opravdu velká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 21:49 Muž Geri [29] - Skaláry
No když už jsme u toho, koupil jsem si Sera Mineral salt, zatím jsem naplikoval. Protože se mi nelíbí že to zvyšuje uhličitanovou tvrdost vody, to se terčovcum moc nelíbí nebo jak to stim je? A co kytky jak by nato reaovali? chtěl jsem to zkusit, ale nějak se toho bojim. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 16:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: VALDEZ
Děrová nemoc má dva důvody.
1.Počátkem byly vnitřní parazité,jejich přemnožení,a hlavně neléčení,je jich plná břišní dutina a bílý trus je výstelka střev.Tady se už nedá nic dělat.
2.Mají-li ryby normální trus,je děrová nemoc způsobena nedostatkem minerálních látek a vitamínů.

Pokud platí bod č.2,stačí kvalitně a různorodě krmit s velkým obsahem minerálů a vitamínů.Jako prevenci používám minerální sůl od Sery,dále Fishtamin a vlastní krmné směsi.
Ne nadarmo se děrové nemoci říká,,nemoc z nedostatku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 15:18 VALDEZ – Děrová nemoc u terčovců
Tam jsem to prohlížel ještě předtím nž jsem šel koupit tu Hexamitu.Jde ni o to jestli s tou nemocí nějakou zkušenost nebo s tím lékem.Léčil jsi někdy tu děrovost?Chováš terčovce?Někde jsem četl ,myslím někde na fóru že je na to Tetracyklin.Víš o tom něco?V tom popisu těch příznaků píšou že v tom spojení mívají terčovci střevní bičíkovci ale to by podle mně měli bílé výkaly ale trus mají v pohodě,nebo myslíš že bych měl nasadit v kombinaci s tou Hexamitou ještě ten entizol?Podle mně to je zbytečné když mají ten trus bez bílých výkalů ale můžu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 15:06 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Zkus porovnat s tímhle www.sera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:02 VALDEZ – Děrová nemoc u terčovců
Fotka k příspěvku Tu fotku jsem tam přidal ovšem nevím co z ní chceš vyčíst.Tohoto terčovce mám vyfoceného telefonem.Doufám že jsem diagnozu stanovil dobře.S terčovcema teprve začínám a ještě jsem se s tou nemocí nesetkal.Léčil jsem vnitřní parazity pomocí entizolu a vyléčil potom prodal a koupil ,tedy můj syn tyto dva kusy.Je to modrý tyrkys?tTa diagnoza je taková:kalné oko,stažené ploutve,díry nad okem ze kterého vylízají nějaké sračky a tmavší povrch těla ryby.V Hornbachu jsem koupil přípravek Hexamita,podávám jim to třetí den,tak nevím,myslím že se to trochu lepší,v tom smyslu že nebyl už tak ztmavlý a ty ploutve už neměl tak ztažené,ovšm nějakou tu bílou tečku nam okem ještě má.Ještě jsem jim nedal nažrat tak uvidíme jestli bude chuť.Jo a těch fotek mám víc kdyby jsi je chtěl poslat třeba na email.Zatím čau.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 07:57 Muž lachon [8] - Cichlidy
chtělo by to foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 03:02 VALDEZ – Děrová nemoc u terčovců
Fotka k příspěvku Zdravím Vás všechny.Najde se někdo kdo mi poradí jaké koupit léčivo nebo léky na děrovou nemoc u terčovců.Někde jsem se dočetl že na tuto nemoc se používájí i tablety TETRACYKLIN.Máte někdo s tímto lékem nějakou zkušenost?Myslím tím u léčby té děrové nemoci u terčovců?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
V krámě jí budeš shánět asi těžko,na netu snad v pohodě.Dělá to Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Kde se to da koupit ?(m.sul)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Léčba jak psal Dahak.Děrovce se říká nemoc z nedostatku,proto přidávat vitamíny a minerály.Já to řeším prevencí při každé druhé výměně vody,kdy přidávám minerální sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pavliina
Pekna citace ale co dal ? :).Jinak pokud uz ma ryba diry v hlave tak entizol asi nezabere ten je jen na rane stadium napadeni ale Sera med Professional Flagellol zabira urcite(pokud uz ovsem nema ryba napadeny dulezite organy pak uz je to na kremaci)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 16:30 Anonym
na neni normalne tak i plave coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 14:34 Muž Sprachys [48]
neni mrtva? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 12:40 zavojnatka
zdravim, mam jednu zavojnatku cervenou a ta mi zniceho nic zacala plavat brichem na horu uz jsou to alespon dva dny ale nikdy nic podobneho predtim neudelala nevite nekdo cim bi to mohlo bejt? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 18:09 Zdenek.a
Pro John: Děrová nemoc je způsobena vnitřními parazity, a to byčíkovci Spironucleus a Hexamita. Dírky na hlavě jsou následky "sekundární" malnutrice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 15:03 John
Entizol se používá na vnitřní parazity,ale na děravou nemoc to tedy nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 14:45 Muž []
Běžná léčiva nezabírali snad nikdy, jenom výše zmíněný entizol by mohl na to trošku zabrat, ale nevím jestli se pod tím to názvem ještě vyrábí natož prodává.Samozřejmostí je dostst tento preparát na reccept od doktora a nevím ,který ho jen tak napíše.navíc člověk by měl znát jeho dávkování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 12:59 Bumbas9 – není
Tam to není leda, že bych byl uplně slepej a neviděl to. Jediný co jsem tam našel je k čemu to je atd...Ale jinak dík za pokus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 12:36 Zdenek.a
Vidím, že jsem měl s děrovou nemocí pravdu... ;-) Jak dávkovat? Podívej se na www.sera.cz, tam bys to měl najít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2007 10:45 Bumbas9
Ještě bych se chtěl zeptat jak se dávkuje na příbal. letáku píšou že 1 tableta na 50l vody, ale jak dávkovat jestly 1 tabletu denně nebo jedna tableta na 3 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 17:16 Bumbas9
Tak hexamitu ani entizol neměli. Koupil jsem teda Baktopur-Direct od sery. Dneska jsem hodil po prvé tabletku. Vyndal filtr a dal tam jenom vzduchovací motorek. tak uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2007 08:41 Anonym
Zatím nejlepší je obyčejný Entizol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 21:11 Bumbas9
dík tak já uvidí a kdyžtak zkusim tu hexamitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 19:44 MAZDÁZ
MNĚ POMOHL LÉK HEXAMITA . MĚL JSEM DĚRAVKU NA DISKÁCH . ASI PO 14 DNECH BYLO VŠE OK . ;-) HODNĚ ŠTĚSTÍ S LÉČENÍM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 18:09 Bumbas9 – Co je lepší na děrovou nemoc??
Vzjistil sem že oje ryby maj děrovou nemoc a já je léčil exitem proti krupičce, protože to ze začátku tak vypadalo. Pak jsem si postupem času všiml že to nejsou bílí fleky ale kráterky. A zejtra jedu koupit něco proti tomu a chci se zeptat co pomáhá víc jestly SERA BAKTO-TABS, SERA BAKTOPUR DIRECT NEBO Hexamita-proti "děrové nemoci" ?? Prosím odpovězte co nejdřív protože už zejtra jedu něco na to koupit. Dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 13:33 Muž []
Ahoj podobný problém jsem měl ve venkovním bazénu. Nakonec jsem zjistil že mi takoto ničí ryby KAPŘIVCI tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 13:22 zoo – nezmar
joo, sasanky vypadaj na nezmara, a nite na hlistice. nemeli by bejt skodlivy podle myho. oboji mam sem tam v akva. ale jinak se v nemocich ryb nevyznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 12:36 Anonym
neco mi napadlo cichlidy,po celem tele maji bile skvrny a lezi u dna,jako kdyby byly mrtve a tezko se jim plave. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 19:18 Žena Mája [40] – To Anonym
Určitě do těch 15 let ano, ale jako u každého je to jiné, může víc, může míň ;-) Ale bez pochyby má výbornou péči! 13 let, to je opravdu hodně! ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 17:56 Anonym
Chtěla sem se zeptat, kolika let se dožije ancitrus??? Taky mám v akváriu jednoho...koupila sem mu kamaráda, ale nějak si vzájemně nevyhovovali... :-( Tohoto už mám úspěšných 13 let...a tak mě zajímalo-jak dlouho jsou schopni žít... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 10:44 nigule – roman
cau romane, tak jsme cestou do prahy shaneli fishtamin a aquahum...jako na potvoru ani jedno nemeli. tak jsme koupili alespon tusim HEXAMITAN od eshy...ale prijeli sme domu a terc byl uplne tmavej, zalezlej v rohu a na hlave misto par direk, mel uz velkou zivou ranu - je neskutecny, jak se to behem 3 dnu ropzjelo :-( uz mi ho bylo fatk lito a prislo mi zbytecny ho dal trapit, tak jsme ho klepli :-( v sitce uz sebou chudak ani neplacal...tak mame hexamitan v zasobe a fishtamin a aquaum poridme stejne, at to mame doma pro pripadny kalamity...
tak diky za dobry rady...n.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 17:09 nigule – zlato!
ty si bajecnej! moc diky za presnej navod! .-))
ja se tech ATB taky bojim, proto jsem se radsi ptala, jestli nevis. bez rady bych si nelajsla jim nic takovyho aplikovat. jammes mi nedavno posilal naskenovanej clanek z "akvarium terarium" o typokovi, co lecil tercaka acylpirinem...je to docela zajimavy, ale taky k tomu nejak nemam odvahu...
oukej, mame tu starou stovku, tak ji nenapustim plnou a dame ho tam! meli sme ho tam nechat jeste po lecbe tim entizolem, ale sme blby, meli sme to novy velky akva a uz sme se tesili, az tam budou vsichni...
jojo, mam jeden koren navic, kus lavy a echinodorac v kvetinaci mu taky koupim... ;-) papat dostane, co hrdlo raci, mam radsot, ze konecne zere...
oukej, stejne je sleduju porad jak ostriz, gze pokud se vyskytne neco podezrelyho, tak prelecime zbytek...asi teda entizolem...
zivym nekrmim uz vubec, ale davali sme mrazeny patentky a artemie, tak na ty se ted vyprdnem...
co se srdce tyce, davala jsem obcas mrazene hovezi, ale nijak extra jim nechutnalo, tak jsem sn im prestala.
aha, no vidis, zajimava infoshka...sice podle toho, dke ta chuderka drubez vyrusta a v jakejch podminkach uz clovek soudi, ze toi nebude nic moc, ale ze do nch jeste perou atb, tak to je mazec...oukej, mimi dostane jen doma pestovany ;-)
z tech dvou fishtamin a aquahum aplikovat jen jedno? nebo se to muze zkombinovat? pokud nekomboinovat, tak fishtamin bychom asi mohli dat tem (snad) zdravym rybam, aby sme je "podporili"? :-) nebo je to vhodny jen po leceni?
aquahum teda zkusime urcite, da se to normalne koupit?
ty jo, chuderka ta poranena, jak se ji to stalo?
u ryb budem az ve stredu, tak hned prelovime (doufam, ze nebude pozde)...a koupime aquahum i fishtamin...
;-) a jak pises, nechame ho tam teda co nejdyl, at mame jistotu, ze je bud proste nevylecitelnej, nebo, ze se ujistit v tom, ze se uzdravil...
kazdopadne ti teda mocmoc diky za fakt konkretni a vycerpavajici odpovedi palec X-) budu informovat o prubehu leceni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 16:45 Žena katunka [158] – Roman
Možná trochu odbočím od tématu...ale co se týče antibiotik v mase: dnešní normy jsou mnohem přísnější na přítomnost jakýchkoliv ATB v mase a to nejenom drůbežím, ale i vepřovém a hovězím. Zatímco v minulosti byla ATB aplikována bezhlavě a jejich množství ve výsekovém mase bylo kontrolováno spíše sporadicky, dnes je tato kontrola samozřejmou součástí vet. prohlídky, podobně jako kontrola mozku na encefalopatii u skotu apod. Také existují poměrně přísné předpisy na podávání ATB jatečným zvířatům v době před porážkou, jsou stanoveny max. limity atd. Všichni si jsou již dnes vědomi možných negativních důsledků konzumace masa obsahujího jakákoliv léčiva (nejenom ATB, ale třeba i růstové hormony) včetně možného vzniku rezistence bakterií.
Pokud jsou tedy tyto nastavené normy relativně bezpečné pro lidi, myslím, že ani rybám by nemělo podávání masa výrazněji ublížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 16:21 Muž [] – Nigule
Tak s těmi Atb bych byl velice opatrnej.Pokud neznáš přesně dávkování tak spíš více škody naděláš.Jinak ho dej určitě někam solo do aqa.tak 50l musí bohatě stačit.nech ho tam klidně i 2 měsíce a částečně mu to můžeš zařídit-nějakej echinodorus v květináči nic nezkazí.nech ho bez léčiv a krm ho jak mu to pojede pod nos.Ostatní ryby nechej tedy taky zatím v klidu,ale jakmile by došlo k podobným reakcím jako u maroda,tak bych je preventivně přeléčil na tu hexamitózu,nebo co jsi to psala.Ale jen v menším dávkování.Třeba poloviční dávka.V krmení se vyhni patentkám a nitěnkám i v mraženém stavu.Doporučované krocaní srdce bych taky nedával.Už z toho důvodu,že drůbež jako lidská strava je nacpaná antibiotiky v takovém množství,že kamarádův otec(dětský lékař) nedoporučuje podávat ani jeho synkovi už od narození.(takže si dej potom pozor na svého potomka ;-) )Tudíž i v tomto krmivu nepatrné dávky postupně snižují nejspíš i imunitu u ryb.U lidí to vidíme pořád.
Jinak Sera vyrábí přípravek fishtamin.Je to komplex vitamínů doporučovaný u léčených ryb.Používal jsem to jen jednou a to po mnou zmíněné léčbě Atb.Jestli je to opodstatněné nevím,ale snad ano.Namáčel jsem v tom granulky v roztoku asi 10ml vody a k tomu asi 5-10kapek fishtaminu.Jinak samozřejmě tyto vitmíny vstřebají ryby skrze žábry.
Další zklidňující přípravek je Aqa hum.Jedná se o huminové výtažky z kořenů.Tudíž je to téměř černá voda.Likviduje to bakterie a plísně.V současné době s tím léčím silně poraněnou rybu,jenž mě donesl jeden kolega.Měla na sobě velice silné rány,ze kterých vylézali cáry masa.Poškozeno bylo asi 20% těla ryby.Po 3 týdnech se rány zacelily a zbývájí už nepatrné šrámky.Počkám jestli dorostou i šupiny.Při takovém poranění většinou nastupují plísně a ryba hyne.Tento roztok zatím všemu zabránil.Nekombinuji to s žádným jiným preparátem.Sice voda byla zcela tmavá asi jako slabší kafe,ale naprosto se ryba cítí dobře.Proto stojí za pokus vyzkoušet tuto věc a na Tvém terči.
No snad jsem na nic nezapoměl.Akorát opravdu separuj maroda na zmíněné 2 měsíce.Sic může být ok,ale nikdy nevíš co se stane třeba po 6 týdnech.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 15:46 nigule – derova
cuuuz romane,
tos me teda pri nedeli moc nepotesil :-(
:-)) ale samo diky moc za prinosnou odpoved...

takze - entizolem jsme lecili jen tohodle pana chorobu, kteryho jsme po lecbe prelovili do akva k ostatnim...
ted ho teda zase odlovime a meli bychom zbytek ryb pro jistotu prelecit? a co bys tem ostatnim teda aplikoval?

co se tyce pana choroby, uz toho prozil tolik, ze bychom to jeste snad i zkusili. podle me bude mit asi spatnou imunitu, nebo tak neco...ale na druhou stranu si rikam, ze je docela dost odolnej, protoze jinak by uz musel bejt kaput...
sem jakoby plna rozporu...na jednu stranu si rikam, jestli ma teda smysl ho pord trapit nejakym lecenim. na druhou stranu ted teprve posledni dobou ma fatk chut k jidlu a tak bych mu zas jeste rada dala sanci...
mno, myslis, ze by se to antibiotikum dalo necim nahradit? tady: www.tercovci1.wz.cz/…
pise chlapek tetracyklin a tetramycim, co vim, tak to sou taky ATB, za komancu se stopro pouzivali pro lidi, dneska vubec nevim, jestli se jeste vyrabej...mozna bysme to mohli ziskat od jedny znamy z nemocnice, ale nevim, co teda po ni zadat...
diky diky n.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 14:44 Muž [] – děrovka
zdar Nig

Tak tuto nemoc pravděpodobně nevyléčíš.Jedná se o Aeromonas-infekční vodnatelnost.Léčba je téměř nemožná.Používal se na to Chloramphenicol v koncentraci 250-500mg/10l vody s koupelí 24h a déle.Kdykoliv jsem dal jakoukoli rybu na pitvu,byla vždy napadena bakteriema Aeromonas.To znamená (dle pracovníka jenž tyto pokusy na rybách provádí dnes a denně),že většina akvarijních ryb v sobě tento hnus nosí.Je jen otázkou času,kdy se to projeví.Je to ve většině případů průvodní jev jiných nemocí,jak vnitřních tak vnějších.
Co se samotného chloramfenokolu týká,tak ho nejspíš neseženeš.Jsou to antibiotika velice silná a používala se dříve v nemocnicích.V lékárnách není běžně k sehnání.Reccept je vydán až po prokázané pitvě na doporučení zvěrolékaře jenž pitvu provedl.Navíc jsem tento preparát asi před 6-7 lety používal,jako ničitele střevních chorob u ryb.Aeromonas byl nalezen též.Lék mě byl dovezen na objednávku z nějakého nemocničního zdroje do lékárny.Léčba vyšla cca na 600,-+-asi 50,-kč.Samotný preparát se dnes asi už ani nevyrábí.
Ryby mám dodnes,a ačkoli se říká že po těchto antibiotokách se většinou dále nemnoží,tak jsem nezaznamenal problémy ve tření ryb.
Přenos na jiné ryby je možný a myslím si že to už asi mají také.Stačí zlikvidovat špatné kusy.Píšeš že jsi léčila vnitřní parazity.Pokud léčbou prošla celá osádka aqa,tak nemám strachz nějakých velkých úhynů.Pokud jsi léčila jen jeden kus,tak bych asi preventivně odléčil i zbylé ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 14:10 nigule – děrová nemoc
ahoj, nemate nekdo zkusenost? mame tercaka, kterej je chudak snad od prirody nemoc sama o sobe.
ostatni ryby jsou naprosto v poradku, rostou a prospivaji dobre, ale tenhle chudak ma kazdou chvili neco :-(
koupili sme ho se zakalenym ocickem (toho sme si bohuzel v obchode nevsimli). pak zacal hubnout a mel svetly hovinka - tak sme lecili entizolem vnitrni parazity. po lecbe jsme ho prendali k ostatnim do noveho akva. zacl s velikou chuti zrat, hovinka se zlepsila, ale ne uplne 100%. ted sem na 90% presvedcena, ze ma derovou nemoc :-((( nad ocima ma takovy jakoby "bedarky" a posleze uz jen maly dirky...
docetla sem se ale neokolik ruznych nazoru. jeden, ze by to melo samo vymizet a komplikace muze nastat v pripade, kdy neni dobra voda a dirky se muzou zanitit, pak by mela nastoupit lecba...jinde sem se zase docetla, ze pokud uz jsou tam dirky, ze nema moc smysl rybu lecit...:-(
tak nevim...
lek se doporucuje TETRA ZMF HEXA EX, v jaky fazi teda lecit? pockat az uplne zmizi "bedarky" a dirky se nezacnou zacelovat? nemuzou to ostatni ryby chytit?
muzu ho prelecit v akva s ostatnima rybama, nebo je nutny ho prelovit?
budu rada za kazdy poznatek a radu.
diky n. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2006 11:58 Sharka – Děrová nemoc...?
děkuji moc za rady....hledám,kde se dá..
Jinak Všem,krásný den ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2006 08:20 Muž [] – děrování
Podle tvého popisu by se mohlo bez problémů jednat o nezmara. A toho se zbavit je takřka nemožné vyhledej si o něm v sekci nemoci

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1389-derova-nemoc--hexamita?od=201