Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Děrová nemoc - Hexamita

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Děrová nemoc - Hexamita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 18:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stetinka
Krmení je naprosto v pořádku,ani mi nepřijde,podle fotek,že by ramirezka měla silně vypouklé oči,rána na hlavě je vidět.Pokud jsou ostatní ryby v pořádku,může to být jen její věc,od jakékoliv alergie,až po cokoliv.Chová se normálně?Ramirezky bývají citlivé na zvýšené NO látky.Jednou už jsem něco podobného řešil,ale k ničemu kloudnému jsme se nedobrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:43 Žena stetinka [270] – Re: Romy
Romy, prosím i o Tvůj názor. Já fakty krmím ryby tak pestře, jako málokdo. Maj patentky, černé komáry, koretry, mysis, moinu, cyklop, suché od Sery, Tetry, Dajany, zeleninu: paprika, okurka, salát, rajčata,špenát, v létě živé komáry, v zimě potěr..to vše neustále střídám.
A Entizolem prošly rybky nedávno..
Jsem z toho jelen/ová coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:38 Žena stetinka [270] – Re: hf
ale živé krmení mají jen komáry z domácího odchovu v sezoně nebo v zimě potěr živorodek. Jiné ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Imii
Co bych doporučil? Přečti si tohle,a pochopíš... ;-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:26 Muž hf [54] – Re: stetinka
To je přesně výsledek živého krmení na ty modré ramirézy. Jakmile vyboulí oči, tak je hotovo. Jsou to citlivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 17:11 Žena stetinka [270]
Už jsem se zkoušela různě poptávat a co odborník, to jiný názor. Ryby, celá nádrž prošla před cca 1 měsícem, možná 6 týdny, kompletní léčbou Entizolem dle Boba66. (otírání SAE o dno)
Po léčbě vše OK.
Před pár dny samec EBR na hlavě bouli. Po cca 2 dnech "zbeďarovatěla" a praskla. To už byl v karanténě s t=32°C, a Bactopur direct v silné dávce (rada od chovatele). Třídenní cyklus jsem raději ještě zopakovala. Od včera však v ráně chomáčky plísně. Dnes jsem jen vyměnila vodu a dala ESHU 2000. Ryba má silně vypouklé oči.
Ostatní osádka nádrže je v parádní kondici. Krmím maximálně pestře. Několik druhů mraženého, živé i suché od různých výrobců, zelenina.
Co si o tomto myslíte?
odkaz na fotečky: stetinka1.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:48 Žena Imii [45] – Re: Romy
No tu sůl koupím nejdřív zítra a to jen pokud ji budou mít ...
Co doporučuješ na ten jídelníček ? Zatím jsem krmila jen granulovanými krmivy.
Mraženým se nebráním ale musejí být k sehnání v každém zveráku.
Přemýšlela jsem o patentkách ale ty jsou malé, akary by potřebovaly něco většího asi, přecijen už to nejsou žádní diblíci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Imii
Děrová nemoc není otázkou několika dní,spíše měsíců.Pokud jsou výkaly normální,ano,oživit jídelníček kvalitní stravou.Jak psal RAP,vynechat srdce,a míchat krmení.Na minerály je výborná minerální sůl od Sery,vitamíny si dosáš sama,nebo použij Fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:15 Žena Imii [45]
Ta ryba byla ještě před pár dny (pátek) naprosto v pořádku.
Výkaly mají pořád stejné a musím říct, že stravu také takže by to asi chtělo "oživit" jídelníček (minimálně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:10 RAP
Tak mraženým srdcem bys to dorazila. no Jde o to nastolit perfektní podmínky v akva a krmivo s dostatkem vitamínů. Krmení jen jedním druhem krmení, byť sebelepší, není vhodné. Chce to střídat. Ovšem v tomto stavu si nejsem jistý, zdali se bez léčby obejdeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ano,je to děrová nemoc.Otázka však zní,čím byla způsobena,zda nevhodnou stravou,tam se to dá ještě zachránit,nebo následkem napadení vnitřními parazity,tam je to horší.Jaké mají ryby výkaly?
Pokud jsou na vině vnitřní parazité,je třeba léčit.Je-li to jen nevhodnou stravou,je třeba dávat co nejrozmanitější stravu,dodat vitamíny a minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:02 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Poslední fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:02 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Další fotografie ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 16:01 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Nejsem si jistá zda-li se jedná o tuto nemoc, ale pravděpodobně ji má moje akara (zatím jen jedna).
Chci se vás jen zeptat, jestli to je opravdu děrová nemoc a jak ji léčit.
Nechce se cpát do akva nějakou chemii a na nějakých stránkách na internetu (už nevím jaký) jsem se dočetla, že tuto nemoc lze teoreticky vyléčit správným krmivem (u cichlid to jsou mražené srdce apod. pokud vím). Do teď jsem totiž cichlidy krmila krmivem od firmy Skretting - asi to nebude to pravé ořechové pro cichlidy :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:31 cecilka – Re: VALDEZ
Ahoj všichni,
děrová nemoc o terčovců se dá vyléčit. Mám to z vlastní zkušenosti. Pomůže ENTIZOL - 4 tablety na 200 litrové akvárium rozdrtit v troše teplé vody a nalít do akvária. Postup zopakovat 3 dny po sobě. Náš terčovec byl docela dost nemocný a během pár dní byl zase jako nový. Žádné ryby jsme z akvária nevytahovali, takže lék dostaly i ty zdravé a nic se jim nestalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 15:58 miro03 – esha hexamita
Skúšal ste už niekto u prípravku Esha hexamita,zvýšit dávkovanie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 20:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Marketa
Pokud jsem to dobře pochopil tak léčba eSHa Hexamitou už byla dokončena? Pokud ano a příznaky přetrvávají tak bych jim dal pár dní na regeneraci a nasadil Sera Flagellol X-) Už mě potvrdilo víc lidí že jim eSHa Hexamita nezabrala a musely přejít na jiný lék, buď Entizol nebo Flagellol ;-) Bohužel když už se u terčovců musí léčit tak to není nic levného a za osvědčenou kvalitu se platí víc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:57 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
ok, pochopila, dík hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Střevní bičíkovci Spironucleus/Hexamita žijí ve střevech ryby a jsou součástí obsahu střev, imunitní systém ryb v dobré kondici se však brání proti přemnožení a vypuknutí invaze, od dobrého chovatele koupíš ryby s dobrým a silným imunitním systémem X-) Stres z převozu té rybě neublíží, horší by to bylo trvalejší stres ze špatných a nevyhovujících životních podmínek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:39 Marketa – Re: Bob66
Ahoj, ok dobre, takze tato firma nema tento konkretni preparat kvalitni, takze mam zbytek vylit do zachodu a jit koupit ten flagellol? Uz vim kde ho sehnat. Opravdu mi zabere nebo uz je pozde? diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 19:21 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
Počkej Bobe, ty jsi mi ale někde tady tvrdil, že když jsou placky od dobrého chovatele, jsou OK. A teď říkáš, že červy maj všichni. To by pak znamenalo, že i od dobrého chovatele ryby třeba ze stresu z převozu onemocní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Marketa
Lék nemáš správný, eSHu Hexamitu jsem zkoušel a nezabírá pořádně, pokud se ryby zlepšily tak po čase následovalo opakování invaze parazitů a nová léčba což se rovná zbytečné další oslabení ryby X-) Na vnitřní parazity je naprosto nevhodná a oproti eSHa 2000 a eSHA exit se tohle léčivo eSHe nepovedlo hmm To že Flagellol není dobře dostupný bych tak docela nesouhlasil v Pet centrech a i v jiných obchodech se dá docela dobře sehnat X-) Vnitřní parazity mají všechny ryby v sobě v latentním stavu, při zhoršených podmínkách nebo nevhodné stravě nebo stresu následuje jejich přemnožení a onemocnění ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:24 Marketa – Re: Bob66
Ahoj, maji dle meho nazoru vnitrni parazity - jelikoz flagellol od sery v akvaristice nebyl, doporucil mi prodavac preparat jine firmy na stejne bazi a to hexamitu. Myslim, ze oba preparaty jsou na stejnou nemoc pouze od jinych firem, v pribalovem letaku flagellolu se uvadi, ze leci Hexamitu a a ESA Hexamita leci rozvnez hexamitu. Takze lek mam verim spravny. Zabrohlisty dle mych pozorovani nemaji. Po lecbe (mam 11 tercovcu) je 8 tercaku aktivnejsich, jiz plavou u skla a dozaduji se jidla. Ale 3 se stale drzi stranou a o jidlo prilis nejevi zajem. U 2 z tech 8 byt jedi normalne stale pozoruji bily vykal, proto me napadlo je prelecit jeste jednou, aby se uplne uzdravili. Nechci to podcenit a ti 3 co se drzi stranou jsou jiz hubeni a mam o ne starost. Nedoporucujete mi to? Cetla jsem, ze vnitrni praziti se vzajemne neprenaseji, je to pravda? dekuji za opovedi Jinak je docela zajimave, ze preparaty sery se nedaji sehnat v beznych akvaristikach ani v hornbachu,atd. a to tam maji slusny vyber jinych znacek. Seru je asi nutno objednavat pouze pre net, ale protoze jsem chtela, aby rybky dostaly co nejdrive odpovidajici lecbu, tak jsem koupila hexamitu od ESHA.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Marketa
Léčit je na něco co nemají (děrová nemoc) není nejštastnější řešení X-) Jen je pozoruj ;-) Případná nemoc se musí vždy léčit odpovídajícími léčivy např. žábrohlísty Sera Tremazolem, vnitřní parazity Sera Flagellolem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 22:35 Marketa – Re: Bob66
Ahoj, zrychlene dychani nemaji a o predmety se neotiraji. Zda se mi, ze po 3 dnech uz vice plavou, kazdopadne jsou stale plasi. Myslite, ze by bylo vhodne lecbu napr. po tydnu zopakovat, aby se ryby uplne uzdravily? V pribalovem letaku se nic takoveho neuvadi, ma s ti nekdo prosim osobni zkusenost? (ESHA HEXAMITA) dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 20:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Marketa
Byly by třeba fotky těch co se schovávají, fotky ostatních jsou k ničemu :) Nicméně žábrohlísty napadají i kůži ale špatné a zrychlené dýchání nebo prokrvené žábry jsou první příznak spolu s otíráním o předměty X-) Takže žábrohlísty jde celkem snadno poznat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 20:15 Marketa – Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 20:12 Marketa – Re: rriki
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 20:11 Marketa – Re: rriki
Fotka k příspěvku Ahoj,
ty zabrohlisty jsem taky zvazovala,ale nakonec jsem usoudila spis tu hexamitu, a koupila na to primo ESHA hexamita pripravek.

Prikladam par fotek rybek, ale jsou to spis ty, ktere jeste chodi jist, ty co se schovavaji se mi moc nedari fotit. Dnes - druhy den podavani pripravku se mi zdaji zivejsi a snad se i mene schovavaji. Foto nejsou moc povedene, daleko lepe vypadaji, kdyz je tocim na video.

diky Marketa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 23:59 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Marketa
Ahoj
Bílý výkal nemusí vždy znamenat nemoc,protože pokud krmíš srdcem a je opracováno tak stejně uvitř svaloviny jsou tukové žilky.Průser začíná pokud výkal je průhledný ,žlučovitý ,tenký a dlouhý.To, že se ryby straní muže být jiný průser a to žábrohlíst.Pěkně je to poznat u Diamondů začnou tmavnout a a lepí se k sobě v koutě a na zaklepání plavou normálně ke sklu.Nenech se zmást tím,že ryby dýchají ok.ona je žábrohlístů celá řada a některý právě napadajín i kůži ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:31 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
Ok, díky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 20:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Jj to je hlavní důvod, mražené krmivo hlavně h. srdce je težko stravitelné a nemocné rybě ještě více přitíží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:58 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
Můžu se, čistě teoreticky, zeptat, co má za význm kmení suchým v průběhu nemoci? Odlehčení trávicímu ústrojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Marketa
Já bych tak nejásal, pokud zůstávají v koutě, jsou plašší a o krmení nejeví zájem, tak tam problém bude X-) Pravděpodobně vnitřní paraziti, to že jsi viděla u jednoho bílý výkal tomu nasvědčuje ;-) Chce víc informací o nádrži, vodě a případně fotku X-) Krmit jen suchým dokud nebude jistota že jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:04 Marketa
Ahoj, tak dirku zatim nema, pri blizsim zkoumani jsem zjistila, ze se pouze odrel. To jo snad dobra zprava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 18:54 Marketa – Nemocni tercovci hexamita
Ahoj, prosim muze mi nekdo, kdo jiz ma s timto zkusenost, poradit? Tercovce krmim hovezim srdcem(koupene v obchode, odblanene, omyte melu a nechavam zamrazit na male kosticky), susenym krmivem. Nekteri tercovci zacali plavat stranou od ostatnich, nejdrive jsem si myslela, ze se jen boji ostatnich (neustale se mezi sebou prohaneji). Potom jsem je zacala blize pozorovat, ale vypadali normalne, barvat, atd. Pred par dny jsem u jednoho videla bily vykal, ostatni meli vykaly normalni. Zacali byt hodne plasi, na jidlo uz chodili jen nekteri, ostatni zustavali v koute. Vykaly nemeli bile, ale tmave a visici. Mam podezdreni na hexamitu a tak jsem zakoupila pripravek Hexamita od ESHA(primo urcen na tuto nemoc). Vcera jsem jim nakapala prvni davku.(lecit se ma jeste dalsi dva dny).Dnes jsem prisla domu a nekteri priplavali na jidlo(ted krmim pouze susenym), ostatni stoji stranou, o jidlo nejevi zajem, vykaly nevidim zadne, u jednoho jsem spatrila malou direcku na kuzi. Priplavavaji k rozstlinam, jako by z nich chteli neco uzdibnout. Prosim pomuze mi tento pripravek? Maji sanci se mi uzdravit, jsem z toho zoufala. :-( Myslim, ze se o ne staram dobre, asi to maji z toho masa. Jestli mi preziji, tak mam strach jim ho do budoucna davat(ale velmi jim chutna, susene jedi neradi a z nouze). Cetla jsem, ze bych maso mohla proplachovat pred podanim hypermanganem, pomohlo by to? Za jak dlouho bych mohla pozorovat zlepseni? Moc dekuji za rady a tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 21:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: deltas
Děrová nemoc se vyznačuje dírami v chrupavčité části hlavy,tzn.hlavně na,,čele". Nebylo by foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 21:00 deltas
ahoj mám doma parmičku červenoploutvou a má za okem červený hluboký otok ve tvaru kráteru a pořát se jí to horší co stím poradte sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 21:37 Obko
Liečim Flagellolom. Ten flubenol plánujem do budúcna ako prevenciu do krmiva tak 2x do roka práve preto aby som už viac krát nemusel liečiť vážne prípady. Niečo na spôsob antiparazitu od Miro03, len na Slovensku ho nekúpim tak preto to riešim sám.
To len na vysvetlenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 20:06 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Obko napsal: koľko pridať Flubenolu do krmiva? Chcem ho pridať ako prevenciu po liečbe Flagellolom,
Jasně asi sem to trochu špatně napsal, nemyslim flagellol jako preventivní léčbu, ale jako jistotu. Proto mi připadá divné léčit flubenolem po flagellolu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 19:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sakul
Od té doby co preventivně krmím 4 dny v měsíci směsí s Flubenolem nemám problémy a nepotřebuji léčit ať Flagellolem nebo nečím jiným X-) V dávkování nejsem kovanej proto mám již hotovou směs od někoho kdo se v tom vyzná jako málokdo ;-) Flagellol jako prevenci rozhodně ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 19:40 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Bob66
No nevim sem stoho zmatenej, ale kdyš budu léčit flubenollem a nejsem si jistej zdali kvůli třeba špatnýmu dávkování si bičíkovci nevytvořili rezistenci tak pro jistotu preléčim něčim co zaručeně funguje. Nebo naopak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 19:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sakul
Flagellol jako prevenci po Flubenolu coze Snad obráceně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 18:13 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Obko
Jen malá otázka, proč ho chceš dávat jako prevenci po Flagellolu od sery? Nemělo by to být spíš naopak, přidávat Flagellol jako prevenci po Flubenolu ;-) Myslim, že přidávat další léčivo je zbytečné Flagellol je 1 na trhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2009 10:18 Muž metal [96] - Cichlidy
skoda ze sa romy zatial nevijadril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 16:28 Obko – Re: metal
Tak dostal som sa k informácií, približne 60ml 5% Flubenolu rozpustiť v 1 dcl vody, namočiť v tom krmivo a skrmovať po dobu 4 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2009 15:47 Muž metal [96] - Cichlidy
to davkovanie by zaujimalo aj mna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 21:26 Obko – Re: Romy
Mohol by som poprosiť koľko pridať Flubenolu do krmiva? Chcem ho pridať ako prevenciu po liečbe Flagellolom,tak aby to bolo účelné a zároveň aby som neublížil terčovcom. Tu na fóre sa k dávkovaniu neviem dopracovať. Ďakujem ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 12:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: VALDEZ
Jestli má výkaly pouze světlejší,nic to neznamená,může to být v návaznosti na krmivo.Když budu krmit pouze artemií,nebo třeba krillem,budou výkaly také světlé.Jde o to,aby nebyly jakoby,,chlupaté",to je první stupeň vnitřních parazitů,bílé výkaly jsou už druhý,a horší.Ideální by bylo,pokud si nejsi jistý preventivně zaléčit Flubenolem,je lepší a šetrnější.Podává se v krmivu.Dávkování Entizolu najdeš tady na diskuzích mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 11:12 VALDEZ – Re: Romy
Ahoj chci se tě zeptat po té léčbě tou haxamitou na tu děrovou nemoc jsem si všiml že jeden ten terčovec má ty výkaly světlejší barvy,né bílé.Mám jim nasadit entizol?A jak ho mám dávkovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1389-derova-nemoc--hexamita?od=151