Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Půdní filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Půdní filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:41 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Urtman
no ale nejsem si jisty zda to bude mit bez nejakych mneřeni vubec smysl,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:59 JoKa Re: replikant33
Jako zajímalo by mě to a to poměrně rychle (rychle nemyslím týden, ale abych znal výsledek v březnu), kdy budu zakládat novou 300l pro sumce a mřenky (silně půdní filtr zvažuji) Pokud to "zacpávání" bude probíhat "normálně", hádám, že se ti ucpe za půl roku nejdříve a tou dobou bude už má třístovka zařízená a dávno zaběhlá...
...Ale za jakou cenu... Doufám, že přidáním kouska ryby myslíš nějakou mraženou z tesca a ne půlku skaláry... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:47 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Designer
má pravdu ten chlapec ,, tohel 100% udelam možna tam šupnu i kousek ryby..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant33
Tak to je snadne, pouzij muj oblibeny system turbozabehu akvaria. Obycejny hlavkovy salat (klidne i ledovy, to je fuk) prolij horkou vodou a hod ho do akvaria (v rozumnem mnozstvi). Bude to v akvariu pekne vyhnivat a umi to i rychle nastartovat akvarium, plus Tobe to pricpe filtr. Do 14ti dnu se rozpadne, po mesici po nem nezbyde ani pamatka. Takhle jsem zakladal dvoustovku z prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:59 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Urtman
přemyšlim jak urychlit test,, vytvořit podminky kde se to bude zasirat extremne :)) ohulit tomu co to vydrží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:53 JoKa Re: Designer
Přesně tohohle jsem se bál (že se to jednou ucpe a filtr bude muset ven)... No nic, budu napjatě čekat, jak to dopadne... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant
O rovnomernost se takove veci umi postarat samy. Ona voda neni blba, tece nejvic cestou nejmensiho odporu, ale take tam s sebou natahne nejvic svinciku, takze to tam nejdriv ucpe a tim se to samo nejak dorovna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:34 replikant Re: replikant
jo a taky mne štve že se mi ty vrstvyčky nepodařili udelat rovnomnerně je opravdu hodne težke ty materialy vyrovnat předevšim ten prvni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:32 replikant Re: Designer
proto to dělam aby se to doskoušelo a vychytalo použil jsem dostupny material co jsme mnel doma,, ten molitan je docela hruby každopadne taky si myslim že se hoodne rychle zasere uvidime.. bouhžel nejsem zaztim vybaveny na nejaké přesnejši mněřeni takže tam šupnu nejakou zeleninu a par rybek děj se vule boží :)

je pravda že ja to mam dost nacpany kdežto original byl takovy vzdušnejši byly tam použity hrubší frakce materialu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 18:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: replikant
Ted jsem pral biomolitan po deviti mesicich provozu, dost velky na akvarium ve kterem je. Rozhodne to co v nem bylo nejde odstranit jen nejakym odsavanim vody pres nej (ze bych na nej nasadil hadici a poradne to protahl ci profoukl), ono to v nem dost drzi, proud diky plose neni nikdy dost silny na procisteni, a bez pomackani to ven nejde, pritom je v tom ale hotove kafe. Muj nazor je, ze se to za cas musi nutne ucpat a to o to vic, ze je to ve dne, kam vsechno pada i gravitaci, coz se filtru mimo dno nedeje a ucpava se jiste pomaleji.

Je celkem fuk, jestli se to ucpe diky velikosti plochy za pul roku nebo za rok a pul, ale nakonec ucpe, bez vytazeni toho molitanu neresitelne ucpe. Mozna z nejakym hodne hrubym by to z tohoto pohledu vyslo o neco lepe, ale i tak bych se toho bal.

Promin, ze vuci Tobe vypadam jako skarohlid, ale tak to neni, dokonce Ti fandim, i proto Ti to pisu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 17:23 replikant pudni filtr
tak tady to je,, naspod je nastřihana hadice jako druha vrstva je drcená láva,, třeti je biomolitan a nahoře je pisek od denerle,,

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 17:10 replikant
tak už to mam hotové,, delel jsi i video postupu ale při kopirovani jsem ho odstranil :((( tak mam aspon video jak to vypada.. hned ho hodim na net at mužete kouknout,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:34 replikant Re: gringo
jooo to je ono! baječné děkuju moc potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:30 gringo Re: replikant
Ty kuličky by mohly být JBL MicroMec www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:18 Muž souky [592] - RostlinyRe: Urtman
když ti to nebude fungovat, tak to prostě necháš jako normální dno a dáš tam filtr, jen bacha na cryptokoriny, echinodory a podobně hodně kořenící kytky, prorostou to a neni to pak nic moc(ať už máš perlinku nebo rošt)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:18 JoKa Re: replikant
akorat nemžu prijit na to co jsou ty bílé kuličky nikde to nemužu najit,

Mě to připadá, jako klasický siporax, akorát v menším měřítku. Nemůže to být tohle?:

www.raj-akvaristiky.cz/…

Každopádně mě ve finále zajímá výsledek, tak ať to vyjde a dej vědět... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 10:01 replikant Re: Urtman
ja to budu zkoušet, během pondeli nebo utery,, kdybych mnel vše potřebne tak už to běži bohužel, na nakup pojedu až v týdnu,, každopadne než bych to použil v 300L tak bych si to zkusil v nejakém 30L a když to bude fungovat tam tak proč ne v vekým? akorat nemžu prijit na to co jsou ty bílé kuličky nikde to nemužu najit, ja osobne bych to nahradil asi zeolitem,,
mam vpanu dát bioblok -zeolit -drcenou lavu- a nahoru písek od denerle. v pomneru 1:1:0,3:0,3

co se tyče ceny tak jsem se dival tak 10L bioblok 250kč,zeolit 10L 300kč,láva -+ taky tak a toho budu mit asi tak 10xtolik než potřebuju. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 09:58 Muž kortezhugo [983] Re: Urtman
Urtman napsal: Nevěřím, že v něčem nebude zakopaný pes, nebo nějaký háček...
Jestli ano, tak to chci...


Trochu možno pre niekoho problém - že sa nedaju použiť hnojivá do dna (koreňové).To sa riešilo (väčšinou pri echinačoch) zasadením do nádob - ak je to potrebné.V staršej literatúre sa dočítate že pri pôdnej filtrácii rastú rastliny horšie.Popritom (ako väčšinou) bol problém inde. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 09:44 JoKa Re: replikant
Opravdu to vypadá zajímavě, připouštím, že to celé dává i sakra smysl (velikost filtrační plochy)... Prostě kdyby to opravdu fungovalo jak má, tak to bude ve finále jeden z nejlepších způsobů filtrace (můj názor)...
Tak moc se mi to zalíbilo, že až budu na jaře zakládat novou 300l, tak zvažuji toto...
Proto se ptám na zkušenosti, nechce se mi za půl roku zase akviško celé rozbořit, protože filtr nefunguje, nebo mi ho někde ucpe nějaký okružák (pokud bude mít příložitost, tak to udělá-Horácovo pravidlo)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 09:33 replikant Re: Urtman
no pravě že to je tak strašně jednoduché,, a docela logické,, obem filtru je obrovsky a podle tech videjí co tam ten japonec má mu to funguje uplne skvěle. a pokud to vydrži pul roku tak je to super a myslim že by šli použit i mnohem levnejši materialy jako třeba láva nebo zeolit každopadne genialni je napad s tou perlinkou protože pak človek nemusí přebirat a oddelovat jednotlive frakce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 23:57 JoKa Re: Sid
Tyo, to je fakt takhle jednoduché? A opravdu to funguje?? Nevěřím, že v něčem nebude zakopaný pes, nebo nějaký háček...
Jestli ano, tak to chci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 23:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Urtman
Vsune (odkalovací) hadici do vzduchové trubky, zlehka do hadice foukne, čímž uvolní ve filtru usazené nečistoty a pak jen nasaje vodu a filtr odkalí.
Chce to jen trochu cviku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 22:50 JoKa – Čištění
Ahoj, možná se zeptám jako úplný pitomec, ale tento systém filtrace vidím dnes poprvé... Je mi jasné, že tento systém je téměř bezúdržbový a že to vydrží i bez zásahu akvaristy několik měsíců, možná let...
Co ale udělá chudák akvarista, až se to jednou (jakože se to jistojistě stane) za 5 let zanese a bude to muset vyčistit? To rozboří celé akvo, vyčistí a začne znovu zabíhat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 18:37 replikant – pudni filtr
tady mate odkaz jak to udělat totalně jednoduše a velice funkčně za par kaček,
www.youtube.com/…

jinak ja to budu skoušet myslim že to bude fungovat perfektne,, hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 15:11 Muž souky [592] - RostlinyRe: tomhorn
něco podobnýho jsem měl, ale neni to nic moc na hodně kořenící kytky, ty mrchy to prorostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:47 tomhorn
Pánové, že vám tu skáču do tématu, chci použít pro 250L akvarko tento půdní systém www.akvatip.cz/… od nějaké polské firmy, zajímal by mne názor profíků. Děkuji pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:23 Muž souky [592] - RostlinyRe: Monty
takovej tah to nemá, ale záleží jak to budeš pohánět. jediný co se ti může stát že ti ten "prach" vyplivne nahoru a tam už zůstane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 22:33 Monty – půdní filtr
Zdravím ,

díky všem za názory a určitě cenné informace.
Jakej máte názor na půdní filtry , nebude to částečně nasávat i substrát pod pískem nebo drtí ? to by se ale dalo řeit kuličkama ....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 13:20 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: souky
souky napsal: lhajek napsal: Irelevantní, už
připomněl jsi mi sedmou z devíti :-D

Co ty víš ;-) smich

souky napsal: s půdním filtrem je jen potíž, když máš hodně kořenící kytky jako echinodory nebo kryptokoriny, a také, že se blbě čistí. Piskořky si pořiď...
S těmi kořenícími právě nepočítám ....

Myslím si že v kobinaci s tím Liaporem by to mělo super filtrační plochu, kde by to třeba ani nějaké číštění nemuselo vyžadovat podobně jako HMF. Což je asi pořád lepší řešení než ten bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 12:50 Muž souky [592] - RostlinyRe: lhajek
lhajek napsal: Irelevantní, už
připomněl jsi mi sedmou z devíti :-D

s půdním filtrem je jen potíž, když máš hodně kořenící kytky jako echinodory nebo kryptokoriny, a také, že se blbě čistí. Piskořky si pořiď...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 07:42 Muž Toník [396] Re: lhajek
Někdy zkuste Terramol. V rostlinném akváriu na barvě nezáleží - nebývá většinou vidět. :-)
BTW: I v Liaporu se dají pěstovat kytky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 07:40 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Toník
Irelevantní, už ho mám doma a je přes měsíc potopený. Ikdyž jsem na začátku prvního použití nadával, tak se to s časem zlepšilo a nevidím v něm problém (nemluvě o tom že skladba rostlin ukazuje že do něho moc sázet nebudu). Navíc mě jeho barva vyhovuje víc než terramolu, ale to s půdním filtrem jako takovým nesouvisí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 07:30 Muž Toník [396] Re: lhajek
Jediná "výhrada" - místo Liaporu Terramol. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 22:01 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Tak jsem si dneska pročetl celé tohle vlákno a moc moudrý z toho nejsem. Přemýšlím nad použitím půdního filtru do 25L akva (co mám v prezentaci). Chci tam vyměnit dno za Liapor tak nevím jestli nezkusit pod něj dát i půdní filtr.
V akva by pak měly převažovat mechy, asi nějaký ten Anubias nana, případně Microsorko a Bolbitis. Maximálně ještě Valisneria torta.
Z živočišstva nějaci ti Okružáci, Levatky a hlavně krevetky. Nevím jestli by případně nevadily Piskořky.
Co si o této zvažované kombinaci s půdním filtrem myslíte? Koupil bych asi Resun co se skládá z těch kostek 7x14cm.
Jinak je ve hře ponechání stávajícího bublifuku, nebo HMF...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2012 16:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Pokud nechám vodu proudit přes substrát, tak nebude rozdíl mezi prostředím ve dně a ve vodě. V normální nádrži, kde je voda poměrně na živiny chudá (hlavně fosfor, železo apod.), tak jich je dost ve dně. Pokud ho budu pořád proplachovat, tak rostlina bude moc růst jen z toho, co je ve vodě. (určitou vyjímkou možná budou substráty na "bázi" jílu) Plus ještě na kyslík bohaté prostředí v substrátu znomožní příjem některých mikroprvků (a železa), které budou zoxidované a pro rostliny nedostupné.
I běžně známé rostliny jako je třeba vodní mor, které zakořené rostou spíše vyjímečně (resp. běžně zarožené nemusejí růst), tak když mohou čerpat živiny ze substrátu, tak rostou několikanásobně rychleji.

viz. mé starší příspěvky (např. i v tomto tématu)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 16:37 R Muž romant [27982] Re: Johan
Mohl by jsi prosím Honzo tu tvojí myšlenku lehce rozvést. Jistě to bude zajímat více lidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2012 15:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Jiri_99
Půdní filtr bych dával jen do těch akvárek, do kterých je plánováno hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 15:41 Muž Jiri_99 [425]
Tak jsem to byl okouknout.
A musím říši velmi pochválit. Sice se to netýká akvaristiky, ale konečně mají stepní cvrčky. A to tak, že perfektní množství za rozumný peníz.
Akvárečko je moc pěkné, jen trocha řasy se najde.
Půdní filtr jsem nenašel, pač je ukrytý za substrátem. A to mi teď trochu vrtá hlavou. Dal bych tedy na Vaše rady, vykašlal se na závěsný filtr a dal přímo do aq čerpací hlavu. Mám doma momentálně nevyužité atmany At-F300 a F301. Takže nějaká ta hlava by se našla.
Momentálně mi jde o ten substrát. Bude půdní filtr správně fungovat, pokud dám substrátu na výšku jen cca 1 - 2cm? Není správná funkce podmíněna větší výškou? Aby detrit nepropadl a čerpací hlava ho nerozháněla po celém aq?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 13:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kortezhugo
Já vím. Původně jsem si říkal, že to zkusím ještě jednou právě s tím Liaporem, ale pak jsem si řekl, že zvolím osvědčenou filtraci a půdní filtr jsem z akva vyndal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 08:50 Muž kortezhugo [983] Re: malyLibor
Ten Liapor a vseobecne tie palene porovite substraty su v podstate idealne pri pouziti p.filtracie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 08:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Můj osobní názor je, že v akvárku se nedařilo proto, že jsem použil špatný substrát. Protože to akva mělo být pro krevetky a hejnko malých razborek, tak jsem chtěl černý písek. Přímo na půdním filtru byl černý štěrk frakce 4-8 mm ve vrstvě 1 cm, na něm 3-5 cm černý písek frakce 1-2 mm. A ten byl takový lesklý, hladký, nějaký akvarijní speciál z Německa, bohužel německy neumím a česky tam nic nepsali... zřejmě se na něm špatně držely bakterie. Dopadlo to, jak to dopadlo, a když jsem teď nádrž předělával a dával jako dno Liapor, tak už jsem dal místo půdního filtru kostku s čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 07:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
S četností údržby půdního filtru je to tak, jak píšete.
Napsal jsem "sem tam občas", protože nemohu garantovat, že co fungovalo nějak mně, musí stejně fungovat druhým. Pokud si dobře pamatuji, častěji jak jednou ročně jsem do půdního filtru hadičku nestrkal. :)
S rostlinami problém nebyl, dařilo se jim obstojně. (Ovšem v těch dávných dobách bylo mé rostlinné portfolio velmi skromné jak co do druhové pestrosti, tak co do nároků. :-))
Každopádně mé nejbližší budoucí miniakvárium bude půdním filtrem vybavené, ať jeho nový majitel chce a nebo nechce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 23:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
Na trubku toho filtru přesně nasadíš AT 200. Měl jsem ho tam. Pod filtrem žádný kal za rok a půl provozu nevznikl, na dně taky prakticky nic, takže jsem za rok odkaloval jednou, jinak jsem jen měnil vodu. Ale jinak to akvárko nějak nefungovalo. Nevím, jestli to bylo tím půdním filtrem nebo něčím jiným, ale prostě to nešlo. Nedařilo se tam snad ani šnekům. Proto jsem ho celé předělal. Možná byl na vině ten Německý písek, kdo ví? Už je to za mnou.
No a ten filtr ti klidně dovezu, až pojedu do Olmiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 23:10 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Jiri_99
Aj ja si myslim, ze cerpacia hlava bude najlepsie riesenie. Pri vzduchovacom motorceku treba ratat s hlukom samotneho motorceka s hlukom bublania vody a samozrejme udrzba motorceka po par rokoch (menbrany).
Cerpacia hlava nema ani jeden z tychto problemov... Som si vsimol, ze tu spomininate Watty, najprv si porovnajte ucinnosti oboch variant a hned Vam vyjde ekonomickejsie riesenie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2012 22:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jiri_99
Už tu bylo zmíněno, že k pohonu půdního filtru jde využít i čerpací hlava přiměřené velikosti. Když půjdete do naší oblíbené akvaristiky, můžete mrknout hned u vchodu na tu 12 l nádržku s C. Flamingem - tam je filtrace řešena takovou čerpací "minihlavou". :-) (Spotřeba minimální, hlučnost nulová.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 22:48 Muž Jiri_99 [425] Re: Sid
Asi máte pravdu.
Ale když to vezmu kolem a kolem, vzduchovací motorek si vezme cca 2 - 3W. Budu to muset občas "profouknout" a někde ten motorek bude muset ležet.
Když to ale udělám jak zamýšlím a když to bude fungovat tak jak si myslím, filtr si vezme 2W a já čas od času jen properu houbičku jakožto náplň závěsného filtru, aniž bych jakkoli zasáhl do akvárka a navíc mi ten filtr nebude zabírat žádné další místo. Respektive se nikde na "očích" nebude povalovat vzduchovací motorek..
Myslím, že to není špatný nápad. Nebo se snad mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2012 22:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jiri_99
Při použití půdního filtru nemusíte dno rozhrabávat, stačí jen odsát případné nečistoty (detrit) s povrchu substrátu.
A s čištěním půdního filtru to také není nijak složité. Sem tam občas do trubice filtru nasoukáte hadičku přiměřeného průměru, (až těsně nad sklo dna), zlehka do ní párkrát fouknete, aby se vyfouknutou vodou uvolnil kal, který se usazuje pod roštem, a pak už jen odsáváte (stále touto hadičkou, natlačenou těsně nade dno/sklo) zvířený kal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:51 Muž Jiri_99 [425] Re: Sid
Kvůli údržbě.
Takhle vyčistím náplně v atmanovi, který detrit nasaje a nebudu muset rozhrabávat dno odkalováním, nebo čistěním toho půdního filtru.
Ten závěsný mi nepřijde, že by to nějak hyzdil. Ovšem osobní zkušenost s takovýmto filtrem nemám, takže to bude buď a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Jiri_99
...Uvažoval jsem na tím samodomo ex. filtrem... chci akvárko dát do obýváku na poličku na zeď. A nechci právě, aby tam bylo cokoli zbytečného kromě nejnutnějšího... Proto ten závěsný atman...
Nechcete nic zbytečného navíc, tak proč jakýsi závěsný filtr, když bude v nádržce půdní?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 18:32 Muž Jiri_99 [425]
Představoval jsem si to asi následovně:
na dno akvárka bych dal ten půdní filtr, na něj jen jemnou vrstvu cca 1 - 2 cm černých kamínků /flexiobklady - pač jich mám doma víc než potřebuju a vypadají dobře/ a toť vše. Na boční stěny a zadní stěnu bych za pomoci např. perlinky nebo něčeho podobného připevnil jávský mech /což by bylo zároveň pozadí po celém aq/ a na dno ricii. A do toho všeho jen pár krevetek.

Uvažoval jsem na tím samodomo ex. filtrem. Sám o sobě by to neměl být problém, ovšem chci akvárko dát do obýváku na poličku na zeď. A nechci právě, aby tam bylo cokoli zbytečného kromě nejnutnějšího. A kabel od světla a filtru není problém schovat do malé nenápadné lišty.. Proto ten závěsný atman, který by zrovna nasával detrit přímo. Mělo by se u něj dát regulovat průtok, takže by to neměl být problém.

Jako světlo bych použil 1 - 2W žárovku. Co jsem koukal, dá se sehnat do dvou stovek /nevím jak v kamenných obchodech, koukal jsem na netu/. Mají od 150 do asi 240 lm, což by mechu mohlo stačit. Pokud by ricie nešla, nahradil bych ji mechem. To by ale byla škoda.



malyLibor napsal: No, budeš-li nad tím uvažovat i nadále, jeden zcela volný půdní filtr se mi tu válí hnedle nahoře...

Beru tě za slovo. Pokud dobře počítám, potřeboval bych šest bloků tohoto filtru. Sice to budu muset trochu upravit, ale v tom nevidím problém. Jestli se ti válí nepotřebný, určitě se domluvíme. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9002x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13723?od=151