Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Výměna filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 18:06 Muž deathfoe [58] Re: Emmik
Když se kupuje nový filtr a pořád ještě funguje ten starý, tak normálně necháš v provozu oba filtry a starý třeba po třech týdnech odpojíš a dáš pryč a necháš v chodu jen ten nový, který už bude zaběhnutý a máš to vyřešené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 16:09 Žena Emmik [1] – ?
poradí mi někdo? budu mít pro své drápatky nový vnější filtr... filtry se mají nechat zaběhnout, ale jak, když tam drápatky bydlijou? to je budu muset mít tu celou dobu zavřený v kyblu? asi jo co? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Skalpi
taky záleží na akváriu, pokud je stabilní s hodně rostlinami a málo rybami tak nemusí být problém vyměnit filtr najednou, ale pokud jsou tam náročné ryby, nebo se rovnováha v nádrži bez filtru neobejde, tak by mohly nastat problémy kdyby ze dne na den vyměnil filtr za nový nezaběhlý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:14 Skalpi Re: GHOST1970
Já měnil bublifuk za fluval 105,starej jsem vyndal,novej nainstaloval,do vody jsem nalil dajana biofiltr,ale podle mě by to bylo stejně jedno a hurá...A nic se nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:06 Muž kortezhugo [983] Re: GHOST1970
...je to jedno z rieseni X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 08:34 GHOST1970 – vymena filtru
Budu vymenovat vnitrni filtr Aqua El za vnejsi Eheim ecco pro,nijak mne ovsem nebere predstava soubezneho provozu,ani ne kvuli spotrebe elektriny jako spis vzhledove,takze mne napadlo jedna moznost jak to udelat,aby se vlk nazral a koza zustala cela.Co tedy molitanovou kostku z vnitrniho nasadit na sani z vnejsiho filtru?De facto se tak bude filtrovat pres obe media,pricemz nitrifikacni bakterie z puvodniho filtru budou mit stejne podminky a zaroven volnou cestu do filtru noveho.Co vy na to? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:08 R Muž Silent [5949] Re: darka
Tak je ještě možnost nechat tam Fluval, biomolitan pořádně proprat ve vodě z akvárka a tím naočkovat nové náplně v Eheimu. A získané místo můžete zaplnit novými rostlinami. A hlavně- prvních 14 dní raději častěji kontrolujte hladinu NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 17:05 Žena darka [520] Re: Silent
Díky, návod tam je, tak snad to zvládnu ;-) Jen mě mrzí, že zítra dostanu "kupu" rostlin, tak bych ten velký molitan nejraději strčila do "kýblu" a místo něho dala ty rostlinky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:55 R Muž Silent [5949] Re: darka
Nechal bych souběžně fungovat nový a již zaběhlý biomolitan s čerpadlem. A to alespoň měsíc. Alespoň se hmoty v novém pořádně zaběhnou. Dávat vložky z vnitřního do vnějšího nemá moc smysl. Jiné by to bylo pokud by se měnil jen typ vnějšího filtru. Pak by to smysl mělo. Předpokládám, že návod je k dispozici. Pak by vás při instalaci nemělo nic překvapit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 16:48 Žena darka [520] – Výměna vnitřního filtru za vnější
Prosím zkušené o radu ;-) Akva 100 l, dříve filtr Fluval 3 plus, rychle se zanášel, vyměnila jsem ho za čerpací hlavu Atman a biomolitan, nyní od vánoc jedou oba dva spolu, samozřejmě ne na plný výkon. Včera jsem dostala úplně nový vnější Eheim prof. 2222 i s náplněmi, dnes bych ho chtěla zprovoznit, dá se nějak "rozumně" využít stávající zaběhlé filtrační molitany, aby byl záběh nového vnějšího filtru co nejrychlejší? V Eheimu je místo úplně dole ( místo topítka, které nepotřebuji), pak keramika, plát biomolitanu,nějaké "biokuličky", nahoře filtr. vata. Bude mít nějaký význam, když někam vecpu ten stávající molitan z Atmana nebo Fluvalu, pokud ano, tak kam ;-) a který filtr je lépe zrušit jako první? Nebo mohu zrušit oba dva a jejich filtrační náplně dát do vnějšího? Na co si mám dát pozor při rozjezdu Eheimu prof. 2222, nikdy jsem vnější filtr neměla ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 17:30 Muž Miras [111] Re: Jerrra
určitě bych ale zredukoval počet rybek, ono při takovém počtu abys denně měnila vodu, to tě nezachrání ani pozlacenej filtr ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 16:55 Muž Yirka [9118] Re: Jerrra
Jde o to co považuješ za výkonnější. Nemělo by to být hledisko průtoku, ale objemu filtrační hmoty. Kdybych se rozhodoval já, šel bych do čerpací hlavy a kostky molitanu nebo do většího bublifuku.Výsledek zaručen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 16:53 Jerrra Re: Verny
Díky za odpověď i za tipy, momentálně mám akva 60l a filtr 3,5W a 300l/hod. Ale v akva mám cca 40 ks pavích oček a dva krunýřovce. A paví očka produkují celkem dost odpadu... I přes pravidelné odkalování mi přijde, že kvalita vody není taková, jaká by měla být, proto jsem se rozhodla pořídit filtr lepší. Myslíš,že v tomto případě výměna filtru za výkonější není tou správnou volbou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 16:13 Muž Verny [5] Re: Jerra
Hoj Evo, urcite nebude spatny je nechat nejaky cas bezet oba, ale pokud to u jednoho s filtru bude mozne (nevim jaky chces kupovat) tak bych ho trosku utlumim.Aby filtrace nebyla prilis agresivni.Nebo existujou i chemicky pripravky nako napr.sera nitrivec kterym dodas do akvaria a filtru uzitecne bakterie.Ale samozrejme prirozena cesta bude lepsi a levnejsi.Neprezen to ale s vykonosti filtru, z mych zkusenosti a i co jsem cetl, by mel filtr akvarium prefiltrovat tak jednou a pul krat za hodinu, aby funguvala i biologicka filtrace..Vice uz je pak DLE MEHO nazoru hodne.Nebo jestli mas moznost nechat ty nove houby nekde v akvariu nejakou dobu schovane, tak bakterie si je za nejakou dobu osidli sami.Co se tyce uhli, tak aktivni uhli podle me neni potreba (pokud neodstranujes z vody nejakou chemickou latku) pokud nemas na mysli filtracni raselinu...To je muj nazor.Mej se a at se dari...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 15:49 Jerrra – Výměna filtru
Potřebovala bych poradit s výměnou filtrace, rozhodla jsem se že pořídím do svého akva výkonnější vniřní filtr, chtěla bych se zeptat,jak postupovat v případě výměny, mám nechat oba filtry běžet nějaký čas souběžně? Nebo je možné vyměnit je ze dne na den, nemám s výměnou filtru v zaběhlém akva žádné zkušenosti. Starý filtr je molitan, nový by měl být molitan a uhlí. Předem díky za odpovědi.

Eva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 13:09 Muž jeviel [3] Re: nebozez
Přidání celé staré náplně do nového filtru je určitě dobré, ale bez nějaké doby společné funkce obou filtrů bych se do odpojení starého nepouštěl. Jistota je kulomet, jak se říká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 12:55 Muž nebozez [0] Re: jeviel
Já bych právě celou starou náplň přidal k novému filtru. To by nestačilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 12:44 Muž jeviel [3] Re: nebozez
Měnil jsem vnitřní juwel za vnější fluval. Souběžně běžely 11 dní, pak jsem vnitřní filtr eliminoval. Přechod proběhl bez problému. Pro čisté svědomí bych ale doporučil nechat oba běžet společně minimálně 3 týdny a pokud by to bylo možné tak starou náplň aspoň částečně použít do nového filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 11:57 Žena darka [520] Re: nebozez
Nech tam oba filtry, ten Atman jak píše Nasreddin nic vířit nebude. Ale Atman 200 se mi zdá málo na 2OOl, já mám ve 100l Atman 201 stažený na minimum a jen lehce víří hladinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 11:51 Muž NASREDDIN [1383] Re: nebozez
Klidně bych tam toho Atmana dal ať se hezky zaběhně, při minimálním průtoku nic vířit nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 11:26 Muž nebozez [0] – Budu měnit filtr - jak na to?
Budu měnit filtr v akva 200 litrů. Eheim PickUp 2012 půjde pryč a místo něj dám kostku molitanu 25x15x10cm a čerpadlo Atman 200. Už mě nebaví, jak se pořád víří voda a bordel i při nejmenším průtoku. Mechanická filtrace je skoro nulová a do filtru nic přidat nejde.

Bude bezpečné, když náplň eheima vymyčkám do kostky molitanu, pak ji tam i nacpu do díry, odkud saje atman a dám to do akvárka? Zůstane mi tak dostatek fungujících bakterií? Nechávat v akvárku vířit dva filtry se mi moc nechce...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:35 Muž Horác [3942] Re: Fubik
Já bych jen (pro úplné začátečníky) doplnil či poopravil, že se nejedná o žádné OXIDY DUSÍKU, ale o DUSITANY. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 15:37 Muž PentueR [256] Re: Fubik
Když slyším o zázračných vodičkách a bakteriích v prášku, chytá mě fantas... ještě z lahvičky "oblíbené značky"... Jsi akvarista nebo alchymista? Možná by ses měl rozmyslet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2008 15:18 Fubik – novy filtr
Jen pozor pri instalaci noveho vnejsiho filtru pro jiz zabehnute akva. Nespolehejte na to, ze to bakterie rychle dozenou, a nalejte je radsi do akvaria z lahvicky vasi oblibene znacky. Me po trech dnech zacaly ryby malatnet a 4ty den sem lovil 5 ryb brichem vzhuru plavajicich. Dost drasticky narostl obsah oxidu dusiku a kdyby se to stalo o vikendu, asi bych do pondeli musel vylovit ryby vsechny. Nastesti sem jeste v patek koupil bakterie a roztok na eliminaci tech oxidu dusiku a ryby to tak nak rozdejchaly. Aspon to tak zatim vypada. Takove domaci Pyrrhovo vitezstvi.
Akva zdar!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 19:16 Žena katunka [158] Re: wayn
Dnes tj. 6. den od oddělání původního filtru mám NH4 0, NO2 0, NO3 15 mg/l. Takže při výměně filtru doporučuji nechat nový filtr zaběhnout minimálně 3-4 týdny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:23 Muž wayn [79] Re: katunka
Jen pro informaci: test je velmi slabě růžový, takže jsem tam zaběhlý filtr opět na pár hodin přesunul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 19:09 jen Re: wayn, katunka
...nejak mne tam ted dva filtry zivotne nevadi takze tam ten molitan nejakou dobu necham
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 16:57 Žena katunka [158] Re: wayn
No vzhledem k tomu, že ta moje výměna je celkem čerstvá těžko říct, jak se to vyvine....nicméně ryby žijí a testy zatím vycházejí dobře. S vrácením původního filtru zpátky by byl u mě problém...filtr je už umytý, usušený a uložený ve skříni...i proto jsem nechávala nový filtr zaběhnout možná delší dobu než potřeboval. Měsíc by měl stačit i na zaběhnutí nově založeného akvárka takže myslím, že pokud jsem nechala nový filtr zabíhat v už fungujícím akvárku, je měsíc dostatečná (i když asi přehnaně opatrná) doba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 16:20 Muž wayn [79] Re: katunka
Zvědavej jsem, protože tak jak jsi to napsala to dává informaci jak jsi to udělala, ale ne jak to dopadlo, což většinu asi bude zajímat více.
Já právě stěhoval akvárium a tak jsem ho musel znovu založit. Při té příležitosti jsem i vyměnil filtr (vnitřní za jiný vnitřní). Nový molitan jsem nechal týden ve staré akvarijní vodě. Použil jsem část nepropraného dna a asi půlku vody z akvária, část původních rostlin a druhý den vysadil původní rybí osádku. Měl jsem za to, že by se koloběh dusíku měl bez problémů ryhle zaběhnout, ale test NO2 po týdnu mě vyvedl z omylu. Podle výsledku by už rybky asi neměly žít, ale ty jsou zatím v klidu, takže test od Rataje tak trochu přehání. Hned jsem tam dal původní nevyčištěný filtr který mezi tím už běžel v jiném novém akváriu. To bylo ráno a večer bylo NO2 na nule! Vrátil jsem ho do toho nového akvária a uvidím co naměřím dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 15:34 Žena katunka [158] Re: wayn
Teda ty seš zvědavej :-D . Tři tečky znamenají...tři tečky no smich . Měření zatím vypadá dobře (je to teprve 4.den od oddělání filtru), NH4 i NO2 je na nule. Skoro měsíc je asi opravdu dost...ale kromě estetického nevzhledu tam dva filtry ničemu nevadily, takže proč to riskovat :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 14:55 Muž Norton [109] Re: anonym
Pokud není extra "zarybníno", tak by se nic stát nemělo. Ono v zaběhlém akváriu nitrifikačbní bakterie "nevegetí" jen ve filtru, ale i v substrátu dna, ve vodě... ovšem, chce to v přechodné době omezit krmení na minimum a sledovat parametry vody, zejména NH a NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 14:28 Muž [] Re: jen
No zrovna jsem řešil podobnou situaci, kdy jsem měnil interní filtr za externí. V podstatě jsem interní filtr vytáhl ihned po zprovoznění externího a do vody nadávkoval BIOFILTR od DAJANY (roztok s bakteriemi). Zatím to vypadá, že je vše v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 22:27 Muž wayn [79] Re: katunka
Co znamenají ty tři tečky? Jak dopadlo měření?
Podle mého by stačilo i méně, ikdyž jistota je jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 19:44 Žena katunka [158] Re: Jen
Já jsem tam nechala oba filtry 25 dní...po oddělání starého filtru jsem měřila každý den NO2 a amoniak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 18:23 jen – výměna filtru
Zdravim, plis mam novy externi filtr, po jak dlouhe dobe soubezneho provozu muzu odstavit stavajici molitan? diky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12983-vymena-filtru?od=151