Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výměna filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 09:27 R Muž afc1886 [14655] Re: Žako
Akvacit, nebo co tam máš za filtrační médium, můžeš vložit do vnějšího filtru, ale nepíšeš co je to za vnitřní filtr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 06:14 R Muž Anthrax [4739] Re: Žako
Prostě přidej vnější filtr a hlídej si kvalitu vody častými výměnami části vody. Tady asi ani nemá smysl nechávat běžet filtry oba naráz, protože nádrž je čerstvá tak jako tak. Bakterie klidně přidej když už je máš ale nespoléhej se na ně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 01:10 Muž Žako [4] – Výměna vnitřního filtru za venkovni
Dobrý den, chci se na něco zeptat. Mám 112l akvarko a v něm nejspíš nedostačující filtr. Celou dobu jsem měl za to, že je to 100l akvarko ale nejni. Vnitřní filtr mám od 60-100l. Jelikož mám nádrž větší a radši bych měl venkovní aby nebyl moc vidět koupil jsem venkovní Oase FiltoSmart 200. Nejradši bych to že dne na den vyměnil abych tam neměl zapojené oba dva filtry. Akvarko je teprve v zabehu 2 týden s malou osadou neonek ancistrusu a cichavcu. Dohromady 9 jedinců mladých ryb. pořadí někdo zda to můžu vyměnit naráz? Jinak mám este od Tetry bakterie do filtru a od Dajany aqua start.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 12:36 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: jitkab
jitkab napsala: A aktivní uhlí tedy neni potřebné (já myslela že s epo aplikaci léčiv právě dává, tak to jsem ráda, že jsem ho tam nevrátila) :-)
Ano, aktivní uhlí z vody "filtruje" zbytky léčiva po léčbě a k tomu se taky používá. Jenže v tomhle případě, eSHa 2000 není žádný velký dryák. Jeho účinná látka se docela rychle rozkládá vlivem světla a již jedna nebo dvě standardní výměny vody to rozředí tak, že tam to léčivo prakticky nebude. Přijde mi to praktičtější bez uhlí, pak nebude potřeba řešit, jestli se to uhlí již nasýtilo nebo ne, jestli jej za něco měnit, jestli zase kvůli tomu pak rozebírat filtr, který se ledva zajíždí, atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 12:17 Žena jitkab [2] Re: Anthrax
no ten hailea obsahoval, ale než jsem aplikovala eshu, tak jsem ho vyndala pryč, ten nový filtr uhlí nemá, nicméně mám doma darovaný Sera Siporax Bio Active Professional¨, tak jestli ho mám přidat do té nádobky nebo to nemá smysl. A aktivní uhlí tedy neni potřebné (já myslela že s epo aplikaci léčiv právě dává, tak to jsem ráda, že jsem ho tam nevrátila) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 12:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: jitkab
Akvárium, které máš a s rybami, které máš, bude v pohodě fungovat bez filtru. Toto jsou zbytečné starosti a zbytečné vydávání peněz. Jen si tím můžeš něco pokazit.

"Netvrdím, že můj přístup je jediný správný. Absolutně rozumím, že jsou akvária, která techniku z konkrétních důvodů reálně potřebují a akvaristé, kteří se vzhledem ke svým podmínkám bez techniky neobejdou. Ale. Kladu výše uvedené otázky. Na první většinou lidé dokáží odpovědět (většinou pozitivně), druhá bývá těžší. Odpověď, kterou často od začátečníků slýchám, by se dala prostou řečí přeložit jako: "Nevím, ale bojím se." Některé lidi představa akvária bez filtru znervózňuje, není jim příjemné, že nedovedou přesvědčivě reagovat a mají pocit, že už samotná existence tématu vyvolává tlak. O což mi nejde. Chci jen ukázat, že tento styl je možný."
scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 12:02 R Muž Anthrax [4739] Re: jitkab
Filtr tam můžeš dát už teď. Předpokládám teda, že filtr neobsahuje aktivní uhlí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 11:09 Žena jitkab [2] – nový filtr
Tak ještě jeden dotaz sem :-D Přišel mi nový filtr - Aquael turbo filtr 500, vhodnější pro cca 70 l akvárium s mnoha kytkami, původně tam byla Hailea 200 (z předchozího menšího akvária), ale každý týden se strašně sníží průtok a navíc bych řekla že v polovině akvária "stojí" hladina.
Mám nechat, pokud to správně chápu - jet oba filtry nějakou dobu současně ? Třeba 3 týdny, jak mi tu už někdo radil ? Teď je v akvárku 3.den léčivo esha 2000, tak nevím jestli je dobré tam nový filtr dát až za nějakou dobu, nebo je to jedno a mám ho tam dát rovnou. Je k něčemu tam přidat sera siporax bio active Professional (nekupovala jsem, dostala jsem, tak jestli to k něčemu je). Děkuji za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:00 R Muž Anthrax [4739] Re: micuda
Nechal bych je spolu měsíc. Asi by to šlo i kratší dobu ale měsíc je jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:24 micuda Re: silviebaris
měním vnitřní za bublifuk,tak to nepude
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 11:06 Silviebaris Re: micuda
A když vyměniš jen naplň,ze staryho molitan do novyho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 10:44 micuda
Budu měnit v 25l akváriu filtr. Jak dlouho je mám nechat běžet spolu? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 12:35 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Díky za radu, jp a mimochodem ty dva kameny jsou pryč a zdobí alespoň akvárko z venčí :) taky jsem dal na tvojí radu a objednal ten Atman, akorát Rataj to ještě neodeslal tak snad to přijde včas než odjedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2018 11:09 R Muž Anthrax [4739] Re: Roger
V tvém případě mi přijde zbytečné vzduchovat, stačí když bude filtr čeřit hladinu. Čerpací hlavu stáhni klidně na minimum dokud se ten molitan alespoň trochu nezanese. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 10:36 Muž Roger [1873] Re: Jarry
Někde tady na fóru jsem to četl, ale je možný že je to jak píšeš, než jsem se zeptal tady tak jsem se to snažil dohledat a možná se mi to popletlo :-) nechám oba najednou, akorát nevím zda ten nový nestáhnout na minimální průtok aby nepřebil ten setový filtr a netahal vodu jen pro sebe když ještě není zajetý. Po měsíci mám v plánu ten starý vyndat. Ještě se zeptám je zapotřebí vzduchovat bublinkami? Nebo je to zbytečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2018 08:42 Muž Jarry [1433] Re: Roger
Určitě bych molitan propláchnul pod kohoutkem, ale moc se mi nezdá, že by někomu uhynuly ryby při nepropláchnutí. To bych spíš řekl, že to mohlo být z důvodu nezajetého molitanu. Nech jet oba filtry najednou a bude to ok - 3 týdny by měly s rezervou stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 07:14 Muž Roger [1873] – Výměna filtru
Jdu si pro radu ke zkušenějším, mám setový filtr, říkáte tomu honič vody, na radu jednoho vašeho kolegy jsem objednal Atman ip200 s kostkou biomolitanu. Chci se zeptat jak přejít na nový filtr. Akva běží měsíc a v sobotu odjíždíme na dovolenou. Mám v plánu tam nechat zatím oba aby se nový zaběhnul, ten původní ze setu vydrží jet cca 14 dní bez čištění. Musí se ten molitan od Atman nějak čistič před použitím nebo ho tam můžu dát hned (někde tady na fóru jsem četl že se musí prát jelikož se stalo že mu hynuly ryby. Díky za rady
Akvárko 54l, 10x paví očko, 5x panceřníček skvrnitý a 1x ancitrus. Koncem roku budu pořizovat větší akva tal vše přemístím do nového.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2018 15:01 R Muž afc1886 [14655] Re: Sára73
Není to problém, dokonce to můžeš udělat jako já a to sestříhat biomolitanu na menší kusy a ty vložit do jednoho koše filtru. Vždycky si můžeš pomoci výměnami vody. Já jsem při tom měnil místo jednou týdně vodu 2x až 3x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 13:52 Sára73 Re: File1980
Nee....myslela jsem, že by byl ten molitan nasazený na sání externího filtru a kdyby to nedělalo dobrotu, tak bych ho nasadila zpátky na čerpací hlavu.....s tím vymačkáním "bordýlku" do nového filtru počítám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 13:47 Muž File1980 [53] Re: Sára73
Tak ten molitan min.vymačkat do toho nového filtru.Zpátky tam vracet molitan s hlavou po delším čase je zbytečné, ba to může být i nebezpečné,pokud by se molitan řádně nevyčistil před zpětným vložením.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 10:51 Sára73 výměna filtru
Díky za odpovědi....tak já to zkusim a když by se projevil nějaký problém, tak prostě čerpací hlavu znovu nasadím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 10:21 Muž MirekSazava [71] Re: Sára73
Pokud není akva v záběhu (jakože v tomto případě není), myslím, že není ani potřeba moc hrotit ten souběh filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 10:18 Muž File1980 [53] Re: Sára73
Teoreticky by to být problém neměl.Důležité je,aby přes kostku biomolitanu proudila voda a jestli to bude díky čerpadlu v ext.filtru nebo čerpací hlavě je celkem jedno.Tam spíše záleží,aby to technicky bylo provedeno tak,že to bude funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 09:44 Sára73 – výměna filtru
Ahojky,
z rodinných důvodů jsem se po roce a půl provozování akva rozhodla, že vyměním vnitřní filtraci (čerp.hlava+akvacit) za externí filtr, je mi jasný, že filtry musí jet nějakou dobu současně, ale napadlo mě (možná je to blbost) jestli by nešlo, kdybych na sání vnějšího filtru nasadila dočasně tu zaběhnutou kostku z čerpací hlavy.....myslíte, že by to fungovalo??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2017 08:06 Muž Pawalo [4] Re: Václav
já sem si odpustil trochu vody z akva a vymáchal sem tam starej molitan. naházel sem do kýblu molitany z novýho filtru a trochu nechal nacucnout a pak sem rozjel oba filtry. běžej už 14 dní a eště určitě 14 dní pojednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.03.2017 07:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Václav
Úplně nejlepší by bylo nechat oba filtry puštěné zároveň aspoň měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2017 07:08 Muž RBeil [174] Re: Václav
vyprat ani ne, spíš do něj nacpat kusy molitanu z toho starého filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 06:31 Václav – Výměna filtru
Ahoj všichni. Potřebuji vyměnit filtr za nový a v obchodě mě poradili že ho mám vyprat stím starým molitanem. Bude to stačit? Dík za odpověď, jsem nováček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2016 04:40 R Muž romant [27982] Re: Daviman84
Přesně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 22:00 Muž Daviman84 [9] Re: romant
Kvůli čemu? Udržení rovnováhy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2016 18:05 R Muž romant [27982] Re: Daviman84
Pro sichr bych týden před ani po realizaci neodkaloval dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 11:45 Muž Daviman84 [9] – Použití původní náplně
Chci se jen ubezpečit... Pokud měním filtr a použiji náplň ze starého(SubstartPro) ke kterému přidám trochu nového(pravděpodobně ADA BioRio) nemělo by to mít vliv na žádné procesy krom jiného(doufám že, vzhledem k vybranému filtru, lepšímu) proudění vody v akváriu...
Je to tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:53 R Muž romant [27982] Re: Bacoun
Ještě k tomu vymačkání(naočkování) médií. Klidně to mlžeš zrealizovat i teď v době záběhu, jenom bych nepoužil bordýlek t vnitřního filtru(tedy pokud je jeho výkon v normě) a prolil bych externí filtr odkaleným bordelem ze dna, což je dobré činit v míře rozumné a realizoval bych to lehkým prokysličením dna, tedy ne hloubkovou orbou. Další podpora, kterou můžeš využít, je teplota vody, tedy je-li teplota v akváriu na 26-7 stupních, považoval bych to za přirozenou a rozumnou míru podpory nitrifikačního procesu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:30 Bacoun Re: romant
Díky.N látky budu určitě sledovat.Když to tak čtu,raději ten vnitřní nechám pro jistotu déle než měsíc klidně i dva.Když už jsem s ním vydržel tři měsíce uvnitř akvária.Tak další dva se to už nezblázní.Rostliny na jeho místo holt počkají. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:15 R Muž romant [27982] Re: Bacoun
U externího filtru je měsíc záběhu nutno chápat jako dobu minimální, takže to chce reagovat podle kondice akvária a i po tom měsíci se nenechat překvapit případnou zvýšenou hodnotou N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 16:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bacoun
Ne, po měsíci už musí být nový filtr zaběhnutý a tímto ničemu nepomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 16:31 Bacoun Re: NHKG
Ok.Díky.Ještě jeden dotaz.Až budu odstraňovat starý filtr,tak mám raději vymačkat biomolitan do toho nového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 16:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bacoun
Oba filtry nastav na normální výkon a minimálně měsíc je nech běžet spolu. A radši sleduj to NO2 ještě pár týdnů po odstranění toho starého filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 15:29 Bacoun – Výměna filtru a trochu zvednutá hodnota dusitanů
Zdravím,
Poprvé provádím výměnu filtru,tak si raději nechám poradit od zkušenějších akvaristů.
Včera jsem zprovoznil v 54l AQ nový vnější filtr Eheim classic 150.Stávající filtr vnitřní jsem nechal běžet současně,ale snížil jsem jeho výkon na minimum.Včera jsem provedl měření NO2 a hodnota mě dle testu ukázala 0.Dnes NO2 ukazuje 0,15mg/l.Je to normální průběh,nebo se někde stala chyba??část náplně siporax mini professional jsem použil již se zaběhlého AQ 20l,tj.35 g naočkovaného siporaxu + 235g nového(Do 20l AQ jsem dal novou náplň siporax a NO2 je tam i po této změně na nule.Je fakt,že s biomolitanem vnitřním ani na sání jsem nic nedělal).
Mám raději pustit stávající filtr na výkon, v kterém byl nastaven a utlumit výkon toho nového?
Předem díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 18:08 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Dnes jsem vyměnil externí filtr, JBL 901 za 701, a stejne jako minule, když jsem prováděl podobnou proceduru, nyní po výměně stoupl NO2 na 0,5 mg l, 901 má akorát o jeden koš navíc, do kterého přišel naockovany nový litr siporaxu, jinak koše zůstaly úplně stejne, bez čištění, bez proplachu, bordel ze starého filtru nalit všechen do nového, koše jsem vytahl a hned vložil do 901ky, tedy vše při starém až na nový obal, jeden koš navíc, a vyšší výkon.... snažím se přijít na to proč? Proč stouplo v akva NO2... je mi jasné že většina lidí, kteří netestuji vodu tento jev ani nepostrehnou ale čím to teda?
Jo a 701 je k dispozici ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 11:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LadasBVP
Starý filtr měl běžet ještě měsíc po zapojení nového. Pokud jsi ten starý odpojil, měň vodu ob den aspoň 14 dní. Ale ne kvůli zákalu, ale zabíhaní nového filtru. Nitrivec ničemu nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 11:40 LadasBVP – změna filtrace
zdravím koupil sem si novou filtraci od newa kterou sem nahradil filt ze setu po přidání ryb sem přidal sera nitrivec a nevím proč voda ještě dnes ráno zůstala zakalená a přitom sem to tam dával v úterý a čištění akvária jsem dělal v neděli takže mám opět vyměnit vodu nebo ten zákal zmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:45 R Muž romant [27982] Re: matus13
Nech to jak je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:07 matus13 Re: romant
uz ho mam zapnuty tak ho nebudem zas vyberat zo skrinky a necham zapnuty aj stary minimalne mesiac ako hovoris.a necham tam original media? keramika,hrubsi molitan a na vrchu jemnejsi?alebo mam nieco vymenit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 16:03 R Muž romant [27982] Re: matus13
U externího filtru je ten měsíc záběhu jako doba minimální, lehounce si to můžeš pojistit naočkováním nových médií, tedy nalít do toho filtru třeba bordel odkalený ze dna akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 15:57 matus13 Re: Silent
ten stary je vnutorny a zbytocne vela miesta zabera v aq preto som kupil vonkajsi a aj to bude krajsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2015 15:53 R Muž Silent [5949] Re: matus13
Nechal bych běžet oba současně tak měsíc. Pro jistotu ;-) . Mně osobně u jedné nádrže takhle běží dva exterňáky tři roky a nějak se mi nechce ten jeden dávat pryč i když původně mělo dojít k výměně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 14:57 matus13
caute prave mi dosiel novy filter JBL e901 tak som ho zapojil atd... nechal som bezat aj stary po ake dobe mozem ten stary vyhodit z aq?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:04 R Muž Silent [5949] Re: adam87
U molitanů se to nedá jednoduše říct. Tam hodně záleží na zatížení nádrže. Ty molitany nejsou tak drahé www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:02 Muž adam87 [0] Re: Legioix
ajo to je ona, to už je rozumější,plus teda ty hadice,už se mi moc nezdají. A ty molitanový filtry mají snad taky nějakou životnost ne? Po 3 letech ale vypadají celkem dobře

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12983-vymena-filtru?od=51