Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Výměna filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 13:50 Muž Legioix [574] Re: adam87
To není ona, Tady je mnohem levnější: petdiscont.cz/…

petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:45 Muž adam87 [0] Re: Silent
Jinak rotot jsem našel za docela dost peněz www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:41 R Muž Silent [5949] Re: adam87
V naprosté většině případů je hlučnost čerpadla způsobená "vyběháním" rotoru. Jeho výměnou se filtr téměř vždy výrazně ztiší. Samozřejmě nemůžu stoprocentně zaručit, že filtr nemá jinou vadu kvůli které je hlučný. To jde přes net těžko posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:36 Muž adam87 [0] Re: Silent
No mně dost vadí,jak je hlučný a jestli určitě vyřeší tu hlučnost výměna toho rotoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:11 R Muž Silent [5949] Re: adam87
Stačí za 300 koupit nový rotor a filtr může zase léta sloužit. Osobně nevidím důvod kupovat nový model pokud ta 405 šlape. Technologicky jsou si velmi podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:05 Muž adam87 [0] Re: Silent
jestli 3 - 5 let tak to asi bude opravdu lepší pořídit ten za 2000kč, když si to spočítám,tak filtry, hlava motoru a hadice,tak se asi k 1500kč dostanu taky a tahle by byl téměř nový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:01 R Muž Silent [5949] Re: adam87
Vím o filtrech co běží dvacet let a kromě výměny rotoru nepotřebovali zásah majitele. Na filtru jsou nejnamáhanější především pohyblivé části a to hlavně rotor v čerpadle a hadicové ventily. Životnost záleží na kvalitě použitých materiálů, ale obecně jsou na špičce Eheimy. U Fluvalů vydrží rotory v průměru cca 3-5 let a pak by chtěli vyměnit. Naštěstí to není zas taková investice a rotory se dají sehnat i na poměrně staré modely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 12:55 Muž adam87 [0] – Výdrž Filtru celkově
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaká je životnost filtrů i na technické části a samotné molitany?

Koupil jsem 3 roky starý Fluval 405 a přijde mi tedy dost hlučný, mám zkušenost s Tetra Tec 700 a ten by o mnoho tiší? Mám v nabídku na jen týdne používaný Fluval 406 za 2000kč, vím že bych tím zabil i výměnu nových filtrů, hadic a bude i tiší nejspíš,ale přece jenom, je mi toho starýho líto, třeba je vše v pořádku nebo jestli ho budete někdo chtít za symbolickou cenu?

Díky za reakci ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.03.2014 20:15 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
Ok,takže 2 kapsle bactozymu a nitrivec si nechám na horší časy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:10 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Bactozym-dobrý. Pro aktivaci filtru bych dal dvě kapsle mezi keramiku a šup s tím do akvária. U Dajany biofilter tabs jsem nikdy žádný efekt nepozoroval a Sera Nitrivec je bez diskuzí palec .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:05 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
Já si spolu s filtrem koupil Tetra Bactozym 10 kapslí a ještě mám Dajana Biofilter tabs a Nitrivce mi zbývá tak 20ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 19:51 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Tak to bych udělal výměnu kus za kus. Já osobně bych vzhledem k tomu, že už nádrž běží použil naočkování keramiky v novém filtru. Mám velmi dobrou zkušenost s tímto www.jbl.de/… a v každém případě měnit vodu, měnit vodu a znovu měnit vodu dokud se situace nestabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:46 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
Filtr ještě zaběhlý není a řešil jsem to tady už v jiné sekci. On už sice jede skoro měsíc ,ale účinnost je tak na 36 hodin možná míň než se voda začne kazit. Není zatím vůbec schopný zvládnout mé akva rybicky.net/nadrze/20375. Proto ta výměna a doufám,že to povede ke zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 19:18 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Kus za kus se dá měnit i bez Nitrivecu, jenom s výměnou vody, před výměnou nerejpat do dna a po dobu prvního kritičtějšího týdne skoro nekrmit a jde to. Tím nikterak nespochybňuji kolegovo doporučení, jenom dávám alternativu, že to jde i takto. Jinak naočkovat ten novej filtr se dá třeba tím že se před spuštěním proleje bordelem z toho stávjícího, nebo se použije trošku ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 19:13 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Průtok biologické filtraci rozhodně vadit nebude. Konstrukce filtru je na to uzpůsobena. Já bych v přítomnosti obou filtrů v nádrži problém neviděl. Oba mají regulaci takže jde průtok nastavit a sladit tak aby tam nebyla pračka. Ten Eheim je už zaběhlý? Protože pokud ještě ne udělal bych výměnu kus za kus za podpory např. Nitrivecu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 19:05 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
Tak po Vašem doporučení a přečtení několika recenzí jsem si ten filtr objednal. K tomu 2ks molitanu k případné výměně za uhlíkovou náplň a balení keramiky na doplnění originálního balení. Jen nevím jak jej budu zabíhat. Mít zapnutý Fluval a Eheim najednou bude docela tornádo. Nebude u tohoto filtru vadit vyšší průtok biologické filtraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:53 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Biomax tam mám od samého začátku takže asi tři roky a měnit ho evidentně netřeba, jen jsem tu nádobku s biomaxem doplnil trochou substratuPro jelikož Fluval šetřil s vloženou hmotou a uhlíkaté vložky jsem nahradil ještě jednou vrstvou molitanu. Takhle mi slouží po celou dobu s minimální potřebou údržby. Pokud chceš uhlík zachovat mění se dle potřeby. Tady záleží spíše na propustnosti rouna, protože funkčnost uhlí je v řádech desítek hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:47 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
A jak je to s výměnou těch náplní? Myslím tu uhlíkatou a biomax náplň. Kupují se často nové nebo stačí nějak očistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:30 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Já používám U2 ve cca 30ti litrech. Průtok se dá dobře zregulovat. Mám ho tady rybicky.net/nadrze/9568 a jede bez nejmenších problémů. Ta U1 má jen molitany, takže by sis moc nepolepšil :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:27 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
Tak v mém případě (45 litrů) by se spíš jednalo o verzi U1 aby nebyl takový průvan. Pokud zajistí biologickou filtraci lépe než Pick up 2008 tak jasná volba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:12 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Je to lepší řešení než stávající. V dané cenové hladině bych se podíval na Fluval U2 sám ho používám a jsem s ním nadmíru spokojen. Má filtraci stejně řešenou jako vnější filtry a můžeš si vybrat mezi třemi druhy výtoku. www.zoo-hobby.cz/… a video www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:07 Muž Pavel1205 [12] Re: Silent
A samotná výměna,dobrá volba nebo ne? Nějaký jiný kvalitní v této cenové hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:32 R Muž Silent [5949] Re: Pavel1205
Ten substrat potřebuje kvalitní předfiltraci takže bych ho vložil do té filtrační nádobky co je nejblíže čerpadlu místo vloženého modrého bioakvacitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 12:26 Muž Pavel1205 [12] – Výměna
Přemýšlím,že vyměním filtr Pick up 2008 za filtr Aquaball 60. Akvárium 45 litrů. Ještě si k tomu chci přiobjednat EHEIM Substrat pro. Dává se tento substrát do minifiltru nebo do hlavní filtrační komory? Případně prosím o rady,zdali je tato výměna dobrou volbou nebo doporučte jiný filtr. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 13:17 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Toddik1
Pokud je to možné, nejlepší je nechat oba filtry běžet alespoň několik týdnů (optimálně třeba měsíc), aby se ten nový zaběhl bez ohrožení nitrifikace.

Další možností je recyklace části filtračního média. Jestli je ve starém filtru třeba keramika nebo Eheim Substrat Pro, zkusil bych alespoň část z něj použít jako náplň do nového filtru. Jestli jej bude dost, možná by ani nebylo potřeba ten nový filtr zabíhat. Ale pro jistotu bych je stejně nechal nějaký čas běžet souběžně.

S těmi filtry, o kterých píšeš, zkušenost nemám. Ale zdá se mi to trochu podezřelé. Kdyby byl opravdu příčinou ruduchy ten velký proud, proč by na svou příležitost čekala tři roky a nenastoupila dřív? Nestala se v nádrži v poslední době taky jiná změna? Kromě toho, zkušenost naznačuje, že s časem se průtok filtrem spíš snižuje, než zvyšuje (znečištění kolem vrtulky, mechanické nečistoty ve viltrační hmotě...).

Taky bych očekával, že u této konstrukce filtru bude proudění vody prostorově docela lokalizováno kolem nasávacího koše a ústí, jinde v nádrži by snad až tak přehnané být nemělo.

Samozřejmě, nechci přehnaně polemizovat s Tvými závěry, ale ještě bych to možná jednou promyslel, aby se nevyměnil filtr a neudělal zbytečně technický zásah do akvária.

Kromě toho, u těchto závěsných filtrů mám zkušenost, že na doporučované objemy nádrže se bez vlastního iniciativního vylepšení neoplatí moc spoléhat. Ten Aqua Clear 20 je doporučován maximálně do 76 litrové nádrže, takže bych se obával, že to v praxi může být málo nebo zcela na hraně spolehlivosti, i když vypadá, že je tam dost prostoru na filtrační materiál. Jen takový námět na zamyšlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 11:27 Toddik1 – Změna vnějšího filtru
Dobrý den, mám dotaz ohledně změny vnějšího filtru. V současné době používám vnější, závěsný filtr Aqua Clear 30. Tento filtr má výkon 567 l / h. Mám ho cca. 3 roky v akváriu, které má cca.76 l. Poslední dobou se mi v akvária dělá ruducha. Není to sice moc, ale dříve jsem ji neměl. Příjde mi, jestli to nemůže být způsobeno právě filtrem, který je na akvárium moc silný. Přemýšlím, že bycho ho nahradil filtrem Aqua Clear 20 či EHEM Liberty 2040/75 l. Tyto filtry by měly být slabší. Chtěl bych se zeptat, jaké zkušenosti máte prosím s těmito filtry? Také mě zajímá, jak nahradit zaběhnutý filtr novým. Pokud bych je okamžitě vyměnil, bude trvat zaběhnutí nového filtr cca. 2 - 3 měsíce. Je rozumné takto měnit filtr?

Děkuji za odpovědi!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:17 R Muž romant [27987] Re: marek21
Ten jeden až dva dny ho nech běhat v nějakým kýblu, tak jak je. Za dva dny bez přísunu kyslíku nitrifikační bakterie nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:14 Muž marek21 [16]
Zdravim

planujem prerabat akvarko
rusim malawi a bude to opat rastlinne
co myslite bolo by lepsiter komplet vyprat vycistit alebo nechat ho v povodnom stave len spustit v novom akva ... ? ale mozno 1-2 dni bude off kym to prerobim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 15:04 R Muž romant [27987] Re: ludvik
Já za sebe můžu tvrdit, že u mě to vždycky fungovalo a nepotřebuji se uchylovat k "salátovým metodám" a vužívám potenciálu fungujícího akvária. To, že je každý akvo originál, vo tom žádná. Nitrivec je zajímavej v tom, že obsahuje mletej zeolit a dokáže na sebe efektivně vázat NO2 s nímž může při načatý nitrifikaci být problém, ale nevidím důvodu, proč by ten problém nastat měl, když se nebudeš současně vrtat ve dně a nepropereš hodně filtr současně, tak si nitrivec můžeš nechat v šuplíku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 13:57 Muž ludvik [1082] Re: romant
Loterie to podle mě je ... protože:

a) oblíbená hláška je "každé akvárium je jiné"
b) ty bakterie co chceme dostat do nového filtru musí mít co žrát. Takže pokud máme dva filtry, máme několikanásobnou plochu k osídlení - ale stále stejný počet živin. Takže po likvidaci starého filtru máme ten nový stejně zajetý jen z části. Za předpokladu, že ten starý fungoval (což zrovna tady asi předpokladem je). A pak už záleží na bodu a), jak to "dozajetí" zvládne zbytek akvária - zmiňované dno, rostliny ...

c) takže jsme stejně u romantovi oblíbené vodoléčby po dobu dozajíždění. Což může mít u lowtech akvárií teoreticky neblahé důsledky (viz články Rataje aj.), především z důvodů rozhoupání hladin živin. Ale alespoň ryby budou v pohodě.

d) pořád mi nějak nejde na rozum, jak by tomu mohl pomoci třeba Nitrivec. Dle mého studia různých článků vyplývá, že tam stejně žádné bakterie nejsou (jelikož prostě nepřežijí v té lahvičce). Bude tam spíš něco na bázi zeolitu a "chemicky" to snižuje čpavek a dusitany. Jenže tohle umělé snížení opět prodlouží zajetí toho filtru - nebude mít co žrát.

e) sice už jsem ztratil niť a nevím co jsem vlastně chtěl říct :-) ale dostávám se k metodě "Designer". Jestli ono tento způsob není vůbec nejlepší na zprovoznění nového filtru. Nechat ho dva tři týdny filtrovat v kýblu s hnijícím salátem (a vzduchováním, ať tam dostaneme nějaký kyslík). Případně tam ten čpavek dodávat nějak nepřírodně ... Pak bychom mohli mít jistotu, že v tom filtru je přesně to, co chceme a je to tam v maximální koncentraci. A nemusíme mít souběžně filtry dva s rizikem popsaným v bodu b). Před ostrým nasazením pak jen decentní proplach akvarijní vodou.
Ale je to jen teorie ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 13:03 R Muž romant [27987] Re: monty
monty napsal: Se souběžným provozem problém nemám.
Tak pokud je tomu tak, dodrží se ty minimální časy, tak problém nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 12:59 Muž monty [86] - AmerikaRe: romant
Nemyslel jsem to tak, že se na to vykašlu, ale že to je loterie v tom, že nevim, zda se akva po měsíčním odpojení stejně nerozhoupe. Se souběžným provozem problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 10:09 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: monty
V čom vidíš problém?Nechaj obidva filtre bežať spolu v jednej nádrži a bude to v pohode ;-) Už to tu bolo nespočetne krat popisované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 09:56 R Muž romant [27987] Re: monty
Tak Ti nevím, snažil jsem se to vyvoslit polopaticky a Ty napíšeš loterie. Když se to udělá jak má, tak Tě žádná lotynka nečeká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 09:43 Muž monty [86] - AmerikaRe: romant
Takže stejně loterie jako vždy :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 06:48 R Muž romant [27987] Re: monty
Minimálně měsíc. Ono ty filtrační média jenž jsou v tom eheimu budou mít o kapánek delší dobu osidlovací. Ta doba je taková rána jistoty, můžeš to udělat klidně po 14 dnech, ale chce si pohlídat N látky, protože je možný že se voda trochu zhoupne. Jako další velmi významná podpora při této výměnné operaci je funkční dno, který u některých nádrží dokáže chybějící, nebo ne zcela funkční filtr nahradit, ale to je odvislé od kondice nádrže, od poměru producentů a spotřebitelů právě oněch jmenovaných N látek, takže na to bych až zase tak na pevno nesázel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 22:58 Muž monty [86] - Amerika – Výměna filtru
Nikdo sem dlouho nepsal, tak to zkusím já.

Dnes jsem k Atman AT-200 + polyuretan 10x10x24 přidal do akva Eheim Professionel 2222. Když jsem to přinesl odpoledne, tak jsem nasypal náplně do 2222 a nechal ho chvíli filtroval 10l vody v kýblu. Potom jsem vyndal kostku z akva (opět jsem měl pravou amazonku - zasviněná voda) a molitan vymáchal v kýbli. Úplně hnědou vodu si během hoďky 2222 přefiltroval na čistou.

A teď otázka. Jak dlouho musím takto připravený filtr nechat běžet v akva současně se starým?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 20:07 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Nejdřív bych ty molitany z původního filtru pořádně vypral v akva vodě a v tý špíně potom vymáchal ten novej filtr, čímž si ho tzv. naočkuješ a nechal bych tam jenom ten novej filtr, takhle nacucanej tím bordýlkem a počítal s tím, že bude třeba intenzivněji měnit vodu po dobu tak týdne deseti dní a mělo by to být vpořádku. Samozřejmě, že je tam můžeš nechat plavat taky, ale ten význam na osídlení nového filtru budou mít daleko menší než to vymáchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 19:57 Žena Beastie [318] – dva filtry
Zdravím, můžu z filtru HL - BT200 Hailea 3W vyndat molitany, přivázat je na nový akvacit např provázkem a nový filtr zapnout?
nechci mít dva filtry, ten průtok by ty ryby nepotěšil, zvlášť ne ve 20tce.
Nebo je lepší ty staré molitany nechat plavat v akva a počkat třeba 2 týdny až se to přesídlí?

Díky za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:33 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Sanka
Akorát se obávám, že výměnou molitanu tu ruduchu nevyřešíš, měl bys přijít na příčinu toho proč se tvoří, nejčastěji se rozrůstá v oblasti silnějšího proudu vody, na kmenech a kořenech. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:29 Muž Sanka [10] Re: beowulfx
No,krom tě pos... ruduchy v akváriu nic nemám a i ta je jen sem tam,někde.. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:21 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Sanka
Pokud máš boře zajeté akva, tak samotné zajetí nového molitanu by nemusel být takový problém, můšeš zkusit jen promáčknout ten starý molitan do toho nového a přímo do něj poslat nitri baktérie, sice se to pak trochu propláchne ale pořá lepší jak nic, s dobře zajetým akva by tato výměna neměl být žáden problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 21:12 Muž Sanka [10] – Výměna zajetého filtru za nový ( Atman A200 )
Ahoj,původně jsem se ptal v tématu ruducha,protože se mi na biomolitanu rozrostla ruducha a tak jsem se rozhodl vnější vrstvu uříznout nožem,ale nějak jsem ukrojil víc,než jsem měl..Je to hrozná škoda,teprve teď se asi filtr pořádně zajel,snad ještě půjde použít,mám totiž Atman A200 a jestli někdo víte,jak vypadá,tak molitan končí přesně u první díry v té trubici,jak se na ní nasazuje - snad to podle toho pochopíte.. :) No,myslím to tedy tak,aby filtrace fungovala správně,zatím to snad vypadá,že je vše v pořádku,žádný tvor v nádrži nechtěl tu ruduchu zlikvidovat,tak jsem s tím chtěl něco udělat,než to bude ještě horší.. :) No a kdyby jsem náhodu musel kupovat nový molitan,tak by jsem se s vámi rád poradil,jak je nejlepší provést výměnu?Někde jsem četl že je dobré třeba vzít polovinu starého filtru a polovinu nového,nebo dát úplně nový?A jak dlouho by teď trvalo zajíždění,hrozila by třeba i sinice?Děkuji za odpovědi.. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 11:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: bonsator
no pokud se chceš rychle zbavit vnitřního, tak bych přehodil náplně, jinak nechat běžet tak 3-4 týdny dohromady, než bakterie osídlí ten nový filtr.
EDIT: Silent byl rychlejší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 11:08 R Muž Silent [5949] Re: bonsator
Lze provést obojí. Nejjednoduší je nechat cca tři týdny v provozu oba filtry současně. Druhá možnost je náplň stávajícího filtru, předpokládám molitan, nastříhat na drobnější segmenty a vložit do jednoho z košů nového vnějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 10:59 Muž bonsator [1] - Jezírkové ryby
Mám dotaz,vyměnil jsem vnitřní filtr za vnější,je nutné ponechat ten vnitřní v provozu,než se utvoří nitrifikační bakterie v tom novém filtru?Nebo jsem měl přehodit i ty náplně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:52 Muž Yirka [9123] Re: Keena
Pokud máš stávající nádrž v dobré kondici, je to velmi dobrý způsob přípravy pro rozjetí nové nádrže. Já to tak dělám i při obyčejných výměnách filtračních kostek bublifuků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:41 Žena Linduš [166] Re: Keena
já bych ho tam dala. osídlí se bakteriemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:37 Keena
Ahoj všichni
právě jsem obdržela očekávaný filtr Eheim 2213. Chci si zařídit větší akvárko a teď váhám jestli ho mám -ten filtr- zapojit a nechat běžet ve starém akváriu. Pak bych ho dala do nového, je to k něčemu?
Usnadní to záběh akvárka a bude to jednodušší i pro ryby? Staré akva nemám kde mít a tak je budu muset přestěhovat taky. Jsou to paví oka, pančíci panda a beťák.
Dík moc za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 18:20 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Emmik
Normálně ho zapoj a drápatky tam nech. Ony ani filtr nepotřebují, dokonce se někde uvádí, že není vhodný, protože mají rády stojatou vodu. Já u nich teda filtr nemám a jde to palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6482x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12983-vymena-filtru?od=101