Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výměna filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 09:39 Muž Jozef [311] Re: afc1886
Viem že sa to tak dá. Ale potreboval som si vyskúšať hlučnosť/chod po mojich skúsenostiach (je to už šiesty filter). Tak som osadil s originál médiami a teraz už nebudem prehadzovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2022 09:27 R Muž afc1886 [14632] Re: Jozef
Ve tvém případě stačí dát filtrační média za starého filtru do nového a vůbec nemusíš řešit současný chod filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2022 09:01 Muž Lojza007 [1175] Re: Jozef
Ty skoro tři týdny je naprosto bohatě. Mně minimolitan ve skimmeru bakterie bez problémů osídlí za dva dny, pokud jsem týden nečistil (tehdy akvárium bez ryb), tak ten molitan vypadal, jak když čistím velký molitany v externím filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2022 08:14 Muž Jozef [311] – Sun-sun CBG-800 výmena za Eheim Pr. 4+ 350
Ahojte,
viem že veľa ľudí by výmenu urobilo hneď. Ale tí čo zastávajú názor súbežného chodu.
Stačí 19 dní (netreba pre externý dlhšie)? Idem dnes robiť údržbu a asi by som už starý vytiahol...(tak pre kľud duše)

Edit: Tam kde je teraz nasávanie chcem zasadiť kryptokorinu (dnes príde). A starý tam už potom nedám. No veď vyberiem a pre istotu nachystám vodu na výmenu - pokontrolujem papierovým testom (na NO2 iný nemám). Tak som si asi aj odpovedal:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2021 17:17 Muž RAP [1546] Re: Jančaa
Já vím, prohlédl jsem si prezentaci.
Jde o to, že to někdo udělá podle vlka, ale nebude mít tak pěkné akva jako ty. ;-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 16:00 Žena Jančaa [16] Re: RAP
Akva vymena vody tydne,neprerybneno a krasne zdrave zarostle...filtr byl cisten ve vode z akva ale jen 2x zatim za 7 měsíců,mám velký "medium" :-)
Tak to zkusím,vytahnu...dekuju vsem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 11:04 R Muž afc1886 [14632] Re: RAP
Jak píše RAP bez informací o jaké akvárium se jedná bych radu na výměnu nedal. Pokud bych už řekl "filtr v klidu vyndej" tak by hned zaznělo za podmínky časté výměny části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 10:28 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Mám vyzkoušeno, že se pak filtr musí čistit častěji, než když ho vyperu ve vodě z akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.11.2021 10:13 Muž RAP [1546] Re: vlka
Ono záleží v jakém stavu se dotyčná nádrž nachází. Přerybněná, s minimem rostlin by to bez časté výměny vody nedala.
Souběh 2filtrů je pojistka, která se vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 09:48 Muž Káca [62] Re: vlka
Přesně tak, vidím to stejně a není to tak neobvyklý názor. Nečekaně tento postup potvrdil i p. Mithofer v jednom ze svých videí Profiplants... A počítám, že ten tomu "trošku" rozumí ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2021 19:47 Muž vlka [3426] Re: Jančaa
Stále si myslím, že to hlavní se děje v akváriu, filtr při údržbě čistím vždycky pod tekoucí vodou úplně ,,do čista,, zrovna tak jsem dával hned nové molitany a nikdy nic. Vyměnil bych je bez souběžného chodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2021 18:13 Muž Pavel50 [30] Re: Jančaa
Já jsem nahradil filtr Tetra, který nestál za nic, za EHEIM Biopower, konzultoval jsem to s lidmi z Juwelakvarium.cz a doporučili mi cca 14 dní souběh obou filtrů, nakonec jsem souběh nechal jen asi 5 dní, ale vypnutý filtr Tetra byl v nádrži ještě týden (částečně jím protékala voda) a vše proběhlo výborně, akvárko nedoznalo změn...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2021 17:21 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Jančaa
Klidně vytáhnout. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 15:00 Žena Jančaa [16] – Vymena filtr juwel
Zdravim:-)
Vymenila jsem Atman za Juwel bioflow S a tyden mi ted bezi oba dva,můžu ten atman vytáhnout nebo raději ještě týden nechat?...dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2021 10:00 Muž DanS [77] Re: shotik
Dle prezentace bych jej vyndal klidně hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 09:05 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Dotaz: zalozil sem akva s bublifukem a po tydnu pridal ekcfilter xl od dennerle. Za jak dlouho muzu vytahnout ten bublifuk ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 04:58 Brodys Re: sinda
Takže to čištění předfiltru nebude úplně beztrestné ;-) Já rampu nakonec zakoupil tuším od JBL nebo Eheim a slouží dobře, plus se dá různě skládat. Díky za recenzi ať ti slouží! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 22:26 Muž sinda [40] Re: Brodys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem dneska zkusil vyndat předfiltr a po rozepnutí třetí spony vystříkla voda(bohužel), naštěstí jsem to dělal ve vaně (filtr je dost těžký na přenášení, cca 20kg), protože jsem dodával do nového náplň původního filtru, pohodě se celý obsah vešel do jednoho košíku. Do předfiltru jsem dal nižší molitan a přidal sáček s uhlím, voda do předfiltru proudí spodem. Hadice jsou dost dlouhé, stačila jedna a druhou mám jako náhradní. Filtr je naprosto tichý, mladej chodí kontrolovat, zda běží. Jen ta origo rampa nic moc. Měla tak malé dírky, že voda stříkala jak s tlakového čističe, a já to přehnal s vrtákem a teď se voda divně motá po nádrži, vyrobím si vlastní. Z AQ jsem vyndal Habburský filtr vlastní konstrukce, sloužil několik let a předělal pravou polovinu nádrže. Když původní filtr ztratil výkon, přišla sinice a byl to dlouhý boj, snad je dobojováno .... Ještě musím upravit profil...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 13:13 Muž sinda [40] Re: ctibum
To chápu, ale já ho zapnul hlavně ze zvědavosti a pro pohyb hladiny, a když už běží, tak jsem ho naplnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2021 11:45 R Muž ctibum [6838] Re: sinda
Kolega to určitě myslel tak, že když přendáš média ze starého filtru do nového, tak nic zabíhat nemusíš, starý odpojíš a jedeš hned na nový.
Dá se to tak udělat, i když přecházíš z interního na externí - nastříháš např. molitan na kousky atp.
Můžeš i média doplnit, pokud je málo, případně časem po částech média měnit, pokud chceš přejít na jiná...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 11:27 Muž sinda [40] Re: afc1886
Ano, jedou oba, Eheim Eco Pro už nestíhal, makal 10 let bez problémů (jen několikrát ulomený kolík na otvírání filtru) . Ale nedávno ztratil výkon, ani vyčištění nepomohlo, kohouty, hadice, nová origo vata, pořád málo vody a žádný pohyb hladiny, takže se dostavil povlak na hladině. Nový filtr jsem naplnil takto-předfiltr origo, 1.koš orig. molitan hrubý, 2.koš keramické válečky, 3.koš bude obsah starého filtru, 4.koš Aquadetox, 5.koš origo jemný molitan. Vše kromě koše 3 je již ve filtru, přidán do vody BactoEsex, filtr spuštěn zatím bez rampy na menší výkon, aby se začala pohybovat hladina a povlak je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2021 15:10 R Muž afc1886 [14632] Re: sinda
Tobě teď jedou oba filtry současně? Není to zbytečné, když přecházíš z jiného vnějšího filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 11:16 Brodys Re: sinda
Vypadá to slušně vzhledem k ceně. Až to chvilku pojede a budeš mít čas, poděl se o zkušenosti v recenzi. Zvlášť jak dobře se integrovaný předfiltr čistí a jestli ještě nebylo třeba dokoupit jiný předfiltr ;-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2021 11:00 Muž sinda [40] Re: _Rob_
Ahoj, odpojit se musí, podle fotek byl dříve na víku vypínač, teď už tam není, možná je to špatně přeloženo a má to být, že se neodpojuje od hadic, jen zavřít kohouty. Vyzkouším o víkendu, to nebude doma manželka, kdyby to náhodou teklo. Mám naštěstí novější typ, kde už má rotor 6 lopatek, dříve měl jen 5. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 07:55 Muž Shimi [678] Re: _Rob_
Co jsem viděl videa, tak při otevření krytu toho předfiltru z něho vyteče část vody, takže bych doporučoval dát pod celý filtr před otevřením nějaký lavor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 07:43 Muž _Rob_ [80] Re: sinda
U těch AquaElů se mi líbí ten předfiltr. palec Jak to mají vlastně řešeno? Musí se to všechno vypnout? Na webu se totiž píše že "nevyžaduje odpojení že sítě" což je zajímavé.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2021 07:30 Muž sinda [40] AquaEl UltraMax 2000
Fotka k příspěvku Ahoj, tak už ho zajíždím, vypadá bombově hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 17:31 Muž Yirka [9117] Re: NHKG
Asi ne filtr, ale vy můžete být výjimkou potvrzující pravidlo. ;-)
Tento filtr jsem doporučil dvěma kamarádům a ti ho budou mít bez problémů skoro 10 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2021 16:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: NHKG
Že by to bylo rukama? :)
Taky jsem ho provozoval řadu let u "dohledového", dnes už zrušeného akvária, a bez problémů jak provoz, tak údržba. :-)
rybicky.net/nadrze/9630
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 15:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yirka
Ten krám co máš 11 let nám 2x vytopil kancl a nastartovat ho po údržbě byl vždycky porod. Nejhorší filtr který se mi kdy dostal pod ruky. no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 14:21 Muž Yirka [9117] Re: sinda
Tento jednoduchý Eheim www.rostlinna-akvaria.cz/… mi slouží non stop už přes 11 let a mimo pravidelného půlročního čištění jsem na něj nesáhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 11:24 Muž sinda [40] Re: DH
Ahoj, zatím vede AquaEl UltraMax, jen nevím zda 1500 nebo 2000, je tam super předfiltr palec Serra a SUNSUN má navíc UV lampu, ale tu jsem vlastně neměl nikdy a nejsem si jistý, zda ji potřebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 11:13 Muž DH [335] Re: sinda
Jestli seženeš tak SunSun HW3000. Variabilní průtok, nízká spotřeba, nízký hluk při nízkém průtoku. Je to nástupce HW 703/704 a eliminoval všechny jejich nedostatky při zachování příznivé ceny.
Pokud ale chceš, aby Čína za 10-15 let naprosto neovládla evropský trh, tak bych volil nějakou německou (evropskou) konkurenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 09:55 Brodys Re: 1965
To každý exterák, s tou spotřebou souhlas a hluk? Za dvířky o něm nevím a to mám ten největší. Píšete vlastní zkušenosti nebo dojmy? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2021 09:44 Muž 1965 [35] Re: Brodys
Sunsun občas tečou ,jsou hlučné , velká spotřeba, ale jinak v pohodě . potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 09:37 Brodys Re: sinda
Ahoj, já jedu v Sunsun. Ten co tam máš, už snad do ČR nedorazí, něco takového psali na rostlinakvaria. Jde sehnat třeba na ebay,od nich mám 704b,sice tekl,ale reklamace bez problému a nestála ani korunu. Z důvodu spěchu jsem druhý objednal v Zatím k výrobci nemám žádné výhrady......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 09:32 Muž MatyMaty [15] Re: sinda
Ahoj, já mám JBL a Tetra v menším objemu, ale oba jsou úplně bez problémů. Za sebe bych se přiklonil k JBL, tak nějak pocitově :-). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 09:24 Muž sinda [40] – Výměna filtru
Ahoj,chci vyměnit vnější filtr a ani po přečtení fóra se nemohu rozhodnout, který. Objem nádrže je 240l, filtr vnější Eheim Eco Pro 300 už nestačí(mastná hladina, téměř žádné prouděni)osádka ryb asi 30ks,rostlin co nejvíce. Rozhoduji se mezi těmito-

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo 2000

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.zooshop-eu.cz/…

Prosím, poraďte, kdo máte tyto filtry, jak jste spokojený a zda nejsou nějaké pravidelné problémy. Moc děkuji za jakoukoliv odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2020 22:25 R Muž ctibum [6838] Re: Fred
No, asi z bláta do louže... To nestíhání se projevuje jak?
Jinak buď jak radí _ucx_, tedy nechat běžet současně, nebo bych molitan z Diversy nastříhal na malé kousky, dal dospod koše AquaElu a přidal zkrácený nový molitan. Pak bych měnil klidně hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2020 19:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Fred
Lepší je nechat je běžet pár týdnů současně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2020 18:57 Fred
Ahoj, budu měnit filtr - místo Diversa 600 za AquaEl Fan Filter 1 plus - možná podobné vnitřní filtry, ale Divesra mi jaksi nestíhá, bylo to v setu. Jsou tady různé odpovědi na otázku, která mě zajímá, tedy zda můžu rovnou nasadit filtr nový, nebo je raději nechat běžet třeba pár týdnů současně, kvůli bakteriím. Nechci ublížit rybám, kterým se i přes ten zastaralejší filtr vcelku daří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2020 15:41 Muž vlka [3426] Re: afc1886
Všechno podstatné mám v AQ, filtr beru jen jako pomocníka pro zachycení bince, také ho vždy pořádně při čištění ,,vyčistím,,.Všechny ty Purolity, Purigeny, umělohmotné nesmysly a kdoví co ještě tam akvaristé cpou tak nějak nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2020 08:16 R Muž ctibum [6838] Re: Fonzie
Je technicky možné použít starý filtrační materiál v novém filtru? Přesypat, nasadit molitan, nastříhat a vložit molitan nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.06.2020 05:04 R Muž afc1886 [14632] Re: vlka
Takovou odpověď bez informací o nádrži a o jaké filtry se jedná bych si teda netroufl. Samozřejmě jde všemu pomoct častou výměnou vody a podobně, ale k tomu by muselo být více informací o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 22:50 Muž vlka [3426] Re: Fonzie
Čauky, pokud je AQ zajeté a vali bez problémů, klidně tam dej nový filtr, nevidím jediný důvod, proč nechat jet oba filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2020 21:00 R Muž Anthrax [4730] Re: Fonzie
Můžeš. Nejlépe nechej nějaký čas v nádrži běžet i starý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 20:51 Fonzie – Nový fitr
Můžu dát hned nový fitr do už zavedeného akvária? Nebo ho nechat zvlášť s rostlinami a po čase dát k rybkám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 21:32 Žena Sára73 [68] Re: Žako
Aquael fan 1 plus mám doma, používala jsem ho jako čerpací hlavu v 25.litrovým akvárku s kostkou bioakvacitu a originál filtrační vložka je tak pidi, že asi nemá velký význam na biologickou filtraci v akvárku 112 litrů, přišlo mi to malý i na to moje miníčko. A když už, tak bych ten mini molitan rozstříhala a přidala do nějakého koše ve vnějším filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 14:45 Muž Žako [4] Re: Žako
Tak jsem tam dal ten noví a ten starý vyndal je pořád neumity kdybych ho tam musel este dát každopádně budu každý den teď testovat vodu a uvidím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2020 15:28 Muž Žako [4] Re: afc1886
Pardon, ten stávající je AquaEl Fan Filter 1 Plus. Ve vnitr je tvrdí pěna, která je i v tom venkovním. Jen mají jiný tvar. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6480x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12983-vymena-filtru