Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Správné pořadí a množství filtrační náplně

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Správné pořadí a množství filtrační náplně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 18:04 Muž isamik [180] Re: draco
Tak konecne jsem nasel obrazek toho jak jsem to myslel. Je videt, ze voda obteka kolem filtracni hmoty.

rybicky.net/nadrz/5677/7.jpg

EDIT: foto jsem si vypujcil zde rybicky.net/nadrze/5677
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 17:28 Muž draco [5] Re: isamik
ja som pana vaclava pochopil. filter by nemal ucinnost keby nebol filter natesno, pretoze voda ide vzdy lahcou cestou a tak by sa do molitanu dostalo len male percento
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:55 Muž isamik [180] Re: Usine
Asi si nerozumime :-), dal uz bych to nerozebiral... Chapu jak to myslite ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:48 Usine Re: isamik
Molitan se dává do filtru proto že vytváří velkou plochu pro usazení bakterií. Pokud vodu pustíš mimo něj nebudou mít přísun kyslíku a tudíž tam moc nebudou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:20 Muž isamik [180] Re: Usine
Spatne jsem se pred tim vyjadril... Obtekani jsem myslel tak, ze komora ma rozmer treba 10x10 a molitan 10x8.

Presto me napada nekolikrat vyrcena myslenka, ze bakterie se usadi tam, kde se jim "libi". Tudiz, kdyby kosticky molitanu obtekala voda, mel by takovy filtr smysl. Jsou to takove filozoficke myslenky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:11 Muž draco [5] Re: Usine
dakujem. mmam biomolitan do vsetkych komor, kupil som to s akva. takze to dam takto
1. komora hruby
2. komora hruby+stredny
3. komora stredny/80%/ + jemny/20%/
4. komora keramické kroužky
5. komora ohrievac + vata
hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:05 Usine Re: isamik
Pokud ji půjde voda mimo molitan, tak ten je tam pak na nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:03 Usine Re: draco
Použil bych asi tento www.akvarista.cz/…
Nedával bych komory plné, na hoře i dole by měla být mezera na vodu. Poslední komora by měla být prázdná První asi také nebo použít ten nejhrubší molitan. Předposlední komoru můžeš použít na jinou filtrační náplň keramiku, zeolit nebo rašelinu to je už na tobě.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 15:40 Muž isamik [180] Re: Usine
Napada me jedna otazka uz delsi dobu... musi molitan vyplnovat celou komoru a tim padem voda protekala "pouze" pres filtracni material nebo muze obtekat voda kolem filtracniho materialu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 15:28 Muž draco [5] Re: Usine
cerpaciu hlavicu mam powerhead 402 ma regulovatelny vykon az na 500L/h-1000L/H
pan Vaclav , mohli by ste mi popisat ake zlozenie by ste mi dopoRucili a ako ho usporiadat
DAKUJEM
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 15:25 Usine Re: draco
Budeš mít potíže udržet ve filtru hladinu vody hlavně v poslední komoře z čerpadlem. Jemný a střední molitan bych vyměnil za hrubší, budou ti hrozně brzdit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 15:01 Muž draco [5]
Fotka k příspěvku Na tuto temu sa uz dlho nikto nebavil ale dufam ze sa najde dobra dusa co mi poradi cim naplnit vnutorny 5 komorovy filter
tak som si precital cele forum a dufam ze som to pochopil spravne. budem riesit tento filter: rybicky.net/nadrze/3822

1. komora hruby biomolitan
2. komora stredny biomolitam
3. komora jemny biomolitan
4. komota keramické kroužky
5. komora filtracna vata/primerane mnozstvo len koli mechnicke filtr./ + ohrievac

je to dobre?????
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9128x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12952-spravne-poradi-a-mnozstvi-filtracni-naplne?od=201