Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
0 03.05.2010 12:32 11macik chcel by som sa spytat co je tomuto panciernikovi doteraz bol normalny a mal normalnu farbu teraz sa mu posledny tyzden objavila takato skvrna a je mozne ze tu skvrnu bude mat aj z druheho boku
dakujem
Starší reakce
0 28.02.2010 18:57 Amy01 [39] Akva bylo založeno 17.2. ? Co takhle dusíkový cyklus, zajetí akvárka, nasazení ryb po 2 až 3 týdnech ? Raději začnětě rychle pravidelně měnit vodu (otrava čpavkem a dusitany) a nastudujte si skvělé odkazy na
www.horacovoakvarium.cz/… a
www.akvarijni.cz/… . Jinak krásný akva a rybky.
0 28.02.2010 14:20 Lea [1] Prosim o radu. Koupila jsem před 5-ti dny 6 pand. Nejmenší z nich má nekoordinované pohyby. Plave jakoby spirálově, na dně jakoby "válel sudy". Občas zůstane na straně a tak, záleží, jak dopadne. Občas do něj nějaká rybka šťouchne, tak se přemísťuje celý den. Ocasní ploutev má do rovna, přijde mi, že stáhlou. Ostatních 5 je v pořádku a i zbytek akvária, není žádný problém. Podle rozhovoru prodavačů vyplynulo, že se ve zverimexu zřejmě ani neohřáli, než jsem je zakoupila. Tuším, že by ty změny (dvou přesunů) na toho nejslabšího ze všech mohly působit. Má bez ploutve tak 2cm. V popisu nemocí jsem nic podobného nenašla.
0 28.02.2010 10:05 pansuu Také se mi to stalo a NEDOROSTLY, postižení jedinci jsou odstrkovaní a podstatně menší menší než ti zdraví.
0 28.02.2010 08:20 weishauplik také se mi to stalo a dorostli
Souhlasím, ta samá otázka napadla i mě!
Panéřníčkům fousky dorůstají, potvrzuji tímto tvrzení ve starších reakcích, ale nejsem si zcela jist, jestli konkrétně Pancéřníčkům kropenatým dorostou v plné délce.
Kde asi bude problém? Nebude v péči o akvárium, jako takové? Bohužel tyto informace nejsou dostupné, můžeme se jen domnívat. Co údržba? Jak často? Co NO2, NO3? Velikost akva, počty a druhy rybek?
Pro odpověď na Gaweho otázku by to chtělo více informací. Soudě dle přístupu, péče o akva nebude žádná sláva
Starší reakce
Njn...
0 10.01.2010 16:15 Kerze [14] A tady už se nedoplňujeme jen jsem tolerantnější - rostlinky nechť vidět jsou a pracují ve prospěch rybek
Pro Kerze - jsem z Prahy a ještě opačné strany, nicméně pokud budete mít cestu, stačí avízo předem...
Ryby nemusí být moc vidět, stačí, aby pracovaly na údržbě rostlin.
Jsem od Benešova. Vy jste ze které strany ?
Kytky bych koupila v akvaristikách není opravdu nic...
(OT) Vidím že se tady všichni tři doplňujeme jak rada stařešinů u ohně.
Tomu přesvědčování v akvaristice se nedivím. Ona počáteční investice cca 20000 do toho moře není pro krám k zahození.
Uvádí se, že až 80% plochy dna má být osázeno zejména rychle rostoucími rostlinami.
Už jsem to sem dnes dával, ale nevadí... Zkuste si prohlédnout tato tři videjka:
www.tropica.com/… ...u dna je již téměř tma a rybky pro zeleň není vidět...
Aktuálně můj problém!
Měl bych se pustit do úpravy své "112", ale taky do založení nového krevetkária... Přes týden na to není čas a dnes se mi tak nechce...
Aha, tak v to je jiná, ono není píchnutí jako píchnutí
, jen jsem měl obavu, aby to nebylo bráno jako popíchnutí, jinak píchnu rád, jsem li schopen
.
Je-li to řečeno výchovně, tak plně souhlasím
. Pokud fakticky, tak ve fázi, kdy si rybky nemohou protáhnout ploutvičky, u dna je již téměř tma a rybky pro zeleň není vidět mě občas hlodne pochybnost u tohoto hesla
Rostlin není nikdy dost.
To bylo myšleno jako dík (to píchnutí-asi krajová hantýrka pro pomoc). Vypadlo mě tam že "někdo mě píchne" (pomůže).
Co by vás asi mohlo nejvíc zajímat, je kolísání pH. Ráno bývá nižší (i velmi výrazně), než večer. Souvisí to s obsahem volného CO2 ve vodě a asimilací rostlin.
Večer je obdobím, kdy rostliny vyčerpaly část CO2, čímž došlo k poklesu pH. V noci rostliny naopak CO2 produkují, čímž pH snižují. Z toho plyne, že ráno je pH nejnižší.
Výjimkou jsou nádrže uměle sycené CO2, které jsou vybaveny regulátorem pH, který pomocí dávkování CO2 drží pH na zhruba "konstantní" úrovni.
a proto by Kerze udělala nejlépe, kdyby našla poblíž akvaristu, který vyhazuje po každé údržbě kyblík rychle rostoucích rostlinek a smysluplně je využila
To nebylo žádné zlomyslné píchnutí jen upřesnění pro Kerze - velmi správně usoudila, že orientační bazénový test není ten správný pro akvárko.
pro Kerze - ano, tyto dva testy považuji za nejdůležitější, po dobu záběhu měřit denně a dle výsledků se zařídit, pokud je akvárko delší dobu s NO2 na nule, měřit příležitostně a při jakýchkoli pochybnostech (podivné chování rybiček apod) či podstatné změně v akvárku (velká předělávka apod.).
Hromadící se amoniak navíc signalizuje, že "něco" není v pořádku. V nádrži není rovnováha mezi producenty amoniaku a jeho konzumenty (bakteriemi + rostlinami).
Já nechtěla nic vytrhávat, jen neznalá věci jsem to zřejmě zcela nepochopila...
A ještě jedna otázka, prosím... V článku se píše, že hodnoty kolísají dle denních dob. Je to velký rozptyl ? Kdy je vhodné měřit ? Děkuji.
Aha! Vy jste vytrhla část textu z kontextu a hnedle váš výrok nabyl jiného smyslu.
Samozřejmě, že nejjednodušší cestou, jak snížit zvýšenou koncentraci NO2 v nádržích, kde nefunguje nitrifikace, je výměna vody.
Ale obsah dusitanů snižují a udržují limitně blízko nule nitritační bakterie, jak už napsal Yirka.
Jsem věděl že někdo píchne aniž bych musel do knížek.
Yirka otázky vyřešil, snad je k bodu 3, já bych se hromadícího amoniaku bál při jakémkoli pH, v kyselé oblasti je částečně únosný avšak s vysokým rizikem akutní otravy při přehoupnutí do zásadité... Spoléhat na hodnotu bazénových testů 6-7 by bylo velmi lehkomyslné, jedná se o hodně velký rozptyl a na spolehlivost bych nesázel, je to jistě hrubě orientační...
Děkuji za odpovědi, zatím jsem saturována...
Ještě k tvrdosti vody - co tady bydlíme musíme v pračce používat přípravky k změkčení vody a přesto neustále čistit usazeniny...
Nevím zda uspokojivě odpovím na vše, ale ostatní mě určitě doplní. Tak tedy:
1/ - Dusitany budou časem likvidovány a přeměňovány právě procesy nitrfikace, které však naplno probíhají až po zaběhnutí nádrže-tedy cca po měsíci.Proto se doporučuje nedávat rybky do čerstvě založených nádrží. Když už se tak v tvém případě stalo, je třeba zkraje často NO2 měřit a vodu měnit aby rybky neuhynuly. Já chemii zásadně nepoužívám ani jsem v minulosti nepoužíval, o očividném vlivu na lepší zaběhnutí nádrže mě zatím nikdo nepřesvědčil.
2/ - Velmi tvrdá je abstraktní výraz, pokud není číselné vyjádření těžko hodnotit. Dešťovka i sníh jedno jsou, tedy využívat se dají.
3/ - Nejsem chcemicky natolik zdatný, abych z hlavy řekl závilost amoniaku a Ph. Nicméně Ph 6-7 je naprosto vyhovující hodnotou.
4/ - vhodným krmením obsahujícím dostatek rostlinné složky - dobré jsou tablety Hikari.
1. Všude se píše, že obsah dusitanů nelze nijak upravit než pravidelnou výměnou vody...
Tohle jste skutečně někde četla? Je to hloupost.
J,j, sice jsem četla, ale ne dost pozorně, tak to se všem omlouvám...Teď po pozornějším přečtení:
1. Všude se píše, že obsah dusitanů nelze nijak upravit než pravidelnou výměnou vody, to není problém, ale kdybych tomu chtěla pomoct - jsou k něčemu přípravky typu Nitrivec atd. ? Mám ho skutečně přidávat po každé výmeně části vody ?
2. Jak už jsem psala, máme studniční vodu - bez chloru, ale s dusičnany (nicméně údajně v rámci normy pro pitnou vodu) a hlavně - voda je velmi tvrdá - má vysoký obsah minerálních látek. Zřejmě tedy budu na zahradě sbírat do sudu dešťovku. Teď dotaz - sníh je taky vhodný ? Že bych využila situace a nasbírala do sudu čistý sníh (je opravdu čistý, lišky tu dávají dobrou noc)?
3. Měřila jsem ph pomocí bazénové soupravy. Je mezi 6-7. Mohu z toho tedy odvodit, že v takovém případě se nemusím obávat amoniaku ?
4. Pancéřníci, jak jsou teď v hejnu, vyhrabávají rostliny - zatížila jsem je kameny, ale přesto po nich jdou - dá se tomu nějak zabránit ?
Děkuji za vaše názory.
Kolegyně ustavprochore si dala tu práci a dalal ti tam linky na články pro začátečníky. Pokud si nedáš ty práci a půlhodinky pro jejich přečtení, je opravdu těžké ti něco radit a tak trochu si nevážíš rad kolegů a házíš přes palubu čas který ti věnují.
Otráví se.
Jestli je ale možné, že si pletete dusitany s dusičnany, pak je předchozí debata o ničem.
dusitany jsou podstatně nebezpečnější
Jen pro ujištění - nepletete si dusitany a dusičnany?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Přidat reakci
1 ...... [23] ...... 28
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25931x