Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke čtverzubcům?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke čtverzubcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   09.08.2017 20:56 Muž @ navik [856] - SumciRe: Snowy
Snowy napsala: ... Potřebuju nějaké živočichy na údržbu, pojídání zbytků atd.

Já bych nehledal náhradníka. Jsem přesvědčen o tom, že nejlepším živočichem na údržbu je sám akvarista (dělá li to pořádně ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 23:12 Žena @ Nlua [0] Re: Snowy
já je před časem měla. A nějakou dobu i v podobné velikosti. A nedávala bych k nim asi nic, stejně nejlíp vypadají, když jsou samotní. Já je měla nějaký čas s krevetkama bílé barvy - a samozřejmě mladých krevet moc nepřežívalo. pak u nich chvilku bylo pár trpasličích živorodek... ale.. nejlíp prostě vypadali samotní. taková roztomilá ryba nepotřebuje žádné doplňky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.08.2017 21:05 R Muž @ ctibum [2819] - Snažím se to nezahubit...Re: Snowy
Celkem nával ve třiceti litrech... hmm Co třeba míň krmit, když se tam válí granule, odkalovat a zredukovat osádku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 20:52 Žena @ Snowy [24] – Živočichové dna a čtverzubci
Ahoj, potřebovala bych poradit, co k trpasličím čtverzubcům na dno. Mám 30 litrů, v tom 3 trpaslíky, 2 zbylá paví oka a asi 7 razborek bornejských.
Nejsem schopná tam udržet sebemenší populaci piskořek, všechny sežerou, i když krmím mraženým. Potřebuju nějaké živočichy na údržbu, pojídání zbytků atd. Bez šneků to akvárko nejede, jak by mělo. Napadly mne modré krevetky, ovšem netuším, jestli je čtverzubci neposvačí? Vím, že mi se dnem moc nepomůžou, ale bohatě by mi stačilo, kdyby zpracovávaly zbylé granule, občas pozobaly tu trochu řasy.
Nebo můžu dát pancéřníčka malého (coryd. pygmaeus)? Tam si ale nejsem jistá tím vodním sloupcem - je to třicítka na výšku.

Ještě jsem viděla nějakou škebli (rybicky.net/atlasostatnich/korbikula_javska), ale ta by mi asi vyrývala stonkovky a nevím, jestli by ji trpaslíci taky neposvačili.

Máte nějaký nápad na nějakou náhradu piskořek, co by přežila? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 22:27 Muž @ DANMAZUR [20]
Ryby nemám dlouhoploutvé(pancíků si prý nevšímají) a četl jsem zde super článek jak vpohodě byly s japonicama a vše fungovalo a krmení mám promyšlené mražené patentky mražený cyklop sušené dafnie a živé červy(žížaly když budou jíst)no taky názor prý záleží jestli je teritorium rozčleněné jestli jsou tam jemnolisté rostlinky, aby se nenudily a jestli se dost krmí. Mohl bych vědet jaké tam byly s nima ryby a prostředí abych se v tom mohl lepe zoriantovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 21:56 Muž @ patamatix [406] Re: DANMAZUR
V tak malém akváriu jsem je měl samotné. Hlavně je potřeba mít pro ně živé krmení,moc se jim nedařilo,tak jsem je dal do většího,než jsem je dal dál do světa. Za těch pár dní co tam byli dokázali okousat ploutve polovině ryb,takže si zjisti více informací a ještě o tom popřemýšlej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 19:35 Muž @ DANMAZUR [20]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 19:33 Muž @ DANMAZUR [20]
caute, hledal jsem nějakou pěknou ozdobnou rybku a na co jsem nenarazil. No samozřejmě že na čtverzubce trpasličí co jsem četl si myslím že bychje mít mohl. Myslím si že jsem vše zařídil, ale radši bych požehnání at neudělám blbost. Osádka 6 pancéřníčků skvrnitých 12 živorodek endlerových a 5krevetek japonica do toho bych chtěl 1 samce čtverzubce a 2 samice. Mám tam jemnolisté rostliny (zákrutichy) i plovoucí rostliny skalku a plno piskořek takže bavit by se měli a nádrž je kvůli teritoriu opticky rozdělena na 4 části. Do prezentace se nedívejte nemám aktuální fotky,ale pošlu je. Jo rozměry akva jsou 60x30x30cm 54litrů.Co myslíte mohl bych je mít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 13:42 Pavla – ctverzubec trpaslici
Prosim, je tu nekdo , kdo by mi poradil s odchovem? Vytrou Se mi kazdiu chvili... Teplota, krmeni,nechat v aqua nebo prelovit...vsude jsem se docetla jenom zakladni info. Predem moc moc dekuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 19:42 JoKa Re: Ammi
Je fakt, že ze čtverzubců je ten trpasličí asi nejmírnější. V mládí bych věřil, že se budou chovat kulturně i ve společenském. Nicméně s přibývajícím věkem stoupá nárok na teritorium a tím i agresivita. Co jsem četl, tak se i snadno třou a v době tření to asi bude mazec (pouze vyčteno, nepodloženo zkušeností, mám jiný druh)... Takže moje rada zní, když už k nim někoho potřebuješ dát, tak musí mít dostatek prostoru, ale fakt dostatek, nejlépe rozdělit opticky teritoria už dopředu a hodně rostlin... Pokud by spolubydliči náhodou byly živorodky, tak častá výměna vodu nutností. Čistá voda je pro ně základní předpoklad...
Pokud jsou to mladíci, tak bych si vsadil, že tak rok bude klid. No a prvně půjdou po mladých krevetkách, tak až ti začnou mizet, víš odkud vítr vane a zjednáš nápravu...
Další problém může nastat při krmení. Aby se chudák vůbec najedl. Hodinu tupě a legračně mžourá, "útočí" na svou kořist a když se konečně odhodlá, připlave například mečovka a není co lovit... :-) Ale to se dá řešit. Tak ať se daří...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 14:17 Žena @ Ammi [22] Re: lemming46
Vycházela jsem tady z toho článku: rybicky.net/clanky/521-ctverzubec-trpaslici-ve-spolecenske-nadrzi-i-s-krevetkami, kde jsou popsány podmínky, za jakých můžou být u čtverzubců rybičky. S krevetami jsem to zkoušela a zatím to vychází - mám hodně kytek a úkrytů a i když krevetky vylezou, nezdá se, že by byl problém. Proto jsem chtěla zkusit přidat i ryby. Ve zdejších prezentacích jsem téměř nenarazila na jednodruhovou čtverzubčí nádrž. Tetra ohnivá nemá dlouhé ploutvičky, je droboučká a barevně nepříliš výrazná, aspoň co jsem viděla v obchodech. Pancéřníčky dávat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2013 21:50 Muž @ lemming46 [88] Re: Ammi
Opravdu nikdo nemá dobrou zkušenost se soužitím čtverzubců trpasličích a (ať už jakýchkoliv) rybiček?

Pro čtverzubce se obecně doporučuje jednodruhová nádrž. Někdo je bez problémů chová s jinými druhy (např. otocinclus, viz rybicky.net/nadrze/18331&r=29) nebo s krevetami, ale každopádně záleží na konkrétní rybě - co funguje u jednoho chovatele, nebude fungovat jinde. Jestli se chceš vyhnout problémům, nic dalšího k nim nedávej. Jestli mermomocí chceš další druh, musí přijít čtverzubci jako poslední druh do nádrže, a rozhodně nedávat k dlouhoploutvým nebo pomalým rybám jako betty, skaláry apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:39 JoKa Re: Ammi
Tak tak, s tím plně souhlasím, čím starší, tím víc a lépe loví... Když jsem začínal se čtverzubcema (zelenýma), tak jsem je měl v brakické vodě s očkama. Bezproblému, ani potěr neubýval. Během půl roku začal potěr mizet a za další dva měsíce zmizela menší samice, tak museli oka pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:37 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: Ammi
Taky to muze byt stejne jako se mnou, taky nelovim kravu na pastve, kdyz maji u reznika slusny vyber :) . Ale byt mesic hlady, asi by to klidne odnesl i prvni pes, ktery by mne potkal :-D (prosim s humorem, nemam nic proti psum).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:34 Žena @ Ammi [22] Re: Urtman
Já je s krevetama mám už 5 měsíců a pořád jsou všechny (myslím ty krevety). Nevadí jim ani u jídla. Možná, že jsou ti čtveráci ještě mladí, jak tady někdo psal, že stářím "lovecké instinkty" sílí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:31 JoKa Re: Ammi
Na krevetkách si čtverzubec pochutná... Mladý krevetky stopro a když budou mít hlad i ty trpaslíci dospěláka uloví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 19:29 Žena @ Ammi [22] Re: Roman
Tak jak to tak promýšlím, jedinou variantou jsou krevety. Asi proto, že nemají ploutve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 15:59 Roman Re: Ammi
Snad tak štanglu salámu. I před šneky dají přednost krajkovému zdobení ploutví ostatních ryb, eventuelně je sežerou celé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:22 Žena @ Ammi [22]
Opravdu nikdo nemá dobrou zkušenost se soužitím čtverzubců trpasličích a (ať už jakýchkoliv) rybiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 09:04 Žena @ Ammi [22] Re: drlift
A jak dlouho trvalo to počáteční klidné období? Pokud by měli něco okusovat, tak je i v tom větším nechám samotné, jen s krevetama. Nebo jim tetry mají šanci uplavat? Případně máte nějaký tip, která ryba vydrží se čtverzubci bez problémů?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 09:01 Žena @ Ammi [22] Re: vondr001
Aha, tak díky za upozornění. Mám je asi 5 měsíců v menším akváriu a zdají se být v pohodě, útočí pouze na šneky. Jsou tam s nimi i krevety a těch si nevšímají. Je teda pravda, že žádné malé krevetky jsem už dlouho neviděla, ale množí se mi dost dobře ve velkém akváriu, co mám v prezentaci, takže tady to neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 08:37 Žena @ vondr001 [668] Re: Ammi
Mám stejnou zkušenost jako drlift. Mě krom panceřníčků okusovali i SAE. I když měli hromadu šneků a krmila jsem je denně živýma patentkama. Přesto ti hajzlíci okusovali ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2013 08:16 Muž @ drlift [38] Re: Ammi
Mam doma taky ctverzibce trpaslici, po pocatecnim obdobi, kdy byli celkem v pohode, zacli hodne okusovat chudaky pancernicky.

Ostatni ryby jsou v klidu, protoze nemaji problem jim uplavat, ale pancernicci se radi povaluji po dne a toho ctverzubci vyuzivaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 07:59 Žena @ Ammi [22] – Co ke čtverzubcům trpasličim?
Zdravím, mám 3 čverzubce trpasličí v malém akváriu a zabíhám pro ně větší. To má 63 l celkového objemu, dno liapor, hamburský filtr, hodně členitý kořen + rostliny, osvětlení LEDkové, topení 26 °C. Ráda bych k trpaslíkům dokoupila cca 10 teter ohnivých a 10 pancéřníčků trpasličích. Plus pár krevetek na úklid. Je to dobrá kombinace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 07:47 Žena @ Ammi [22] Re: mustanggt
Taky upřednostňuje mírně brakickou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2013 17:24 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: mustanggt
že jsem tak smělý, není mrenka nadherná taková ta ryba co se dorusta kolem 15-20cm a doporučuje se do myslím 200l? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:52 mustanggt - Raci, krabi, krevetky
oky ja som sa len pytal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:48 Muž @ Tomas Enderson [689] - TetryRe: mustanggt
Dávám tomu pár hodin a za chvíli tam bude jen s krunýřovcema. Navíc tohle je pro něj dost malý vždyť může dorůst až 17 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 15:44 mustanggt - Tetry
čaute mozem dat stvorzubca zeleneho do akva 60l spolocnosti ryb 1x mrenka nadherna,1x ancistrus sp.long fin, 3x panciernicek svrnity ?x krevetky???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:54 Žena @ Shell [0] Re: predator3313
ok, od stredy zacnu smich . pokud tedy vse zdarne dopravim vlakem az na misto urceni hmm a taky pokud se odlepim od skla :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:48 Žena @ Shell [0] Re: vondr001
Ja mam prave taky pandiky. asi pred mesicem jsi mi v jinem vlakne radila co s jikrama :-) . no ja myslela, ze bych tam ty jikry nechala a nechala to na prirode. Vcera jsem nasla dva hezky odrostle prcky normalne v akva a nic jim evidentne nechybelo. Ale pokud by mi to budulini zobali, tak to teda ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:48 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shell
:-D No tak pak pěkně vyplnuj deník, at si mužu počíst jak se ti daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:40 Žena @ vondr001 [668] Re: Shell
Mám jen potěr panceřníčků panda. Dávám je tam z odchovny (asi měsíc staré). Ty čtverzubec nechává na pokoji.
Co se týká pandíků, tak se třou (ti moji) vždy večer. Takže když je přistihnu, zhasnu jim světlo aby měli klid a jikry sbírám když se rozsvítí akva. Ryby jsou z toho světla poblbané a já rychle sbírám než se vzpamatujou a začnou je žrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:38 Žena @ Shell [0] Re: predator3313
clanek super, uz jsem ho kdysi cetla, ale s odstupem casu zase pobavil :-) . no ja doufam, ze to krevety rozdychaji, v nekterych akvarkach to funguje, tak proc ne u me :-D. spis mam strach z tech cichavcu. Asi brzo nezustanu u jednoho akva smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:35 Žena @ Shell [0] Re: vondr001
Diky za info, ze poter tvuj nekonzumuje :). S jikrama je treba predbehnu. Vcera jsem vypustila par odrostlejsich pandiku do akva, tak bych nerada, aby mi je pozobali... no snad se bude s krevetkama snaset nebo poridim nejake necervene... mam taky dojem, ze mam nadrz celkem zarostlou a clenitou, ale to asi ukaze az cas, jestli to nebyl jen skaredy omyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:16 Muž @ predator3313 [823] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shell
No já jsem si nedavno pohrával s myšlenou budoucího akvárka pro trpasličí, tak jsem zvědavý jak to u tebe dopadne a jak se budou s takovou rozmanitou posátkou chovat.
jinak je tu pěkný članek o jejich chovu s krevetkama (rybicky.net/clanky/521-ctverzubec-trpaslici-ve-spolecenske-nadrzi-i-s-krevetkami) s něho usuzuje že tech pár cherry co tam máš s nich moc nadšená nebude :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:06 Žena @ vondr001 [668] Re: Shell
Čtverzubci trpsaličí jsou teritoriální ryby (vnitrodruhově). Já si pořídila 4. Myslela jsem že mám dostatečně velké akva (112 l), hodně zarostlé. Nakonec mi zbyl jen 1 čtverzubec - ten nejsilnější. Ostatních (mých) ryb si nevšímají, nevím jak se chovají ke krevetkám -jestli by si nezobli, kdyby byli hladoví. Jsou to masožravci, dobře likvidujou šneky a je třeba je krmit živou potravou (patentky). Píše se o nich, že se naučí i mraženou, ale ten můj "trouba" prostě nechce. :-D
Ještě žerou jikry. Potěru si nevšímají. (alespoň ten můj).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 11:03 Žena @ Shell [0]
Chystam se pristi tyden do Brna na ctverzubce trpaslici. Akva jsem zakladala s tim, ze je tam urcite chci s krevetkama. Ted uz tam jsou i ctyri endlerky, tri otici a sest pandiku, kteri se mi mnozi. Chtela bych k nim pridat tak 3 budulinky a zvazovala jsem i cichavce medove, kteri se snad s krevetkami snesou. Je na me vyvijen natlak na nejakou vetsi barevnejsi rybu :). Tak zvazuju, co k nim... na cichavcich netrvam, jen zvazuju varianty... dekuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 18:18 Muž @ simooriginal [0] - Ryby brakických vod – čtverzubci
mam akva cca 100litrů. Chtel bych si koupit ctverzubika, ale nevím jakého. Mam sladkou vodu. Tak to bych asi mohl chovat asi jen trpaslíka ne? prosim poradte. Popřipadě kde je mozno nejakeho v Praze koupit. Mam novy ucet. Zanedlouho přidám foto.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 17:27 Muž @ koikapor [160] - divoké živorodkyRe: burnes
to su male akvaria, ak by si chcel dalsie ryby uz by to bolo fakt moc,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 10:39 burnes - divoké živorodky
Ahoj pořídil jsem si trpasličí čtverzubce (2kusy doufám že pár)a mám je v 28l akva u krevetek (asi blbost ,nějak se nedaří množit krevetky)ještě mám 30l akva tak mně napadlo je tam přendat doporučí mi někdo nějaké rybky k těm čtverzubcům??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 20:02 Nobody - divoké živorodkyRe: Fisulka
Tady je dost těžké poradit.Akvárium je malé.Jednodruhové by bylo nejlepší.Kdyby bylo akvárium delší(100cm),radilo by se lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:59 švíco - divoké živorodkyRe: Fisulka
OK, v pohodě... tak teď už snad odpovědi znáš. Ať dělají radost, jsou to srandistí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:48 Žena @ Fisulka [0] Re: švíco
No, i kdybych o nich 100% věděla vše z netu atd, stejně bych se šla zeptat, tak jako jsem to teď šla udělat a ujistit se co a jak, od zkušených chovatelů. Raději stokrát vypadat za debila, než udělat chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:44 švíco Re: Fisulka
No kdyby sis tady přečetla všechny informace o nich, tak by ses neptala, zda budou ubližovat bettě nebo šnekům. Každopádně platí to, že čtverzubci (jakýkoliv druh) jsou nepředvídatelní a každý kousek je jiná osobnost. Paušálně radit nelze skoro v ničem.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:38 Žena @ Fisulka [0] Re: švíco
Myslím, že o čtverzubcích vím dost, ale třeba na rybicky.net neni moc o tom s jakou rybkou se snesou či ne. Ale děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:28 Muž @ hawok [62] - ČtverzubciRe: Malý Snoopy
zahrabavani se tu myslim resilo z vysledkem, ze ho nikde nevidel se zahrabavat a nikde to napsane taky nebylo. Ja myslim, ze tenhle ctvertzubec se nezahrabava.
V ostrave je miva na aquaburze firma RYST nebo Clarkii, Clarkii ale do konce roku nebude a nevim jestle je ryst jeste ma, minule nebyli.
Taky je muzou objednat v Zoo pande v globusu, coz je pobocka macenauer.cz
Jako spolecniky bych volil mensi krunyrovce nebopancernicky. Hlavne zadne zavojove ryby. Nekteri ctverzubci potrebuji ke krmeni vice klidu a muzou tim stradat. Ja je mel ve 112L a nakonec jsem pro ne zalozil mensi nadrz kde jsou samotne. Taky bych rekl, ze pokud je pridas jako posledni a jako nedospele, lip se adaptuji na spolecniky a pak je nechaji. Zato dospeli mi stipali zas vse. Hodne zalezi na povaze konkretniho ctverzubce, jestli se nudi a kolik ma zradla.
Co se tyce mnozstvi ryb, zvolil bych asi 1 samec a tri samice nebo i 1 samce na dve samice.
Mnozeni tu tady nekde taky je, tsim ve vlaknu ctverzubec trp. chov. Shrnu to, nekomu se mnozi spontanne a nekomu ne. Vseobecne se rika, ze prave tento ctverzubec se spontanne mnozi. Me se zatim vyter nedari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:26 švíco - ČtverzubciRe: Fisulka
No co, buď je nechají na pokoji nebo je budou oškubávat. (spíš je nechají napokoji)
Nejdřív se o rybách čte a až potom se kupují... tož tak!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:15 Žena @ Fisulka [0] Re: hawok
No joo, s tim už bych počítala, že by šli pryč, jenže mi zatim nikdo neodpověděl na ty ostatní rybky :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 19:06 Muž @ hawok [62] - Čtverzubci
bettaka urcite oskubou, to bych ani nezkousel.
Ampularky budou ozdibovat pravdepodobne, ale jen kratce, pak se ampularie prizbusobi pohyben v noci a se ztazenyma tykadlama. Kazdopadne bych je dal pryc.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 2857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12924-jake-ryby-ke-ctverzubcum