Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby ke čtverzubcům?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby ke čtverzubcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 19:06 simoo – jake ryby ke ctverzubcum trpaslicim
Dobry den chci se zeptat, Mohu chovat čtverzubce trpasličího s parmičkou čtyřpruhou? Myslím si že parmička je dost rychla na to aby uplavala čtverzubci ale neudela ona neco jemu? Předem dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ZeKy
zkus si pročíst tohle jestli si to ještě nečetl rybicky.net/clanky/521-ctverzubec-trpaslici-ve-spolecenske-nadrzi-i-s-krevetkami
Nějak zvlášť bych to nekomplikovala, hlavně aby se čtverzubci měli dobře. Hodně rostlin aby měli dost členitou nádrž a dobrou kvalitu vody. I jednodruhová nádrž je pěkná a čtverzubci jsou dost zajímaví sami o sobě ;-) Jestli na nějakej vhodnej druh k nim příjdeš tak klidně ale nepřehánět to, přecejen to má být hlavně o těch čtverzubcích, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:12 Žena Kajka99 [229] Re: katterinecka
No a já zase měla čichavce zakrslé v 84l litrech, taky v zaroslé nádrži a problém jsem měla poměrně velký.

Jde mi o to, proč Trabant radí tyhle ryby a čtverzubce ne. Protože trpaslíci v tomhle objemu můžou být naprosto v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 19:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kajka99
Měla jsem dva čichavce medové v 37 litrech. U dobře zarostlé nádrže bych v tom problém neviděla a myslím že teritoriální tyhle malé druhy ani moc nejsou.

Může se to pak ale projevit na chování ryb. Hejno maličkých razborek taky může být v malé nádrži, ale ve velké se přecejen budou chovat úplně jinak. Určitě by jim bylo líp ve větším, ale jeden pár zakrslých čichavců s nějakými menšími rybkami by tam mohl být spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 18:03 Žena Kajka99 [229] Re: Zeky
Dva čtverzubci TRPASLIČÍ se do 36l vlezou. K nim pak už ale ledatak ty razborky nebo krevetky.

Trabant: Ty bys dal do 36 litrů pár čichavců zakrslých nebo bojovnice? Panebože hmm U bojovnic platí že nemůžou být dva samci spolu a samec musí mít alespoň dvě samice, jinak tu jednu uhoní. A tím se dostáváme nároky na prostor mnohem dál než 36 l protože samci Betta splendens jsou teritoriální.

Čichavci zakrslí nejen že musí být v páru ale také jsou to o dost větší ryby (a navíc teritoriální) a dát takové do 36l (čístý objem pak cca 30l) je zhůvěřilost.

Hlavně že 3cm dorůstající se ryby bys tam nedal, ale 7cm ryby v pohodě? Choval jsi někdy čtverzubce trpasličí prosímtě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 17:11 Muž Zeky [6] Re: Trabant
Aha ,ja se dival i na prezentace viděl jsem je i v 22 litrech tak sem myslel že to nebude problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 17:06 Trabant Re: Zeky
Do 36 litrů bych je asi nedával.Je to na hraně.Spíš nějaký hejnko něčeho malýho(danio pruhované,razbora hengelova,galaxy,espeho,nebo třeba drobnoústky,pár čichavců zakrslých nebo bett.Je spousta možností,ale ty čtverzubce bych tam fakt nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 16:50 Žena Kajka99 [229] Re: Zeky
do takhle malé litráže maximálně borarasky či hodně malé pancéřníčky nebo krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 16:34 Muž Zeky [6] Re: Trabant
Asi bych je dal budto do 36l nebo 28l aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 16:09 Trabant Re: Zeky
Podle toho,v jak velkým akva je máš.Jsou totiž agresivní(jestli ses díval tady do atlasu)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 15:16 Muž Zeky [6] – jake společníky ke čtverzubcum
Zdravím ve spolek,poslední dobou přemýšlím nad koupi čtverzubců trpasličích,tak bych se rád zeptal co se knim hodí za společníky?díky předem za vaše reakce a rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 13:10 Muž Březka [10] Re: jandy
ja se taky přidávám s kladným pohledem na soužití čtverzubců s krevetkamy. Ale moc se mi nemnožily, holt menší kousky se museli vís snažit aby přežily. Ale velké krevety byly v pořádku. Asi záleží na každém čtverzubci jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 22:29 Muž O.Tom [439] Re: jandy
v Ostrave jsem sehnal trpasliky na aquaburze, mam snima v akvariu i krevety Neocaridina prirodni formu a nevidel jsem ze by do nich ctverzubci sli, zato dokazou otravovat jakehokoliv i 4x vetsiho sneka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 21:25 jandy Re: švíco
Já mám red crystal, tak snad to přežijí. Teď už jenom ty čtverzubce sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 21:14 švíco Re: jandy
Jak který čtverzubec si dá jak kterou krevetku.... :) U mě platilo, že u trpaslíků to měly v pohodě větší druhy bezbarvých krevetek. (caridina japonica) Ovšem červené Cherry měly problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 21:11 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: jandy
Já jsem zkoušela ke čtverákům dát 2 krevetky. A stále ještě žijí, takže si myslím, že krevetky neloví, když je pravidelně krmíš. Prý, kdyby se nějákou dobu nekrmili, kdybys byl na dovči nebo někdo, slouží krevetky jako zásobárna na krmivo :) Jinak si jich vůbec nevšímají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 20:57 jandy – čtverzubec a krevetky
Chtěl bych si ke krevetkám koupit čtverzubce trpasličího. Vím, že spousta lidí ho společně s krevetkama mají. Četl jsem ale už i názory, že se k sobě nehodí. Daji si je čtverzubci ke svačině nebo to bude v pohodě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:49 Muž vlasolis [2] – sladkovodní čtverzubec abeho (tetraodon abei)
Máte někdo tyto ryby. Zajímalo by mne, zda-li je možné soužití ještě s něčím, protože přes den tento druh skoro není vidět.V atlase ryb se píše že s ničím nedávat dohromady ale třeba má někdo i jinou zkušenost.Jaké máte zkušenosti s jejich chovem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 08:19 švíco Re: roper
Čtverzubec trpasličí a čtverzubec zelený je uplně jiná liga.... Není čtverzubec jako čtverzubec... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 23:39 Muž karelpavel [18] Re: roper
To myslíš asi trpasličí že ? rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 23:37 Muž roper [10] - Cichlidy
Já mám zakrslé (2cm) a mám je s očkama, neonkama, sekernatkama a nemám žádný problém. Milují šneky, to je pro ně ta pravá lahoda ano


jsou úplně úžasní palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:09 Muž Qain [5] Re: dmb77
zdar, zalezi jakyho ctverzubce chces dat do 112l a podle druhu je take trosku jina teplota a hlavne naroky na vodu. Trpaslicci ctverzubec je voda sladkovodni az brakicka, teplota cca 26-28 stupnu. Melo by byt v akvariu vice drobnolistych rostlinek, ktere jim rozhodne vyvhovuji - ostatne rozmnozuji se na rostlinky javsky mech a podobne.

Mel jsem trpasliky a muzu rict ze nekteri si ostatnich ryb nevsimaji vubec. Ale nekteri pote, co si v akvariu zacnou narokovat urcity prostor, okusovali ploutve vsemu co melo v akvarku nejakou barvu. Kupodivu rybky jako parmicka siamska nebo otocinclus a ancistrus si nevsimal ani jeden. Zato neonky a tetry zhave trpely. Trpaslici si uplne v klidu dovoli i na mnohem vetsi rybu, a to i pres to, ze je ta ryba potom treba honi po celem akvariu. Bohuzel ten kdo to postupne vzda nebyva vetsinou ctverzubec, ale s ploutvemi potrhana protistrana. Takze si dovedu uplne krasne predstavit, jak se velkej betak schovava pred trpaslikama, protoze ti mu nedaj ani chvilku klidu.
U trpasliku je otazkou, jake klidase nebo utocniky si do spolecneho akvarka prinesete, vetsi ctverzubce bych ale s jinyma rybama uz asi urcite nemixoval.
A jeste drobnost, jeden ctverzubec dokaze v pohode za hodinu znicit 20+ sneku! palec ale je pak spokojenej a ocicka mu jen sviti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 09:16 dmb77 – trpaslik x betta
Ja to s trpaslikama moc nevychytal, mam dva kousky ve spolecenskem 200l akva s zivorodkama, neonkama a ancistrusama + 1 samec a dve samice betta splendens. Kdyz jsem je pred mesicem pridal do akvaria tak jsem mel o ne strach, oproti ostatnim rybkam byly malinky a dovolovali si na ne i gupky. Ale trpaslici se hodne rychle otrkali a karta se obratila, oskubavaj bettam - dosavadnim kralum akvaria ploutve. Odnasi to hlavne betak - byvala dominanta akvaria, kterej je ted chudak uplne hotovej a je skoro porad zalezlej v kokosovym orechu a ven se neodvazi pomalu ani na krmeni, ale vyjedou i po samicich betty. Ostatni rybky nechavaji na pokoji. Taky jsem si myslel, ze kdyz jsem mel akvarium plne okruzaku - byly jich stovky - ze dva trpaslici s tim moc nepohnou a o potravu budou mit postarano. Ted po mesici se mi sem tam podari po usilovnem hledani objevit ojedineleho snecka a nastava problem cim trpasliky krmit. Zkousel jsem granule, mrazene patentky, kousky zizal - niceho si ani nevsimnou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 19:15 Muž nebozez [0] Re: Ivulik1
Soužití je v pohodě, ale... U cichlidek kakadu je lepší 2-3 samičky na jednoho samce. Jedna samička by neměla moc klidu. Navíc plocha akvárka je na tyhle ryby s ostatním osazenstvem dost malá. Já je mám ve 200 litrech a sameček je má celé pod palcem a ostatní ryby občas dost prohání, hlavně při tření. Jsou prostě náročnější na prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ivulik1
Asi proto že už je to tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 13:09 Ivulik1 Re: listicka80
Proc ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 12:28 listicka80 Re: Ivulik1
Já je mám a jsou nádherně klidné a k ostatním rybám mírumilovné. Ale do tvého akvárka bych zatím další ryby asi nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 11:46 Ivulik1 – Cichlidka kakadu a ctverzubec trpaslici
Vesel by se mi do akvarka jeste par cichlidek kakadu? Nebudou napadat 4zubce? Mate je nekdo spolu?
Mam tam jeste 11 neonek, 3 mensi anciky, 4 male 4zubce a 3 male zabicky. Akva 84 litru, zarostle, koren, kokos.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 20:50 Gery Re: švíco
Tak to jen málo koukáš do akva. Krevetky jsou přirozenou stravou pro čtverzubce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 19:55 švíco – Re: Gery
OK, to vypadá slibně... je důležitý mít nádrž dobře zaběhnutou a zarostlou (pro inspiraci můžeš kouknout ke mě do profilu). Pokud je máš teprve chvilku, tak jim nic pár dní k jídlu nedávej, až tak za 3dny a uvidíš jak jim bude šmakovat. Ti moji mají nejradši patentky a okružáky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 19:51 JagerMaister
Z michaloviec 40l nádrž ,1koren -javský mach,CUBA,CLADOPHORA,-3 kusy 2samičky a asi 1 samec ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 19:15 švíco – Re: Gery
Odkud je máš? jak dlouho je máš? V jaké nádrži (jak zařízenou) je máš? Kolik a jaké pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 19:08 JagerMaister
ostanuu bez krevetiek a ešte niečo moji štvorzubci od príchodu domov nič nejedie je to sters :-O nechcuuu nič ani patentku ani okružáka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:34 švíco Re: snickers
Čtverzubci jsou ve své podstatě dobráci, akorát mají pořád hlad... musí se naučit co je a co není jídlo. Když jim krevetka po 150 uteče pře čumákem, tak je to časem přestane bavit... nikdy žádnou nezranili smrtelně, jen ty tykadla. Ale teď už ani to ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:10 Muž snickers [0] - TetryRe: švíco
Tak vidíte, a tady lidi řeší, jak velké tetry aby neobtěžovaly krevetky a vy rovnou čtverzubce. :-D Já bych je spolu nedržel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 17:59 švíco Re: Eff
Ale funguje... je to jen otázka aklimatizace. První týden měly cherrynky kratší tykadýlka a teď si jich čtverzubáci ani nevšimnou...mám jich v 22l v počtu 5 vrtulníků na 25 třešniček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 17:06 Muž Eff [417] - RostlinyRe: nebozez
Trpasličí budou krevetky oďobávat taky. Tato kombinace prostě nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:45 Muž nebozez [0] Re: Yirka
A co čtverzubci trpasličí a red cherry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:28 Muž Yirka [9118] Re: JagerMaister
Nic tomu nebrání pokud máš krevetek nadúrodu a míníš je jako potravu. ;-)
Edit: pozdě ale máš to alespoň 2x potvrzené že můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:26 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: JagerMaister
Za účelem živého krmení určitě :-D Jinak dávám krevetkám tak pár hodin života..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:22 JagerMaister – štvorzubci a krevetky
Ahoj. Možem chovat štvorzubcov pri krevetkách RED CHERRY? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:31 popelnik
taky nevím kdo si může dát do akvária čtverzubce to žere snad uplně všechno co žije

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 13:09 Muž O.Tom [439] Re: grizly
Ja videl dokonce video spolecenskeho akvara, kde byli trpaslici vpohode i s malyma krevetkama, takze o trpaslikovi silne uvazuju, akorat jsem chtel taky neritinu, tak ted premyslim, jestli trpaslika nebo neritinu :) Je to sice velky snek, ale do ceho stoprocentne kazdy ctverzubec jde, jsou vsichni sneci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 11:30 Muž grizly [145] Re: Imii
Mel jsem 4 ctverzubce zelene ve spolecnem akfarku a radili tam jak "cerna ruka". Ale jen do te doby, nez kancik pricnopruhy zacal vodit poter. Behem jednoho dne je vsechny zlikvidoval. Priblizili se k nemu a on je jednim vypadem zabil. Jsou u nas k dostani i jine druhy nez zeleny a trpaslici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2009 11:15 popelnik Re: Nigerin
No já nevím asi je to něco jako když se mají rádí pes a kočka taky jsem viděl jak malý dítě spí s krajtou. Takže závěr zní že za normlaních okolností by ty ryby asi být neměli ale mouhou nastat i vyjímky. Osobně bych asi nic podobného co bylo v tom videu neuskutečnil a nikdo neví co si ty borci udělali když majitel večer zhasnul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 09:50 švíco Re: Imii
Trpaslíci jsou vcelku mírumilovný rybky, ovšem co kus to originál, takže nelze říct jak se který zachová.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 06:53 Žena Imii [45] Re: Nigerin
Proč by jí měl okousat ocas ? Vypadá snad bojovnice jako šnek ? coze
Já bych se spíš bála o toho čtverzubce. Co mám zkušenosti s bettama, tak jak vidí nějakou menší rybičku, už do ní ďobají a prohání ji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2009 22:54 Žena Nigerin [19] – Bojovnice pestrá vs. čtverzubec trpasličí
Ne. Opravdu k sobě nechci dát tyhle dvě rybky. Ale našla jsem na youtube video ve kterém byly betta a čtverzubec v jednom akváriu a docela mě překvapilo, že si nic neudělali.

www.youtube.com/…

Myslela jsem, že když jsou tyhle dvě ryby spolu tak čtverzubec bojovnici okouše ocas. Tak jak to tedy je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 07:28 Žena Imii [45] Re: Nigerin
Já je měla ... dycky tak divně čučeli na ampulárii a kroutili očičkama smich nic jí ale neudělali a ani nezkoušeli ďobat do tykadel. Ti trpasličí totiž nelouskají ulity ale spíš toho šneka "vytrhaj" z té ulity. A navíc ... ampulárie se dokážou zavřít a to pak s tím čtverzubec nic neudělá. Doporučuji si vážně počkat až si ampulárie půjdou pro vzduch a vybrat je rukami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 20:04 Žena Snowy [24] Re: lovec
Zkus časopis Akvárium (klub akva sk), tam je o těch trpasličích čtverzubcích a jejich vztahu ke krevetám a šnekům článek. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12924-jake-ryby-ke-ctverzubcum?od=101