Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bichir, bichirek - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Bichir, bichirek - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 08:50 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Není problém to přejmenovat, jenže se obávám, že naprostá většina lidí pak ani nebude vědět o jakou rybu jde. Navíc se téměř všude prodává pod synonymem kalabarský. To máš jako například se sekavkou nádhernou. Pro všechny je to stejně pořád mřenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 08:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Možná by někdo z pilných adminů v rámci svého činění mohl opravit synonymální název kalabarský na platný úhořovitý....to jen mimochodem v rámci osvěty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 08:34 Muž Yirka [9126] Re: chmelik
Co to je dobrá hodnota vody konkrétně? Já bych naopak řekl, že příznaky hovoří o špatných hodnotách N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 23:54 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: chmelik
Chtělo by to více informací - kvalita vody, teplota,..... Může to být nějaká zdravotní problém, nebo třeba momentální rozrušení ryby. Bichirci jsou jinak hodně odolné ryby a nějaké drobné pochybení nemá na jejich zdravotní stav žádný vliv.
Ještě k tomu bichirkovi. Žere normálně? Moji jsou totiž taky náladoví. Mám jich skupinku a někdy je nevidím v akvárku třeba dva dny, jindy pořád šmejdí kolem předního skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2012 23:12 Muž chmelik [0] – bichirek umrti
Chtel bych se zeptat na umrti bichirka. Mam ho 3tydny a dneska se zacal zvlasne chovat jak kdyby bl zmateny. Kdyz plave k hladine tak sebou hrozne mrska nadechne se a to sami ke dnu. Hodnotu vody mam dobrou. Co to muze byt. Dekuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 13:50 R Muž Mrakoplash [1776]
Nevíte někdo, kde sehnat informace o nemoci toho jejich dýchacího ústrojí ?

Našel jsem jen zmínku, ale jinak nic.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 12:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe - Pedro885
Počítejte s tím, že dospělý kousek má až kolem 37 centimetrů, tak abyste je neměl v té nádrži naskládané jako ve futrálu na klárinet. Mimochodem, tohle téma se tu už probíralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 12:07 Dusyk Re: Pedro885
Je to naozaj málo pre dvoch bichirkov. Ja mám jedného v takomto, ale dočasne. Pôjde do 200l. Pre dvoch aspoň 200-250l. Potrebujú jemný piesok, úkryty a hlavné krycie sklo s takmer 100% pokrytím hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 12:04 chlade Re: Pedro885
zdravím, myslím že 112L je pro ně málo..bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 12:01 Pedro885 – 2 Bichirci kalabarští v 112?
Mám volné akva 112l a chtěl bych ho zařídit jen pro 2 Bichirky, protože mě tyhle ryby uhranuli...bude to možné a jak případně akva zařídit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:10 gomeztry Re: Yirka
moc diky hodne sem se toho dozvedel super clanek:):) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 09:37 Muž Yirka [9126] Re: gomeztry
Možná to znáš, ale zde je zajímavé počtení o těchto rybkách.
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2010 22:16 gomeztry
ahoj chcu se zeptat sezre mi bichirek neonky platy a ancitrusy?:-D...ty neonky by mi az tak nevadily treba bych jim je nechal k veceri a pozdeji koupil vetsi ryby :) predem dekuji za odpoved...jinak ancitrusi jsou ted asi + - 7cm velci...bichirka kazdopadne chcu nejspis 2 moc se mi libi jo a taky by me zajimalo jak casto se krmi..dik;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 12:57 Mayor
tak v lednu jedu pro to akvarko...bude mit 180cmx40x40 puvodne mi bylo receno ze ma 180x30x30 ale pry jsem se preslechnul tak ma 180x40x40 a tak bych chtel predelat spolecenske a do do toho co mam spolecenske 100x60x40 dam ty bichiry.s tim ze jim tam predelam ten kameny val a na druhou stranu dam nejake piulky kokosovych orechu a rostlinky z toho spolecenskeho.....to nove spolecenske zatim planuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 20:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Mayor
Člověče, ty jsi z nerozhodného kraje. ;-)
Tak už si jedno akvárko vyber, já bych tedy raději bral to na objem větší.
A ty ostatní otázky si musiš rozseknout sám, to snad záleží na tobě, co se ti líbí. Se nediv, že ti nikdo moc neradí, základní už zaznělo: určitě hodně úkrytů, rozhodně neuškodí rostlinky (už z estetického hlediska). A kořenu také nic nebrání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 14:02 Mayor Re: kreten
a co je dat do toho co ma 100x60x40 udelat jim tam takovy kamenny naval a nejake rostlinky + pisek na dno, nebo nechat kameni?zda se mi ze se jim libi v kamenem navalu co maji ted a ten bych nemohl predelat...vyska 30 neni 60 ze...tak a ted radte co dal.....vim ze by pro ne bylo nejlepsi rohove akvarium o obemu 1000litru ale bohuzel to je v nedohlednu...zatim tech 180x30x30 nebo 100x60x40....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 13:48 kreten Re: Mayor
No pakliže to zabalili tak brzo, tak to možná nebylo jen tím, že by nepřežili, ale už se jim nechtělo být na světě. Vydrží fakt dost dlouho bez vody:-) vím to:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 13:44 Mayor Re: kreten
s utikanim mam dostatecne skusenosti a proto mam na jejich stavajicim akvariu kryci sklo takove ze je z kazde strany mezirka tak 2mm a strcim tam akorad svuj doma delany hacek (nebo spis takove ELko)k tomuto urcene, kdyz je chcu nakrmit....i kdyz se pise ze vydrzi docela dlouho na suchu tak se k tomu moc nepriklanim protoze mi jich uz asi 5 umrelo tim ze vylezli v moment kdy jsem sel pro dalsi krmeni nebo jsem neco upravoval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 07:04 kreten Re: Mayor
A hlavně bacha na to aby nezdrhli - třicet centimetrů k tomu bude vyloženě svádět:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 20:39 Muž cenega [1] Re: Mayor
uz jsem psal ze rostlinky urcite ano,nepozoroval jsem ze by je nejak nicl,svetla primerene,kdyz se pred nim bude mit kde schovat tak bude v pohode. co se velikosti tyka...nechci radit v necem v cem si nejsem jisty,ale ja bych bichirka ve zminovanych nadrzich choval
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 13:34 Mayor Re: canega
dobre ale pocitam ze tam budou dlouho a vas se ptam jestli to bude ok + to co ty rostlinky a kameny?a jak s osvetlenim?zatim mi prijde ze cim min tim lepe, protoze se svetla jakovy boji, aspon mi to tak prijde.s rustem zatim problem nemam....rostou pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 09:43 Muž cenega [1] Re: RAP
to mas pravdu ze jsou to rozdilny "ryby" ale vzhledem k tomu jak dlouho a pomalu rostou bych prozatim jejich dospelou velikost nebral tak uplne v potaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 09:17 RAP Re: cenega
No já nevím, ale Bichir a Bichirek jsou rozdílné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:14 Muž cenega [1] Re: Mayor
tyhle rozmery bych taky asi moc neresil,ohebnej je opravdu dost ano
rostliny bych urcite vysazel,rad se do nich natahne (mrkni na moji prezentaci "maxi akva"),ten muj (bichir endlicheruv) je takovej povalec co se rad naji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 17:33 Skorica Re: Mayor
Tech 30x30 rozhodne nevadi, 37 cm sem si nesl domu v zavarovacce.A s rostlinama to je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 15:56 Mayor Re: Danila
kdyz nad tim tak premyslim tak by to mozna mohlo byt bez problemu...i kdyz ho necham dorust do maxima tam by mely met mista dost...a co rikate na rostlinky pro tyhle HADY? mam jim tam neco dat?nebo nechat jen kameny?bude to jednodruhove akvarium....pouze bichirci...i sumecka dam pryc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 00:52 Žena Danila [4489] - SumciRe: protein007
Komentovat rybu, kterou neznáš, je odvaha...
To Mayor:
Myslím, že si s tím bichirek poradí, pokud bude mít možnost úkrytů. Můj bichirek se dokáže zlomit a otočit takovými způsoby, že je to proti fyzikálním zákonům.Nebála bych se toho. Ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   06.12.2009 00:45 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Mayor
Tych 30x30 im urcite bude vadit, ved sa v nom ani nebudu vediet otocit (dokonca ani vertikalne). Teda aspon tipujem, ze su to ryby a nevedia sa v strede tela "zlomit" o 90 stupnov :) Ak by to boli ryby, bolo by to vyslovne ich tyranie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 22:23 Mayor – bichirek kalabarsky
ahoj.mam moznost predelat svoje bichirky ze stavajiciho akvaria 70x45x50 do druheho vetsiho bud 180x30x30 nebo druheho 100x60x40 potrebuju vedet jestli jim nebude vadit tech 30x30 ted maji kolem50cm a naskytla se prilezitost tohoo akvaria....co myslite?co jim mam dat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 03:55 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRE: rolandmynar
Jeden z mých senegalců se chová přesně jak Ty píšeš :-) . Věčně je zalezlý s hrotnočelci pod pařezem a ani při krmení z něj obvykle nebývá vidět víc, než vystrčená chňapající tlamka. Druhý oproti tomu každodenně celé hodiny pendluje po nádrži s hejnovkami, evidentně ho to baví a třetí (nejčastěji k vidění ve společnosti stařičkého rájovce) je chováním něco napůl mezi nimi. Čas od času se všichni tři sejdou, nějakou dobu se vzájemně dotýkají čumáky a pak společně vyrazí propátrat dno akvárka, někdy v rojnici, jindy v těsném chumlu (občas se k nim přidává i mladší hrotnočelec). Pak se zas každý vrátí na svoje... Myslím že chování je u těchhle ryb dost individuální. Asi co kus, to originál :-). Každopádně, kdybych měl nějaké ryby nazvat bezproblémovými, byli by P. senegalus na jednom z prvních míst :-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 22:16 Saša Re: rolandmynar
Ony jsou tady spíš dost zavádějící obchodní názvy ;-) . U nás jsou mladí Polypterus senegalus prodáváni taky pod názvem "bichirek", dospělého P. palmas měli zas označeného jako "bichir XXL". Takže jsem se radši držel druhového názvu... Moji senegalci se sice nikdy utéct nepokusili, ale vzhledem k tomu že se to prý stát může, radši jsem to tam doplnil taky (jeden nikdy neví... byla by škoda přijít o rybku nějakým opominutím) :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 12:18 rolandmynar Re: Saša
Já bych poopravil, že se každý bavíte o jiné rybě. Senegalský je Bichir a Bichirek je Kalabarský!! Je to dost podstatný rozdíl.
Bichir Senegalský je poměrně klidná skoro furt zalezlá ryba a v případě že dost krmíš masem je dost klidná a ostatní ani malé nanapadá. Mimo to je zvláštní tím, že bichiři jsou asi nejstarší obyvatelé rybí říše již od pravývoje ryb. Původně byl suchozemským obyvatelem, ale přizpůsobil se i životu ve vodě. Má velké nozdry, kterýma může dýchat i vzdušný kyslík a velmi často si pro něj zaplave k hladině. Tělo má pokryté sklovitými šupinami, na které jsou krátcí asi všichni dravci. Měl jsem ji u piraní a ani si nekousli.Bichirek Kalabarský je zdrhač z nádrže. Je nutno ji dobře přikrýt a je to dravec. Vzhledově se nedají poplést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 06:08 Saša
Ahoj, rybičky které se jim vejdou do tlamy sice považují za kořist, s většími ale vycházejí dobře. Podle mých zkušeností jsou to nekonfliktní, inteligentní a čilé rybky hodící se i do společenské nádrže k něčemu trochu většímu :-) . Samozřejmě jak porostou (standardně tak do 25-30 cm), budou potřebovat větší akvárko. Dobře se cítí v tmavší nádrži s větším množstvím úkrytů (kořeny) a dostatečným prostorem pro plavání, je-li hladina zčásti pokryta plovoucími rostlinami, budou se držet nejčastěji tam. Optimální je mít tak dva nebo tři pohromadě (vyhledávají vájenmný fyzický kontakt love ), ve větším počtu už by se ale mohli začít napadat rozzureny . Z nádrže ve které se jim nelíbí se většinou pokusí utéct, takže je nutné mít akvárium dobře uzavřené... Žerou vpodstatě všechno co je živočišného původu, ať už živé nebo mražené. V potravě mají rádi pestrost, důležité je aby aspoň občas dostali nějakou tu rybku ;-) . Pokud Tě neodradil jejich vzrůst, mohu je jen doporučit hop . Jo, ještě detail, prý se mohou dožít i přes třicet let (ale tuhle informaci nemám ověřenou) ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 16:34 ancistrusak Re: Lucik
dorůstá zhruba 40cm, je dravý, akvárko hustě osázené min. 200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 14:59 Lucík – Bichirek Senegalsky
Ahoj dnes jsem u nas ve zverimexu videla bichirka senegalskeho,je nadherny,mate s nim nekdo nejake zkusenosti?Poradte dekuji ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3414x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12609-bichir-bichirek-chov-?od=51