Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bichir, bichirek - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Bichir, bichirek - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2023 13:59 Muž Nosound89 [3] – Dorůstají bichirům ploutve?
Ahoj, všiml jsem si, že jednomu z mých bichirů chybí jedna prsní ploutev, ihned za kloubem.
Bohužel jsem si toho nevšiml již v akvaristice. Myslíte, že mu to doroste? U některých ryb ploutve běžně dorůstají, ale u bichirů ještě nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2023 22:40 R Muž Anthrax [4789] Re: Veslonos
Přečti si o něco o těch rybách. Protože to jsi podle dotazu asi neudělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2023 15:49 Muž Veslonos [0] – Zdravím
Mohl bych chovat bichiry na souši nebo alespoň v nějaké nádrži, kde bude 1 či více malých jezírek s hloubkou do 10 cm? Aby museli přecházet z jezírka do jezírka. Krmil bych myšmi.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2022 22:19 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Pavligin66
Nemělo by to ničemu vadit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2022 09:36 Muž Pavligin66 [11] – dobri deň
pri skúmaný ponuky jedného e šopu som našiel albínov tohoto druhu moja otázka znie kombinácia normálne sfarbení + albín budú spolu vychádzať?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2021 21:10 Yoshimitshusvk – Bichir endlicheri krmenie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2020 22:14 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Yoshi
Pěkní cvalící palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2020 21:07 Yoshi – Bichir delhelzi
Moji bichiri delhelzi
m.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2020 13:41 Muž Pavligin66 [11] Re: tramtra
To nieje zlí nápad, aj ked sa to tak vezme tento druh ryby trávi 90 percent svojho času v totálnej nečinnosťi, smich ryby druhu Bichir senegalsky trávia večinu dňa spánkom spim takže by som mal z nádrže centrum pre výskum spánku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 13:29 Žena tramtra [3202] Re: Pavligin66
Ahoj. Všimla jsem si, že řešíš, co dát k Bichirovi... Co zkusit na hladinu Motýlkovce?
rybicky.net/atlasryb/motylkovec_africky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 10:43 Muž Pavligin66 [11] Re: Pavligin66
Po pozornom skúmaní tohoto druhu ryby som sa rozhodol radšej pre Ryby druhu Bichir senegalsky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 07:04 Muž Pavligin66 [11] – Ahoj
Jeden človek mi odporučil namiesto druhu Bichir senegalsky, druh Bichir Endlicherův, aký je váš názor na toto odporúčanie? Za ochotu vopred ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 16:30 Muž Pavligin66 [11] Re: vlka
Bol by to súboj titanov, ale Bichir by ho vyhral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 16:00 Muž vlka [3456] Re: Pavligin66
Čauky, čokoládky dokáží dorůst do 10ti cm a se svými klepety se moc nebojí i větších ryb. Ale zde by to byl asi dravec proti dravcovi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 14:42 Muž Pavligin66 [11] Re: Pavligin66
Doplnok k téme spolunažívania rád by som s nimi mal Ryby druhu Trichopodus leeri, tie do nádrže pôjdu ako 1 , myslím si že okrem drobných nezhôd vyplývajúcich z rozdielnych časov aktivity, by mali znášať dobre, ak sa mýlim kľudne ma opravťe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 14:33 Muž Pavligin66 [11] Re: P
Máš pravdu mohli by ich trhať na kúsky, čo by som nerád videl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 14:15 Muž P [125] - Betta splendensRe: Pavligin66
Za málo. S bichiry je to jako se spoustou jiných dravců. Když si hezky nacpou pupek, nedělá jim problém potom několik dní "trávit". Záleží samozřejmě i na teplotě vody (v teplejší je rychlejší metabolismus a tedy potřeba vyššího přísunu potravy) a věku ryby (čím starší, tím větší nepravidelnost tam může být - to Ti pak ukáže i sama ryba, že zkrátka nebude mít pořád hlad). Zase výhoda, když jedeš na dovolenou - nakrmíš před odjezdem a rybám je úplně fuk, že jsi potom třeba týden pryč :-)

Těžko říct, zda by to fungovalo, ale osobně bych do toho nešel. Senegalec pak může mít klidně 30 cm. Ze začátku by tam nejspíš problém nebyl, ale jak bichir bude růst, měl bych o krevetky obavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 10:10 Muž Pavligin66 [11] Re: P
Ďakujem ti za odpoveď, rozmýšľam nad krevetkami druhu Macrobrachium dayanum, vzhľadom na ich veľkosť by mála prežiť v spoločnosti tohoto druhu ryby, alebo sa mýlim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2020 09:04 Muž P [125] - Betta splendensRe: Pavligin66
Klidně i více dní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2020 10:17 Muž Pavligin66 [11] – Ahoj
Bichir senegalsky sa krmi každý deň, Alebo môžem po výdatnej večeri dať jeden deň pauzu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 23:06 Muž Pavligin66 [11] Re: Peta
Tieto 2 druhy sa k sebe vôbec nehodia!,pozrite si ich karti v atlase. P.S. hodia sa všetky ryby čo majú podobne nároky na vodu a nezmestia, sa im do úst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 21:20 Peta – Ryby k bichirům
Ahojte, jaké druhy ryb byste doporučili k páru bichirů senegalských? A ještě jeden dotaz, mám zvlášť v akvu žebrovníka, na tom by si asi pochutnali, kdybych ho dal k nim, co? Díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 17:06 Muž Riccihifi [13] Re: GMY
Mam v akvarku riecny piesok cca 1-3 mm a zatial teda u bichirkov kalabrijskych problem nie je , dokonca zeru aj granule Hikari padnute na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 15:19 GMY – dno
ahoj, mám v plánu si koupit bichira delhezi. Ve videích na YTB jsem zaslechl že písek/štěrk jim může vadit. můžou ho omylem sníst a tím se udusit. Máte s tím zkušenosti? V akvariu mám písek 2-4mm sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2018 15:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Neznámé
-každý druh krmiva má své specifikum výživného příjmu ,nelze proto stanovit průběh (jednou za kolik dnů a kolik) ve vztahu k objemu krmné dávky ,pokud není uveden druh použitého krmiva z vaší strany
-rozhodně bych se přizpůsobil stravovacím podmínkám ,za kterých byl jedinec doposud držen ,info u prodejce - dodavatele
-problematiku může způsobovat (ovlivnovat) i případ ve společném chovu s jiným druhem ryb ,osádky akvária
-atd.
-doporučuji založit prezentaci a řešit to z pohledu celku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 13:19 Neznámé – Bichirek-krmení
Dobrý den, máme doma bichirka (19cm),ale nevím jak je to krmenim. Jednou za kolik dnů a kolik (vím čím:) Předem ďekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2018 11:31 Muž Kubaa [718] Re: Klára Mořkovská
Ano, odpovídá současným poznatkům. Jedná se o výsledky fylogenetické analýzy mitochondriálních genů pro 16SrRNA a cytochrom b. Je to z této práce: www.ncbi.nlm.nih.gov/…/ , kterou je nutné číst včetně errata www.ncbi.nlm.nih.gov/…, neboť v původní práci došlo k záměně druhů P. retropinnis a P. mokelembembe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 22:34 Klára Mořkovská
Dobrý den, dočetla jsem se, že bichiry - Polypterus můžeme řadit do čtyř skupin (Retropinnis group, Weeksii group, Bichir group, Senegalus group). Je toto dělení pravdivé?
A pokud ano, tak na základě čeho - jakých shodných rysů - byly skupiny vytvořeny. Předem děkuji komukoliv za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 07:37 Muž Yoshimitshu [0] - Bichire – Polypterus endlicherii endlicherii

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 20:54 Žena Alkestis [9] – Kousnutí
Ahoj, jak tak čtu, tak zde vidím pár majitelů tohoto exkluzivního tvora. Jako první když jsem se o něm dozvěděla jsem se podívala na fotografie a zjistila, ze maji dost pekny zoubky? Kousl uz vas nekdy nekoho?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:25 Sylva Re: aniskac
Já mám stejný problém s bichirkem. Přinesli jsme si ho z Hornbachu a hned nám sežral 4 neonky během 2 dnů. Asi se přežral a teď vypadá na umření. Nebo mu nesedí naše voda?
Poraďte , prosím. Je to už náš 3.bichirek (ten první nám také pošel a druhý utekl otvorem v akvariu a našli jsme ho až ráno úplně uschlého).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:47 aniskac
Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké zdravotní problémy může mít bichirek. Mám v akvárku 2 jeden je tak 15 cm velký - žere, plave, prostě pohodář, ale druhý cca 25 cm je jak kdyby měl každou chvíli umřít. Nežere, skoro ani neplave, jen se zaboří za kámen hlavou přímo do šutrů a je mu všechno ukradený. Ryby co plavou kolem něj do něj občas strčí a on se jen překulí a než mu to dojde, tak to chvilku trvá. Nevím co sním je a bojím se o něj. Mám ho teprve 2 týdny, přitom ze začátku byl v poho. Poraďte prosím, co s ním může být :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 20:46 bichirr Re: Neyiiiq
Ahoj, já mám sedum bichirů. Nejdřiv ho rozkrm patentkama. Později můžeš granule(granule co obsahují hodně "masa", mě se osvědčily granule pro sumce) a pak budou baštit i rybky. Chce to čas a trpělivost. U některých mi trvalo víc jak týden, než začli žrát a jinej druh žral hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 01:43 Neyiiiq
Dobry den mam doma uz temer tyden bichirka..ale je problem ze nebasti..covek co mi ho na burze prodal mi doporucil pro nej SAK energy granule..ale kdyz krmim jendo jeslti v noci nebo ve dne..vubec ho to nezajima jen neonky se muzou umlatit..nvm jeslti treba sezeere pres noc co zbylo na zemi..ale to uz asi nedohledam..ma asi 10cm..neonky se mu do huby zatim podle me nevejdou..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:42 R Muž Mrakoplash [1776] Re: bichirr
Bohužel v katalou nic jiného již není. Zřejmě nestál o zveřejnění kontaktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:33 bichirr
Všem moc děkuji za rady. Pokud byste se ještě něco nového dozvěděli, budu rád, když se se mnou podělíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 09:21 R Muž Mrakoplash [1776] Re: rudolf
Prozatím jsem zjistil, že šlo o nějakého pana Rozsívala a že by měl být z Jaroměře. Víc snad bude v tom katalogu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 06:28 R Muž Mrakoplash [1776] Re: rudolf
V loňském roce vystavoval někdo jiný, odpoledne snad najdu katalog.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2012 04:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bichirr
Bichirr napsal: Dobrý den pane Hofmanne, vypadá to, že o bichirech víte více než dost. Vaše jméno je mi velmi povědomé, ...
A pak že se akvaristé nevzdělávají... smich To jen na okraj...
S těmi bichiry je to u nás opravdu velmi složité, protože sem chodí z Afriky druhy deklarované, ale název velmi často neodpovídá skutečnosti, protože bylo potřeba splnit objednávku, dostane bichir jméno podle přání zákazníka. A diskuzi na anglických stránkách bych za bernou minci nebral, protože ta situace tam bude velmi podobná, ne-li stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2012 23:12 Muž rudolf [4681] Re: Bichirr
Dobrý den, nevystavoval a navíc zrovna v loňském Hradci jsem kvůli chřipce nebyl, takže nemám ani katalog. Už asi od roku 2007 vystavuje téměř pokaždé v Hradci i Rychnově nějaké bichiry Zdeněk Friml z Hradce Králové (+možná někdy ještě někdo další, některý katalog není v přiřazení ryb k chovateli úplně jednoznačný), nicméně ani jednou mezi nimi nefiguroval ani Polypterus bichir, ani Polypterus lapradei (chyběl jsem v HK 2008 a HK 2011). Podle katalogů se na těchto výstavách "protočili" P. senegalus, P. ornatipinnis, P. endlicherii a jedna forma vystavovaná jako Polypterus sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:17 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Bichirr
Určitě nevystavoval a kontakt na toho konkrétního chovatele nebude problém sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:04 Bichirr Re: rudolf
Dobrý den pane Hofmanne, vypadá to, že o bichirech víte více než dost. Vaše jméno je mi velmi povědomé, nevystavoval jste náhodou minulý rok bichiry na výstavě v HK? Právě tam jsem viděl PB lapradei i ornatipinnis. Nevím, jestli polypterus bichir lapradei není uznaný jako druh, ale viděl jsem, že o něm diskutují i akvaristé na anglických stránkách. Hlavně o rozdílech mezi lapradei a polypterus bichir bichir. Není jich sice mnoho, ale být by měly. Hlavně také co se týká ceny. BB za cca 16 000 a BL za 4 000. Nevíte o někom, kdo by je choval, nebo měl možnost je dovézt? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2012 13:40 Muž rudolf [4681] Re: Mrakoplash
To je určitě výstižnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   24.10.2012 13:36 Muž rudolf [4681] Re: bichirr
Obtížnost hledání bude souviset také s tím, že Polypterus lapradei není platný druh. Takto pojmenované ryby jsou už dost dlouho řazeny do druhu Polypterus bichir (bichir nilský). Někteří autoři rozlišují u tohoto druhu dva poddruhy - Polypterus bichir bichir a Polypterus bichir lapradei, přičemž "bichir" žije více východně, v Nilu, v jezeře Turkana v Keni, na jihu Etiopie v řece Omo apod., směrem na západ ale zasahuje jeho areál přinejmenším až po jezero Čad a některé řeky, které se do něj vlévají, podle některých zpráv byl však nalezen až v Guineji-Bissau a Ghaně, je ale otázka, zda nešlo o záměnu právě s poddruhem "lapradei". Ten se vyskytuje v západní a střední Africe od Senegalu po Kamerun a Čad, přinejmenším v oblasti jezera Čad se areál výskytu obou poddruhů překrývá. V evropských akváriích se objevuje Polypterus bichir výjimečně a víceméně náhodně.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 10:55 bichirr – polypterus lapradei
Dobrý den, nevíte náhodou někdo, kde by se dala zakoupit tato ryba? Polypterus lapradei. Popřípadě zkušenosti od chovatele. Ani na německém servru jsem ho nenašel. Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 10:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Silent
No tak třeba to alespoň někdo zavnímá v rámci té osvěty smich
Neříkám, že nejsou používané názvy oba, dokonce jsem nemyslel opravovat v atlasu, ale jen v názvu tématu - to ke "škorpíkovi" - jen platný je jeden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 09:31 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Yirka
Přiznám se, že kvalitu vody u bichirků neměřím. Jak už je tam moc naděláno, tak je vyčistím, aby na ně bylo vidět a zase je to v pohodě. Oni jsou trochu lekaví a zásahy do nádrže znamenají, že mažou někam do úkrytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 09:12 Muž Yirka [9137] Re: Pepan
Konkrétněji jsem myslel NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 09:10 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Yirka
Konkrétně tohle bichirkům nevadí. Jsou to prasátka a když je zapomenu vyčistit, doslova se válejí v ..... a jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 09:07 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Silent
Také přidám svou trošku do mlýna. Oba české názvy jsou běžně používané a proto uvedení kteréhokoli z nich do atlasu je oprávněné. Pokud se budeme bavit vědecky a doslovně správně musíme použít jméno Erpetoichthys calabaricus

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3417x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12609-bichir-bichirek-chov-?od=1