Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kvalita vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Kvalita vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 15:46 - Re: Ivoš
S tou práčkou to nie je záhada.Nakoľko sa v mäkkej vode lepšie perie prádlo,tak skoro všetky prášky obsahujú zmäkčovače.A ak máš vodu na hranici strednej až tvrdej.Je potom celkom normálne, že po použití pracieho prostriedku bude voda mäkká a tak sa ti ani žiaden vápenec v práčke nestihne usadiť.Tak ako vtiekol tak aj vytečie.Také tie hlúposti ako Calgon ani nie je treba používať.To by si musel mať ozaj riadne ,,RIADNE,, tvrdú vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 15:36 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Mnooo...voda, která obsahuje 240 ppm má už nad 12°dGH, a to už je tvrdá voda. Ale pro mě je daleko větší problém UT protože se snažím o odchovat skaláry a pro úspěšné kulení a odchov plůdku by měla být UT max.1°kH (vodovod mi nabízí 7°kH) a to samotnou rašelinou tak nízko nesrazíš. Když jsem namíchal vinohradskou vodu s vodou z RO v poměru 1:2 a přidal hooodně Torbenu, tak jsem se dostal na 3°kH, v tom se vykulilo a do rozplavání přežilo bídou 5-10% snůšky. Abych se dostal na optimální hodnoty, tak bych musel vinohradskou vodu míchat s RO v poměru 1:5-6, kdežto u té z Velké Ohrady tak 1:2-3 a to už je setsakra rozdíl.
Troufnu si tvrdit, že tu "ohradskou" vodu by možná jen stačilo obohatit Torbenem a taky by něco přežilo, kdežto vinohradská zabije jikry do 3. dne sakumpikum všechny.
Dospělým rybám je ale víceméně šumák, jestli se čachtaj ve vodě měkké či tvrdé ale pokud chceš líhnout například něco "amazonského", tak je z tebe chtě nechtě alchymista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 15:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
V Praze je v lokalitach s nejtvrdsi vodou okolo 12°dH, coz je stale jen stredne tvrda voda. Takze houby zle, mnohdy jsou na tom akvariste vyrazne hur. A jestli Ti staci kolem 6°dH, stale mas sanci si ji nekde v Praze nacepovat z kohoutku a dovezt :-) . A nebo chovej Tlamovce :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 14:49 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Trochu mi v souvislosti s tou tvrdostí vody v hlavě vrtá jedna podivnost: minimálně 15 let jsme měli stejnou pračku, za celou tu dobu jsme do ní nenasypali ani zrnko nějakého změkčovače vody a nikdy jsme neměli u ní jakýkoli problém způsobený vodním kamenem. Kurňa, to by se asi 4 z 5 opravářů praček pěkně divili, co to doporučují lidem kupovat za s....y!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
Prestehuj se treba do Branika :) . A neboj, taky jsem v jedne s tech oblasti s nejtvrdsi vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 14:02 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
No tak to abych je navštívil a na oplátku jim prozradil zase jedno malé tajemství já: A to, že akvaristů, kteří by se zabývali chovem tetry jeskynní či macarátů, na Vinohradech zas až tak moc není tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 12:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
Ano, Prazka voda je v ruznych castech Prahy ruzna:
www.pvk.cz/…
a jak je videt, PVK se s tim netaji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 12:38 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Kvalita vody v Praze
Pro info, jaké jsou nebetyčné rozdíly v tvrdosti pražské vodovodní vody:

Praha 2 Vinohrady: 243 ppm (486mS), UT 7°kH.

Praha 5 sídliště Velká Ohrada má zase naopak parametry vody z lesní studánky:
131 ppm, (262 mS), UT 3°kH

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 19:41 Muž mihals [1] Re: romant
Tak jsem po dovolené roztočil ruletu a risknul další výměnu vody. A hle, vše už bylo v pořádku. Takže něco ASI opravdu bylo ve vodě po těch deštích a záplavách, jinak si to neumím vysvětlit. Každopádně to bylo za minutu dvanáct - z více jak stovky krevetek mi jich zbylo sotva 25, 4 holky nosí vajíčka. Tak snad se zase rozmnoží a voda už bude oka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:38 R Muž romant [27987] Re: mihals
Však možný je cokoliv a to že to bude tím zdrojem vody se nevylučuje. Nemáš možnost jinýho zdroje vody, pro ověření správné úvahy? Jinak u Macenauera myslíš v Ostřešanech, nebo v Globusu? Dej si pozor na to čím to měří a jak to bude měřit papírkama, tak bych tomu až zase tak velkou váhu nepřikládal, i když vyjímky se najdou a třeba Tetra má docela slušný hobby měření v podobě papírků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 22:30 Muž mihals [1] Re: romant
Jak jsem psal romane, k viditelnému šoku došlo prakticky okamžitě po přivedení vody do akva hadičkou o průměru 5mm, takže žádný silný přívod. navíc hadička neměla ústí někde při dně, ale v horní polovině akva. I moje (jak sama přiznává) antitechnická žena jasně souhlasila, že to MUSÍ být v přivedené vodě. Vodu nechávám odstát v 2x5 litrových sklenicích k tomu určených, tudíž do nich nic jiného nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:28 R Muž romant [27987] Re: mihals
Spíš než na hledání problému zvenku, bych se zaměřil na možný problém uvitř. Jednoduchá otázka, nebyla třeba před tím než se uhyny projevily provedena údržba dna společně s čištěním filtru? Jinak neber to nějak osobně, ale mám spíš v takovýchto případech, že to co živočichy zabíjí má prapůvod v nádrži samotné, než v tom co do ní přichází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:22 Muž mihals [1] Re: ludvik
Díky, taky bych to tak viděl. DNes večer odlétám na dovču, tak to budu řešit hned po návratu. Macenauer naštěstí nabízí rozbor vody zdarma, takže mu donesu vzorky hned jak se vrátím a případně dám info, co bylo problémem. Asi bych se přikláněl k tomu čpavku. Krevetky začaly umírat právě v místě, kde byl přítok "čerstvé" vody a prakticky okamžitě. takže je vyloučeno čeření dna a tím uvolňování dusičnanů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 11:42 Muž ludvik [1082] Re: mihals
Nejsem žádný odborník ani na krevety, ani vlastně na ryby, ani nejsem z Pardubic ... ale bezobratlí mají obecně vyšší citlivost na kovy a dusičňany (i dusitany samozřejmě). Takže bych si tipnul, že deště poslední doby něco z pole spláchly a teď trpíš. A může to být i tak, že zrovna někde poblíž tebe je děravé potrubí a máš větší problém, než zbytek města.
Snad jenom na tu korozi bych nesázel. Ani na rez :-)

Asi ti fakt nezbude nic jiného, než udělat ten rozbor: web.telecom.cz/…
mihals napsal: Díky za rady, i když předpokládám, že bez testu mě tu nikdo moc nebude mět jak pomoci (proto ta žádost na pardubáky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2013 06:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nebo ten problém nemusí být v celém řádu. Třeba korodující přípojka k domu. Nebo špatně vypláchnutý kýbl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 05:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: mihals
Že by čpavek? Za předpokladu, že vám akvárium nefunguje jak má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 23:18 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: mihals
Ahoj,jsem z Pardubic a žádný problém s vodou nemám.Myslím,že problém bude někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 21:52 Muž mihals [1] – Změna kvality vody Pardubice
Ahoj, je to již 4 týden, co se ve vodovodním řádu v pardubicích něco muselo změnit. Když jsem volal na V&K, tak mi technici nic nepotvrdili, hodnoty vody jsou prý stále stejné. Tedy k mému problému. Mám malé akva, 45l čistý objem. Chovám zde pár neonek, ale hlavně nějakou stovku krevetek Red Cherry. Výměna vody 10 litrů, každou neděli, 10 hodin odstátou. 3 roky stejná rutina. Až před 4 týdny to začalo. Prakticky okamžitě, cca po 3 vteřinách, krevetky začly "šílet", jakoby byly v šoku a část po téměř hodině začala umírat. Nejdřív jsem si vyčítal, že mám špatně odkalené dno, následující víkend jsem vše pečlivě odkalil, filtr pročistil v odpuštěné vodě. A opět přišel na řadu šok a další vymírání. Po poslední neděli mi zbylo nějakých 15 krevetek, pomřely i ty, které nosily vajíčka. Neonky jsou všechny v pohodě, nevypadají, že by se jich změna kvality vody nějak dotkla. Žádné testy bohužel nemám, ani to není nic levného, proto se chci zeptat, zda je tu někdo z Pardubic a nemá podobnou zkušenost za poslední 4 týdny? Díky za rady, i když předpokládám, že bez testu mě tu nikdo moc nebude mět jak pomoci (proto ta žádost na pardubáky).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:34 Muž Tomiino [43]
Přidáním rostlin,by se kvalita vody měla zvednout co ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:33 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Dobrej obchod je má standartně, slušnej objedná. U zbytku nenakupovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:27 Muž Tomiino [43] Re: romant
Romane,ja bych je koupil hned,ale nikde je nemohu sehnat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:27 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pak nechápu co je s tou vodou špatně :) drobné částečky budou spíš z písku. Ale může to být i obroušené dřevo. Ničemu nevadí, spíš naopak. Barva hnědá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:24 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Do hněda bude od těch kořenů a to je dobře. Místo těch parmiček dej pořádnou partu otíků, to bude lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:23 Muž Tomiino [43] Re: Ičin
Voda nehnije,nesmrdi a bez NO.Plavou v ni male castecky neceho :-)5 anciku uz je pryc,misto nich prijdou parmicky siamky.Akvarijni voda ma mit spravne jakou barvu? vodu mam do hneda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:21 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tomiino
Kořeny určitě nic nekazí, pokud je rostlina zdravá. Co se týká množství rostlin v tvém AQ, tak se přimlouvám, abys ještě další přidal. A klidně dvojnásobek. Když se podívám na starší fotku tvého AQ z 27.7.2011, tak to je velmi pěkně osazené, ten současný vzhled mě za srdce nebere (nic moc). Odkaluj každý týden, 2x do měsíce mi přijde málo. Pokud si myslíš, že máš "zkaženou" vodu, tak ji měň častěji. Uveď konkrétně, proč si myslíš, že je voda zkažená + vodu přeměř. A jestli myslíš kořen (dřevo), tak je pro AQ přínos, pokud není zrovna znehodnocený nějakou chemikálií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:08 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
můžou pokud hnijou. ale spíš bych to tipnul na ty ancíky, pokud sou starší/větší
btw co máme chápat jako kazení? smrdí? hnije? vysoké hodnoty N-látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 20:06 Muž Tomiino [43]
Hezky vecer,myslite ze muzou koreny kazit kvalitu vody v akvariu?mam 300 l,jestli jich nemam na tolik litru hodne.kdyz se podivate na moji hlavni fotku...??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 15:28 Muž dimmur [283] – Přelouč
Je tu nejaky akvarista z Prelouce a okoli, nedari se mi najit na netu podrobny rozbor vody. Nasel sem pouze: www.vakpce.cz/…
nasel nekdo podrobnejsi? Ani na strankach www.vakpce.cz jsem nic podrobnejsiho nenasel....poradi nekdo? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 23:19 Žena Atika [134]
Dík za názory, tak ho ještě nechám, třeba se stane zázrak. Ale separovat ho nemám kde a navíc by to asi byl rovnou jeho konec, má snahu se držet v hejnku. Kromě těch fousků na něm není vůbec nic vidět, jen je asi dost zesláblý.Ale zase že by jen ležel, nebo se převracel to ne. Vodu stále měním častěji (tak ob dva až tři dny) tak snad se ty dusitany už konečně vybělí úplně, už nevím co jinak pro to udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já bych ho asi separoval. Přece jenom to může mít dohru i v projevení se nějaké choroby a mohlo by to vystavit nebezpečí i ten zbytek, který taky bude oslabenej. Ale dal bych mu ještě čas
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 21:58 finnnp Re: Atika
NO2 prostě musí být na nule.To je alfaomega akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:50 R Muž romant [27987] Re: Atika
Dal bych té rybě ještě pár dní čas, prostředí se vylepšuje, tak bych mu jet šanci dal, ale zase na druhou stranu, jak je jednou ryby vystavena zvýšeným hodnotám dusitanů, může to bejt nevratný, ale je to kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:16 Žena Atika [134]
Zdravím, tak nežeroucí pandička to zabalila, před dvěma dny se přetočil na záda, tak jsem ho utratila. Skvrnitý se zkrácenými fousky stále žije, plave, povaluje se, nehemží a nežere. Nežere už přes týden.Může se z toho ještě dostat a rozbaštit se nebo jen čeká na konec? Mám ho ještě nechat? Voda se zlepšila, dusitany nejsou ještě úplně na nule, ale do 0,1. Rybky už se neotírají, ostatní skvrnití se dokonce vytřeli, tak snad už se cítí dobře. Krmím míň, takže jikry jim platy hnedka sežraly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2013 06:59 R Muž romant [27987] Re: Atika
Čekat a podpořit to tou častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 23:34 Žena Atika [134]
Zdravím, tak uplynuly 4 dny a žádná velká změna. 1/4 vody měním již obden,dno neodkaluji, NO2 jsou stále na 0,1. Nevydržela jsem a posílila jsem filtraci (přidala jsem další bublifuk na druhý vývod kompresorku, takže teď jsou tam 3 kostky), přidala jsem jednu větší kytku a přilila ten nitrivec. Rybky se zdají lepší, už se neotírají tak často, ale skvrnitej pancík (jeden ze čtyř) nebaští a má zkrácené fousky (rozpad?) a ta pandička co nebaštila taky stále nejí a po více než týdnu se mu za okem u žáber objevil malý chuchvaleček plísně. Tak jsem dnes přikápla Eshu 2000. Ostatní panceřníčci vypadají v pořádku. Je plíseň nakažlivá? Žádné viditelné poranění tam neměl. Oba nežeroucí panceřníčci se drží víc ve vyšších sférách (většinou se povalují na rostlinkách místo na dně) a o něco častěji se plavou nadechnout k hladině, ale ne takovým tím typickým rychlým vyplaváním, ale spíš si pomaleji doplavou a tam se chvilku nadechují, spíš jako to občas dělají živorodky. Můžu ještě něco, nebo už jen čekat jestli to dají?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 23:10 Žena Atika [134]
Ještě k tomu krmení - když krmím vločkama tak podrolím trošku mezi prsty na hladinu a dolů nejde skoro nic, tak pancíkům a ancistrusovi přihodím jednu tabletku pro ryby dna.Vybíraj to s nima pak i pávata a platy. Když dávám mražené, dám jednu kostičku z čokolády (dafnie nebo patentky) Je to tak akorát pro těch 15 ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2013 23:07 R Muž romant [27987] Re: Atika
Ne, nevadí a to mlíko může trvat i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 23:05 Žena Atika [134]
Fajn zkusím to. Nitrivec jsem použila při záběhu, voda byla půl dne jak mlíko - nevadí to rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:56 R Muž romant [27987] Re: Atika
Ta moje pobídka k tomu klidu by měla směřovat k upevnění nirifikace a tudíž bych jenom měnil vodu, odkalování dna protáhnul na 14 dní, krmení omezil na minimum a krmil jenom obden. Aplikace podpůrného prostředku jako je třeba Nitrivec, se zde nabízí, obsahuje mletej zeolit a dokáže efektivně NO2 snížit a zároveň podpořit nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:51 Žena Atika [134]
Jo, ten Aquar na vodovodní zůstává bezbarvý a v druhém akva taky (a to je tam potěru jak na...., ale je nižší dno), max naměřím 0,1, ale po týdnu. Jen v odchovně panceřníčků je 0.1, ale tam se hodně krmí, je jich tam 18 ve 20 litrech a stejně denně měním 1/3 kvůli zbytkům žrádla - není tam dno a jen pár kytek, tam bych to brala. Ale v té 54 mi přijde, že při denních výměnách by to mělo jít víc dolů, když jeden den nevyměním, hned mám 0,2. Právě mě k tomu testu přivedli ti pancíci, dřív všichni tak hezky hemžili a teď ti dva nic. A to občasné otírání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:09 R Muž romant [27987] Re: Atika
Nechat to v co největším klidu a věřit tomu co vidíš, spíš než testům.
Edit: Jenom cvičně, máš těma testama přeměřenou i vstupní vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:05 Žena Atika [134] – NO2
Dobrý den, mám dotaz. Mám akvárium 54 l, v něm 5 pavích ok, dvě platy, 1 ancistruse a 7 panceřníčků. Hodně rostlinek ( hlavně hnědovky,egerii,valisnerie, anubiasy, sagittarii, samolus, lobelii a nějaký plovoučky, jávský mech a řasokoule), celkem rostou. Doteď jsem občas testovala vodu papírkama Tetra 6 v 1, a Esha), NO2 mi vyšly vždy bílé (=0), při záběhu byly i na papírku růžové.Teď mi ale přestali baštit dva pancíci a jeden bez nějakých známek onemocnění uhynul, ostatní ryby vypadají v pořádku. Pro jistotu jsem koupila test na NO2 od Aquaru a změřila 0,2. Začala jsem tedy měnit denně vodu (cca 1/4), ale už je to víc než týden a 0 prostě nedosáhnu - je to lepší, ale tak 0.1 je tam furt. Omezila jsem krmení, dávám víc mraženého než suchého, ale pořád nic. Ti dva pancíci pořád (přede mnou) nežerou, víc plavou a častěji se nadechují, ale nezdá se mi, že by příliš hubli.Údržba je 1 x týdně odkalení + výměna cca 1/4 vody (teda před tou vodoléčbou, která probíhá poslední týden). Jak se zbavit NO2 úplně na nulu? Nemám to raději předělat celé? Možná jsem dřív krmila víc a je to nějak ve dně. Voda ale nesmrdí, nevypadá to, že by dno hnilo a mám v něm dost piskořek. Jo a rybky (některé) se občas (ne výrazně často) otírají o dno či rostlinky. Dno mám cca 6 cm vysoké složené z Aquaclay Ground a jemnějšího písku, možná je to moc? Filtr mám dvouramenný bublifuk, čistím cca 1 x za měsíc vždy jen jedno rameno. Akvárko je cca 5 měsíců staré. PH je plus mínus okolo 7 (i papírkovým i kapkovým testem).Prosím poraďte mi, jak to dát do pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 14:55 Janis – rozbor vody
To je hodně podrobný rozbor, kolik to stálo a kde? Jinak to už je na to poradit se z někým, kdo tomu rozumí víc. My jsme zkoušeli euroclean.cz/…, poradili zdarma.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:06 Muž Váza [6] – Rozbor vody
Fotka k příspěvku Co říkáte na tento rozbor vody? Má to být rozbor v Pražském pásmu č. 138 (Ládví, sídliště Ďáblice a Prosek) pro rok 2012. Pokud rozbor nekecá - myslíte, že bych měl nějak vodu z vodovodu upravovat? Samozřejmě jí před použitím nechávám 2 dny odstát...
V akváriu neustále bojuji s vysokým PH...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 22:03 Muž kofejn [963]
Tak to je fajn, nebudu blbnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 20:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kofejn
Ten vodovod by měl pro standardní chov rybek i pěstování kytek bohatě stačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 19:44 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Založení akva se blíží a mám v podstatě dva možné zdroje: jeden pohodlný z vodovodu ( www.vhskh.cz/… ) a druhý pár kilometrů odsud, studánku v Sudějově (viz foto z mobilu). Tak nějak si myslím, že Sudějov je lepší. Co vy na to?
Ryby i kytky bych rád +- z Amazonie.
Jinak dnes při procházce lesem jsem našel tůňku s opravdu tmavou vodou, tam by se neonkám asi líbilo :-) .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 15:53 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: katterinecka
No některé jo. Mladé lístky jsou takové průhledné sklovité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 14:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: majka93
a vypadají rostliny že jim něco schází?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 14:45 Žena majka93 [79] - Živorodky – Voda podle SmVaK
Dobrý den, na stránkách SmVaK je napsáno, že voda v okolí Opavy obsahuje méně než 0,05 mg/l železa a méně než 0,03 mg/l manganu. Mám rostlinám přidávat třeba to železo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 8432x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1259-kvalita-vody?od=201