Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 13:45 Muž Slav3k [23] – CO2 : součástky pro můj set
Fotka k příspěvku Zdravím,

vím že se výběr komponent pro CO2 řetězec už někde řešil, avšak říkal jsem si, že snad nikde tak jak bych to potřeboval. Proto nové téma.

Chtěl bych vytvořit řetězec viz obrázek tak, aby byl dimenzován na tlak třeba CO2 lahve, takže bude použitelný s patřičnou redukcí i pro menší tlaky (CO2 kvasnice, sifonová bombička).
Bohužel si nemůžu dovolit úplně utrácet (dle slov bývalého prezidenta Klause parazit student), takže čím levněji je pro mě tím lépe.

Budu rád za každý typ na součástku. Rád si vyslechnu rady v tomto směru.

REDUKČNÍ VENTIL: nevím přesně jaký typ potřebuju. Stačí mít takový, který z libovolného vyššího tlaku zredukuje na tlak potřebný pro difuzor?

EL. MAG. VENTIL: budu mít elektronický systém pro spínání vlastní výroby, nejlépe 12V. Ale vlastně je mi to jedno, relátkem umím sepnout v podstatě cokoli.

JEHLOVÝ VENTIL: Ten je pro jemné doladění tlaku do difuzoru že?

DIFUZOR: Poradíte jaký difuzor ?

CO2 LAHEV: Nevíte o nějaké levné veriantě? Třeba kolem 1000 kč ? Asi bych neměl ani problém s Hasičákem.

Díky :)

PS: Obrázek uplně nahoře, je třeba rozkliknout aby se zvětšil

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 21:38 jakubknotek Re: Aforte
cisty objem 100litru,osvetleni 2kryt 28w,denni + teple svetlo,cena 4-6tisic,magneticky ventil?plnitelna lahev?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:21 Muž Aforte [533] - Rostliny
Záleží kam to vlastně chcete a za kolik. Jak je nádrž velká, jaké osvětlení a vůbec kolik do toho chcete max dát?
rostlinna-akvaria.cz
aquascape.cz

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:19 jakubknotek – doporucte mi nejaky co2 set s plnitelnou lahvi
co2 s plnitelnou lahvi,od jake firmy doporucujete,diky za vas nazor,Kuba

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 20:57 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
lepidlo na závity netvrdne, reaguje až s kovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 15:54 Muž fido16 [631] Re: dudak
No to šroubení chce s tou teflonkou dotáhnout klíčem jinak se ti může stát to co se ti stalo. Ale hlavně že teď už je to dobré. Zbytečně bys kupoval lepidlo které by ti pak někde leželo a tvrdlo. A teflonka se valí snad každému doma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 23:29 Muž dudak [1885] Re: fido16
tak jsem to dnes testnul, ze dvou mist utíkaly bublinky, tak jsem to jenom dotahl a v poho, zrejme to bylo tim, ze jsem to puvodne dotahoval jen rukou. Ještě utekly asi 2 bublinky z převlečný matky na redukčáku/lahvi, ale pak to přestalo, asi to byly jen nějakej vzduch co zustal v tom šroubení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 17:32 Muž fido16 [631] Re: dudak
Normálně to ponoř celé i s budíkama a tak jak píše matlala za jehlákem kus hadičky tu ohnout omotat páskou a ponořit. Pokud si závity dobře omotal páskou a zašrouboval tak to musí držet. Já jsem soustavu netestoval a už mi takto jede 3tí měsíc a bomba je pořád plná ručička se ještě nepohla a to bublám o sto šest:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 23:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dudak
no já testoval s EMV, odpojeným bez cívky. Jehlák bych asi první utěsnil a pak dal kus hadičky, zaškrtil ji pár ohyby a třeba izolepou a zkusil i ten spoj za jehlákem, ale ten by měl nejlépe držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 23:16 Muž dudak [1885] Re: matlala
tak to mám spojené, vážně se nemusím bát ponořit manometry pod vodu při testu těsnosti? a je lepší nechat to trochu utíkat během testu nebo jehlák zavřít? (mam tu nejjednodusi variantu bez emg ventilu)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: pedro1
tak to je na mě silný kafe, kor dneska. Můžeš to shrnout pro nás laiky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:15 pedro1 Re: matlala
Poslat to není trestné (dělám do toho a je to složitější problematika) viz. eur-lex.europa.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2013 21:06 Muž fido16 [631] Re: dudak
Čauky teflonovou pásku namotej proti směru šroubování a tak aby se závit schoval a udělal ti jenom takové kulaté kopečky a potom to zašroubuj nehledej v tom vědu. Nač tam paplat zbytečně lepidlo když teflonka stojí pár korun a svůj účel to splní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dudak
s posíláním pokud vím, že se to nesmí, ale dělá se to, tak hybaj je naprášit ať jim navalej pokutu. Ale to by nám to stopli.

jednou, trošku málo ne, toš aby to těsnilo, nedá se říct kolikrát, slabou vrstvu co vyplní mezeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 20:32 Muž dudak [1885] Re: matlala
chci to dát na ten závit, co jsi doporučoval vlepit (redukčák, výstup na hadičku), mě přijde že je ten závit stejnej, ale možná se mýlím. lepidlo zatím nemám. a když po směru závitu, tak kolikrát dokola? stčí 1x?

jinak mě taky překvapilo že lahev z aquario.pl přišla plná, jak je to tedy s tím posíláním plných lahví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 20:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dudak
počkat počkat, nějak tě nechápu, chceš to dát pod tu převlečnou matku nebo na druhej konec té vsuvky sdo závitu redukčák-výstup na hadičku?
Teflonku mě učily motat po směru závitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 19:29 Muž dudak [1885] – teflonová páska
ahoj, nikdy jsem nedělal s teflonovou páskou, potřebuji ji dát na převlečnou matici na hadičku na závit co půjde do redukčáku, kolik toho na to mám namotat? a dáváte ji taky mezi převlečnou matku a jehlák (případně zpětnej) ty převlečný matky teflonový těsnění už mají v závitu, ale matlala psal, že do redukčáku je jiný stoupání závitu (i když mě to nepřijde...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 13:43 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: drahoczek
Je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 13:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: drahoczek
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 13:06 drahoczek – Jak spustit set?
Ahoj, mám dotaz na redukční ventil. Když je uplně volnej (to kolečko na regulaci) tak nic nepropouští a mohu uvolnit závit na lahvi? Až pak dotáhnout zavit na redukčním (do prava) a doladit na jehláku? Je to tak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 00:00 Muž ludvik [1082] Re: Onix
Když bude hořet, jsou možná horší problémy, než jeden hasičák pod akváriem ... Kromě toho i takovéto flašky se týkají pravidelné revize. Kdo je nedělá, zadělává si na průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 23:14 Onix – bomb
Každý hasič vám potvrdí že výbuch co2 tlakové lahve není až tak ojedinělá záležitost. Roztažnost při zahřátí je dost veliká + používané staré hasičáky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 22:47 Muž Toník [396] Re: dudak
Když "povolí" pojistka, prda je to převeliká. Nebál bych se ji přirovnat k malému výbuchu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 14:51 Muž dudak [1885] Re: Draggg
ja si taky myslím, že maximálně to uteče tím pojistným ventilem, třeba když to v dnešních dnech necháš dýl v autě na sluníčku, ale že by výbuch? to jsem ještě neslyšel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2013 11:11 mrázeček
Já teda o výbuchu CO2 lahve ještě neslyšel. PB ano,ale v CO2 je cca 65 ATM,lahev testovaná na 2násobek tlaku(minimum) dřív než by se roztrhla CO2 lahev,tak vyletí pojistka a maximálně budeš mít zimu v pokoji. Lahve sou testovaný,takže by neměl být problém. Jstli se mýlim,tak mě někdo opravte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 11:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Draggg
rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje
celé vlákno důkladně přěčíst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 10:37 Draggg – Výbuch tlakové láhve
Zdravím, na netu sem se dočetl o celkem dost případech výbuchu co2 lahve ( články od hasičů atd), třeba už při malém zahřátí lahve. Může být opravdu tlaková láhev co2 nebezpečna? Co třeba starej hasičák s ním bych asi klidné spaní neměl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 22:47 LubosHa Re: gomez
Ahoj, co tohle zverimex-rybarske-potreby.com/… ? Kutilství prakticky není vůbec třeba :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 01:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: KarlosS
souhlas, zmiňije se o tom hodně lidí, raději mrkni na můj článek a poskládej si palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Rybka
nefunguje, elmag. ventil tam ani není vyfocen, ale předpokládám že bude Qpneumatic (plastové vnitřní závity), jehlák taky nebude dobrý a časem skončíš stejně u Camozzi:-). Bomba a redukčák asi dobré budou, ale ruku do ohně bych za to nedal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 20:05 Rybka
Zdravím, nemá někdo doma tento set? Funguje jak má?

aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: FelidaeS
to jsem rád za další kdo pochopily :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 17:35 Žena FelidaeS [61] Re: Burik
Aha. Díky. Nemáme nazbyt, jen se chtěl zbavit flašek s burčákem. :) Když přečetl článek v odkaze, tak neobjednal a to už měl set v košíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: FelidaeS
dle mého zbytečně drahé,ale pokud máte peníze na rozhazování,tak proč ne ;-) doporučuji přečíst tento článek rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:50 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: FelidaeS
Ahoj, s profi gejzírem zkušenosti nemám,ale chci si objednat tenhle set,větší láhev a cena úplně někde jinde...mám doma už jeden podobný a spokojenost..Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:39 Žena FelidaeS [61] – Profi Gejzír CO2 s elektromagnetem
Má někdo zkušenosti s Profi Gejzír CO2 s elektromagnetem? Já tomu tedy vůbec nerozumím, ale dostala jsem od přítele za úkol, se tu zeptat na recenze, má-li někdo zkušenosti, než ho objedná. Tak děkuji za odpovědi. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 09:49 Muž azonic [63] - RostlinyRe: technot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 09:01 technot – pomoc s Co2
Ahoj potřeboval bych pomoc a poradit s Co2 do akva mám 300L a nevím jak na to . děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 21:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Dufi
fíha, no mrkni na téma jak aplikovat co2 z hasičáku
rybicky.net/forum/12810-jak-aplikovat-co2-z-hasicaku
celé to jde pořídit tak za polovinu s kvalitnějšími komponentami a bezproblémovým plněním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:00 Muž Dufi [3] – Set Dennerle Quantum 300
Máte prosím někdo zkušenost s tímto setem? Rád bych ho použil do AQUA Juwel RIO 300 o objemu 350litrů, jen nevím, jestli nebude na tento objem málo výkonný, ještě zvažuji variantu s ventilem, který se automaticky uzavírá s vypnutím osvětlení, je dražší o cca 1800,- Kč, ale spotřeba tam je cca poloviční...v parametrech je uvedeno do 300 litrů a délku AQUA 80 - 130cm, RIO má zhruba 120 cm a když tam dám písek, kořeny a ostatní doplňky, tak těch 350 litrů tam stejně nebude. Předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:16 Muž Burik [727] - AquascapingRe: deCORF.OBRAEN
Ok díky..to už si pak dokoupím časem..nikam nespěchám..akva mám založený na sucho..času dost:-)

EDIT:jsem ale koukal,že ti to přišlo nekompletní..snad to nebudu muset taky řešit:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:07 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Burik
k setu som objednal počítadlo bublín www.rostlinna-akvaria.cz/… , a difúzor som mal.
To počítadlo bublín bublinkuje vkuse kopec malých bubliniek ( nedokážem spočítať bublinky) ale v difuzore (sklenenom) mi to teraz dáva 1bublina/s
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 19:02 Muž Burik [727] - AquascapingRe: deCORF.OBRAEN
takže stačí dokoupit počítadlo bublin a difuzor,nebo reaktor a můžu bublat,je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 18:56 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Burik
ja som dnes poobede tento set spustil a začal testovať aplikovanie CO2 do akva pomocou tohto setu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 18:54 Muž Burik [727] - Aquascaping
taky jsem si to dnes objednal,jsem zvědavý,kdy to přijde a snad to bude ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:33 Muž grunda [1781] - Cichlidy
za tenhle set se osobně zaručím, kvalitní díly a cena rozumná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:30 derb Re: deCORF.OBRAEN
Kupoval jsem to na doporuceni tady z fora a jsem 100 % spokojeny, za tu cenu me dost prekvapila dobra kvalita. Akorat minus ze jsem musel tyden cekat, protoze mi z e-shopu psali ze maji hodne objednavek a nestaci objednavat dily. Cekal jsem pres tyden nez prisly ventily z Italie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:30 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: grunda
predajca sa kvalitou chce dokonca ručiť 36 mesačnou zárukou, čo by som povedal, že je dosť dobrá garancia. A tie diely vraj fajn kvalita a cena na celý set ma taktiež zaujala.. Tak snád by sa to oplatilo kúpiť ( keďže sa blížia vianoce tak jemne dávam najavo priateľke, že ma už kvasnice nebavia ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:17 Muž grunda [1781] - Cichlidy
doporučuji.
p.s. speciálně pro Sida: nejsem napojen na prodejce, set je složen z kvalitních dílů, cena odpovídá smich :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:10 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Priatelia, čo poviete na tento set??.. www.rostlinna-akvaria.cz/…
odporučíte?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13318x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538-co2-set-poradte-prosim?od=351