Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 17:13 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: infernus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 16:43 Muž infernus [12] Re: ŠtefanT
Kdo se bojí nesmí do lesa. Ukaž mi nějaký případ kdy to někomu při plnění bouchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 15:43 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky – Re: infernus
infernus napsal: Kdo ví co dělá, nemá co pokazit.
Takových, co si tohle mysleli, jsou plné hřbitovy. Jednou je to manipulace s tlakem a ten patří do odborných rukou a rozhodně ne v domácích podmínkách na koleně. Já jsem viděl jak vypadá roztržená bomba i to, co dokáže udělat. Ale každý svého štěstí strůjce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 15:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: infernus
Ten tlak je pořádnej a na každého jednou dojde. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 15:09 Muž infernus [12] Re: ŠtefanT
Protože holt někdy nechceš, aby ti vedle nano akvárka v regálu stál 2kg hasičák. 16g, 88g nebo 150g bombička v případě 5oz tlakové nádoby pro paintball bude vždy menší a mín překážet než 2kg hasičák. Nehledě na to, že ten upravený hasičák by měl mít bezešvou lahev, určenou pro co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 15:02 Muž infernus [12] Re: vaaclav
Já mám doma při pokojové teplotě tlak kapalného co2 cca 800 PSI. Domnívám se, že při přepouštění kapalného co2 (lahev z které se přepouští musí být dnem vzhůru) se tlak nemění . Bombička tedy bude plná po vyrovnání tlaků v lahvých. A aby se při přepouštění do malé bombičky neměnilo tekuté co2 na plynné musí se bombička podchladit. Kdo ví co dělá, nemá co pokazit. I malá bombička na ten tlak je stavěná, bouchnout to nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2015 14:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Doporučuji dvě lahve není potom takový spěch pro naplnění a na všude to dělají na počkání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 14:22 Muž UndeR [80] Re: ŠtefanT
Kdyby jsi o nějakém takovém hasičáku věděl, tak dej tip...sháním, sháním a pořád nemůžu sehnat. Nechci totiž velkou tlakovou lahev ale nějakou menší a nikde nic za solidní peníz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2015 14:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: infernus
oboje bombičky jsou na jedno použití, ale mám vymyšleno jak to plnit) Víš s jakem tlakem si při přepouštění hraješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 13:59 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
Pánové, já to tady čtu ty Vaše propočty, výpočty, kalkulace a nějak mi nejde pořád do hlavy, proč si neseženete předělaný 1,5kg hasičák, který se dá sehnat plný za 500Kč. K tomu redukčák za cca 660Kč a máte minimálně na půl roku vystaráno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 13:27 MrDan – Re: infernus
super dej pak vedet jak se darilo
js byvh idealne kvuli velikosti chtel pouzit tu 150ku neco jako tahle www.paintballshop.cz/…
pisou tam ze cela flaska s ventilem ma nejakych 22cm vejsku a 5cm prumer
kdyz vlepim do 35cm vysokeho akvarka pricku a tu rozdelim nasledne na prostor pro CO2 a zbytek jako vnitrni filtr a topitko tak by to mohlo fungovat? apripadne kdyz koukam na ten reaktor tak ten by v tehle schrance mohl byt taky takze by se ta voda obohacovala primo ve filtracni komore?
neni to uplna blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 19:03 Muž infernus [12]
Ahoj, právě řeším stejnou situaci. Stavět se dá jak na 12g bombičky, 88g bombičky (oboje bombičky jsou na jedno použití, ale mám vymyšleno jak to plnit). Dále se dá stavět na 9oz lahve a větší. Pro nonstop dávkování co2 je třeba kvůli vysokému tlaku v lahvi redukční ventil a jemný jehlový ventil.

12g bombička při nonstop dávkování opravdu nevydrží moc dlouho. Pokud se použije difuzer nevyužije se 100 procentně všechno vypuštěné co2 protože se nestihne rozpustit. Fluval vyrábí set s manuálním ovládáním, kde se napustí reaktor a v něm se co2 pozvolně rozpouští do vody. Mělo by se jednat ideálně o právě takovou dávku co2 kterou rostliny během dne využijí. Toto dávkování je bez ztráty co2.

Další možností je 88g bombička. Ta už vydrží déle.
175,- lahev, 159,- adaptér s pin ventilem, 188,- redukce z 1/2 na 3/4, 450,- manomentr, 274,- jehlový venil, 100,- šroubení. Celkem cca 1350. To je docela dobrá cena proti podobnému systému od Dennerle který stojí 2600,- Do týdne budu mít postavené zkušební verze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 15:08 MrDan – Co nejmensi CO2 set
Ahoj, tak jsem se pres ruzne clanky o akvaristice postupne behem jednoho mesice dostal od nazoru:
Bomba mi do baraku nesmi
k:
dobre, asi budu potrebovat CO2, tekuty zatim nevidim ze by nejak pomahalo, kvasnice a cukr je na me asi moc samodomo reseni, takze teda plnitelna lahev...
nicmene bych chtel alespon co nejkompaktnejsi reseni bez velkych kompromisu.
Dohledal a precetl jsem si o setu od dennerleho na sifonove bombicky a pokud to chapu spravne tak ty fungujou jen par hodin a je smitec takze to neni uplne plnohodnotne reseni... pak uz jsem nasel mene informaci o variante 150g bombicky a ta uz by mela byt plnitelna a fungovat normalne s el.mag. ventilem atd?
Doporucite prosim co nejmensi reseni ktere neni plne kompromisu, muzu ho +- cele nekde koupit bez nejakeho vrtani a rezani a idealne reknete mi i jakou to pak bude mit cca velikost?
Chtel bych akvarium s co nejmensim mnozstvim "balastu" okolo proto uvazuji ze by melo vlepenou prepazku ve ktere by byl jak filtr, topitko tak teoreticky i ten CO2 set - je to uplna blbost?
predem dik za rady
ps planuju ted mini/nano akvarko do prace takze budu krmit nadrz o velikosti cca 25 - 45 litru vic ne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 11:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lenka178
Je u toho malá lahev čím větší tím lepší. Pokud nemáš příliš tvrdou vodu tak ti 4kg lahev klidně může vydržet skoro celý rok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 11:27 lenka178 Re: vaaclav
A jestli se mohu zeptat, jaké jsou v něm výhody. Mám možnost si koupit Co2 profi systém rataj s 1500g lahví za 2500,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 10:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lenka178
Kup si set z www.rostlinna-akvaria.cz/… doporučuji si pořídit ještě náhradní lahev. Pokud se ti pod akvárium vejde větší lahev kup si www.rostlinna-akvaria.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 10:11 lenka178 Re: lenka178
Prosím poradí mi někdo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 22:45 lenka178 – co2?
Dobrý večer,
Zařazují si akvárium které má objem 150L a chci si do něj pořídit co2 systém. Rozmyslim se mezi setu od rostlonna-akvaria.cz s nočním vypínáním nebo profi gejzír rataj s 1500g lahví. Který z nich je nejlepší, peníze nehraji roli.
P.S Doma nehodlám nic kutit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2014 14:47 Muž Toník [396] Re: Aforte
Mně přijde normální, že když na noc CO2 vypínáte, tak máte po ránu ve vodě méně CO2, než večer po jeho celodenní aplikaci.
Pokud chcete "přirozenější" kolísání (samozřejmě - přiměřeně zvýšeného obsahu) CO2, co zkusit systém vyladit při non-stop provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2014 14:41 Muž Toník [396] Re: jmalyska
pH se sice v přírodě hýbat může, ale aby bylo ráno CO2 méně než večer, jak popisuje Aforte stav ve svém akva, to moc "přirozené" není.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.09.2014 08:33 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Já mám s běžnými plastovými zpětnými ventily při používání na CO2 taky špatné zkušenosti. Velmi rychle křehnou a pokud rovnou neprasknou tak alespoň propouští. Jestliže dneska někomu instaluji CO2 systém tak už dávám jen ventily určené přímo pro CO2 a to od Dennerle, Sera nebo Dupla a i když jsou dražší jsou naprosto spolehlivé. I když sám jsem měl dlouhou dobu v systému kovový ventil pořízený ve svářečských potřebách asi za 45.- který sice vypadal jako součástka chladícího systému jaderného reaktoru a hadičky jsem na něj musel narvat vší silou, ale pracoval naprosto bezchybně. Tady je ten ventil, sice špatně, vidět mezi jehlákem a počítadlem bublin rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 06:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: lemming46
Jaká převažující špatná zkušenost? Povídej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 00:17 Muž jmalyska [167] Re: Aforte
a) hýbání se hladiny pH je v přírodě děj zcela normální a přirozený
b) s pH metrem 201 jde krásně držet pH na stejné hodnotě
c) jistou úpravou (Arduino, relé) lze simulovat v noci nižší hodnotu pH (více CO2), resp přes den, kdy je spínaná zásuvka pH metru zaplá, budou na ní zapojení časové digi hodiny s pamětí a přes den se výstup z hodin zapne třeba až po hodině a pak co 30min. Tím se pH přes den mírně zvedne (méně CO2). I když, tohle lze řešit i jinak (přes den dopuštění čerstvé vody), ale to musíš mít "průtokové" akvárium ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 22:14 Muž lemming46 [313] Re: Zoidik
Plastový zpětný ventil je dobrý leda tak pro vzduchování, pro CO2 bych za nezbytnost považoval kovový. Přece jenom je tu nějaká převažujucí negativní zkušenost lidí. Navíc od Číňanů se to dá objednat za pár kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 21:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Aforte
moc, jen 65€ vedle v Německu + 15€ doprava, to není zas tak moc za PH-201
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 20:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: justinik
Mám s nočním vypínáním a jsem spokojen! :-)
Dokonce jsem koupil u druhý zpětný ventil(taky plastový) a mám dva za sebou. Pro jistotu. ;-)

To rozpouštění dolaďuji furt.. Štve mě na tom jedna věc a to ta, že se stále hýbe CO2. Ráno málo, večer dostatek. S pH controllerem by to byla jiná, ale to bych chtěl už moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 11:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: justinik
Taky mam z RoA s plastovým zpětným ventilem a problém s ním není zatím. Ani s celým systémem. Jenom hned ze začátku podchytit formu dobrého rozpouštění plynu ve vodě a jeho kontroly. Tuhle část momentálně dolaďuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 11:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: justinik
set z rostlinnych akva? za me vse ok, sam mam stejny jen bez nocniho vypinani cca rok a bez jedineho problemu, jen zpetny jsem koupil radeji kovovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 11:07 Muž justinik [9] – je v poriadku tento set???
Chcem si kúpiť tento set, je v poriadku, neviem ci je dobre mať napr.plastový spätný ventil..Poraďte či do toho ísť?Nehci spraviť hovadinu..Cena je 130eury

CO2 set obsahuje :
2,1l tlakovú fľašu NOVÁ /naplnená/
redukčný ventil s dvoma manometrami
kvalitný ihlový ventil Camozzi
elektromagnetický ventil pre nočné vypínanie ACL
spojku a kovové napojenie na CO2 hadičku
spätný ventil
tlaková hadička pre CO2 2,5m

Podrobnejší popis jednotlivých komponentov CO2 setu pre akvárium :
Tlaková nádoba 2,1l /naplnená/
nová nikdy nepoužitá , certifikovaná na 10rokov používania pre celú EU
Ventil W21.8
je ju možné bezproblémovo naplniť v ktorejkoľvek plničke CO2 plynov po celom Slovensku a Českej republike
výška CO2 flaše je iba 42cm čo znamená ,že sa zmestí do prevažnej väčšiny skriniek pod akvárium
Redukčný ventil s dvoma manometrami :
redukčný ventil vhodný pre akvaristiku
1 manometer zobrazuje tlak v tlakovej CO2 nádobe
2 manometer zobrazuje tlak na výstupe
Pomocou týchto manometrov viete predčasne identifikovať nízky stav CO2 v nádobe .
Ihlový ventil Camozzi :
ihlový ventil Camozzi je jeden z najlepších ihlových ventilov momentálne na trhu.
veľmi presne a ľahko sa s ním manipuluje
ihlový ventil slúži na absolútne presné doladenie dávkovania CO2 do akvária.Pomocou ihlového ventilu a počítadla bublín dokážete nastaviť presne taký počet aký požadujete aby bol dostatok rozpusteného CO2 v akváriu
Elektromagnetický ventil ACL :
overený elektromagnetický ventil zabraňuje dodávaniu CO2 do akvária v noci kedy je to nevhodné a nebezpečné pre živočíchy
elektromagnetický ventil je výrobok talianskej firmy ACL ,ktorá sa dlhé roky špecializuje na výrobu cievok a solenoidových ventilov.Je to záruka kvality
prevádzková teplota elektromagnetického ventilu je cca.40-50°C
Tlaková CO2 hadička 6/4 mm - 2,5m :
transparentná CO2 hadička vhodná až do tlaku 10bar

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 16:48 jamajcan Re: Štefan
Protože ho nepotřebuju.Ale člověku,který s kytkama začíná,může pomoct velmi.Každopádně,Tvůj názor mě osobně nezajímá/bez urážky/.Piš své myšlenky tazateli,ne mi.Padla tady otázka,já na ni sdělil svůj názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 12:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ondralomnice
jen vypíchnu že ty pufry jsou k ničemu

Dále modrý rámeček nahoře ti na vše podstatné odpoví a pak se rozhodni sám zda investovat a nechápat nebo chápat a šetřit ;-)
Po přečtení článku by měla výše uvedená věta dávat smysl každému :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 11:49 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: jamajcan
pokud píšeš že "určitě to má cenu", proč ho tedy nemáš? ;-) Jak jsem psal, je to individuální volba každého zájemce. Já třeba raději investuji ušetřené peníze za kontroler do kvalitního krmiva, hnojiva a jiných podle mě důležitějších věcí, kolem chovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 11:32 jamajcan Re: Štefan
Když už je člověk ochotný investovat peníze,nevidím důvod,proč si to neulehčit Ph controlerem.To,že to jde i bez něj,mi vážně neříkáš nic nového.Nemám ho ani v jednom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 10:18 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: jamajcan
no, tak jednoznačně bych to neřekl. Není to nezbytné, investovat do kontroly pH zrovna tolik peněz, pokud jsou i levnější alternativy. Samozřejmě je to individuálním rozhodnutím. Je spousta akvaristů, který bezpečně provozují své nádrže i bez pH kontroleru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 09:58 jamajcan Re: ondralomnice
Ahoj.Určitě to má cenu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 09:47 Muž ondralomnice [81]
Ahojda, má cenu koupit CO2 set s PH kontrolérem třeba tento www.rostlinna-akvaria.cz/… stydim předem díky za názory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:44 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Nery
Těžko říci takhle bez brýlí hmm Jestli to nějakou dobu stálo, může být jen něco ve střevech přilepené, možná spuchřelé. Pokud máš nějakého známého plynaře, třeba by to stačilo vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:30 Muž Nery [1] – problém s redukčním ventilem
Zdravím, mám trochu problém, koupil jsem starší , delší dobu ve skříni ležící co2 set a když to dám dohromady, fouká mi plyn z toho přetlakového čudliku na redukčním ventilu...dělám něco špatně, nebo je to rozbité a musím koupit nové budky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 20:29 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Hexagon
I to je způsob, ale když máš jehlový ventil při seřizování cca v půlce, máš pak možnost ho regulovat jak do plusu, tak do mínusu a redukčním ventilem již pak nemusíš nic regulovat. Když se ti to povede dobře nastavit, redukčák už budeš mít napevno otevřený na správný tlak i při výměně bomby. Takže pak už jen otevíráš a zavíráš bombu a koriguješ jehlovým ventilem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 20:17 Hexagon Re: Štefan
a nebylo by lepší redukčák uplně zavřít a otevřít jehlový ventil a po otevření láhve otevírat redukční ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 20:13 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Hexagon
Nejlépe bude, když vše zapojíš, pak povolíš jehlový ventil asi tak do půlky a opatrně pouštíš plyn z láhve. jakmile ti začnou z difuzoru jít bubliny, tak poznáš, jestli ti to stačí a nebo redukčák více otevřít. Těch bublin musí jít víc, než budeš pak pouštět. Jehlovým ventilem pak doladíš přesné dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 20:04 Hexagon – tlak na redukčním ventilu CO2
Zdravím, koupil jsem si CO2 hnojení do akvária a ještě než všechno zapojím, rád bych se zeptal, jaký tlak mám nastavit na redukčním ventilu? Aby náhodou nešlo do akvária moc plynu.
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.04.2014 15:56 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
Klasické akvarijní zpětné ventily používají konstrukčně jako těsnící materiál gumu. Co2 s gumou chemicky reaguje a tím ventil postupně poškozuje. Takže jedinou alternativou je celokovový ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2014 14:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostliny
Většina běžných zpětných ventilů funguje na při vzduchovacích motorcích ale na CO2 ne. Když dojde láhev voda po milimetrech pomaloučku postupuje hadičkou a klidně si projde zpětným ventilem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 14:16 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: bruno
Fotka k příspěvku Ja mam tetra ale to je asi jedno.Mas to od skusane ze je to ten spätny ventil?Aby si ho zbitocne nekupoval.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 14:09 bruno Re: Hrabi
Ahoj ještě jedna vě co jsem zjistil-mám skleněný difuzor a po vložení do vody se v té malé kádince oběví voda. Je to v poho? Díky
www.rostlinna-akvaria.cz/…
tohle je ten difuzor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 14:04 bruno Re: erik1982
Ahoj a jaký zpětnák jsi pak koupil by mě zajímalo? Díky
Jinak poloha láhve vliv nemá jsem dnes zjistli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 14:03 bruno Re: Hrabi
Ahoj tlak mám tak v půli měřáku ale myslím že to nic nepomáhá. Skusím ho vyřadit a dat tam jinej to je asi nějakej plastovej šmejd ten zpětnak...díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 21:04 Muž Hrabi [2] - AmerikaRe: bruno
- Lahev uložená horizontálně nemá na výstup vliv.
- Tlak bych na výstupu nastavil o něco vyšší než je potřeba například pro průchod zpětným ventilem, atomizérem nebo reaktorem,...

Pokud jde zpětný ventil profouknout pusou, klidně bych ho tam nechal. Není důvod pro jeho vyřazení. Chce to trochu laborovat. Jaký máš nyní tlak z redukčního ventilu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 20:31 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: bruno
Mne tiez sa dal prefuknut ale ak som ho zapol el.ventil a po cca pol hodke vypol a znovu zapol tak to nefugovalo.Ked som odpojil hadicku pred spet.ven.a znovu napojil tak siel.Skus sa stym pohrat zapni vypni a potom bez spetneho ventylu.Ak to bude sp.vent.tak kup iny.Neviem ci to moze mat vplin nato ze je flasa na lezato ale asi nie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13318x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538-co2-set-poradte-prosim?od=251