CO2 set
Starší reakce
Diky za odpoved
takze mam vybrano
Tiež mi začal el.mag. vrčať po cca 4 mesiacoch. Napíš pak pls ako to dopadlo, nech viem či to mám poslať aj ja. Díky
Inak za mňa tiež najprv co2 a pak svetlo
Mam ten samy set a po 3 mesicich mi odesel el. Mag. ventil. Zacal vrcet, kdyz jsem ho nesl do prodejny hned vedeli o co jde, takze asi nejsem prvni. Zatim je na reklamaci, tak vic nevim. Ale muze se stat... Jinak za me good. Ja to mam bez ph metru.
Koupil bych prvni CO2, kdybys zacal silnejsim svetlem, mohly by se do tebe dat rasy.
Zdravim vsechny, potreboval bych radu ohledne co2 setu z rostlinna-akvaria.cz a to konkretne
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mate nekdo zkusenosti? Jak jsou na tom s kvalitou? Jak je na tom ten pH meter s presnosti?
Dalsi vec je, ze se prave snazim predelat i osvetleni, bohuzel, finance mi nedovoli delat jak svetla tak co2 najednou, proto se musim rozhodnout co driv. Mam nejdriv koupit ten co2 set nebo udelat svetla? Momentalne svitim 2x T8 30W a 1x LED 36W na 300l.. Predem diky. Martin
Starší reakce
GP [79] – Re: Legioix
Offtopic 2kg flaska z repasu v pulce zivotnosti 500,- jehlak cca 200 + 350 dif. z odkazu a redukcak z aukra 330. a zbyde neco na postovny a pivko k posezeni nad dobre provedenou praci.
a to se da obejit i bez difuzoru nebo jde ubastlit...
------------------------------------------------------------------------
+ 2x vyšší poštovné, hadice, spojky, bublinkoměr, zpětný ventil a jsme na stejné ceně
Starší reakce
Ať nezakládám nové vlákno, píšu sem... Poraďte mi prosím, kde koupit kompletní CO2 systém s elktromagnetickým ventilem ? Díky předem z tip.
Starší reakce
, to je proto, žes to neměl v ruce. Jsou tam různý fígle, slepá odbočka, přetlakový ventil v podobě nařízlé hadičky, překryté širší hadičkou (vyšší verze přetlakový ventil mají) a pokud si nenašteluješ v začátku reakce určitý tlak, dlouhodobě ti to z jedné do druhé nebude dočerpávat vlivem podtlaku. Nehledě na cenu manometru. Hlavně ty dvojitý víčka na hadičky musí těsnit, žádná amatérská výroba, tam jsou jiný tlaky než v kvasničáku.
Ale ano, petku a hadičky můžeš použít z kvasničáku ...
alespon podle obrazku to vypada jako ze to zas tak slozity byt nemuze, je pravda, ze na zivo jsem to nevidel, ale zadne ventily tam nejsou a manometr vypada jako pasivni mereni tlaku.
pokud by se u kvasny naboby prodlouzila na dno a zkratily delky u reakcni, tak by to fungovat melo stejne.
to není pravda, je to úplně jiný princip a bez např. manometru to nezprovozníš ...
jinak s tím taky bublám dva roky.
tyhle sety jsou dělané na bublání skrz kys. citrónovou a jedlou sodu - je tu o tom samostatné vlákno - netradiční zdroje co2
bublám tak už nějakej pátek - stabilní (nekolísá), účinné, velmi levné - v 60l mi vydrží 2,5 měsíce a náplň výjde na 18,-
0 21.10.2015 13:46 sachlj –
Re: GP co2 jsem měl před léty od základní petky až pro profi s dvěmi bombami..ptám se ptoto, že ěm zaujalo tohle instantní řešení z číny..
pokud mas jedhlak, tak vyzkouset lze hodne levne. v podstate pokud mas pripravino na kvaseni, s cistici petkou, tak to uz mas z 95% udelany.
0 21.10.2015 13:18 sachlj Máte doma někdo v provozu tohle
www.ebay.com/… ?
Zajímá mě zda je to o ty peníze lepší než klasika s "burčákem" a dvěmi petkami s ventilkem ze zapalovače...
0 21.10.2015 12:09 Baymax –
Re: GP ja by som tam dal atomizer kedze tam mas bombu a ked by ti vadila hmla s vonkajsieho tak by som dal vnutorny ten ziadnu hmlu nerobi ...
pokud stiha rozpoustet co potrebujes dodat a chces to rozpustit a ne mlhu bublinek, neni co resit
Mám tento
shopakva.sk/… a ešte aj tento difuzer
shopakva.sk/…
Ten druhy rebríkový mám zavedený v akva. Keď som to kupoval majiteľ mi vravel, že on ten motoricky nedával lebo to hučalo. Mňa by zaujímalo aké mate vy skúsenosti keď to máte doma a prípadne či to mám zameniť a dať ten druhy. Lebo čo čítam ten rebrikovy je do 150l akva ale tak zasa nevidím v tom chybu, že je v mojom 300l.
Starší reakce
jo tááák, no jo, vidíš...a to je to nakopnutí, které jsem potřeboval
...asi to tak bude...no, každopádně zkoušet to nebudu, počítadlo je pryč a bude klid. Děkuji ti za vysvětlení
.
jenze ponorena hadicka do vody je bez jakekoliv tlaku, proto ti bublinky jdou, az kdyz das atomizer, udela to tlak a pak to bude uchazet u pocitadla.jarova voda ti na malinky unik nepomuze a tim padem nedostanes porebny tlak na atomizer. nechat pripojenej i atomizer a pak vlozit pod vodu pocitadlo bublin a videl by jsi hned jestli ti to unika ..proto ti to bez nej funguje..
To jsem si taky myslel, proto jsem odpojil zkusmo hadičku od atomizéru, konec ponořil do vody a bublinky jely. Faktem je, že počítadlo jako takové je slabina, protože vždy když doplňuji do něj vodu, musím jej opravdu pořádně zatáhnout, neb poslechem a i zkouškou jarovou vodou uniká právě od toho vršku. Ale po zatáhnutí bylo vždy už v pohodě. No, každopádně už jsem jej dal pryč a jedu od včerejška bez něj. Ale pokud byl i přesto únik přes něj, pořád nerozumím tomu, proč se už pak celý set nerozjel jak měl, zas takový únik to být nemohl.
podle meho nazoru jsi sahnul pouze na pocitadlo bublin..po doplneni vody a zasroubovani ti to muze nekde unikat, kdyz to uz nejde pres atomizer..tot muj nazor ..jestli je moznost vse potopit do vody a uvidis jestli to nekde unika..
Potřeboval bych trošku poradit (či pořádně nakopnout). Ženu CO2 z 1,5kg láhve do nádrže přes atomizér (chronicky známý typ, vnější, na výstupu filtru). Láhev je naplněna, rozjedu vše podle návodu, tlak v láhvi ukazuje cca 50 barů, našroubuji redukční ventil a nastavím hodnotu cca 1,5 až 2 bary (vyzkoušeno, že to přes atomizér projde), jehlovým ventilem nastavím a už to fičí. Včera jsem si všimnul, že cca po měsíčním provozu klesnul tlak v láhvi na cca 25 barů (příznak, že dochází CO2?), krom toho nebyla voda v počítadle bublin. Abych doplnil vodu, odšroubuji vrch z počítadla, doplním vodu, zašroubuji. A bublinky nejdou. Přitom než jsem do toho šáhnul, tak šly v pohodě a to i s výše zmíněným tlakem v láhvi. Můžu pak dělat co chci, přidávat tlak na redukčáku, povolovat jehličák, bublinky v počítadle jedou jako blázen, ale do nádrže už nejdou. Poslechem ani nesyčí atomizér, v normálním stavu lehce syčí. Odpojil jsem tedy láhev s tím, že bude tedy prázdná, nicméně z toho odsyčela pořádná dávka plynu ještě. Tak teď nevím, co si mám o tom myslet.
Starší reakce
Tady bych si dovolil trochu polemizovat. ŠtefanT napsal:
Při další výměně bomby už mám vlastně redukčák nastavený a nemusím na něj vůbec sáhnout.
Nemám s tím žádné vlastní zkušenosti, protože šroub redukčního ventilu vždy, při plnění lahve vyšroubuji (uzavřu) a dělám to kvůli jedné větičce, která se nachází v článku v horním odkazu u tohoto tématu. Dovolím si citovat:
"POZOR: V případě otevřeného redukčního ventilu může tlakový ráz po otevření uzavíracího ventilu lahve zničit membránu v redukčním ventilu!!! Na takové poškození se nevztahuje záruka a je snadno prokazatelné!!! "
Nedovedu sám posoudit nakolik je to nebezpečí velké, ale rozhodně bych to tu nedoporučoval lidem co s tím začínají.
Jinak nastavuji tlak velmi podobně, pomocí redukčního ventilu, při téměř otevřeném jehlovém a poté doladím jehlovým.
mě se při nastavovaní tlaku osvědčil následující postup:
1/ škrtící(jehlový) ventil povolím tak do čtvrtiny celkové možné úrovně
2/ redukční ventil dám do minima a povolím ventil tlakové láhve
3/ pomalu přidávám na redukčním ventilu do té doby, až mi začne z difuzoru vycházet trochu větší množství bublinek, než potřebuji.
4/ od té chvíli už na redukční ventil nesahám a potřebné množství co2 už reguluji škrtícím ventilem.
Při další výměně bomby už mám vlastně redukčák nastavený a nemusím na něj vůbec sáhnout.
Pokud pustíš do systému zbytečně moc tlaku, škrtící ventil může časem odejít rychleji, než normálně. V malé 1,5kg láhvi je tlak kolem 50-60barů. Redukčákem to zredukuješ, ale víc než 2-2,5 baru je do systému pouštět zbytečné. Stačí bohatě takový tlak, který dokáže protlačit difuzor.
jarovou vodou malý únik nezjistíš. To je metoda dobrá pro svářeče, ale pro akvaristy kničemu. Jediná možnost je vzít to celé a ponořit do vody.
Ahojte,
prosím o radu niekoho kto má skúsenosti.
Problém č.1:
Aký má byť výstupný tlak z tlakovej fľaše a aký má byť výstupný tlak z redukčného ventilu? Aký výstupný tlak z red. ventilu môže byť ak mam na to ešte napojený ihlový a elektromag. ventil? Môže ich vysoký tlak poškodiť? Používam red. ventil z dvoma manometrami. Tlakovú fľašu mam otvorenu uplne, na redukčnom ventile mam nastavený výstupný tlak 0,5 niečoho (neviem v akych jednotkach asi baroch). Set používam 2. deň.
Problém č.2:
Čím môže byť spôsobený pokles tlaku na redukčnom ventile, keď pri montáži som si pracne urobil skúšku tesnosti pomocou jarovej vody a bez najmenšieho náznaku prepúšťania.
Ďakujem za odpovede.
Starší reakce
To co ukazuješ je kuličkový kohout u hodin nikoliv redukční ventil, to je to co na tom to stojí.
0 01.02.2015 13:53 jamajcan Zdaleka ne u všech redukčních ventilů to platí.Tady jen pro příklad redučák doprava snižuješ pracovní tlak,doleva zvyšuješ.
www.svartop.cz/…
A abych nevařil z vody,foto redučáku,který mám ještě z dob munulého režimu.Doleva otevíráš,doprava zavíráš.
Nemluvím jen o CO2 ale třeba u i autogenu plyn a kyslík to mají stejně určitě se může najít s obrácenou funkcí ale s tím jsem se zatím nesetkal.
Jak kde. U JBL proflora u401 je to naopak.
U konstrukce redukčních ventilů je to ale správně, doprava přidáváš, doleva ubíráš.
Tak jsem s tím pořád šteloval a zjistil jsem, že ventil funguje úplně opačně, než jsem čekal a než je psáno v návodu. Nemáte někdo ten ventil, abych věděl, jestli to je normální nebo to mám reklamovat?
Prostě, když ho zašroubuji po směru hodinových ručiček, tak pouští bublinky, a když ho "otevřu" proti směru hodinových ručiček, tak nic nepouští, to mě včera zmátlo...
Podle mě to je nelogické a divné, ale nemám zkušenost. Nebo to tak ventily dělají?
0 31.01.2015 20:08 stepos – Denerle primus ventil nefunguje
Ahoj, dneska jsem si koupil co2 set Denerle s redukčním ventilem primus.
Problém je, že vůbec neovládá počet bublin, ať s ním točím, jak s ním točím.
Jediné, co jde regulovat, je redukční šroub v tom ústí, kam se nasazuje hadička do akvárka.
Když ho úplně utáhnu, nebublá to vůbec, i když je ventil úplně otevřený, když šroub zase trochu povolím, bublá to hodně, i když je ventil úplně zavřený, vůbec nic ventil nereguluje.
Větší šroub je taky v otvoru, kam se šroubuje láhev, ale s ním jsem radši nešrouboval.
Pak jsou tam nějaký imbusy nahoře a na boku, ale to jsem nezkoušel.
Můžete mi, prosím, poradit, co s tím? Reklamovat, nebo jsem něco nepochopil?
Díky
Š+
Starší reakce
1) Bylo by dobré se taky rozhodnout, jestli do miniakvárka použít difuzer(atomizer) který bude produkovat bublinky a pojede nonstop (nechá se udělat noční vypínání pomocí em ventilu) dokud nedojde lahev. Něbo použít systém s reaktorem , může být jakákoliv nádoba dnem vzhůru, která se manuálně napustí co2, které se pak pomalu rozpouští. Pokud doma ale nebudeš co2 nepojede a dodávání bude nepravidelné. V případě difuzeru by se asi muselo jednat o opravdu velmi malé přidávání co2, aby nedošlo v miniakvárku ke kritické koncentraci a neusmrtilo to ryby. Nakolik finančně efektivní by byla verze s ph sondou k miniakvárku do 40 litrů je asi na každém jedinci.
2) Co se týče redukce pro redukční ventil na kyvetu nebo paintballovou láhev které mají pin ventil, tak ty jsem bohužel nikde na netu už nenašel. Našel jsem staré vlákna odkazující na firmu drulov nebo zbrojovka holice, obě firmy už zřejmě neexistují a ukončily provoz, z poslední firmy TAU Brno, jsem zatím odpověď nedostal, proto jsem se rozhodl pro "neplnitelnou" 4oz lahev, ke které jsem redukci na redukční ventil sehnal, stejně tak, jako redukci pro plnění přepouštěním z větší bomby.
3) Poslední možností je zakoupit nějaké komerční řešení.Dennerle, fluval 16g jednorázové bombičky, nebo Dennerle 150 g bombičky za cenu 2600,- vše jednorázové.
Super dík moc budu se teda rozhodovat podle dostupného prostoru a rozumne doby pro vymenu
V tom případě nejmenší plnitelná je 5oz bomba na paintball (délka 22,4 vč pin ventilu) ke kterému musíš dokoupit redukci která ti otevře (zamáčkne ten pin ventil), vnější závit G 1/2 nebo plnitelná kyvetová bombička, délka 26cm s vnitřním závitem M18x2 ke které taky potřebuješ redukci na pin ventil a dále pro obě bombičky redukční ventil G 3/4 nebo W 21,8 a příslušnou redukci z redukce na pin ventil (nevím jestli se dostane koupit přímo redukce která zamáčkne pin ventil a na druhým konci bude G 3/4 nebo W 21,8) a samozřejmě jehlový a zpětný ventil.
a plnit si to sam doma urcite nechci... proto se poptavam po znovu plnitelne
Ja rozumim ze by to bylo mnohem lepsi reseni ale myslim ze jsem to popsal dost jasne aby bylo pochopitelne proc chci mensi bombu ;)
Rad bych cele toto zarizeni schoval do samotneho akvaria a proto to musi mit nejake rozmery tomu adekvatni... pokud cela instalace bude mit na vysku max cca 33 cm a v prumeru idealne kolem 5cm max vsak 10cm tak je to neco o cem mohu uvazovat... pokud ne tak se budu muset holt rozhodnout pro akvarium bez CO2
Do velkeho domaciho akvaria az to budu resit pujdu prave po tech velikostech 1,5 az 2
(oboje bombičky jsou na jedno použití, ale mám vymyšleno jak to plnit)
Ještě jednou, chceš plnit něco co je na jednorázové použití, není to lahev která má vydržet 30 let.
Dej bombu do sklepa a natahni delsi hadicku,,ja to tak udelam,,taky nechci mit 6kg lahev vedle akva v loznici,
No jo, ale při tlaku 4500 PSI, 5,5x větším něž je v lahvi. Navíc, lahev z roku 123 už nutně opotřebovaná. Neříkám že to není možné aby bomba bouchla ale pokud bombu nevystavuješ vyšším teplotám, tlakům, lahev nemá narušený povrch od používání a doplněnou bombu převážíš aby nebyla přeplněná riziko plnění přepouštěním v domácích podmínkách není nijak velké. Je to jen můj názor a nemusí se shodovat s názorem ostatních. Taky mám velkou bombu, ale k nano akvárku do regálu v obýváku se mi nevejde a nechci aby mi tam někde stála na parketách.
To byla jen ironie,,dnes mi kamos nechal plnit a za ty prachy treba nekolikrat do roka,
mam teda vystarano na nekolik let V cem ze to??
Tak optimistický bych nebyl.
Jo ja si sehnal 6kg hasicak, reducak,a mam teda vystarano na nekolik let zejo
Mi stoji vedle akva 6kg hasicak,
Přidat reakci
1 ...... [5] ...... 11
Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13326x