Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak dlouho nechat odstát vodu?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Jak dlouho nechat odstát vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:12 midiborec Re: jaruska
ja si myslim ze by si to stou vodou nemela tak resit , akorat si to budes komplikovat..Ja napoustim akvarko mestskou vodou z kohoutku a ryby porad ziji rostliny porad rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:16 rolandmynar Re: jaruska
Zjisti si u vodohospodářů, jakou máte vodu. Mě to poslali na email a bylo to cca za dvě hoďky. Poslali mi naprosto podrobně všechny hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:14 jaruska Re:
Diky za odpovedi, tak se asi poohlidnu po nejakem kyblu nebo dvou, kanystr se mi kupovat nechce, nemela bych ho asi v tom nasem malem byte kam dat. Rovnou z vodovodu se asi bojim tu vodu davat, mozna casem az zacnu bejt lina :-D a zjistim jak dobra ci spatna voda nam tu tece. Nejste nekdo nahodou z P10 - Strasnice, ze byste to uz meli vyzkouseny ;-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 16:55 Žena bucliik [99] Re: jaruska
měním 20% přímo z vodovodu a rybkám to nikdy nevadilo,napouštím to tam pomalu hadicí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 16:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: jaruska
Do malých elementek s potěrem a malinkýma rybkama nechávám vodu odstát v kanystru a když mi to nevyjde, klidně chybějící vodu doplním čerstvou z vodvodu. Větším rybkám měním klidně 90% vody hadicí přímo z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 16:18 Muž bunda [28] Re: jaruska
Já mám stejně velké akva. Mám dva kbelíky ( jen na vodu do akva, nepožívat na mytí podlahy ) a ty večer napustím a druhý den měním. nechávám odstát kvůli teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 16:16 happy85 Re: jaruska
Měním týdně cca 15l (80l akva) a pouštím tam vlažnou vodu rovnou z kohoutku a není problém.. Možná je lepší když se ta voda ještě promíchá aby se uvolnil volný chlór, ten vázanej už takovej problém není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:43 rolandmynar Re: jaruska
Pouštím taky vodu přímo hadicí z vodovodu, ale mám tlamovce, kterým to nevadí. Naše voda má nepř. pH 7,5. Záleží taky na tom, co budeš chovat. Mám zkušenost, že např. neonky jsou háklivé na náhlou změnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:40 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jaruska
Já, protože to mám z koupelny k akváriím asi 18 metrů, si v koupelně napustím 50ti litrový barel (potřeby pro vinaře, asi 380 kč, prodávají se i 25l barely, ten by ti asi stačil), nechám pár hodin odstát a pak to nosím po kýblech. Akvárka mám 130, 45 a 25 litrů a bohatě to vystačí na všechny. Když odkaluju firemní 340l, napouštím vodu přímo z vodovodu, a no problemo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.11.2007 15:38 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: jaruska
20 lahví od balené vody :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 15:35 jaruska – Jak necháváte vodu odstát? - nádoba
Ahojte,

chci si teď založit nové akva 112 l a jelikož sem se dočetla že by se mělo pravidelně vyměňovat 20 - 30 % vody (což je teda asi 30 l), tak se chci zeptat jakým způsobem necháte tolik vody odstát. Nemám doma žádnou nádobu takového objemu a tak se chci zeptat na vaše zkušenosti a co byste mi doporučili si pořídit. Nějaký kanistr? Nebo je lepší kýbl protože se odtud líp ten chlór dostane? 30l kýbl ale nevím jestli někde seženu. Můžete prosím poradit nezkušené začátečnici? Diky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6170x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12499-jak-dlouho-nechat-odstat-vodu?od=151