Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak dlouho nechat odstát vodu?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Jak dlouho nechat odstát vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 21:10 Žena stetinka [270] Re: Sid
no mě jeden tradiční pan akvarista učil, že občas si vodárny zablbnou, nebo jestli tam maj nějaký nepochopitelný pochopy nevím, že se mu už stalo , že voda byla přechlorovaná několikanásobně víc. Lidem to nevadilo ale u ryb byl šrumec. Já pro jistotu občas cmrndnu nějakej odchlorovač, ale často zapomínám a když vím, že jsem nevyměnila najednou moc vody, tak mě to netrápí :-D
Ono taky pokud máš pidiakvárko, tak si někde klidně do druhýho dne ten kyblík napustíš, ale pak když máš 500 l , tak to by ses prakticky zbláznil. Proto asi Moucha tyto dvě sekce oddělil ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 18:07 Žena stetinka [270] Re: mori79
ještě dodám, že ne všechny rostlinky tam máš akvarijní a našoupej tam hafo rychle rostoucích, bo můžeš mít problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 17:27 Muž mori79 [6] Re: katterinecka
no vymenil som 40L jedno vedro bolo odstate a dalsie tri som dal rovno z vedra dufam ze to posadka prezije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 17:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
treba pro pripad havarie vodovodu.... odstati nejni na skodu, ale ppri vymene vetsiho mnozstvi vody je to neunosne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 16:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mori79
filtrační hmoty se mají čistit ve vodě odpuštěné z akvárka, třeba v kýblu, rozhodně ne ve vodovodní ;-) Samotnej filtr si můžeš čistit kde chceš. každopádně teď je na to hodně brzo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 16:15 Muž mori79 [6] Re: Moucha
filter ma vycistit pod prudom cistej vody ci ako presne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 16:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
...a kazdy den men az 50% vody, u tak velkyho akva se muze dat voda bez odstatni...
A u menšího akva ne? U menšího se musí voda nechat odstát? hmm Proč? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: mori79
ty rybky jsou tam moc brzo... hlidej No2, pokud by rybky lapali po vzduchu, tak zaved vzduchovani a kazdy den men az 50% vody, u tak velkyho akva se muze dat voda bez odstatni pokud mozno stejne tepla, pripadne nechat vodu jen ohrat, aby ti neslezla moc teplota v akvarku....
jinak bych tam pridal vic rychlerostoucich rostli jako bacopa, rotala, egerie a postupne az se akvarko rozjede je nahradil pomaleji rostoucima a udelal finalni layout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:27 R Muž romant [27987] Re: mori79
Naopak, čím dřív a čím více vody se vymění, tak to jenom akvárku prospěje. Týdenní interval je optimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:25 Muž mori79 [6]
po tyzdny sa chystam ma prvu vymenu vody je to 135L akvarko idem menit 1/3 vody nemam nechat tu prvu vymenu az na dalsi tyzden rybky su tam druhy den rastliny 5
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 15:37 JuraS
btw. pro všechny..nedávno vyšel v časopise D-TEST test / porovnání balené vody z pet lahví a vody z kohoutků z různých částí ČR...zajímavé čtení www.dtest.cz/… voda se dnes už všude nechloruje..jsou i jiné postupy desinfekce...a z testu vyplynulo, že normální voda z kohoutku je zdravější než balené..takže nějaká studna na dvorku se s městským vodovodem nemůže srovnávat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 22:40 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: DavidDizzer
Ako zdroj vody do vodovodu sa pouziva hlavne podzemna voda a voda z priehrad, cize v principe to iste, co mas v studni. Len ta vodovodna sa navyse este aj upravuje :-) A uz na zakladnej skole sme sa ucili, ze voda zo studni (a z prirody vseobecne) bola sice v minulosti povacsine nezavadna, ale dnes je to uz naopak, pretoze priemysel a polnohospodarstvo znacne znecistili vacsinu zdrojov vody (inak povedane, chemikalie vypustane do riek a prehnojovanie fekaliami na poliach sa niekde musia prejavit). Takze ak nebyvas niekde vysoko v horach, daleko od civilizacie, vodovodna voda bude cistejsia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2010 22:15 R Muž Silent [5949] Re: Usine
Patrně myslel recyklovanou vodu :) . Dneska se recykluje kde co. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2010 22:14 Usine Re: DavidDizzer
Všechno co jsi napsal je z prominutím blbost. Nech si udělat rozbor vody ze studny a uvidíš jak je ta přírodní voda zdravá. Jak jsi to myslel že voda z vodovodu je několikrát používaná? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2010 22:01 Muž kalahare [11] Re: DavidDizzer
Tak to se divím, že ještě žiju, den co den si dávám ovocnou šťávu a vodu z vodovodu. Taky není studna jako studna, hlavně, když vedle dobrák soused po nocích vypouští septik smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 21:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DavidDizzer
Otázkou je, čím vším může být ta přírodní voda "obohacena", než se dostane k vám do studny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.03.2010 16:03 Muž DavidDizzer [26] Re: marek21
Tak to je jasné, že raději přirozenou vodu ze studně než chemickou několikrát používanou srajdu z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 13:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: marek21
nemam vesteckou kouli... Jak mam vedet, co mate za vodu ve studni a co v kohoutku. hmm ale je to akva v zabehu, tak snad bude stacit jen dolejvat tu z kouhoutku, ale porad chybi info o hodnotach ty vody...... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 13:19 Muž marek21 [16] Re: Moucha
mam 200 l akva ... ale voda v nom je zo studni ... tak preto sa pytam ci je potrebne menit vsetku vodu .... alebo staci ked pri pravidelnych vymenach budem dolievat uz tu z kohutika odstatu.... akvarko je spojazdnene od piatka ... a su uz v nom aj rastliny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 13:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: marek21
meni se nejvice 1/2objemu vody... ve vode jsou dulezite bakterie, jakej mash objem akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 12:54 Muž marek21 [16] Re: Moucha
a nebude vadit ked pri vymene vody dolejem uz vodu z kohutika .... necham odstat par dni ... aj dlhsie ked treba ... lebo vsetku vodu sa mi enchce menit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2010 12:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: marek21
mate udelanej rozbor vody ve studni? problem muze byt s dusicnanama a dusitanama (fekalni znecisteni)
voda z vodovoda ma prisnejsi normy nez zdroje pro par obyvatel typu studny, navic vodovod je vic hlidanej, ten chlor sam vyprcha, jediny problemy bejvaj v dusledku havarii
kazdy provozovatel vodovodu musi zverejnovat vysledky testu vody....

hele blizi se den vody a tento den se oteviraji brany vetsiny vodohospodarskejch podniku a nektery laborky delaj zdarma rozbory kvality donesene vody, tak zapatrej na internetu a ve svem okoli....
akvarijni testy se nemohou srovnavat s laboratori....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2010 12:15 Muž krousson [0] - ŽivorodkyRe: marek21
podle mě je ze studně hodně tvrdá, ale aspoň je bez chloru. Z kohoutku nemusí být tak tvrdá (jak kde) , ale ten chlor tam je. Ale ten vyprchá když to necháš min. 24 hod.stát. Zkus testy na tvrdost vody a dej mtam tu, která bude víc vyhovovat tvým rybkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2010 12:09 Muž marek21 [16] – voda
Neviete mi poradit aka voda je lepsia ? klasicka zo studni ? alebo chlorovana z kohutika .... ?
teraz mam v akvarku vodu zo studni ....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 20:15 Muž grizly [145] Re: motýlek
To už ale pár let neplatí. Povinnost minimální hodnoty chloru v pitné vodě byla zrušena.
Edit: www.szu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 13:37 Muž Miras [111] Re: grizly
jj, od nás voda je fakt hrozná, ale jinak jak říkáš, nechat odstát kbelík neni problém, u větších akva to taky nedělám, jelikož na to nejsou možnosti, přesto ale do větším dávám zas akvaregulátor, už jen pro jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 13:33 Muž motýlek [275] Re: grizly
jsou asi dva základní způsoby úpravy vody - ozonování (?) a chlorování ... problém je v nějaké normě, která nutí i ozonovanou vodu aspoň trochu chlorovat ... ale od člověka, co to má na starosti, vím, že obecně dvě hodiny stačí k úniku většiny chloru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 13:32 Muž Yirka [9126] Re: Wexelo
Nejsem tak naivní, právě proto jsem to napsal, aby kolega pochopil že nelze jednoznačně neodstátí vody negovat. Každý v paneláku nebydlí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 13:29 Wexelo Re: Yirka
Mno asi nemá pokud máš doma průtokový ohřívač a bereš jen studenou vodu, ale jestliže bydlí někdo v paneláku a má vodu z teplárny nebo kde se to ohřívá a pak to jde pár km do bytu tak to není vyloučeno... Já osobně vodu nechávám odstát, tech 20 lit co potřebuju není tolik a voda nám chlorem opravdu smrdí :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 13:11 Muž grizly [145] Re: Miras
Co se týče chloru a ostatních chem. látek, které se používají k upravě vody tak jsou normy všude stejné. Nebo ne??? Vodu z tvého vodovodu jsem ale nepil, tak nemohu soudit. ;-) Pokud měníš vodu v malém akvarku, ten kbelík nebo dva odstáté vody není problem. V předešlém přéspěvku zminovaných 120 litrů už ale pro leckoho může představovat neřešitelný problém. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 12:56 Muž Steda [2] Re: Yirka
Přesně tak. Nikdy jsem nic nenechával odstát.V létě studená a v zimě mix,dělá se ze všeho moc velká politika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2009 12:51 Muž Yirka [9126] Re: ezechiel
Já zase nerozumím proč by před sekundou ohřátá voda namíchaná se studenou měla mít více bakterií? Proč by stejná voda teplá a studená měla mít rozdílný obsah kovů?
Stojím si na svém že výměna vody tak jak jsem ji popsal v první reakci v 9:13 je naprosto bezriziková.
Už jsi to někdy vůbec vyzkoušel? Pokud ne tak buď opatrný se stanovisky, které může někdo vzhledem k tvé funkci S brát vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 12:49 Muž Miras [111] Re: grizly
nojo, ale u nás se voda z kohoutku nedá pomalu pít, to je pak těžké, takže se snažím odstát co to jen jde, nebo použít akvaregulátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 12:45 Skladník Re: filipsi
Fotka k příspěvku Přidávám jen své zkušenosti.Používám vodu v Praze.Odkaluji a měním vodu jednou za 14dní v 550L akváriu a to tak,že nechávám odstát 120L vody v sudu min. 1den (většinou v pátek večer napustím a v so nebo ne měním).Takhle to dělám již půl roku.Mluvíte pouze o rybách ale mě se hlavně zlepšil růst veškerých rostlin.Nikdy mě tak nerostly Echinodory,Egerie,Camomba ani žádné červené.Nemluvě o Blyxe.Tu jsem se snažil pěstovat dva roky a vždycky zašla.Přitom podmínky (osvětlení,hnojení PMDD,CO2,výměna vody) jsou stále stejné.Žádnou chemii nepoužívám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 12:29 Muž grizly [145] Re: ezechiel
Vždycky si namícham teplou se studenou tak, aby byla tak akorát. To stím chlorem ve vodě se moc zveličuje. Čich mám docela dobrý a nikdy jsem chlor necítil. Ten bílý zákal po napuštění není chlor, jak si někteří myslí, ale vzduchové bublinky. Vodu piju taky přímo z kohoutku, nehce se mi tahat z obchodu kartony mineralek. A navíc mi chutná. Když jí dáš vychladit, má mnohem lepší chut než balené vody. Takže sobě i rybkám dopřávám jen to nejlepší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 11:54 švíco Re: ezechiel
No vidíš to, já točím z kohoutku vlažnou vodu a nikomu a ničemu to dlouhodobě nevadí... spokojenost :) Zřejmě máme kvalitní vodu a hodně se sprchujem, takže se voda v bojleru dost mění :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 11:39 Muž motýlek [275] Re: ezechiel
pro dospělé ryby většiny "běžných" druhů klidně přímo z kohoutku ... ale pro potěr si dávám tak jeden den vodu odstát a pak do ní pro některé cholostivější druhy přidávám pro jistotu buď rašelinový výluh nebo pár kapek nějakého komerčního "upravovače" (Akvaregulátor je asi nejlevnější) ... u potěru se pozná kvalita při výměně během pár sekund - bohužel už je někdy pozdě ... i docela obyčejné razbory dokáží být hodně rychlé v cestě na onen svět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 11:22 Muž cusbus [37] - TetryRe: filipsi
Nad tímhle už dost dlouho přemýšlím. Jsem rád, že nejsem jedinný hříšník, který to moc odstávat nenechává. Tak mě napadlo, jestli se únik chlóru neurychlí, když budu vodu do kýblu pod silným proudem napouštět sprchou. Připadá mi, že při tom chlor mnohem víc smrdí a to by snad mohlo znamenalo, že o trošičku rychleji vyprchává. Asi je to pěkná blbost, co? Jinak to nechávám odstát tak jenom 10 minut, protože kdybych vodu někde skladoval, tak by mi doma moc nepoděkovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 11:15 Muž filipsi [1295] Re: ezechiel
Ja moc nerozumim, jak nekdo muze nechavat odstat 100, 200l. Vzdy jsem napoustel primo z vodovodu (u malych nekdy necham kyblik par minut stat, nez si vzpomenu, kam jsem to vlastne sel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 09:38 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: kortezhugo
Moc nerozumím, jak může někdo doplňovat vodu rovnou z kohoutku. Není trochu studená? Já bych tu vodu tedy nechal odstát hlavně kvůli teplotě. A teplou vodu z vodovodu bych vyloučil zcela - obsahuje mnohem víc bakterií a obvykle i kovů než studená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 09:33 Muž kortezhugo [983] Re: švíco
...len mala rada - kto bi mal problem...da sa pouzit Carbonovy filter pri napustani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 09:25 švíco Re: klubicko
Mám 18l akva a nikdy jsem vodu nenechával odstát (plzeňská vodovodní). Mám vcelku náročné ryby na kvalitu vody, taky krevetky a vždycky bylo všechno OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 09:19 Muž Miras [111] Re: klubicko
nechal bych ji do druhého dne a musí bejt v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 09:16 klubicko Re: Yirka
Je to asi 38 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 09:15 Muž Bubi200 [19] Re: klubicko
Tak ti poviem, ked som mal cca 30 Litrove akva, nechaval som 10 litrov odstat jeden den. Ale odkedy mam vacsie, nenechavam vodu odstat vobec. Neviem si predstavit kde by som to uskladnoval, ked menim napr. 40litrov vody. A nevsimol som si rozdiel. Vela ludi taktiez " capuje " vodu rovno z kohutika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 09:13 Muž Yirka [9126] Re: klubicko
Záleží na vodě. Pokud jsou její parametry dle zkušeností bez problému, většina zkušených majitelů středních a větších nádrží vodu neodstává a mění přímo z řádu.
Pokud se jedná o maličké nebo specifické nádrže (poěr a pod), stačí odstát pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 09:07 klubicko – Jak dlouho nechat odstát vodu?
Zdravím,

chci se zeptat jak dlouho musim minimálně nechat odstát vodu při částečné výměně??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 06:01 ferasusa Re: mamina
Co se týče původního dotazu(ten zákal), ještě je možné,že tam je hodně vápníku-měl jsem podobný problém v malém akva, stačilo vyhodit okrasný šutr a bylo po zákalu...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:43 Hydrovar Re: Dinamit
"hnací plyn" není to správný slovní spojení ... hnací plyn se používá například ve sprejích, kde se rozpíná a vytlačuje obsah tryskou ven. Plyn se do vody vodovodní uměle nepřidává, prostě tam naprosto přirozeně je Jak píše Ghostik, voda je v trubkách pod určitým tlakem (dle normy cca 2-7 atmosfér = 20-70 metrů vodního sloupce). Toho je možno dosáhnout jednak samospádem z prameniště nebo vodojemu, nebo natlakováním pomocí čerpadla. Při uvolnění tlaku po nalití z kohoutku do sklenice dochází k jevu podobnému uvolňování stlačeného CO2 například v minerálce, jen bublinky jsou mnohem menší. Ve sklenici se to projeví jako zákal, v akváriu tím, že se malé bublinky spojí do větších a ty jsou potom vidět na stěnách nebo na rostlinách a dekoracích čerstvě napuštěného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:24 Žena Dinamit [68] – Re: Hydrovar
tak teď jsem teda trošku zmatená, ale nevadí.
Hydrovare: jak je pak ale možný, že když si napustim sklenici vody u babičky v baráku, že tam jsou taky bublinky - uvolněný hnací plyn, přičemž v baráku se využívá samospádu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 6170x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12499-jak-dlouho-nechat-odstat-vodu?od=51