Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen - problém

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Kořen - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 22:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: kmara
Ponořte kořen "měkčím dřevem" do čisté vody a průběžně po dobu zhruba jednoho týdne měřte NH4/NH3 a NO2 a uvidíte sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:01 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, tak po dvou dnech koupele je můj kořen už čistej, akorát jsem zjistil, že v jednom místě (na fotce) je měkčí dřevo. Nevím zda to nečemu vadí ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 21:34 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Robi
Taky si myslím :) a to že mi to bude barvit vodu v nově založeném akva až tak moc nevadí ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 21:23 Muž Robi [27] Re: kmara
moc se s tím zbytečně nepárej, jak psal bob-jen ve vaně opláchni hrubé nečistoty, popř.savo + pořádně opláchnout a šup s tím do akva.Někteří to tady zbytečně moc řeší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 21:05 Muž kmara [10] - CichlidyRe: švíco
Díky všem moc za pochvalu :)

Za tu dřinu si to zasloužím :) měl asi metr a půl a sekerou jsem ho krátil.
Co to je za dřevinu opravdu nevím, to nepoznám. dneska jsem šel s přítelkyní kolem naší řeky (Bečvy) a byl na břehu, ještě z části v zemi. Tak jsem se vrátil pro sekerku a začal "pracovat" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 21:00 švíco Re: kmara
Kořen to je pěknej... co to je za dřevinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 21:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kmara
Vypadá pěkněpalec Ideální by bylo vzít ho wapkou, nebo postačí vana a horká sprcha a pro jistotu opláchnout savem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2010 20:57 R Muž romant [27987] Re: kmara
Než ho budeš krátit, tak bych ho skusil různě otáčet a třeba se Ti to zalíbí ještě jinak a ještě víc. Je fakt pěknej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:45 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Nelly
Akorát ještě budu muset zkrátit tu pravou část horní :( to se mi moc nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:31 Nelly Re: kmara
Týýýjo ten je hezkej, takovej by se mi taky hodil...Ale s tvým dotazem ti asi moc neporadím. Já bych si napustila vanu teplou vodou, šoupla ho tam a pořádně ho vydrbala nějakým kartáčem a opakovala to do tý doby dokud by se z něj nic nedrolilo a dokud by nebyla z něj ta voda čistá. Ale nevím jestli by to stačilo...Možná do tý vody přidat sůl aby zabila případný bakterie...Nevím, třeba ještě někdo poradí.

Já jsem se kořenu z přírody bála, abych si do AQ něco nezanesla, tak jsem si radši koupila v akvaristice. Je malej a stál přes kilo. Hrůza. Ale taky jsem ho nevařila, jen jsem ho pořádně odrhla kartáčem v teplý vodě a pak ho párkrát osprchovala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 20:27 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím, dnes jsem si od řeky "dotáhl kořen".

Má asi 70 cm a nemám jej v čem vyvařit, chtěl bych se zeptat jak a čím ho pořádně očistit. A taky jestli se vám nezdá moc velkej :)

Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:41 Muž pancéřníček [168] Re: Landvir
Taky hodně záleží co za druh kořene to je.Možná se jen přirozeně začal rozpadat a toho hned využila nějaká houba nebo plíseň.A podle podmínek v akváriu se tý houbě či plísni jednou daří líp nebo hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 22:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Landvir
Jak už tu bylo řečeno. Plíseň nebo houba. Já jen dodám: "Nechte houbu žít." Zbavíte se jedné, za čas přijde další. Vždy na něm něco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 22:10 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Sid
Jestli je to plíseň, tak bych zkusil ten kořen postříkal párkrát Savem, nechat působit, opláchnul a vrátil zpět. Uvidíš, co to bude dělat dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 21:32 Muž Landvir [57] Re: ustavprochore
dobrý večer, ne nehýbe se to ani se to nepřemistuje, jen je toho jednou min jednou vic, nijak to nezapacha a jde to seskrabnout, fakt netusim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Landvir
Plíseň nebo houba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:48 Žena ustavprochore [567] Re: Landvir
Hýbe se to? Roste? Přemisťuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:44 Muž Landvir [57] Re: filipsi
Neritiny v akva prave nemam a koren je v akva od prvopocatku. Ty tečky jsou tam tak mesic, mozna dva a cichavcum ani ancikum to nejak nevadi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:39 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Landvir
Jak dlouho je ten kořen v akváriu? Jestli je čerstvý, napadá mě snad nějaký druh plísně se kterou si poradí ancistrusi. Ale jestli se to objevilo v tom akva co máš založené v 04/08 tak to netuším ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:35 Muž filipsi [1295] Re: Landvir
Nejsou v akva neritiny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:15 Muž Landvir [57] – Prosím o pomoc s kořenem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer všem akvaristům. Už jsem se jednou snažil o nějakou odpověď na toto téma a žádné se mě nedostalo. Na kořenu se mě začali objevovat bílé tečky. Nevím co by to mohlo být. Některé se dají jednoduše setřít prstem a jiné drží jak přilepené. Je divný že jednou jich je plný kořen a z toho jsou jen místy. Můžete mi někdo poradit co to je?? Přiložím foto.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5656x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12460-koren-problem?od=151