Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen - problém

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kořen - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 21:42 Muž geralt [11] Re: MARTIN HORÁK
Ahoj. Vďaka za radu. Keď z nich olámem mäkké časti, zmiznú všetky zaujímavé výčnelky a ostanú mi dve nevzhľadné hrudy. Takže sa s nimi radšej rozlúčim a vymyslím niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:06 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: geralt
Zdravím tě. Záleží jak moc je měkké. Pokud jde něco odlomit, tak to odlom. Pokud tam můžeš mít nějaké krunýřovce, tak je tam dej, oni to ohobluji na tvrdší jádro. Také si k tomu dřevu přičichni, nesmí smrdět hnilobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:03 R Muž afc1886 [14655] Re: geralt
Ahoj, jestli jsou ty kořeny měkké, tak je vytáhni, vem kartáč, pořádně je odrbej od měkkého dřeva a potom do nich vleť wapkou.Po dokončení je můžeš zase šoupnout do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 18:50 Muž geralt [11] – životnosť koreňa
Mám v akva 2 kusy dreva cca 10 rokov. Nedávno som celé akvárium od základu prerobil, drevá ako jediné ostali... Sú však mäkké (predtým to bolo tvrdé drevo), prilepené micranthemum sa odlepilo (nevylučujem svoju nešikovnosť), celé akva sa akosi nechce rozbehnúť ani po 6 týždňoch, ďalšie dve menšie (síce menšie, ale zložením dosť podobné a rovnako staré) idú v pohode. Moje podozrenie preto čiastočne padá na tieto kusy dreva.
Viem, že na moju otázku neexistuje presná odpoveď (stačí mi aj kvalifikovaný odhad :-D ), aká je asi životnosť koreňov z tvrdého dreva?(presný názov vtedy v obchodoch neuvádzali, takže ho nepoznám)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2022 09:13 Maatts Re: zelenakapusta
Přišrouboval jsem kořen nerez vruty k průhledné gutta desce z Hornbachu, položil na dno akvária a desku zasypal substrátem. (Pozor, je potřeba mít zapuštěné hlavičky vrutů, pokud se deska s kořenem dá přímo na sklo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2022 08:06 Muž PetrO [752] Re: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Já to vyřešil prišroubováním k vrtané břidlici (kamarád mi daroval pár starých břidlicových střešních tašek) :-)
Až šrouby uhnijí, bude kořen už dávno "nacucanej" ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2022 19:03 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: zelenakapusta
Jen si dej pozor, že kdyby se to odvázalo, tak to vystřelí k hladině jak z praku.
Máčím 4 měsíce a pořád plave. Ale teď je hloubš, což urychlý proces.
Příště beru jen mangrové kořeny. Nebo tu vinnou révu či co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2022 18:59 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: ctibum
Žádné kamení tam bohužel nemám, ale pokud by na tom extra záleželo, na zahradě nějaké kameny snadno najdu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2022 18:51 R Muž ctibum [6870] Re: zelenakapusta
Přivaž vlascem ke kameni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2022 18:48 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: romant
No tak si holt Ancour bude muset počkat smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2022 18:47 R Muž romant [27982] Re: zelenakapusta
Už 11 dní? :-D To je u některých dřev sakra málo, klidně plavou i po půl roce. Jak to urychlit, no přeci zakladní vlastností akvaristy(ky) a to je trpělivost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2022 18:43 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Jak dlouho máčet kořen?
Ahoj všem,

už 11 dní se mi namáčí kořeny, ale pořád plavou :-O Jak dlouho by to ještě mohlo trvat nebo jak tento proces urychlit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 18:52 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ploutev
Ahoj, já měl kořen ze Sklorexu před rokem v provizorní nádrži asi 2měsíce, než jsem překopal a zaběhl nový layout. Můžu Ti říct, že Okružáci a Levatky rostli raketově, měli nádherné ulity a dosahovali velikosti, o které se mi teď ani nesní. Prostě ten povlak musí být hodně výživný. Co se týká krevet (Neocaridiny) a rybek, Ti s tím problémy žádné neměly. Jedině Clithon to nedal.
Kořen je teď naprosto bez problémů, je krásný, sem tam trs Ruduchy, ale nic nehnije... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 17:51 Muž ploutev [0] Re: MARTIN HORÁK
No a co zbytek tvorů.Bude jim tato potrava stačit?Nebo je mám dokrmovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 17:47 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: ploutev
Nejraději to mají šneci. Vodu měnit nemusíte. Cca po 14 dnech to zmizí. Ať se daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 17:30 Muž ploutev [0]
Ahoj prasklo mi 20L. nano akvárium.Pořídil jsem si nové 37 l. klasické.Je v záběhu 14. den osazenstvo jsem si předělal do nového stále vše žije :-) V novém akva mám kořen ze Sklorexu.Na kořenu se mi dělá taková bílá řasa nebo pavučina.Tohle mi bylo řečeno i ve Sklorexu,že se to může ze začátku na kořeni objevit.Každý den odsávám do kýblu ten bílý sajrajt a doplňuji čerstvou vodu.Rozhodl jsem se že osazenstvo nádrže (rybky,krevetky,otíci,clinthon) nebudu krmit.Protože oni ožírají ten povlak z kořenu.Bude jim stačit ten povlak z kořenu.Jsem rád,že ho likvidují ten povlak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2021 22:58 Muž ToprHarly [19] Re: Honza
Čau jestli to chceš machat pořád dokola v savu. Proti gustu žádný disputat. Ale problém řas je jinde, zjednodušeně poměr světla a živin. Obecně řečeno samozřejmě. Dá se o tom najít nějaké zajímavé poctěni. Pokud máš z nějakého důvodu nestabilní prostředí tak se tam ta řasa objeví po čase znovu. Ale stejně, řasy do akvária patří a na dřevě se jim prostě daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2021 12:36 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Honza
Na ruduchu to netipuji, ale je jedno, co to ve skutečnosti je; pokud se vám to v akváriu nelíbí, jak jsem napsal - pryč s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2021 09:31 Honza Re: Sid
Vyfotit se mi to moc nedařilo a teď už jsem to zlikvidoval. Vytáhl jsem to ven a spařil jen vařící vodou. Ale to už jsem jednou před tím udělal a vrátilo se to. Zkusím tedy ještě to Savo.

Ruducha je spíše taková štětina ne? Toto mi přijde takové moc jemné. Ale možná je více druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 20:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Honza
Ať už je to cokoli, kořen ven, např. do kbelíku, a řádně vydrbat. Dá se i ošetřit roztokem Sava originál, před návratem do akvária dostatečně osprchovat a - pro jistotu - raději hodinku, dvě nechat v čisté vodě případné zbytky Sava rozložit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2021 20:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza
Skus to vyfotit lépe ale tipl bych si ruduchu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 18:46 Honza
Fotka k příspěvku Zdravím. Na kořenu v akva se mi dělají takové chlupy nebo jak to popsat. Je to něco mezi povlakem a chlupy. Má to až takovou skoro černou barvu. Asi to bude nějaká řasa, ale nevím jaká a jak se jí zbavit.

Akva už mám rok a kořen tam je asi 3/4 roku. Když byl nový tak měl ten bílý povlak, pak byl nějakou dobu v pohodě, ale to jsem zase bojoval s hnědou řasou, až jsem zjistil, že tu hnědou řasu dělal vápenec. Tak jsem jej vyhodil a myslím, že pak ten kořen začal takto chlupatět.

Budu rád, za každou radu. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 08:38 R Muž Anthrax [4739] Re: Petra
To není na škodu. Časem to přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 08:28 Petra
Dobrý den, zeptám se na radu prosím. Mám nově koupený kořen do akvaria, 2x jsem ho vyvářela a voda v akvariu není jak má být. Kořen pořád trochu barví.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 16:07 Muž vlka [3443] Re: Honza123
Mangrovy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 14:26 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Honza123
I když jsi ho koupil v akvaristice a je z tvrdého dřeva neznamená to že nezačne časem zahnívat. Stoprocentně spolehlivé jsou kořeny z rašelinišť, které byly dlouhodobě utopeny pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 14:02 Muž Honza123 [3] – Kořen
Máte někdo zkušenosti s druhy kořenů do akva ? Mám rok Driftwood Bulk ze Superzoo, teď jsem ho vyndal, šíleně smrdí, je na spoustě místech už měkký, drolí se, takže hnije. Což je asi i důvod proč mi v akva pořád lítají drobné prachové částice, s kterými už několik měsíců bojuju (a řeším v sekci Mechanické nečistoty) a zřejmě toto bude příčina, protože třeba Neritiny ho vyložené hoblují a lítá za nima ten prach, který pak unese proud. Myslel jsem, že ten Driftwood patří k tvrdým dřevům a vydrží fakt dlouho, což mě trochu zklamalo. Existuje nějaké fakt tvrdé dřevo, které se dá koupit v akvaristice a vydrží několik let ? Nebo mohl být zrovna tento kus nějaký vadný ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2020 11:13 Muž ZDRI [1415] Re: I.Š.
Souhlas s Václavem, já bych se také neukvapoval. Co se dá, tak odsát a dát tomu trochu času. Jinak budeš dost možná brzy řešit co s přemnoženými šneky a odpadem jimi produkovaným. Ostatní k Tvé nádrži viz komentář v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2020 23:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Chce to klid, většinou se takové věci časem vyřeší sami než zbrkle něco dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: I.Š.
Dobře to konzumují malí šneci levatky. Nejsou ale prodejní artikl, získáš je od akvaristů.
I kdyby to rozsivky nebyly, levatky se hodí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:36 Žena I.Š. [55] Re: vaclav
A s tím bych měla, prosím, dělat co?
Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:20 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Tak jen kořen to nebude, může jít o rozsivky + shluky bakterií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 22:29 Žena I.Š. [55] Re: JirkaŠčobák
Já tu navážno a ty takhle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 22:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: I.Š.
Substrát promíchaný s dřevěnou drtí nemá každý :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 22:03 Žena I.Š. [55] Re: Zip
To je pravda, Neritiny tam bydlí, skoro se z kořenu nehnou. Tak půjdou do světa. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:58 Žena I.Š. [55] Re: JirkaŠčobák
Prosím, v čem unikátní? Fakt se v tom nevyznám a trochu konkuruju rybám, jak v tom navzdory studiu plavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:53 Muž Zip [277] Re: I.Š.
Podle mého názoru to je z kořenu a padá to po Neritině. Občas u sebe také pozoruji, jak to hobluje a za ní se víří prach, jestli to jsou výkaly nebo se jí práší od huby nevím. Mrkni na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 20:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: I.Š.
Pokud je to jen rozdrobený kořen, tak by mi to nevadilo a v budoucnu bych se těšil na unikátní dno :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 20:24 Žena I.Š. [55] Re: JirkaŠčobák
Vadí mi jen esteticky ;-) Rybám nevadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: I.Š.
A vadí ti ten poprašek reálně v něčem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:52 Žena I.Š. [55] Re: vaclav
Asi vydržím, budu to zkoušet odsávat. Bojím se, že bych vytrhla čerstvě zasazené rostliny
a celé by to šlo do kopru. A ryby nemám kam přemístit.
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Nebo to zkus vydržet třeba se to časem usadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:43 Žena I.Š. [55] Re: vaclav
Jejda, dalo to velkou práci ho tam ukotvit, aby nevyplavával. A to za provozu? To bude prekérka sad To se dělá jak často? Je tam teprve něco přes měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 18:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Kořen vyndej a pořádně ho oškrábej aby všechno měkké zmizelo pak ho dej zpátky. Tohle budeš muset občas udělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:55 Žena I.Š. [55] Re: vaclav
Tak ty jsem na radu tady vrátila, právě kvůli velikosti a protože jsou to prý čuníci. Taky se mi okamžitě pustili do rostlin, za pár hodin vypadaly některé listy jako poštovní známky. Včetně anubiasů. Jiné řešení není? A to dělají všechny kořeny? A stále? Tohle mě dost hněte sad
Edit: Tak máte pravdu, je to od kořenu. Na pravé "závětrné" straně od filtru je u něj na substrátu vidět poprašek hnědého prášku. Vadí to rybám, když se to zvíří? A jiné řešení než ancistrus nebo vyhodit kořen není? Odsaju zítra co půjde, ale bojím se, že se to bude uvolňovat stále. Ach jo, z kořenu jsem měla takovou radost. Namáčela jsem ho, vyvařila a vydrbala katáčem...Je z akvaristiky, tohle jsem nečekala. Asi je to do vlákna, kořen, že jo? Ale nechci zakládat.
Snad nedostanu na budku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Tak nejlepší je ancistrus nebo podobný krunýřovec ale jsou to v dospělosti dost velké ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:41 Žena I.Š. [55] Re: vaclav
Děkuju, taky mi to napadlo, vypadá to jako kousíčky kořenu.Kdo by mi s ním pomohl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:38 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Já bych řekl že to dělá kořen, nemáš v akváriu nikoho kdo by se o něj staral. Také jsem měl něco podobného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 17:35 Muž ZDRI [1415] Re: I.Š.
Přiznám, že nevím, co přesně je příčinou. Pokud je nádrž jinak OK, zbytečně bych se nestresoval. Při výměně vody použij tenčí hadičku, tou listy trochu oklepni (tím kal zvíříš) a rovnou ho většinu odsaješ. Párkrát to udělej a uvidíš. A snaž se odstranit co nejvíc případných polorozpadlých částí rostlin i jiného organického bordelu, je to nová nádrž, ne všechno Ti poroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 17:21 Žena I.Š. [55] – Řasa???
Fotka k příspěvku Ahojky, obracím se na vás zase se stejnou prosbou, jelikož jsem problém nevyřešila. V akva mi lítají hnědé částečky a jakoby prach, které ráno sedí na dekoracích a rostlinách, voda čirá a ryby to víří jen lehce, ale nedej bože, když tam sáhnu. Z listů rostlin se to zvedne a lítá po celém akva. Do filtru jsem přidala filtrační vatu, ale bude to už týden a výsledek nevidím. Poprvé jsem to zaznamenala , když jsem při založení použila Bactoesex, prý se to dle p. Rataje má usadit ve filtru, což se nestalo. Snížila jsem dobu osvětlení, kdyby řasa, ale nevím si s tím rady. Voda vypadá dobře, mám sice mastnou hladinu, ale to je prý u čerstvě založených akva normální, dusitany úplně minimální, ryby vypadají čiperně, rostliny hodně poskočily, ale některé se vytahují za světlem a nevypadají moc čerstvě, listy spíše zkrabatělé....
Teď měním cca 1/3 vody 1x týdně, vždy tam něco z toho bordýlku nasaju, ale celkově nemám pocit posunu. Hlavně se mi to hodně nelíbí, ráda bych měla vygruntováno:-)
Moc,moc děkuju všem :-)
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5656x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12460