Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ČD kurýr

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
ČD kurýr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 17:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: memeo
My na nádraží nebyli, ale psali dotaz na webu.
Pokud budete chtít přepravovat i nadále živá zvířata prostřednictvím
ČD-Kurýr, je třeba si nyní podat žádost na nový grafikon vlakové dopravy
2009/2010:

Žádost vyplníte, podepíšete případně ještě orazítkujete a odevzdáte v
příslušné stanici, která je v systému ČD-Kurýr.

Tato stanice postoupí žádost na GŘ ČD, a.s. O 28 k vyřízení.

Na základě Vašich podmínkách uvedených v žádosti Vám budou přiděleny
příslušná spojení.
Odsouhlasenou žádost Vám doporučeně pošleme na uvedenou adresu v žádosti +
obdržíte plán relací a spojů pro Vaší žádost.


Akvarijní ryby a bezobratlí živočichové se nově od 13.12. 2009 budou
přepravovat jako instradované zásilky. To znamená, že pro tento grafikon
vlakové dopravy 2009/2010 si musíte ve stanice zařazené do systému
ČD-Kurýr podat také "Žádost o zajištění přepravy instradovaných kurýrních
zásilek " bez ohledu na množství.
- v platnosti žádosti si uveďte "na grafikon vlakové dopravy 2009/2010"


Dále budou i nadále platí stávající podmínky pro přepravu živých zvířat dle
výstavního kalendáře.

V novém GVD 2009/2010 bude i nadále umožněna přeprava živých zvířat v
rámci výměny mezi chovateli. V tomto případě musí být přepravní list
označený v kolonce odesílatel kulatým razítkem Ústředního výboru Českého
svazu chovatelů s bližším uvedením skutečného odesílatele.


Od 13.12. 2009 vchází v platnost nový ceník pro přepravu zásilek
ČD-Kurýr.

CENÍK DOVOZNÉHO ZÁSILEK ČD-KURÝR
Ceny jsou včetně základní sazby DPH.
Druh Kč
Základní dovozné 180,-
Smluvní dovozné 140,-
Dovozné za povolenou přepravu živých zvířat 240,-


a dále v ceníku 6 C:

Poplatek za vyřízení žádosti o zajištění přepravy instradovaných kurýrních
zásilek 550,- ** za každých 10 započatých relací (stanice určení)

** pokud poplatek přijdete zaplatit před 13.12. 2009 bude Vám účtováno 500
Kč dle platného ceníku do 13.12. 2009


S pozdravem Ing. Libuše Pospíšilová
České dráhy, a.s.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 12:39 memeo Re: Semtex
A co Vám na nádraží po přeptání zdělili???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 12:38 memeo Re: agent007
Ten odkaz je sice hezký,ale tam jsou současné podmínky !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 00:31 Muž agent007 [47] Re: memeo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 23:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: elko
My posíláme kurýrem celkem často a nic nedošlo. Raději jsme se přeptali sami.

K tomu jak dlouho ryby vydrží v pytlíku je plno důkazů, že celkem dlouho.
Např. Bojovnice z Thajska jsou posílány v pytlíčcích jen o málo větší než samotný rybky a co vím o max. době přežití v něm je 18 dní.
Je plno importů ryb třeba z Brazílie sumci apod. a taky přijdou v pořádku. Jak dlouho cesta trvá nevím. Min. 3 dny to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:42 Muž elko [30] - SumciRe: memeo
jestli posíláš kurýrem tak by ti jí měly dráhy poslat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:40 memeo Re: elko
Kde si tu tabulku nalezl?....na stránkách ČD nic není....... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 20:36 Muž elko [30] - SumciRe: memeo
platnost je jestli se nepletu od 13.12.09.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 20:05 memeo – čd kurýr
Nevím jak to bude a jak to má vypadat,ale když jsem se koukal na ten první dokument zde ve fóru,tak vpravo nahoře je datum 01.07.2009 a jelikož jsem ryby posílal už vícekrát po tomto datumu a za normálních podmínek,zdá se mi to tu trochu nafouklé............
To že bude kurýr zdražovat,to se nechá čekat na 99%......zdražují každý rok,ale že by byli až takhle drastické podmínky,to se mi moc nezdá. :-|
Víte co lidí je na této službě závislé?..............a hlavně mi akvaristi........
Jinak jinou kurýrní službou posílat ryby je asi celkem blbost.
Zaprvé opravdu nejsou vyhřívané nákladové prostory a hlavně i ryby pod kyslíkem budou mít co dělat,aby vydrželi 48 hodin.
Počítejte balení a pak dobu,než je dostane zákazník a to nemluvím o tom,že musí být doma aby si zásilku vyzvedl a musí počítat s tím,že kurýr může přijet klidně až odpoledne místo dopoledne.
A to je odbré tak na celodenní dovolenou.A samo nemluvě o tom,že jediný kurýrní systém,který převáží živá zvířata je zde diskutující se KURÝR ČD.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 08:19 R Muž Mrakoplash [1776]
Tady se jedná ve většině případů o přepravu ryb. Je potřeba vzít v úvahu, že ty auta kurýrních služeb nejsou vytápěná. To že s balíkama zachází v mnoha případech dost šíleně je věc druhá.
Oficiálně nikdo z nich nepřeváží živá zvířata, to má snad jen kurýr Čd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 07:52 kreten Re: Barney
Nuž zase z toho nedělejme drama, bylo hůř a lidi si to chválili. Všechno je to o přizpůsobivosti, "svozové služby" chovatelů už místy fungují zcela spolehlivě - Sázava, Jindřichohradecko, no tak se to bude rozvíjet více a není třeba nad tím moc lamentovat. Je to prostě stav. A řešení si najde každý - nějaké, úměrně objemům posílaného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 00:07 Muž Feyd [10] Re: Tomas Enderson
DHL a PPL to samé ..... souhlasím. u nás pro ně jezdí jeden a tentýž smluvní partner. a psal jsem o pár řádek výše: nic živého bych jim nesvěřil. To ,že dodají do druhého dne,je u ryb trochu pasé,pokud v zimě nedodrží teplotu !!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2009 00:02 XPAVELX – Absurdita
ČD kurýr, bývala vynikající přepravní služba, kterou byli schopni trumfou klasickou poštu i kurýrní zásilky. Výhoda byla, že byli celkem rychlí a ještě volali, že zásilka dorazila. Navíc si člověk mohl zásilku vyzvednou i v pozdějších hodinách protože výpravčí je tam stále.

Bohužel bývala. Nyní je předražená a k ničemu. Měli by jim vytrhat koleje a tu věčně ožralou bandu flákáčů rozprášit.

ČD už nejsou schopny přepravovt vůbec nic. Uvedu příklad z objemných těžkotonážních zásilek strojů, kdy přeprava z Ostravy do Ústí nad labem trvá 10 dní. Nejsou vám vůbec schopni říct kdy to přijede, ale složit do musíte do několika hodin. A to nemluvím o tom že cestou část stroje rozflákají a zbytek ukradnou rozzureny

Pak se ještě diví že níkdo nechce s nimi přepravovat náklad a radši to nechá odvéz kamiónem. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:47 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Barney
Bohužel jsem zatím neměl čas si s Tomášem Kučerou o tom jak to bude řešit popovídat. Ale osobně ho lituji jelikož to co připravili ČD všem chovatelům, prodejcům a dalším je s odpuštěním svi*arna. Doufám že se najde někdo do tuto službu nabídne místo těch Komunistickejch papalášů kteří dnes zastávají teplá místečka v ČD.

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:36 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Barney
při větším objemu zásilky jde realizovat individuální dovoz, někteří prodejci jim ryby zaváží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:32 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Jammes
No právě a to je to co tu někteří nevědí a hledají rozdíly v přepravních podmínkách.

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:31 Muž Barney [61] Re: Tomas Enderson
Dokonale vystižené. palec
Já se bez kurýra obejdu, ale co třeba Vivárium Mělník a podobné firmy, které jsou na něm takřka závislé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:28 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Tomas Enderson
PPL i DHL je dle dostupných info. jedna firma, PPL vozí kusové zásilky a DHL od palet výš, proto mají i společná depa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2009 23:24 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Barney
Pozor nevím jak jinde ale tady na Liberecku je PPL a DHL jedna firma oboje vozí jedno a to samé auto a nají i společné depo. Co se týká nakládání s balíky u těchto přepravek a i pošty tak to je vyloženě výsměch zákazníků. Ten kdo označí balík jako křehký a nebo nedejbóže na něj napíše neklopit tak má o starosti postaráno. Je to stejné jak říkat dítěti že oheň pálí to se taky přesvědčí jestli mluvíte pravdu na vlastní kůži. Byl jsem svědkem jak PPL přivezlo plasmovou televizi která se musí vozit na stojáka normálně na ležato a strašně se mi divili že jsem ten balík odmítnul převzít. Dokonce nechtěli ani pochopit argumentaci že výrobek byl přepravou poškozen. Jediné co je posléze přesvědčilo o zaplacení vzniklé škody bylo vyjádření servisního technika který má i statut soudního znalce.

Tak jestli chcete ryby rychle pohřbít tak je svěřte přepravním službám. rozzureny
Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:14 Muž Barney [61] Re: Jammes
Bude to podobné, jako nakládání zavazadel do letadla. Kamerou (vekým zoomem) jsem sledoval chlápky, jak zrovna nakládají naše zavazadla, po převzetí na letišti v jednom z nich byl samozřejmě rozteklý krém na opalování, kdyby se to samé stalo s rybami, tak to potěš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:11 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Barney
prosvěcovat to nikdo nebude, horší je to jak se zásilkama někdy zacházeji, občas jsem PPL využil a viděl jsem jak to skládaji do aut, asi bych měl trochu obavy o ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:04 Muž Barney [61] Re: Jammes
To je jasné, že se s tím nikdo v dnešní době nebude babrat. Ale stačí to něčím prosvítit a hned je jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 23:02 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Barney
ryby dáš do bedny a tu pořádně zalepíš páskou, nikdo ji nebude otvírat a znova přelepovat, PPL doručuje do druhýho dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 22:38 Muž Barney [61] Re: dest
DHL ani PPL mi nechtěli převízt ještěry, co jsem chtěl poslat, kontrolují to. To samé i s rybama ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 22:29 dest Re: Tomas Enderson
to se o cd taky moc tvrdit neda smich
Jestli myslis ze ti polezou do zabaleneho pol. boxu tak se pletes jim je jedno co jak to zabezpecis aby se stim nic nestalo je vec druha :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 22:19 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: dest
No ale jeden problém nevozí nic živého. no :-D

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2009 22:14 dest Re: Bak
DHL, PPL a jine kur. sluzby ? kvalita rozhodne lepsi a rychlost taktez :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 19:58 kreten Re: elko
To nové je pouze na ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2009 19:56 Muž elko [30] - SumciRe: kreten
no a čím posíláte ¨'akv.rostliny'?podmínky které jsem sem dal jsou na kurýra a jestli se nepletu tak nejde jen o živé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 19:52 kreten Re: Mrakoplash
To je ovšem riziko podnikání, pravda - ale pro toho (ne pro mne, já jezdím) kdo je na posílání závislý to znamená, že to risknout musí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 19:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: kreten
Ovšem jakmile se s balíkem nedejbože něco stane, můžou ti za porušení smluvních podmínek napařit ještě pokutu. Nehledě na to, že ti nic nezaplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2009 19:45 kreten Re: jajaapaja
Není nic jednoduššího než začít posílat "akvarijní rostliny" - vlk se nažral a koza zůstala celá. Do bedny nikdo nepoleze. Je důležité nestahovat kalhoty, když je brod ještě daleko, jako to dělá spousta vyplašenců:-) - aproó posílání rostlin je dokonce tuším o nějakých šedesát kaček levnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 19:43 Muž jajaapaja [174] Re: elko
A to ani do všech nádraží nedovážejí. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 19:03 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: elko
Tam jsou nějaká cizí slova, latina mi moc nejde, to jsou ČD latiníci ?
Jinak k ČD kurýru: nikdy jsem nevyužil ani přepravu neživých zásilek a teď koukám,že s živými to je pěkná byrokracie.Takže to asi nikdy nevyužiju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 18:57 Muž Feyd [10] Re: elko
V týhle republice to jde se službami s kopce. Před dvěma lety jsem si objednal v USA foťák a cena přepravného včetně pronajaté fiktivní adresy v USA (něco jako P.O.BOX) nepřesáhla v tehdejším kurzu 500 Kč.V Čechách byl za 5 dní a pak další 3 týdny jsem ho hledal v celním skladu :-(

Tady mi několikrát nebyli schopný dovézt objednávku za týden.A výmluvy ,že jsem nebyl k zastižení??? Dodací adresa na recepci hotelu s 24 hodinovou službou a taky měli můj telefon ..... hrůza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2009 18:28 Muž elko [30] - Sumci – čd kurýr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dráhy nám připravily nové podmínky pro posílání ryb. likvidační pro koníčkáře
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 19:11 Muž memeo [15] Re: DoctorT
Kurýr dneska stojí 190.-Kč i s dobírkou.
Vše nejnutnější najdešna webu českých drah. www.cd.cz
Balík může mít max 15kg a velikost krabice je taky limitovaná,ale nevím přesně kolik,ale je to vše na jejich stránkách.Máš tam i seznam stanic.Tady je: www.cd.cz/…
Musíš si stáhnout tobě nejbližší stanici a pak uvidíš odjezdy a příjezdy do ostatních stanic Kurýra.Nic na tom není....ale pozor.........balík musí být na nádraží minimálně 30 minut před odjezdem,takže já osobně ho na nádraží dávám hodinu předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 12:16 Muž Jurasek [137] Re: Woolin
Ne, bylo to před rokem. Byl trošku menší, velké ryby by tím asi posílat nešly. U chladícího boxu je měly vystavené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 12:02 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: DoctorT
já si jednou objednával ryby přes net a přišlo to v tom boxu a ve velkým sáčku nafouknutým vzduchem a poštovný stálo asi 150kč
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 11:50 Woolin Re: Jurasek
za 30 kaček termoboxy? faktiš? ...ale to muselo bejt tak před dvaceti léty bo ne? =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 11:10 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: DoctorT
složenka je typu C(žlutá)běžně ji maji na poště a pak je třeba vyplnit Přepravni list kurýrni zásilky,zabaleni jak psal terčovec5X-) a box?vem papirovou bednu z polystyrenu nařezej stěny,vycpi tim boky bedny a hotovo,takto to dělám já:-)cena kurýra je 160kč+30kč za dobirku a pak ještě plati 30kč přijemce,váha jednoho baliku za tu cenu je max 15kg.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:08 sokar Re: DoctorT
Ahoj.

ČD kurýr je v pohodě.Nechal sem si poslat rybu za 6500 a dorazila v přesný čas a aji mě zavolali že mi došla.Akorát bacha na hmotnost balíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:04 Muž Jurasek [137] Re: DoctorT
Termoboxy jsem viděl v makru za pár korun (asi za 30).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 22:04 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: DoctorT
tu složenku mají v kanceláři kde podáváš box k přepravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 21:59 DoctorT Re: tercovec5
A ta složenka je nějaká speciální čd??? Kde ji vemu??? No a ten polystyrenovej box též??? Mívají to v akvaristikách???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 21:56 tercovec5 Re: DoctorT
Jednoduše nafoukneš sáček kyslíkem,vložíš do polystyrenového boxu,pokud nebude box plný,vylož zbylé místo novinami,aby sáček pevně stál,přelep box,napiš adresu příjemce a připiš cílovou stanici,kam ryby posíláš,i svoji adresu,dále vyplníš průvodku,kam se napíše opět adresa příjemce a odesílatele,telefon na příjemce,dopiš slovy cenu dobírky,přilož vyplněnou složenku s cenou dobírky,na složenku napiš jen svoji adresu,odesílatelem nebude ten,kdo chce ryby,ale cílová vlaková stanice,která peníze převezme.Cena kurýra je cca 180kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 21:53 lovec Re: DoctorT
koukni jak to dělaj tady třeba ti to pomůže www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 21:35 DoctorT – ČD kurýr - má s tím někdo zkušenost
Brý večer,
v úterý potřebuju zaslat pár rybek přes české dráhy, ale nemám s tím pražádnou zkušenost. Chápu jak je poslat, ale nevím jak zabalit, zda napsat na krabici, že jsou v ní živé rybky, apod...
taky cena mě zajímá, na stránkách čd je to takové chaotické a moc to nechápu, bude to na dobírku.
Poraďte kdo víte jek na to. Díky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 10468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12427-cd-kuryr?od=151