Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ČD kurýr

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
ČD kurýr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:48 Marri Re: VVV111KKK
No osobní zkušenosti s ní maji spíš chovatelé savců - hlodavců, neboť je chovatelka morčat, tak mě napadlo, že bychom ji mohli zneužít i pro rybky, krevety, plazy, ještěry a co já vím co ještě... Jí jsem to říkala, a ona bez problémů, jen že potřebuje minimálně 10 krabic - na pokrytí nafty, dělá to ve svém volném čase a takových lidí teda opravdu moc neznám...
Bylo by to lepší i pro zvěř, doprava by pro ně byla určitě pohodlnější, než nějaká přehazovaná z vlaku do vlaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:36 Muž VVV111KKK [61] Re: Marri
Myslím, že je to dost dobrý typ. Vzhledem k situaci s ČD kurýrem doufám, že to nebude bráno jako
off-topic. Přimlouvám se za to.
Ještě by sem mohl někdo zaslat své osobní zkušenosti.
Asi by to šlo zadat do sekce obchody (jako služba) ??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 13:58 Marri – Doprava všeho živééého
Chtěla jsem se zeptat, když je to s tím kurýrem tak mizerné a cenově nedobré, využíval by někdo z Vás třeba službu jedné moc hodné paní, která je ochotna jednou měsíčně objet celou republiku za účelem pomoci nám?....
mrknětě tady, kudyma jezdí, znám ji, je moc hodná a ochotná!...
www.magnum.wz.cz/…, si myslím, že to je dobrá alternativa, jo a za jednu krabici 200kč... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: invalida
No já to sem dával když se chílilo ke změně a to je už víc jak měsíc.
Nevadí, opakování je matkou moudrosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:09 S Muž invalida [3881] – to si dělaj z lidí prdel?
Dobrý den,

od 13.12. 2009 je v přepravě živých zvířat, tedy i v přepravě živých ryb řada změn.

Od 13.12. 2009 je přeprava živých ryb převedena tzv. instradace. To znamená, že je třeba vyplnit "Žádost o zajištění přepravy instradované kurýrní zásilky a odevzdat ji ve stanici, která je zařazená do systému ČD-kurýr.

Žádost bude postoupena k vyřízení.

V rámci vyřízení žádosti obdržité plán relací a spojů, který bude sestaven na základě požadavků v žádosti.

Cena od 13.12. 2009:

dovozné za přepravu živých zvířat = 240 Kč/1 zásilka


poplatek za vyřízení žádosti je 550 Kč za každých započatých 10 relací (1 relace = 1 stanice odesílací X 1 stanice určení).


Žádost dostanete v každé stanici, která je zařazena do systému ČD-Kurýr, nyní Vám ji přikládám k emailu.

S pozdravem

Ing. Libuše Pospíšilová
České drýhy, a.s.


kopíruju sem snad to nevadí... václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:40 S Muž invalida [3881] – jde to jinak?
Je jiná možnost legálně posílat rybky? A za kolik? Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 20:46 S Muž invalida [3881] Re: jurek
A je to v pr............jo na chudý se musí přísně.
Poslal jsem na ředitelství drah mail............Přidáte se? Možná to pomůže i když tomu nevěřím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:35 jurek Re: invalida
Zkuste si to pročíst,docela obsáhlé téma www.akvarista.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:20 S Muž invalida [3881] – kurýr2010
Kdo ví jak je to ted s dopravou ryb? Dráhy mi neodpověděli na nádraží nevědí a podmínky na netu jsou nesrozumitelný :-O Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 14:36 Muž memeo [15]
Tak díky zdendarybicka mám 100% informace ohedně kurýra ČD a musím říciže to není zase až tak tragické.Není to nic moc,ale ono to nějak půjde.....aspoň doufám. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 22:29 zdendarybicka
Tak mi dnes přišla doporučeně odsouhlasená žádost. Celé vyřízení jim trvalo 17 dní. Takže nemohou být zase tak moc zahlceni, protože by se měla žádost podat alespoň 20 dní před prvním podáním bedny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 20:50 memeo
Zasílání starým způsobem je prodlouženo do 20.12.2009.......pak bez smlouvy nepošlěte ani šupinu.Tím já jsem v koncích a hold budu muset pěstírnu zrušit,protože 80% odběrů jsem měl od konečných zákazníků a nevyplatí se mi posílat ryby tímto novým způsobem.Určit si místo zastávky,kam chci ryby poslat je pro mě nemožné,když jsem je posílal po celé ČR,takže u mně bude asi na místě zkusit zjistit jiný způsob dopravy.............nenapadá vás něco?
Jestli něco nevymyslím,tak hold končím. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 11:10 zdendarybicka Re: kreten
Také jsem to zaslechl, že ČD jsou žádostmi zahlcené. Ani ke mně zatím vyřízená žádost nedorazila. Zatím to většinou běží podle starých pravidel, ale zase se ke mne dostala informace, že zasílání akvarijních ryb umožňují pouze těm, kdo si již podali žádost. Co je na tom pravdy ale nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 09:40 kreten Re: zdendarybicka
Zatím se tedy spíše množí zprávy, že jsou ČD zahlcené žádostmi, které nestíhají vyřídit a běží to podle starých pravidel bez problémů. Asi ale záleží na tom, jaké máte vztahy na nádraží:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:27 zdendarybicka Re: memeo
Žádost, kterou potřebujete pro přepravu akvarijních ryb se jmenuje žádost o zajištění přepravy instradovaných kurýrních zásilek. Vložil ji sem ELKO a je úplmě na začátku tohoto tématu...
Vše, co potřebujete vědět, sem vložil Semtex 21.11.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 21:47 memeo Re: zdendarybicka
Co je to za žádost?...........to se musí vyplňovat při každém posílání a nějak dopředu,nebo jak to vlastně je????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 23:04 zdendarybicka
Jen Vás chci upozornit, že ČD mohou přezkoumat obsah zásilky již při podeji, zda neobsahuje zakázané věci nebo jiné (živá zvířata s výjimkou instradovaných zásilek nebo zásilek na výstavy) a dále zjistí-li ČD až v průběhu přepravy, že obsahem zásilky jsou zakázané věci nebo jiné, než deklarované věci, vyloučí ji z další přepravy a uloží v nejbližší vhodné stanici. Po té vyzvou odesílatele, aby si zásilku vyzvedl na daném místě. Případně může odesílatel podat písemně proveditelný návrh, jak se zásilkou naložit. Vše si potom zaplatíte (včetně podání písemného návrhu)....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 22:02 Muž agent007 [47] Re: kreten
To bych ti ani nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:55 kreten Re: SAA
Ó nee, já jsem z té vesnice, já bych byl ten jediný, kdybych posílal a já bych musel mluvit s těma tetkami od dráhy, to bylo špatně pochopeno.... Ostravaka bych se nechtěl dotknout hop :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:48 Muž SAA [9] Re: kreten
Docela jste mě pobavil, pokud je Ostrava-Svinov nádraží, kde posílám jen já a jsou tam tetky od dráhy, pak doufám, že jste alespoň z New Yorku:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:28 kreten Re: SAA
No jo, ale když jste na tom nádraží jediným posílajícím akvaristou, tak se na tyhle vaše konstrukce a povídání s tetkama od dráhy docela těším:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 17:21 Muž SAA [9] Re: kreten
Je pravda, že jsem celé fórum nečetl, ALE: totožnost prokazjete jen při zásilkách živých organismů a není problém napsat tam cizí adresu jako odesílatele, tím se vyvléknete z jakýchkoli patálií. A kdyby se úřednicím zásilka nepozdávala - jak k tomu může u "mořské vody" dojít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 15:42 kreten Re: SAA
I to je ta finta o níž jsem mluvil, jen nejásejte, pokud se úřednici nebude něco zdát, může zásilku vyloučit z přepravy, může vás obvinit z porušení smluvních vztahů při přepravě zásilek atd...no nejásal bych moc, ale rozhodně bych to zkoušel, když přečtete celé téma zjistíte, že to není tak úplně jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 15:17 Muž SAA [9]
Na přepážce mě informovali, že pro zásilky samozřejmě platí poštovní tajemství a dokonce že je nekontrolují. Paní mi sdělila, že nevadí, když ryby pošlu jako něco jiného, jen by byl problém v případě, kdy by ryby nevydržely transport a uhynuly. Takže hurá posílat vzorky mořské vody, rostliny ve vodě a kdoví co dalšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 23:59 zdendarybicka Re: Jammes
Tak už to bohužel fungovat nebude. Pokud uvedete jako obsah boxu akvarijní ryby, tak Vám bez vyřízené žádosti takovou zásilku nevezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 23:08 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: zdendarybicka
takže už to nebude fungovat jako dosud že přinesu bednu, vyplním papíry a bedna se veze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 22:38 zdendarybicka Re: memeo
To je sice pravda, ale k přepravě živých zvířat si musíte podat žádost, která je nutná k přepravě instradovaných kurýrních zásilek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 20:08 memeo
Tak jsem asi našel odpovědi na dotazy ohledně kurýra ČD........
Opravdu by se nemělo nic měnit,krok té ceny a ta se bude zvyšovat o 40.-Kč........na 240.-Kč + 30.-Kč případná dobírka.

Více je zde: www.ceskedrahy.cz/…

je to až dole na této stránce.......více jsem nenašel.


ČD Kurýr

K úpravám ceny dochází u nabídky ČD Kurýr, kterou poskytujeme v plně konkurenčním prostředí kurýrních společností. Ceny v této oblasti se zvyšují u základního i smluvního dovozného o 20 Kč na 180 Kč, u instradovaných zásilek (např. živá zvířata) o 40 Kč na 240 Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 10:46 zdendarybicka Re: kreten
Samozřejmě s Vámi souhlasím a také vím, že to tak již někteří dělají a to i delší dobu. Je otázkou, jak dlouho jim to vydrží a co budou dělat až narazí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 10:34 kreten Re: zdendarybicka
Kolego, to už je fakt zase kuchařka z "kontíku", ti kteří to vymysleli, tak už fungují. Inu žádný recept není dokonalý a každý si ho nějak musí upravit, aby byl pro něj dobrý...Ale ten tvůrčí duch, to je přece na akvaristice to nejdokonalejší:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 10:25 zdendarybicka Re: kreten
Je otázkou, jak byste to chtěl balit? Vodu v boxu pozná snad každý. Když posílám box, skoro vždy váží 14-15kg. A kytky se s takovým množstvím vody neposílají.... Oni na nádraží tak hloupí taky nejsou....
Na ročním období nezáleží...otevřít to mohou kdykoli, kdy budou mít pochybnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 09:59 kreten Re: zdendarybicka
I to je pravda, proto jsem říkal, že je potřeba to umět zabalit:-) ale jak je to s kontrolou obsahu třeba v prosinci, to si jistý nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 09:53 zdendarybicka Re: kreten
To ale bude platit do doby, než zjistí co posíláte. Mám takový pocit, že v případě pochybností o obsahu zásilky mohou danou zásilku otevřít. Z toho plyne porušení přepravních podmínek, odstoupení od smlouvy a případně další sankce... Další věc je ta, že těžko toto může dělat někdo, koho už na daném nádraží znají, dokonce i jménem a moc dobře vědí co posílá, jako například já :-( a to určitě nejsem jediný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 09:16 kreten Re: zdendarybicka
A když napíšete , že posíláte kytky, tak to přece nikdo nezjistít, co posíláte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 22:06 zdendarybicka Re: memeo
To je všechno pravda, ale pokud budete chtít posílat živá zvířata(tedy akva ryby), musíte si podat žádost, protože se živá zvířata budou řadit pod přepravu instradovaných zásilek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2009 20:21 memeo
Tak jsem dostal oficiální zprávu od ČD na můj dotaz ohledně kurýra ČD...........tady je citace:


"""""
Dobrý večer

K úpravám ceny dochází u nabídky ČD Kurýr,kterou poskytujeme v plně konkurenčním prostředí kurýrních společností.Ceny v této oblasti se zvyšují u základního i smluvního dovozného o 20Kč na 180Kč,u instradovaných zásilek(např.živá zvířata) o 40Kč na 240Kč.

Přeji hezký večer
Hloušek Ladislav
Kontaktní centrum ČD a.s. Praha """""


Takže pro nás kurýr zdražovavl o 40.-Kč..........z dobírkou to tedy bude 270.-Kč.A to sice není málo,ale na druhou stranu o 40.-Kč navíc?...to jsou 2-4ks ryb a nechá se to zkousnout,než kupovat předražené ryby v obchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 19:32 kreten Re: vena
Uvidíme:-) zda se známe, pokud chodíš na průmku na výstavy Irisu, tak jo. Jinak se vrátím k té myšlence, Plzeňáci na Prahu jezdí a myslím, že šlo o to dostat ty ryby do Prahy, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 16:39 Muž vena [52] Re: provokater
Řek bych, že se pleteš a osobně se neznáme, ale jistej si nejsem. Máš pravdu, způsoby se najít dají, mě doručoval jednu rybí zásilku do Havlíčkova Brodu brácha když tam hráli s kapelou, ale ty nervy jestli je někde nevypijou ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 14:42 kreten Re: filipsi
No o tom ta debata nebyla, ona byla o celkové situaci - je potřeba profesní organizace akvaristů, jako ji mají myslivci, zahrádkáři, holubáři atd...? Nyní se v parlamentu řeší, jak to bude se zahrádkářskými koloniemi a je tu partner Svaz zahrádkářů a ještě ke všemu do toho fakt kecá docela snaživě. UAČR tím partnerem není a problémů mají profesionální akvaristé také dost. Asie a cla a další a další, no bylo toho více....A to má profesní organizaci (cech) i třeba takový podlahář:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 14:31 Muž filipsi [1295] Re: kreten
Proc by se tomu mel venovat? Poukazat na nesvary statnich CD? Rozebirat jejich obchodni podminky?
Je pouze na posouzeni managementu CD, nakolik je sluzba ziskova, jake poplatky jsou unosne. Nevidim nejmensi duvod cist si v akva casopise, kolik stoji poslani baliku a proc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 14:18 kreten Re: filipsi
Už mně bylo vyčítáno, že se tomu Aquaristik ještě nevěnuje, jenže při tom vývoji, kdy dnes neplatí co platilo včera a dvouměsíční periodicitě čekám, co z toho bude. L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 13:39 Muž filipsi [1295] Re: kreten
kreten napsal: .. najít řešení, které bude bolet nejméně...

Blbe v tomhle pripade je, ze reseni co bude bolet nejmene je ryby v malem neposilat. Pro mnoho "konickaru" co chteji prodat prebytky cas od casu bude reseni asi prebytky netvorit vubec.
Ale v daleko horsi situaci nez ty, co chteji ryby prodat (ti si cestu hledat mohou lepe, kdyz zavrhnou reseni ryby na prodej nemit) vidim ty, co chteji ryby v malem od chovatelu, obchodu ... koupit touto cestou. Diky temto komplikacim mnoho prodejcu prestane tuhle jedinou cestu pouzivat, kdo stale bude, bude muset zvysene naklady zapocitat a koupe ryb v malem s vyzvednutim na nadrazi se stane minulosti.
Opet plati hledani reseni, co boli nejmene, nekdo si pro ryby zajede, nekdo vybere jine dostupne v lokalnim obchode, nekdo odlozi nakup na "az nekdy, az je potkam".
(uff, to bylo zamysleni. Co jsem to vlastne chtel rict ... Hmm ... proste skoda, karavana jde dal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 12:39 kreten Re: vena
Teda Veno, nevím jestli se moc pletu:-), si myslím, že se snad i známe:-),ale zase i tohle má řešení. Odvézt betty na půl cesty...to už zase takový problém není a do Berouna je z Plzně po dálnici kousek. Jinak i pár Plzeňáků jezdívá na Prahu, je to jen o kominkaci. No já vím, že ten kurýr malým život komplikuje, ale zase, komu stát ( a dráhy státní jsou) nekomplikuje život. No a taky tu bydlíme dál:-)No nějak je s tím příkořím se nutno vyrovnat a najít řešení, které bude bolet nejméně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 12:22 Muž vena [52] Re: kreten
A přesně o tom to je. Jsem hobbysta a pro pár ryb si nikdo nepřijede a ani já je nikam daleko nepovezu.Před měsícem jsem měl bojovnice, zájem byl, ale kámen úrazu byla vzdálenost a listopadové ochlazení takže z prodeje nakonec sešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 09:15 kreten Re: Semtex
No já pořád nevím, v čem je jádro pudla. Samozřejmě, že kurýr pro hodně lidí znamenal jisté pohodlí a řešení problému. Pro chovatele už přestal být zajímavým, pokud nabalí deset beden a jede tam i zpět cca 200Km autem. Protože 2000,-Kč prostě neprojedu, i kdybych jel na zpátečku. No a pořád tedy platí to, že akvarijní rostliny se posílají normálně. O tom, že by posílané ryby byly nějak extra opečovávané může mít iluzi jen neznalec. Takže záleží na chovateli, jak dovede ryby zabalit a jestli je dobré je posílat v dvacetistupňových mrazech drahou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 21:43 zdendarybicka Re: memeo
Být Vámi, tak se raději držím toho, co jsem vložil Semtex, tím myslím ten dopis!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:58 memeo Re: Semtex
Na jednom webu jsme se dočkali celkem dobré zprávy ohledně kurýra od známého,který dělá na dráze,takže promiňte mi admini ten link,ale nechce se mi to přepisovat.
Zde to naleznete: wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 10:20 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: memeo
Ty podmínky chápu podobně jako ty.
A pokud by to taky tak mělo platit, asi přijdou o plno dobrých zákazníků.
K tomu vyjádření po pondělí: může to znamenat asi to, že snad dostali rozum a uvědomili si co by to pro ně znamenalo.
Snad to změní a nezdraží. I zdražení by bylo pro spoustu lidi už moc. Už teď je většina lidi neochotná dát 200,- za dopravu. Ani není divu. Pokud tahle služba funguje jen v pár místech ČD spojů. Už jsem poslal plno zásilek kurýrem, ale jen asi 2 byli do místa, kde je i ČD kurýr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:28 memeo Re: memeo
Fotka k příspěvku Tak jsem jim poslal e-mail na info@cd.cz a přišla mi odpověď viz.obrázek..............takže můžem zatím ještě doufat,že dostanou rozum a kurýra popřípadě jen zdraží....... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:10 memeo Re: Semtex
Moc chytrej z toho teda nejsem......
To jako vyplním žídost a oni mi určí,které spoje mohu používat?.......jak můžou vědět,kam chci ryby poslat?
A těch 550.-Kč se bude platit za každých 10 odeslaných beden z rybama?........to znamená,že kurýr bude stát vlastně potom 290.-Kč?.......chápu to správně?????

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 10468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12427-cd-kuryr?od=101