Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ČD kurýr

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
ČD kurýr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 08:19 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: stetinka
Pokud se nic nezměnilo, tak ČP má zákaz posílání obratlovců, což jaksi krevetky a šneci, příp krmný hmyz není, tzn. že pod tímto názvem by to mělo jít bez problémů poslat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 07:21 Žena stetinka [270] Re: Semtex
Když se nesmí posílat živá zvířata, tak ti posílání ryb jako krevetky, či šneci nevyjde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 23:26 Moskyto Re: Semtex
No rybičky jako šneky smich , ale to neřeší situaci, kdy potřebuju poslat 500 ks ryb do petra-aqua, 150 ks do olda-aqua a 450 ks do ultra-aqua každý na jiným konci státu, všechny ve stejnou dobu a o pár hodin později dalších 800 ks do mega-aqua uplně jinam. Pošta možná přepraví balíček 2kg s rybkama Pepíkovi z Jablíčkova jakože je to načatý víno, ale porušuje se tady poštovní zákon, za obsah nikdo neručí a přinejmenším z toho koukají problémy, když zaměstnanec pošty z lenosti hodí balíkem a ten něco poškodí a vyplavou mezi ostatní balíky sumci tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: nakbor
koukám že si nechají pěkně zaplatit.....
.. pro mne naprosto o ničem, 35km do brna bych musel vozit a pochybuji, že mi klient všechny náklady na dopravu proplatí...

už když to bylo 230,- u ČD tak plno lidí frfňalo jak je to drahé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:16 S Muž invalida [3881] Re: Semtex
Naše pošťačka ví a snad tomu i věří smich smich smich že posílám víno a že sem tak lakomej že dycky trochu ucucnu...čím větší kravina tím líp to lidi sežerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: stetinka
Rybky posíláme jako šneky, nebo krevetky.. šplouchání je tím pádem jasný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:45 nakbor Re: rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:43 Moskyto
takže to tak vidím, že webshopy přestanou prodávat ryby, nebo se pletu ? a tak dále a tak dále, spousta chovatelů, kteří si něco chovem přivydělají, to asi už taky vzdá a bude si šmudlat jen tak něco pro radost a celkově seženeme míň a míň druhů, až už budem chodit pro naše nové chovance asi jen do rybníka... rozzureny
doufám, že až se probudím, hodně si oddychnu nad praštěným snem, který se mi zdál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:31 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Před nějakým časem jsem ( myslím na ifauně )četl inzerát na službu přepravy zvířat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:01 R Muž romant [27987] Re: stetinka
Tenhle nápad, tady čtu již poněkolikátý a až ho někdo fakt dotáhne do konce a zrealizuje, tak to bude zajímavá ZKS (zvířecí kurýrní služba) aneb se zvířaty nejen o zvířatech. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2010 19:51 Žena stetinka [270] Re: avast
jako že to padesátihlavý hejn neonek se náhodou nabralo s tím mechem? smich
Nebo holt vybereme jednoho z našeho středu a ten bude placenej rychlej kurýr (hlásím se). Bude mít nějak ekonomicky promyšlenou vytíženost a bude to. Vím, že tenhle problém maj i jiní chovatelé, nejen akvaristi (konkrétně třeba morčata, králíci, plazi a já jednou i se štěnětem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:42 Muž avast [49] Re: stetinka
Musíš naplnit pytlíky až navrch a nebo je pošli nasuchu, pak to žluňkat nebude (ironie).

Ale co. U tech akvarijních kytek se źbluňkání dá odůvodnit tím, že to jsou akvarijní rostliny a potřebují vodu, jinak uschnou. A ještě lepší by bylo k tem rybkám hodit kousek nějaký kytky (třeba kus mechu), ať když to otevřou viděj taky něco zelenýho. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:33 Žena stetinka [270] Re: Semtex
No, kdyby se to pořádně zabalilo a poslalo poštou jako Obchodní balík, tak se to doručuje druhý den. Ale jak jim vysvětlit to šplouchání zpoza balíku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:32 host Re: Semtex
hobby.idnes.cz/…

EU zpřísňuje, ČD ZAKAZUJE!
Proč poskytovat službu a vydělat když mne někdo zadotuje bez námahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:34 S Muž invalida [3881] Re: Semtex
Čro Praha...solidní stanice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: invalida
...co to bylo za rádio, Impuls, nebo F1? smich Něco jako zaručené zprávy TV NOVA :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:14 S Muž invalida [3881] Re: Semtex
Já poštu používám a používat budu..jen sem zaslech v rádiu..kurýr se ruší s novým jízdním řádem kvůli předpisům v evropský kolonii a paní řekla ..podobnou službu pošta zrušila minulý týden..kurýr byla poslední služba pro přepravu živých zvířat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: invalida
...co pošta zrušila?
... Pošta ryby nebrala, ale když jsme posílali krevetky nebo šneky jako Dnes tak bez problémů. Ryby jsme posílali jako krevetky EMS-kou a nikdy nebyl problém, ždy druhý den dopoledne dorazili v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:49 S Muž invalida [3881] Re: rriki
Moje krevetky přežili v lonskejch mrazech 8 dnů...Garantovanejch 24 hodin..Balík byl z prken..vyhřejvací pytlík a systém knedlíků pod peřinou...Akorát sou třeba ryby co to neudejchaj....českej člověk je vy...poradí si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Chem
Pozor na to.Jedině jako akva rostliny!
Akva potřeby ne,oni velice dobře vědí co v bedně je a vem si,že ten co přijímá balíky stím nikam chtít nebude tak to nechá venku v mrazu, akva potřebám to nevadí, rostliná ano.Tobě přijdou mraženky a dráha je z obliga.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2010 10:37 Muž Chem [837] Re: invalida
No, jesteze se "potreby pro akvaristiku" daji posilat dal.. Myslim, ze v posledni dobe vetsina z nas posila, nebo obdrzela zasilky ryb ci bezobratlych jako "potreby pro akvaristiku" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 10:05 S Muž invalida [3881]
Právě jsem slyšel v rádiu..S novým jízdním řádem se čd kurýr ruší..pošta to zrušila před týdnem...šlo o poslední možnost přepravy živých zvířat v čr :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 13:59 neipori Re: 2lizard
Rybičky mají vyjímku, dokonce lze domluvit podej a dodej v nekurýrní stanici, jen to chce otravovat na ředitelství :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 21:00 Muž 2lizard [7] Re: Semtex
JJ, tak máš pravdu - jsem schválně prošel "obchodní podmínky".

citace: 5.4. Z obstarání přepravy jsou vyloučeny Zásilky....
i). obsahující živá zvířata nebo pozůstatky lidí a zvířat, části těl nebo orgánů, zdravotnický odpad a obdobné předměty, :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
No hlavně ještě není 12.12., takže je zbytečné lomit rukama co bude a pak je to navíc stejné jako v loňském roce - také všichni lkali ( i já :-)) a přece to nějak fungovalo dál docela v pohodě. Ono to zase nějak půjde. Já jsem vlakem neposlal ani šupinu a také žiju už patnáct let docela v klidu...
Ono to prostě bude tak, jak jsem kdesi už kdysi napsal - chovatelé se budou muset více spojovat, více jezdit dohromady a pak jim budou České dráhy ukradené. Myslím si, že zase po roce 2013, kdy teda Bárta má pustit na koleje konkurenci, se situace opět trochu více promění, ale to je zatím křišťálová koule. Domluvit se spolu umí chovatelé na Vysočině, v Jižních Čechách, ná Sázavě už také, takže ono to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: 2lizard
myslím že ne, mrkni do přepravních podmínek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:59 Muž 2lizard [7] Re: memeo
Tak se to bude posílat DPD, nebo PPL, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: memeo
ono nejde jenom o ryby, ale taky teraristy, chovatele všeho možného.. .. Kurýrem se posílají chovanci na soutěže, ale taky sposta obchodů posílá ryby klientům Kurýrem. Ti si asi nebudou moct na všechny balíky napsat, že je tam jen tráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2010 19:22 Muž memeo [15] – kurýr ČD
Fotka k příspěvku Tak už vím,co připravily dráhy na rok 2010-2011.
Kurýr ČD od 12.12.2010 RUŠÍ !!! přepravu živočichů pomocí kurýra ČD.
Co to znamená?
Osobně tipuji,že to celkem odrovná opět dosti chovatelů,ale i výkupen,kam chovatelé ryby zasílali.Těžko budou výkupny objíždět své chovatele,aby od nich ryby vykoupily.Možná některé ano,ale moc jich nebude.
Takže nás na 99 čeká další úbytek chovatelů,výkupen a tím i kvalitních ryb. :o(
Asi ten text zní dosti skepticky,ale zda mám pravdu ukáže čas.
Bude to pro hodně nás existenční rok.
Tak všem výkupnám a chovatelům držím palce a přeji jen to nej.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 16:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: zdendarybicka
Nuž zruší...že by český člověk neuměl improvizovat???Staří to dovedli. Mladí se budou muset učit :) smich :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 15:52 zdendarybicka Re: rriki
Tak tak, ale jen do té doby, než zruší kurýra úplně tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 15:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Ne,ale budeme to posílat jako rostliny.
Do teď jsme to posílali aby jsme ušetřili, no tak teď aby jsme mohli vůbec posílat.Co snima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2010 14:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ufinka
Řešení je na snadě. Dáme se na Halančíky a budeme si posílat kaviár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: lama
Přátelé, vy kteří byste chtěli v teple domova balit rybky do beden a odnést je jen do vedlejší budovy nádraží, mějte ohled na ty co nejbližší nádraží mají třeba třicet kilometrů a musí vozit své odchovy třeba sto kilometrů, aby je mohli prodat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 12:31 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: ufinka
Už jsem to také zaslechl.Říkala mi to kamarádka co dělá přímo na dráze u ČD kurýra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:41 švíco Re: ufinka
Logika čechystánu. Jakmile nějaký státní podnik poskytuje nějakou unikátní službu, tak je zapotřebí jí co nejdříve zrušit a pro jistotu vůbec nevyužít její potenciál. Co kdyby se na tom náhodou vydělalo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 08:57 Žena ufinka [28] - Asie
pry budou CD kuryra rusit uz od prosince! ALe psali to na splendens, tak nevim.
Napadlo mne- dobre, tak se na to zameri zasilkovy sluzby - ale druha vec: silnice jsou uz tak dost plne!! Vzdyz to je naprosto strasny, nemuzu na ulicich volat jaky je hluk, na kole uz po meste nejezdim a vlastne ani po silnicich za mestem, i tam je to des, plno aut, zplodin..Nechapu tu CD, zeleznice by se naopak mely vyuzivat co nejvic nejen na ryby!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 14:10 memeo Re: LiborSprysl
Tak ti Libore zatím dík.....takže to bude nejspíše jako na tento rok...smlouva,zaplacené určité stanice atd.....max si myslím,že to opětovně zdraží,jako každý rok. :-(
No hold budu muset zase vybrat stanice po celé Čr,aby to měli zákazníci co nejblíže a bohužel to zacálnout. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Pardon ;-) Jsem si zavtipkoval...Moji zpravodajci žádné novinky nehlásili a to, co jsem ventiloval je důsledek povídání s "nejvyššími místy" :) Nadávali jste tu před rokem na ČD a kurýra a já vám tuším dokonce přizvukoval. Že je teď ten supervolební rok...Ona za to může opět vláda. Nebyla to svévole drah.
Prostě změna podmínek v kurýru ČD není zapříčiněna nechutí nádražáků makat nebo že by nechtěli prachy za vaše bedny, nýbrž tím, že došlo k vyhodnocení stavu nádraží s ohledem na to, jak jsou schopna poskytnout rybám komfort při čekání na nového vlastníka. Tedy například teplo. A to zase s ohledem na vybavení mnoha objektů je problém. A proto došlo k eliminaci stanic odkud lze a odkud ne...Zákon na ochranu zvířat a jeho výklad v podmínkách EU!
Takže zatím nic nového, jen by se třeba nějaký snaživec mohl snažit aplikovat mnou navržené...Nebo nee? :-|

Apropo příteli - prostuduj si veterinární předpisy pro přepravu zvířat:-) Co myslíš najdeš tam výjimku pro přepravu akvarijních ryb, v níž by se hovořilo tom, že není třeba zvířata v pravidelných intervalech krmit a dát jim možnost k vyprázdění?
Jestli ji tedy najdeš, bude to přece jen značný posun :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:12 S Muž invalida [3881] Re: memeo
Nepoužitelný..jinak pošta má svý stránky ano a dráha taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 16:40 memeo – kurýr ČD 2010-2011
Chci se jen optat,zda někdo nemáte nějaké čerstvé aktuality ohledně kurýr Čd na příští rok 2010-2011?
Celkem by mě zajímalo,co na nás opět připravili za hrůzy. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Fuj ČD. A to na Frontě pod článkem v diskusi ještě nějací lidé dělali z chovatelů netvory kteří si chodí na nádraží pro zvěř až nějaký den po doručení do stanice. Ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:10 Muž Yirka [9123] – ČD Kurýr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 16:59 Muž VVV111KKK [61] Re: Marri
Nevím čím to je, ale z tohoto vlákna začínám mít divný pocit.
Původně jsem myslel, že zapojit se do něj, byl dobrý nápad.
Proč tu najednou padají slova typu : " i bez Vás; polopatě; Místo, aby jste byli vděčni " ?
Divný ne ???
PS : Už jsem pochopil, že těch 10 krabic je na auto, ne na odběr od jednoho zasilatele.To jsem asi díky své nechápavosti a pravděpodobně i nevděčnosti nepochopil ani z odpovědi na vlákně ani z www.

X-) Přeji úspěchy s rozvozy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 09:44 Marri Re: Semtex
Přeposílám mail od Míši, doufám, že to bude dost jasné i pro ty náročnější...
Ahoj, tady dotyčná. Na stránkách jsem se snažila vše napsat polopatě, většina lidí to už chápe. Ne každý zná kurýra a jak to chodí,...Je tam jasně napsáno, odkud kam jedu, v tabulce jsou příklady. Takže pokud není člověk úplně natrvdlý, tak zjistí, že jedu celou republiku. Pokud bych tam měla psát seznam bodů A a B, tak by to bylo na A4 a k ničemu. První cesta se jela na zkoušku, aby se zjistil čas, spotřeba a ostatních věcí. Vypadá to, že se bude jezdit každý měsíc. Pokud by náhodou chyběla jedna zásilka, tak to nezabalím, ale pojedu také.
Ohledně stránek, bohužel nejsem svobodná, bezdětná a nenudím se. Spím hodně málo, abych vše stíhala a už nemám další energii na to, abych nespala vůbec a po nocích studovala, jak se vytváří systém, aby se mohl každý zaregistrovat a já měla lepší přehled a i ostatní zájemci a vše bylo jednodušší. Bohužel jsem zatím ani nenašla nikoho, kdo by bylo ochotný to udělat. Samozdřejmě komu se to nelíbí, ráda využiji jeho nabídky o zdokonalení. 13.2. se jede na 100%

Místo, aby jste byli vděčni, že je vůbec někdo ochoten takto trávit volný čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Marri
Asi by bylo lepší, kdyby dotyčná dáma měla na stránkách něco jako šuplíčky, kde by každý viděl kolik zásilek chybí do minima (10) tak by šlo líp organizovat rozesílání. Třeba by jezdila i vícekrát do měsíce.
Osobně bych službu využíval, ale nemůžu někomu tvrdit, že to určitě do měsíce dostane. Pokud (z 95%) platí předem.
Určitě by se i vyplatilo nejen naplnění z jedinýho bodu, ale kdyby byl přehled že jedna zásilka jde do bodu "B" a tam by byl další klient (nebo po cestě) co by rád zaslal něco jinam, výrazně by to mohlo plnit požadované minimum na jednu cestu.
Taky by jí jistě pomhlo se spojit s většími dodavateli jako je Vivarium, Gigaakvárium......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:26 Muž Lisak [3] – Re: .....
No všechno jde nějak udělat........ Minulý rok když jsem si objednal ryby tak ješte v den kdy byl poslán balík ( jasně ráno ) tak odpoledne jsem je měl doma. A dnes to trvá díky spojům 24 hodin. Ted už bych vůbec neřešil nějakých 550 kč za 10 zásilek :-),jde to i jinak. Zrušily hodně spojů kterými jde poslat čd kurýr a ještě zdražovat opravdu to je strategie jak zlepšit služby a donutit aby člověk jel vlakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:40 Marri Re: kreten
Zatím se to dařilo naplnit i bez Vás... že bylo prostě minimálně 10 zájemců asi nebo tak, není v tom žádný háček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:35 kreten Re: VVV111KKK
Ten kdo najednou odesílá deset krabic, ten si to odjede zpravidla sám:-) nebo s kolegou, který má ještě větší auto než on sám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:26 Muž VVV111KKK [61] Re: Marri
Aha, už je tu háček ? 10 krabic ? Kdo najednou odesílá 10 krabic. Spíš jsem si myslel, že ty auta jezdí jako sběrka. Tak to trochu mění situaci. Ale dobrý pokus. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 10468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12427-cd-kuryr?od=51