Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ČD kurýr

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
ČD kurýr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 01:18 Muž elko [30] - SumciRe: Tojsouvěci
To je pošta?nebo jak? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 00:56 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: elko
Realita :zásilka - etiketa - sklo,křehké - neklopit,průvodka s požadovaným termínem dodání,komunikace s odběratelem - mobil - Sms - email,odběratel - sledování čísla zásilky. Obal není reklama na obsah. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 22:57 Muž elko [30] - SumciRe: LiborSprysl
Ják živé tvory ;-) maximálně rostliny
No je to v háji už mi zrušili Děčín i Č.Lípu.Na nádraží v Č.L.se rády ženský podívaly na rybky,byly suprový a vstřícný.Bohužel ředitelství mi napsalo že je tato služba neekonomická.Ať se ti šmejdi manageři čd smaží v pekle no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 14:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: elko
Ják kurýra? :-) Napřed smlouvu s ČD, pak vyřešit problém s přepravou živých tvorů, no a nakonec vyjde líp, když si to člověk odveze sám... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 13:38 Muž elko [30] - Sumci – kurýr
Ahoj nemá tu někdo zkušenost s podáváním kurýra v Liberci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 16:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Nene, on to doporučuje, aby se voda v sáčku nepřelévala a nemlátila tak s rybkama o stěny sáčku... ale mně jde o to, že když nenecháš v sáčku bublinu, tak se ti přeci labyrintky musí utopit, ne? Z toho jsem jelenec, srnec i daněk... budu muset zkusit o tom najít nějaké info na labyrintkářských fórech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2013 07:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
možná proto, aby tam byl tlak, aby plyny mohli proudit tam a z5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 23:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
V tom článku se doporučuje naplnit pytlík zcela... to docela chápu u normálních ryb, ale u labirintek by to tak být asi nemělo. Jak je balí chovatelé z Thajska? Určitě i v zázračném pytlíku musí nechat bublinu, aby ryba mohla dýchat, hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 23:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Když posílám rostlinky ČD kurýrem, tak nikdy nešplouchají, neb jsou zabaleny v termoboxu, aby v zimě nenastydly a v létě se neuvařily... přesto v létě vybírám spíš noční spoje. Co by bylo po zvadlých rostlinkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 07:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: malyLibor
V těch zázračných pytlících se importují Betty z Thajska, přímo v těch co jsou jen o málo větší než ta hloupá Nokia.
Na splendenspower jsou nějaké fotky a povídání. Kdysi jedna nadšenkyně ze Slovenska si objednala 6 samců a díky tamní přebujele Byrokracii byla zásilka 18 dní bez zásahu.
Slečna už ryby oplaka, ale jaké bylo překvapeni, když po otevření balíčku byli rybky naživu, až na jednu.
Já pokud bych scháněl tyhle pytlíky, obrátil bych se na Tomáše Chudy z Olomouce nick To-Chu. On je v kontaktu s některými chovateli Bett v Thajsku a ti jistě rádi poradí.
Nebo prolézt eBay.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 06:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Jeden den jsem tu nebyl, zase sémě a už to bylo zase téměř o občanky... Jak už bylo správně konstatováno, jistou výhodou je, že přes mnohé hackerské útoky na kdeco, se sem snad dostane nějaký zákonodárný šťoura až za mnoho let. Nevím kdo se v citátu řídí zdravým rozumem, jestli ti obchodníci, nebo tolerující železničáři...Ale pro neznalého uvedu zásadní důvod, pro který vznikl zákaz přepravy živých zvířat. Nikoliv jak se někdo domnívá -
ne špatně přeloženým předpisem - ale protože přepravce není schopen zvířatům zajistit odpovídající podmínky. Což sám uznává a podle toho se chová...Buďte rádi, že to tak je a vaše zvířata vám v nevědomosti přepravuje a doufejte, že to bude trvat dlouho
Takže rostlinky ano, deklarované na povrchu obalu! Velmi dobře zabalené, aby výrazně nešplouchaly. :-P ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 00:52 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: malyLibor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 00:49 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: malyLibor
Tady si stránky přelož a třeba na dodavatele narazíš,viz novalek.com
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 23:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
No, zatím jsem nic nevygooglil, ale zeptám se Wintera, odkud ten kouzelný pytlík vzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 23:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
Tak pak dej vědět, jak jsi dopadl, Roman tenkrát psal, že to sem nikdo nevozí, ale je to už dost let zpátky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
V tomhle mi Winter přivezl krevetky... ale dokud jsem si nepřečetl článek pana doktora Slabocha, na který jsi sem dal odkaz, vůbec mi nedošlo, co to mám v ruce... Hned jdu pohledat, kam jsem ho dal... a hned jdu konat... tyhle pytlíky chci. Myslím, že je to skvělá věc. A díky moc za odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 21:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tercovec5
No, nebudu se k tomu dále rozepisovat, nicméně když se podíváš, kolik obchodů to má ve své nabídce a dokonce přímo v obchodních podmínkách, tak si myslím, že jedno vlákno na rybičkách asi nic nezmění. A musím říct, že jsem rád, že v Česku existuje jedna instituce, kde se lidi řídí zdravým rozumem a ne špatně přeloženým předpisem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2013 21:10 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: host
Už jsem to tady psal před pár měsíci.Toto téma bych takto veřejně nerozmazával,než nějaký jouda někam pošle odkaz a bude po ptákách.Rozumný člověk pochopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jetta
Já posílám rybky ČD kurýrem, pěkně v termoboxu, aby v zimě nezmrzly a v létě se neuvařily. Mně je tak jiní chovatelé také posílají. Nejdéle mi šly 14 hodin. Stejně mi chodí i šneci a krevetky. Nikdy ani jedna mrtvá, nikdy nejmenší problém, s Českou poštou nesrovnatelné. I když je to dvojnásobně dražší, je to mnohonásobně solidnější a kvalitnější služba. Na balík vždy napíšu: "Opatrně, živé organismy, prosím neklopit" a do deklarace Akvarijní rostlinky. Nejlepší zkušenosti, ale raději to rychle zaklepu, aby jim to vydrželo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.03.2013 20:45 host Re: Kryštof
Strana 51. Buďte pánové rádi, že se to tiše toleruje. Pokud to ale chce veřejně(!) rozmazávat...

new.ceskedrahy.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.03.2013 19:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: MichoCZ
Vlk se nažral a koza zůstala celá.Po tom co EU spřísnila podmínky pro přepravu zvířat ,tak naše ČD nežli by splnili požadavky EU,tak to raději oficiálně zakázali a zbytek vidíte potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 19:04 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: GAGAL
Je, pokud myslíte rostlinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:57 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Kryštof
Mam tedy dotaz:-D Jak je možné že to legální bylo a už není ?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:30 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MichoCZ
Myslím že předpisy Kurýru by měli odpovídat i zákonům dané země, takže rybky ne a rostlinky ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kryštof
ČD kurýr přepraví cokoliv, je tam velký tunel a potřebujou každou korunu, ale jestli to můžou převážet podle jejich předpisů je druhá otázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:24 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MihoCZ
Jo to jo, nechával jsem si legálně dovézt rostliny z Japonska a v pohodě, bohužel ne akvarijní ale zahradní, trvalo to 14 dní a udajne to jelo i Kurýrem takže by to neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:22 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kaplan07
Ono obecně s přepravou živého je problém. Podle kdejakých zákonů a nařízení se to nesmí, ale dělá se to běžně. Samozřejmě psa bych kurýrem neposlal, ale rybičky jsou na takové cestování lepší uzpůsobené. Rostlinky se ale dají posílat bez rizika zachycení jako "kontraband" ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:05 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Kaplan007
Nejsíš porušují zákon, když to dělají politici, tak i na aquarium.cz a pokud o tom ví ČD tak i ČD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:19 Muž Kaplan007 [51] Re: LiborSprysl
Psal jsem mail na aquarium.cz a ČD kurýrem normálně posílají palec Plánuju nákup začátkem dubna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2013 16:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jetta
Jsou nějaké kyslíkové prášky aby rybky vydrželi.
extrém je tohle ;-) : www.akvarista.cz/…
ale jinak normálně pod kyslíkem, předtím nekrmené a tepelně izolované vydrží ryby cestovat určitě alespoň 2-3 dny v pohodě ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:28 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: LiborSprysl
Pravdu máš, ale stalo se mi tento týden, že mi volala paní z nádraží a veselým hláskem mi oznámila, že mi dorazily ty rybičky stydim , ale asi bych tady to temá dále nerozviřoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:28 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
Akvarijní živočichy zasíláme Kurýrem Českých drah, nebo je možný osobní odběr v Plzni!
Mají napsáno na www.mk-zoo.cz
maj tam krevetky, rybičky, šneky, žábu a raky a poustevníčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 15:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jetta
Posílání akvarijních ryb, jakož i jiných zvířat, ČD kurýrem je zakázáné, jedná se o porušování přepravních podmínek pod sankcí... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:38 Muž Jetta [11] - Živorodky – Posílání Kurýrem
Poradí mi někdo jak se připravují rybičky na dlouhou cestu kurýrem.
Dal jsem si inzerát na rybičky o kterých jsme si mysleli že je nikdo nechce.
A ozvalo se tolik lidí,většina ale začínala,beru všechno jestli posíláte kurýrem
Mně je rybiček líto posílat takovou dálku vlakem. Většinou jedou z přestupem
v Praze 7 až 8 hodin.
Má někdo zkušenosti 1. Jsou nějáké kyslíkové prášky aby rybky vydrželi.
2. Jak dlouho před převozem naposled krmite
3. Už někomu přišli mrtvé rybky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2012 09:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: lukasleibelt
No jestli o tvé objednávce mamka neví, no tak možná ti bude kontrolovat jak máš pevné svaly na zadku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 20:18 Muž lukasleibelt [84] Re: katterinecka
děkuji takže budou kontrolovat mamky občanský průkaz :-P :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 20:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: lukasleibelt
je na ní napsanej adresát, jak na normálním balíku co posíláš poštou, většinou kontrolujou občanku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 20:11 Muž lukasleibelt [84]
Potřebuji se zeptat když mi ČD kurýrem přijde zásilka tak jak poznají že ta zásilka je moje a jak se to vlastně předává a musím nějaký číslo objednávky?????????????, potlesk potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:43 Žena stetinka [270] Re: LiborSprysl
tos mě spatně pochopil! Já to nemyslela jako závist,ale jako myšlenku nad tím, že bych chtěla konkurovat.
Jsem už rok nezaměstnaná. Teda ne, že bych z toho měla nervy, protože pečuju o inv. otce a žijem z jeho důchodu, ale snažím se si pomalu hledat práci v oborech, které mě baví a které umím. Třeba to, že řídím ráda a zvířata jsou mi velmi blízká... Jenže jak jsem psala jsem srab a bojím se jít na vlastní pěst.
To Nasreddin: Takhle to právě chodí doposud u morčat. A nejen když vezou zvíře, ale dávají tipy i když jen cestují nebo jedou na výstavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 06:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: stetinka
Proč by někoho mělo zajímat, jakou má firma marži na službách, které poskytuje - už nějaký čas přece platí ber a nebo nech ležet. Tyhle disputace kdo kolik vydělává mne dost dráždí. Zdá se mi, že jsou zatím na trhu jediní a tudíž si mohou diktovat ceny. Až tomu bude jinak, budou se muset přizpůsobit. Mimochodem - nyní kurýr stojí tuším 240,- kaček - oni jsou o pajdu dražší. To zase teda takový děs není, pokud bych je fakt potřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:45 Muž NASREDDIN [1383]
Teď malinko odbočím.
Mnoho lidí využívá net k nalezení spolujezdce.
Proč by nešlo něco podobného zkusit i u rybiček?
Hodím do vlákna zprávu, že vezu v pondělí ryby třeba z Liberce do Brna a jedu přes Prahu. Kdo chce něco na cestě ať se ozve.
Vždyť např. kolik z nás má doma artemii jen díky Semtexovi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:39 Muž NASREDDIN [1383] Re: rriki
Díky.
Pokud jsem teď správně četl vlákno, tak legální varianta zaslání zvířat byla 230kč. Tudíž je rozdíl v kurýrech 60kč při té kratší vzdálenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:09 Muž rriki [818] - CichlidyRe: NASREDDIN
Pokud jsi to poslal jako akva rostliny tak 140 kč bedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 17:08 Muž rriki [818] - CichlidyRe: stetinka
Opatrně s těma tisícema do bedny se vejde 13 sáčků.Výkupce si přesně určuje počet ryb do sáčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: stetinka
A bylo tomu doposud snad jinak?
Nevím na kolik přišel ČDkurýr, nikdy jsem tu službu nevyužil ani se nepídil po ceně. Ale vždy se určitě vyplatilo větší množství.
Jen jsem poukázal na to, že ta cena není nijak extrémní vůči tomu co by vás stála vlastní cesta.

Pan Šprysl onehdá psal, že se chovatelé budou muset spojovat a jezdit dohromady, což považuji za nejrozumnější řešení.
Navíc, kdo ví, zda kvůli ztížené přepravě, nepřibudou třeba další burzy v místech kde dosud žádné nebyly ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:46 Žena stetinka [270] Re: NASREDDIN
ono záleží na hodnotě posílaných zvířat. Třeba papírové morče stojí cca 300,-, když připočtu dopravu, bude cena dvojnásobná. Pokud si od někoho budu chtít koupit deset rybek, cena za jednu bude 50,-, tak se pak cena taky pěkně navýší.
Když jsi ale majitel pěstírny a pošleš do výkupu ryby za pár tisíc, tak se to samozřejmě vyplatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:44 Muž NASREDDIN [1383] Re: stetinka
No vidíte a mně to zas tak předražené nepřišlo, sic jsem to moc nestudoval, ale pokud bych měl jet vlastním vozem 250km, bude mne to stát minimálně 600kč (bez amortizace) a dejme tomu 4hodiny času (za tu dobu vydělám 800kč hrubého). Tady zaplatím "jen" 290kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2010 15:15 harpunar – Na železnici,dějou se věci!!!
Na železnici,dějou se věci,
předpisy tam vytváří švarní mládenci,
Na železnici,dějou se věci,
nesmím posílat ryby-ni šneci!
Na železnici,dějou se věci,
v růžových trenkách chodí tam všeci!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 13:50 Žena stetinka [270] Re: nakbor
zajímalo by mě, kolik na tom ten zoo kurýr.cz má marži. Je to fakt pěkně drahý, takhle někdo pošle akorát tak slona nebo zlatou slepici ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 12:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: stetinka
přesně jak píše Gabro, na balíku píšeme "Živé Krevetky" a nikdy nebyl problém.
Dobře víme co se může a co ne posílat. ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 10468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12427-cd-kuryr